Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DanD88


DanD88
tag

A sorok közül azért elég jól kiolvasható hogy nem kicsi a baj.

(#2) Norb79 válasza DanD88 (#1) üzenetére


Norb79
őstag

Gyártósort felénk sem egy évre építenek a zemberek. Az a 10 nano a holdban van, vagy azon is túl.

(#3) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Nagy szarban vannak. 80-90k egy i5 8400... Itt a vég. :)

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#4) bossbob


bossbob
csendes tag

Reméljük, hogy az AMD okosan ki tudja ezt használni!
Ez jó lehetőséget adhat nekik a piaci részesedés növelésére.
Ha az AMD részesedése olyan 30-40%-ra nőne általánosságban, az szerintem egészséges versenyt teremtene és az Intelék is jobban összeszednék magukat új architektúra és megoldások fejlesztésére ösztönözve őket.

A magyarok postájától ments meg uram minket! (MPL kivétel ezalól, mivel az külön entitást képez)

(#5) Armagedown


Armagedown
őstag

A megemelt árakon is meg fogják venni az OEMek, mert már rég lepacsiztak az Intelel.
De azért jó látni, hogy a DIY piacon nő az AMD részesedése, ott a józan ész dönt, nem a lefizetések.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#6) Fred23


Fred23
nagyúr

Akkor a kupakot forrasztják? :D

(#7) Geri Bátyó válasza Fred23 (#6) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Fenét. Mivel még több pénzt kell beleinvesztálni a 14 nm-be, már paszta sem lesz! :DDD

A cikkhez: "Persze a változás így is jelentős, bizonyos CPU-k ára majdnem megduplázódott, és ez különösen jellemző a hazai piacra, ahol a drágulás mértéke a nyugati területekhez mérten nagyobb is."
Gazdag ország vagyunk, a gazdaság is dübörög, nyilván mifelénk még többet kell kérni mindenért.

"Amíg a helyzet nem oldódik meg, addig az Intel a drágább Xeon és Core termékcsaládra fókuszál, ami eléggé nehézkes ellátást von majd maga után az olcsóbb termékek esetében."
Konkrétan nem lesz olcsóbb termék, mert úgy felmegy az ára.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#8) carl18


carl18
addikt

Remek, ismét vissza térünk oda hogy egy szimpla 4 magos cpu 50-60E forintba fog kerülni I3(8100)
A kérdés ki fogja ezeket megvenni, egy I5-8400 és társai is simán kerülnek majd 100E forintba, az i7 meg 150-200E forintba is kostálhat majd.

Akinek van egy kis esze és ért a témához nem fog ennyiért intel cpu-t venni. Talán az AMD most tud csinálni egy kis hasznot :DDD

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#9) Ueda válasza DanD88 (#1) üzenetére


Ueda
senior tag

Nézőpont kérdése. Nem írnám le őket. ;] Az az 1 milliárd tulajdonképpen csak 7 % -al (15/14) növeli meg a kiadást, miközben a cpu-k több, mint 70 % -al drágultak.

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#10) jedis válasza Armagedown (#5) üzenetére


jedis
senior tag

"A megemelt árakon is meg fogják venni az OEMek"

Aham . :U Monjuk egy HP ami előre le van szerződve az Intellel több tízezer CPU-ra, majd holnaptól 40%-al többé veszi az Inteltől. És mit csinál ezután ? Ráhárítja a vevőire, és adja 20-30%-al többé a komplett gépet ? Vagy benyeli, és veszteséggel árulja az Intel miatt a gépeit ? :U Hagyjuk már ! :W

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#11) Geri Bátyó válasza jedis (#10) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

A szerződésekbe nem látunk bele, de valószínűleg darabszámra szerződnek. Amennyiben az Intel nem tud szállítani, gyakorlatilag szerződésszegést követ el. Gyanítom, hogy az árak is szabottak, tehát árat sem emelhet az Intel.
Az más kérdés, hogy az OEM majd fog a hiányra hivatkozva.
A hiány miatt simán árulhat AMD-s gépet, de azt is természetesen drágábban fogja arra hivatkozva, hogy át kellett szervezni a kereskedelmi politikáját.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#12) Skyline15


Skyline15
tag

Úgy eléggé könnyű azért 1 milliárdot hozzátenni, hogy emelik a CPU árakat mellette. (Szerintem háttérben valamennyi még vissza is folyik az intelhez, a partnerek által is emelt árból).

