Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) btprg


btprg
senior tag

Milliárd dollár? Ez teljesen beteg...

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#2) Astroboy


Astroboy
őstag

Itt valami nem kerek...
- elvesztette a jogsiját, de nem érvénytelenítették?
- milyen arcfelismerő rendszer lehet egy ilyen boltban, ami jogsin lévő kép alapján azonosít valódi arc helyett?
- az iSheep ügyintézőnek nem tűnt fel, hogy mást lát a kártyán mint aki vele szemben ül?
- megvádolták mind a tízen-száz aznapi ügyfelet?

Én két milliárdot követelnék, az egy ma már aprópénz. :D

(#3) B1T3


B1T3
addikt

„Szimpatikus” lépés. Lehet, ha nem lenne ennyire gátlástalanul nagyravágyó, nagyobb esélye lenne valamiféle kárpótlásra.

(#4) DigitXT válasza Astroboy (#2) üzenetére


DigitXT
félisten

Az megvan, hogy a cikk szerint a jogsin nem is volt fotó?:)

(#5) MasterDeeJay

Hát nem igazán értem, ha elhagyom a jogsit akkor talán megyek és csináltatok másikat. Értelem szerűen az elhagyottat a visszaélések elkerülése érdekében más azonosítóval adják ki és érvénytelen lesz az elveszett kártya. Persze ehhez az kell hogy észrevegye az illető hogy elhagyta a kártyát.
Az az egymilliárd meg egyáltalán nem vicces, annyira komolytalan hogy én a bírók helyébe egyből a diákot büntetném meg azért mert viccet csinál a rendszerből még akkor is ha tényleg igaza van.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#6) WildBoarTeam válasza Astroboy (#2) üzenetére


WildBoarTeam
aktív tag

"...Bah elmondja, hogy elveszítette – fotót nem tartalmazó – jogosítványát..."
Fénykép nélküli jogsi.

Mindenesetre érdekes és elgondolkodtató az eset. Ha magam mellé tartok egy arckép nélküli igazolványt, ami lehet bárkié, akkor máris én leszek ő a rendszer szerint... :))

blabla

(#7) L4mie válasza WildBoarTeam (#6) üzenetére


L4mie
veterán

Ha a jogsi alapján azonosították, és a jogsin nem volt arckép, akkor hogy kötötték össze az arcát a nevével?
Vagy akkor nem csak a jogsia miatt tartóztatták le, mert valaki azt használta csaláshoz ő meg hülye volt és nem érvénytelenítette, de akkor mi köze az apple arcfelmismerőjének a letartóztatásához?
Vagy akkor most mivan? O.o

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#8) DigitXT válasza L4mie (#7) üzenetére


DigitXT
félisten

akkor hogy kötötték össze az arcát a nevével?
Épp ez a baj: a bolti arcfelismerő az addig ismeretlen emberről készült képet
összekapcsolta a jogsin található személyes adatokkal, és még örült is neki.

(#9) Astroboy válasza WildBoarTeam (#6) üzenetére


Astroboy
őstag

Ennek fényében eléggé szigorú a szitu.
+ amit te is írsz, fényképmentes kártyáról azonosította az arcfelismerő rendszerük, tehát vagy egy rendkívül kifinomult földönkívüli technológia áll a dolog mögött, vagy Mr. Bahnak nem volt arca.

L4mie: Az egymilliárdos kérdés sose könnyű. :D

[ Szerkesztve ]

(#10) WildBoarTeam válasza L4mie (#7) üzenetére


WildBoarTeam
aktív tag

Én úgy értelmeztem a cikkben, hogy az arcfelismerő rendszer a jogsi adatait kapcsolta össze a bűnözők arcával. Gondolom volt valami azonosítás, aminél iratra volt szükség és ezt mutatták fel.

blabla

(#11) L4mie válasza WildBoarTeam (#10) üzenetére


L4mie
veterán

+DigitXT

jaja így már logikus, csak a borítókép összezavart. ;)

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#12) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Kért volna kevesebbet,megegyeztek volna peren kívül. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#13) DigitXT válasza Astroboy (#9) üzenetére


DigitXT
félisten

Nem vagyok USA jogsi szakértő, sőt, de egy gyors guglizással azt találtam, hogy
13 államban lehetséges fénykép nélküli jogsit használni: tuti nem mind fényképes.

(#14) eclipse19 válasza L4mie (#11) üzenetére


eclipse19
senior tag

Picit túlértékeli magát a srác...