"- Nagyapa, Te hős voltál a háborúban?. - Nem de örülök hogy hősökkel szolgálhattam."

(#13) DanD88 válasza Ueda (#9) üzenetére


DanD88
tag

Olyan értelemben gondolom ezt hogy a cikk is azt sugallja hogy senki ne reménykedjen abba hogy 2019 Q1 vége előtt majd minden visszaáll a régibe. Addig AMD magához képest igenis nagy szeletet tud kivágni a tortából. Ezek a userek 2, 5 vagy akár több évig is maradhatnak az AMD mellett. A 70%-os árnövekedést meg egyáltalán nem biztos hogy az intel teszi zsebre.

(#5) Armagedown az OEM-eknek aláírt szerződéseik vannak intellel amiben mennyiség és ár is definiálva van.

(#14) hombre[EU] válasza Geri Bátyó (#11) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Mindenki nyugodt lehet,hogy a HP és társai már az Intel székház elōtt állnak egyik kezükben a "penalty-s" papírral a másik kezükkel pedig várják az újabb csekket a szerzōdés nem felbontásáért

Life, Uh, Finds A Way

(#15) Robitrix válasza GodGamer5 (#3) üzenetére


Robitrix
senior tag

semmi gond... lehet venni amd rayzen 5 2600íX-et helyette 66 ezerért és még gyorsabb is 20%-kal....

(#16) SLacus


SLacus
csendes tag

szóval vegyünk egy példát, mondjuk Intel i5 8500. Íme a proci adatlapja. Ez alapján a Recommended Customer Price, vagy ha magyarosan fordítom nagykereskedelmi ár 192 -202 USA dollár (ezer darabos vásárlás esetén ennyit kell fizetni darabjáért, ok az ár változhat a csomagolás és a szállítás típusától függően stb, de legyen kiindulási alap a 202 USD).
Aki ilyen tételben vásárol, annak akkora forgalma van, mint cég, hogy közel jegybanki közepen vált devizát, szóval az USD ma valami 279 (csak megjegyzés, hogy minap írta valaki, hogy a BKK új számítástechnikai beszerzése 2000 db AMD 2200G (vagy 2400G?, mindegy) processzort jelent, tehát nem kell messzire sem menni ilyen tételű beszerzéshez.). Tehát közel ~56000 HUF egy proci, ezt veszem annak az árnak, amiért az Intel leszállítja a forgalmazónak a terméket.
Pár kisker ár, elég nagy a szórás (86-106):
PCX
iPon
Alza
Legyen a két véglet között, 96 000 HUF. Csak az összehasonlíthatóság miatt, ez kb 344 USD. A difi kb 142 USD (szögezzük le, ez nem a nyereség, ebben a nyereségen kívül egyéb költségek is benne vannak!)
Jó lenne tudni az AMD mennyiért szállít le 1000 darabos rendelés esetén egy CPU-t, de hiába kerestem a neten, nem találtam (a Google úgy látszik nem a barátom...). Kíváncsi lennék azon mennyit lehetne nyerni...
A lényeg, hogy szerintem nem az Intel hajtja fel az árakat (értsd, nem ő emeli azokat), hanem a kereskedő. Ezt azért teszi, mert ezen az áron is el tudja adni a terméket, abban a darabszámban amit az Intel leszállít neki (pont az a baja, hogy keveset szállít az Intel, kereslet van a termékre). Ha nem vennék ennyiért (értsd: emelt áron) meg a procit, a kereskedő csökkentené az árat. Valószínűleg az Intel is látja mekkora a kereslet ezen technológiával gyártott (14 nm) termékei iránt, ezért beruház még ebbe a gyártástechnológiába (menti a menthetőt, vagyis az 1 mrd -os befektetés is meg fog nyereséggel térülni).
A probléma az Intel szempontjából az, hogy nem a terveinek megfelelően alakul a termelése (kiesik a 10 nm-es gyártás), ergo piacot veszít (nem tudja a keresletet kielégíteni, jön a versenytárs, aki majd kielégíti ezeket, mert képes rá. És ugye, a kínaiak is kopogtatnak már a saját processzorukkal...), és monopol helyzete lassan meginog, létrejön (jöhet) egy oligopólium ezen a területen. Nem valószínű, hogy csődbe fog menni az Intel, de nagyon-nagyon-nagyon elrontották.
A hírhez: logikus lépés az Intel részéről, próbál piacot tartani (hehe, viccesen hangzik, egy ekkora részesedésű cég esetében), Bob Swan szerintem jól fogta meg az egészet, gyors eredménnyel kecsegtető 14 nanos gyártást is bővítik, és a 10 nanoról is hozott hírt. Ezzel üzent a konkurenciának, a részvényeseknek és a partnereknek is. "Uraim dőljenek hátra, a verseny elindult".
Az Abu hatereknek meg jelzem, hogy ez egy pozitív hír volt az Intelről :D

(#17) zsorroka


zsorroka
csendes tag

Az árakat eddig sem nagyon a gyártó emelte, hanem a kereskedő! Ha valamiből kevés van, lehet drágábban adni, mert akinek kell megveszi így is... Reméljük AMD sikeresen nyer kis piacot, mert akkor lesz pénz fejlesztésre!

Azt nem értem, hogy már lehetett látni elég rég, hogy a friss fejlesztés nem nagyon akar összejönni, akkor miért vártak eddig a gyártósorok bővítésével, ha csak ennyi, hogy adunk még egy kis pénzt a gyáraknak, hogy beszerezzék az új cuccost! :D (tudom nem ennyire egyszerű a dolog, de nem lehetnek ennyire balfékek Intelnél)

(#18) yarsley válasza SLacus (#16) üzenetére


yarsley
aktív tag

A Recommended Customer Price-bol hogy lett nagykereskedelmi ár? :D
Szvsz ez az ajánlott fogyasztói ár.

... ne úgy képzeld el, hogy te vagy Thomas azt mész amerre a sin visz. (c) virkir

(#19) Skyline15 válasza SLacus (#16) üzenetére


Skyline15
tag

Látva a német, és magyar nagyker árakat, nem hiszem, hogy ők döntöttek úgy, 4 hét alatt, milyen jó lenne, rátenni még 100 euró nyereséget... (Ennyit változott 4 hét alatt i5-8400 cpu ára).

"- Nagyapa, Te hős voltál a háborúban?. - Nem de örülök hogy hősökkel szolgálhattam."

(#20) Taranti válasza Armagedown (#5) üzenetére


Taranti
senior tag

Én is így gondolom, gyanítom a plusz 1 milliárdocska a "pacsira" kell (vagyis addig amíg nem jönnek az Intel procik, ne vegyenek AMD-t). Húúúú de rosszindulatú vagyok. :))

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#21) SLacus válasza yarsley (#18) üzenetére


SLacus
csendes tag

a Recommended Customer Price mellet van egy kis kérdőjel, arra ráállva kijön, hogy mit is takar ez.

"Recommended Customer Price (RCP) is pricing guidance only for Intel products. Prices are for direct Intel customers, typically represent 1,000-unit purchase quantities, and are subject to change without notice..."

az aláhúzott rész miatt veszem nagykereskedelmi árnak. ;)

(#22) Gyuri27 válasza SLacus (#16) üzenetére


Gyuri27
félisten

Azaz az intel vegyen az amd-től procit. :DDD

Hát az előző intel vezér a sunnyogáson meg a részvények eladásán túl nem nagyon vitézkedett az utolsó időkben.

Amd - Radeon - Ryzen

(#23) SLacus válasza Gyuri27 (#22) üzenetére


SLacus
csendes tag

GPU-t már vesz ;)

illetve álljunk itt meg. Csak poén kedvéért kicsit játszunk el a gondolattal. Ha Te nem tudsz annyi árut termelni egy két szereplős piacon (tegyük fel, hogy Te most processzort gyártasz, és legyen a céged neve Intel), amit ne vennének meg (magyarán keresleti piacon vagy), és a versenytársad olyan áron árulja ugyanazt a terméket (processzor), hogy ha tőle megveszed, és azt is haszonnal tudod eladni (természetesen a saját céged neve alatt, természetesen saját igényeidre megtervezetten stb. (mint a valós életben az Intel ahogy az AMD-tól veszi a Vegat, a procijába), és még a részesedésed is megmarad a piacon, akkor miért nem vennél a versenytársadtól? :F

[ Szerkesztve ]

(#24) 8th válasza carl18 (#8) üzenetére


8th
addikt

"egy szimpla 4 magos cpu 50-60E forintba fog kerülni I3(8100)"

Ez már múlt idő. :D

i3-8100 ipon

2018.09.03: 35 265 Ft
2018.09.10: 42 130 Ft
2018.09.18: 53 290 Ft
2018.09.27: 59 190 Ft

ma: 60 590 Ft

Eközben a 6c/12t R5 2600 55k.