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#15) dajkopali válasza DigitXT (#13) üzenetére


dajkopali
addikt

a srácnak egy ideiglenes jogosítványa volt, tanuló ( learner's permit), itt nem mindig előírás a fénykép

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#16) WildBoarTeam válasza DigitXT (#13) üzenetére


WildBoarTeam
aktív tag

Én is 13-at találtam guglival

blabla

(#17) DigitXT válasza dajkopali (#15) üzenetére


DigitXT
félisten

A gugli szerint még rendes jogsinál sem mindig... vallási okokból.:))

(#18) pusszycat válasza DigitXT (#17) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Melyik vallás tiltja a fotózkodást? :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#19) MasterDeeJay válasza pusszycat (#18) üzenetére

Azazizé amikor fekete étkezőasztalterítő van a fejükön meg mindenhol. ;]
Meg a vámpírok, mert azokat nem tudod lefotózni azt hiszem. :DDD (vagy csak a nem tükörreflexessel?)
Meg az amcsinkál divat mindenféle szekta azoknál talán lehet ilyesmi. Szabad vallásgyakorlás...

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#20) azbest válasza pusszycat (#18) üzenetére


azbest
félisten

azt hirtelen nem dobta ki a googli, de megtaláltam a repülő spagettiszörny egyházát, ahol tésztaszűrővel a fején fotozkodott jogsihoz egy osztrák srác [link]
:DDD

Amúgy az amishoknál a lovaskocsihoz kell jogsi? :D

(#21) WildBoarTeam
ja igen, közben leesett, hogy nálunk nincs személyi, hanem lényegében a jogsi az azonosító irat. Szóval annak is van jogsija, aki nem vezethet. A linkeden lévő képen is ilyen szerepel. Más kérdés, hogy kép nélkül azonosításra is korlátozottan alkalmas. Bár, ahogy látom nem is jogsinak hívják ezt így, hanem id cardnak, szóval akkor mégis van :D

[ Szerkesztve ]

(#21) WildBoarTeam válasza pusszycat (#18) üzenetére


WildBoarTeam
aktív tag

Amish

blabla

(#22) joey04


joey04
titán

kis hülye.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#23) vicze válasza WildBoarTeam (#21) üzenetére


vicze
félisten

Amishoknak papírra kézzel írott, vagy maximum jó öreg Gutenberg nyomdagéppel nyomtatott jogsi felelne csak meg nem? ;]

(#24) Somatom válasza pusszycat (#12) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem reális az igényelt összeg. Mire megkapja, nyalhat belőle egy gombóc fagyit. ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#25) atike válasza joey04 (#22) üzenetére


atike
nagyúr

Egyetértek.

(#26) hemaka


hemaka
nagyúr

De szep neve van. 😂

(#27) Drenadar válasza MasterDeeJay (#5) üzenetére


Drenadar
veterán

És abba belegondoltal hogy egy boltnak vagy bárkinek aki nem hatóság azaz nem fér hozzá a nyilvántartáshoz hogyan is fogja ellenőrizni az okmány érvényességét?
Semmi mást nem néznek csak az érvényességi lejáratot. 😀 De mindegy is.

(#28) MasterDeeJay válasza Drenadar (#27) üzenetére

Az valóban nem a feladata, de a hatóság akinek átadja bizonyítékként annak a feladata lenne.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#29) Fred23


Fred23
nagyúr

Egészséges önértékelése van, így kell ezt! Talán korábban Felcsúton nyaralt. :D

(#30) pusszycat válasza Somatom (#24) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Azt is már a Marson. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#31) section9 válasza dajkopali (#15) üzenetére


section9
őstag

Furcsa, altalaban a learner's permit nem hasznalhato szemelyazonossag igazolasara. Legalabbis kaliforniaban fixen igy van. :)

(#32) Prof


Prof
addikt

Ugyes az ugyved tudja, hogy az Apple minel hamarabb elakarja majd tusolni es igy dollar milliokat is kaphat az ugyfele.

(#33) cskamacska válasza joey04 (#22) üzenetére


cskamacska
addikt

A cikket megpillantva egyből arra gondoltam, gabor7th majd jól helyre teszi a népet, esetleg némi apple fanboy flém is lesz belőle, mert a zapple rosszat nem tehet, ugye. De hogy a topik kezdettől mélyen beborul a Riposzt-Origó páros szintje alá, és még a fanboykodással is magára marad joey, hát arra nem számítottam. :U

Szóval tldr a Facséról pottyantaknak: Srác elvesztette a jogsiját, az elveszett jogsit az egyik Apple bolt elfogadta mint személyit mikor egy random tolvaj lebukott, Apple boltok arcfelismerő nyilvántartásában összekapcsolták a srác adatait és a tolvaj arcát, tolvaj további Apple boltokat fosztott ki ahol az arcfelismerő kamerák elcsípték, majd ennek okán ráhívták a rendőrséget a srácra, és azok le is tartóztatták őt ártatlanul.

Hogy ne kelljen Gáborunknak sokat keresni: Apple’s “use of facial recognition software in its stores to track individuals suspected of theft is the type of Orwellian surveillance that consumers fear, particularly as it can be assumed that the majority of consumers are not aware that their faces are secretly being analyzed,” the lawsuit states.