Két éve elképzelni sem tudtam, hogy valaha újra AMD cpu fog dolgozni a gépeben de a jelenlegi röhejes árakat elnézve intel fanboyság ide vagy oda szó nélkül AMD platformra építkeznék. Egyszerűen vicc ahogy az Intel béna kacsaként úszik az árral.

(#25) shteer válasza Gyuri27 (#22) üzenetére


shteer
titán

csak a #22-re fújt ide a szél? :P

javaslom, hogy nevezzük át a cikket:

Egymilliárd dollárunkkal pörgeti meg a processzorgyártást az Intel

..szerintem jónak tűnik

(#26) carl18 válasza 8th (#24) üzenetére


carl18
addikt

Egyik ismerősöm is inteles, és ő is Ryzen 2000 szériát fog venni mert az intel cpu ára elég durván felment. Én is inteles vagyok de ez már poén milyen áron fog menni az eljövendő időszakban.

Amúgy szerintem a Ryzen 2600 teljesen korrekt cpu, pár teszt alapján nem fog benne az ember csalódni.
A vérfanboyok meg úgy is megveszik az intelt, legyen az 120-160-200E de neki az Intel kell.
Akkinek van egy kis esze nem add ki érte annyit :DDD

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#27) pelgrim_v1


pelgrim_v1
tag

Mert a Vga árak is visszaestek mikor lecsengett a hiány ugye? :)

(#28) arn


arn
félisten

A 8700k vs 2700x ardifferencia eleg arcpirito. 480 vs 310. En hasonlo arban is az amdt tartottam jobb valasztasnak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#29) Kvg válasza 8th (#24) üzenetére


Kvg
senior tag

Árban pariban van vannak az NV vel 1 millából már lehet építeni gamer PC , ha némi kölcsönt ad a bank +500k ból 4k is jöhet. ;]

[ Szerkesztve ]

(#30) b.


b.
félisten

" a hírek szerint ez még rosszabb is lehet, bár jelentős drágulásra már nem kell számítani. " :F

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#31) stratova válasza SLacus (#21) üzenetére


stratova
veterán

R7 2700X MSRP 329$
R7 2700 MSRP 299$
R5 2600X MSRP 229$
R5 2600 MSRP 199$

(#32) WZP válasza SLacus (#16) üzenetére


WZP
aktív tag

Mi ez a BKK beszerzés ? Tudnál linkelni ?

Inter Arma Enim Silent Leges

(#33) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Rögtön a hír után véletlenül pont akkor "leakeltek" egy 8/16@4.5Ghz zen2-t. Interesting

Life, Uh, Finds A Way

(#35) #11083776 válasza SLacus (#23) üzenetére


#11083776
törölt tag

És mind a két gyàrtó jól àr, +a vàsàrló is boldog,mert rà van írva ,hogy Intel.
(Erről eszembe jut a vw,skoda,seat az egyik típus ugyanazon a szalagon készűl,minden egyes alkatrésze ugyan az csak az embléma màs persze a fosvàgen a legdràgàbb.

(#36) jedis válasza #32839680 (#34) üzenetére


jedis
senior tag

+1

Akkor tudott adni jóval ár alatt CPU-t azon vásárlóknak, akik csak az ő CPU-ival építenek gépet. Most meg nem tud, és ha tud is , csak jóval drágábban. Szóval azért itt kíváncsi volnék, hogy , és mivel tudná őket meggyőzni.

pl.:
Ha most vesztek tőlünk 20%-al gyengébb, és 50%-al drágább procit egy éven keresztül, akkor egy év múlva adunk nektek 10%-al alacsonyabb áron, 5%-al erősebb procit a konkurenciánál ! :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#37) 8th válasza #11083776 (#35) üzenetére


8th
addikt

A vw,skoda,seat az egyik típus ugyanazon a szalagon készűl,minden egyes alkatrésze ugyan az.

Butaság. :N

(#38) fauv


fauv
őstag

Kicsit érdekes azért ez már. A ramok árai a csillagokban vannak, ehhez párosul a most kijött 20-as széria vga árak ami szintén másik galaxis, most a procik emelkednek a felhők fölé. Katasztrófa.

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#39) pelgrim_v1


pelgrim_v1
tag

csak érdekesség bár tudom nem hasonlítunk de a poén kedvéért.

Páromnak most vettünk egy 2006-os suzuki swiftet közepes felszereltséggel rohangálni. Rendbe tettük átpapíroztuk és olcsóbban jöttünk ki mint ha vettünk volna egy Iphone-t és egy RTX-et (900e-ből megvolt)

:C :))

[ Szerkesztve ]

(#40) M107


M107
addikt

:R

Ez a mondat kifejez mindent hogy miért drága nálunk az ami külföldön olcsóbb :

"
Persze a változás így is jelentős, bizonyos CPU-k ára majdnem megduplázódott, és ez különösen jellemző a hazai piacra, ahol a drágulás mértéke a nyugati területekhez mérten nagyobb is."

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#41) b. válasza pelgrim_v1 (#39) üzenetére


b.
félisten

És a Suzukin hogy futnak a PC játékok? Ezek a hasonlatok már ne haragudj meg ,de a hülyeség fogalmát kezdik kimeríteni, főleg kocsik és telefonok behozatalával.
barátom most vett egy projektort 2.5 milláért és átépítette moziszobává az alagsorát, vett profi vásznat kb 6 misit elköltött , de egy 17 éves Opellel jár. Neki ez fontos, erre szán, ezért dolgozik. A racionalitás hiánya nem egyenlő hülyeséggel, csupán az egyéni preferenciák felülemelkedése. ha valakinek az Iphone fontos megveszi, ha valakinek az RTX, megveszi. Ha nekem lenne rá felesleges pénzem megvenném én is , de nincs.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#42) carl18 válasza fauv (#38) üzenetére


carl18
addikt

Kb, én is így látom és vegyen gépet aki akar. Jelenleg nincs is igazán budget gép, minden emelkedik mint a kötelező volna árat emelni. Itt az a gond hogy a gyártok azért is emelnek árat, mert a kapzsiság végtelen.

Miért adja neked 200 ft-ért a a kenyeret ha tudod hogy 300 ft-ért is elviszed? :D

Most rájöttek hogy Iphone is elmegy 1000-1200 dollárért, akkor egy CsúcsGPU-ért miért ne kérjenek el ennyit?
Addig emelkednek az árak ameddig nem kezd el csökkeni az eladás száma, de ha többet keresnek az áremeléssel akkor fognak is emelni.

Most Lehet ha olcsóbban adnák megvennének 1000 db RTX 2080Ti kártyát, így hogy drágábban adják meg csak 800-at vesznek meg, így ha többet keresnek akkor az utobbi mellet fognak maradni.
Kevesebb munka/Magasabb ár és nagyobb a haszon is.

Az meg nem érdekli őket hogy Europába egy szegényebb országba mennyibe kerül... Kell? Akkor vedd meg!
Németbe tudtommal elfogyott az RTX kártya előrendelésbe, szóval annyira nem panaszkodhatnak hogy nem akarják őket venni XD

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#43) b. válasza carl18 (#42) üzenetére


b.
félisten

Erre Nvidiánál a pascal készletek kifuttatása is rájátszik.Szerintem most az, hogy mennyi RTX kártyát adnak el majdnem hogy mellékes. Máskülönben nem adták volna ki a Windows frissítés megérkezése előtt, RTX képességek nélkül, félkész driverrekkel.
Gondlom napi/ heti szinten is sürgeti őket a Pascal raktárkészletek kifuttatása és ha megnézed a piacot valóban az történt, hogy ilyen árak mellett sokan fordultak az 10xx széria fele mind a használt, mind az új piacon, mert így szinte olcsónak tűnik.
Nagyon okos húzás volt ez az árazás.Nem tartom kizártnak, hogy lesz árcsökkentés vagy a következő, 7- 10 nm en kiadott gen jobb árértékkel fog bírni, még ha olcsóbb nem is lesz.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#44) pelgrim_v1 válasza b. (#41) üzenetére


pelgrim_v1
tag

én is fogok venni rtx 2060-at vagy 70-et mikor lecsengenek a kezdeti hülyeségek. csak poénnak szántam nem tudtam hogy ennyire meg fog érinteni bocsi :/ :(

(#45) b. válasza pelgrim_v1 (#44) üzenetére


b.
félisten

Nem is így értettem, csak arra utaltam, hogy szerintem almát körtével felesleges/ értelmetlen hasonlítani :) :R

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#46) borg25 válasza pelgrim_v1 (#44) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Lehet, hogy alma és körte, de azért jól szemlélteti, hogy kifordult a világ. Jó összehasonlítás.
A 300e Iphone-t 3 év múlva dobhatod. ha mázlid van 80e környékén el tudod adni, ha még használható. Szóval vesztettél 240eFt-ot vagy 6600Ftot havonta. Miért is?
Oké, hogy a kocsi is amortizálódik, van fenntartási költsége, benzin nélkül is havi 15eFt+ de mégiscsak használhatóbb, és kevésbé lehet kiváltani egy 50e kocsival.
Háza, lakása egyre kevesebb embernek van, de iphoneja, 3-4 kütyüje annál többnek.
Úgy is lehetne mondani, hogy egy iphone az 1nm lakás...

Legyen on is:
Emlékszem egy 96-os Commodore Világ hirdetésre:
286-AT 1MB RAM 40MB HDD 250 000 Ft
Azóta az infláció 224,1% volt. Azaz ma ez a gép 560eFt lenne, ha az inflációt nézzük.

A fizetés drasztikusabban változott. 96-ban az átlag fizetés 47491Ft
2018-ban 340600Ft (7,1x növekedés)

Ha ezt nézem akkor a gép ára 1,7 misi lehetne.
Szóval lehet, hogy árban megyünk vissza a 90-es évek szintjére, de még messze vagyunk...

(#47) HaGii válasza borg25 (#46) üzenetére


HaGii
tag

Biztos jó az évszám és a konfiguráció? 96-ban már pentiumok hódítottak.

"-Milyen telefon? Androidos? - Nem,sima okos."

(#48) laposonly11 válasza borg25 (#46) üzenetére


laposonly11
senior tag

Nem fordult ki, a leggyorsabban fejlődő iparág a számtech-kütyü gyártás, ezért kerülhet kevesebbe egy komolyabb számítógép mint egy szekrény, ami gyakorlatilag csak néhány deszkából áll, és a befektetett munka is minimális. De ezért is zuhan az ára rohamosan, miközben házat, kocsit, bútort, ritkán szoktak 1-2 évente lecserélni az emberek.
Szóval az hogy pláza cica Tüncike, egy lényegében 8 magos mobil-szuperszámítógépet szorongat kis kacsójában, mert most ez a menő, ennek köszönheti. Az meg meg más kérdés hogy kiverném a kezéből, mert majom kezébe nem való, hiszen úgy is csak szelfizgetésre, chatre, és dumcsira használja, mert a roppant magas IQ-jával képtelen megérteni hogy ehhez elég lenne egy 2 magos 5 éves modell is.

Az teljesen más kérdés hogy a gyártó, eladó, tartani tudja az árat és még emelni, is mert pl. sok okos amerikai ilyen áron is megveszi. Az is más hogy 20 év alatt a fizetések alig 10 szeresek lettek, de a termékek árai 20-40 szeresek, tehát mindenképpen rosszabbul élünk mint apáink és ez csak rosszabbodni fog.

Ordo est anima rerum.

(#49) carl18 válasza HaGii (#47) üzenetére


carl18
addikt

Emlékeim szerint 1993-ban jelent meg a Pentium 1, 96 körül már a Pentium 2 is piacra kerülhetet :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#50) borg25 válasza HaGii (#47) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Igaz, lehet akkor még régebbi 92 előtti.
Próbáltam átpörgeti a régi újságokat, de nem találtam
Egy másik 92-ből:
UNISYS 286 AT (640K RAM, 1.2 DD, mono monitor, 101 gombos billentyűzet) 47920Ft + ÁFA

Az infláció változása 647% azaz mai áron 310eFt + ÁFA. De ugye ez eléggé fapados volt, azért ekkor már volt EGA/VGA videokártya, néhol 2MB RAM a Win 3.1-nek, az ebben a konfigban nincs.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.