Magyarul az Aplle puszira elfogadott egy random személyinek látszó tárgyat, és ha már ott volt, akkor megetette a mindig működő arcfelismerőjükkel, ami értelemszerűen így mindenkit ki is listáz, ha alma közelbe jutnak. Kártérítési összeg amúgy azért magas, hogy legyen miből alkudni, másrészt egyértelmű a szándék hogy a sajtó is felkapja az ügyet.. amit meg is tett, ugye.

A bulvár kommentelőket meg csókoltatja az IT café, ezt érdemli a publikum nem IT.news-t. ;]

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#34) Hieronymus válasza pusszycat (#12) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Kért volna kevesebbet,megegyeztek volna peren kívül"

Az egyességnek még nem jött el az ideje. Mivel ez nem büntetőügy leállítható bármikor. Ha nyerésre áll majd, kap egy elfogadható ajánlatot a srác.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#35) Zotya84


Zotya84
őstag

Marha egyszerű. Mivel tudja, hogy keveset csak úgy lehet megkapni, hogy jó sokat kér, így kér 1 milliárd zöldhasút, majd 10 milliót. Jól jár? Naná! De ha 10 milliót kér, akkor simán kiszúrják a szemét néhány tízezerrel...

Ennyi áll az egymilliárd mögött, semmi több.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#36) joey04 válasza cskamacska (#33) üzenetére


joey04
titán

Az ilyen szánalmas ügyekben "kiálltam" a Google és a Microsoft mellett is. Kedvencem a mai napig a szánalmas a böngészőválasztós idiótaság. Akkor már Google és MS fanboy is vagyok? Ne tévesszen meg, hogy iPhone topikokban vagyok aktívabb, használok MS cuccot (XBOX), és iOS-en is a google mapset, gmail-t, stb-t használom. No lám, akkor valóban lehetek egyszerre MS, Apple, Google fanboy, megnyugodtam. :R

Vagy csak szimplán nem kéne elhamarkodott következtetéseket levonni. De hát itt ez a menő. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#37) tomazin válasza cskamacska (#33) üzenetére


tomazin
veterán

Kosz, h felhomalyositottal, ui en nem ertettem a cikket, elolvastam egy angolt, ott sem ertettem hol jon be az arcfelismero, de igy mar ok.
Btw ez igy ok, h bemesz egy apple boltba es letarolja a pofid, idhoz rendelve? Mert szerintem ez ebben a hir.

(#38) nyunyu


nyunyu
félisten

Esetleg a lopott jogsival kértek számlát egy USB kábelről, erről készült videofelvételen látható arcot kötötte össze a rendszer a lopott személyi adatokkal?
Majd az arc egyezett a bolti szarkákról készült felvételekkel?

Gondolom tisztán marketing célokkal gyűjtik a személyes identitásokat, hátha betéved valaki a boltba, aki tavaly vett egy fullosra konfigurált rMBPt, aztán ott helyben adnak neki 10k árengedmény a "nemgaris" billzet cserére?
Csak most, csak neked haveri alapon?

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#39) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Hoopácska!! Egy 15 éve ellopott személyi miatt mai napig kapok BKV büntetesekről felszólítást! Perelünk Lalikám?😃 ( vicces amúgy,van egy sablon emailem rendőrségi jegyzőkönyvvel svannelve,de van hogy leszarják,és ügyvédtől is jön felszólítás,gondolom azért hátha befizetem) Én nem vagyok mohó,nekem elég egy 60 nm lakás ára hogy megbékéljek!😜

(#40) Béééla válasza cskamacska (#33) üzenetére


Béééla
őstag

Azt mondjuk megnézném, megfelelne-e a GDPR-nak Ojrópában ez a kamerás összekapcsolós módi... Ez már kicsit sok.

@Medocsabi:
Ha az urban legendeknek lehet hinni, akkor csak tojd le. Arról szólt, hogy ha egyszer elkapnak, akkor időnként dobnak egy csekket, hátha befizeted. Ismerős felesége rendszeresen kapott egy időben.

Bélabá

(#41) nyunyu válasza Béééla (#40) üzenetére


nyunyu
félisten

GDPRnak biztosan nem felel meg, mivel már a bankok is csak kitakart arcképpel másolhatják le a személyidet, amikor számlát nyitsz, vagy adatokat egyeztetsz a pénzmosás elleni előírások miatt.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#42) Csápájev válasza Medocsabi (#39) üzenetére


Csápájev
őstag

Lassan az is közelít a milliárdhoz...

Zotya84 Ha kiszúrják a szemét,az plusz ezermilliárd ;]

[ Szerkesztve ]

(#43) .tnm válasza WildBoarTeam (#21) üzenetére


.tnm
addikt

Only in 'merica.*

https://en.wikipedia.org/wiki/Flying_Spaghetti_Monster#Headgear_in_identity_photos

*és talán Ausztriában is.

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#44) AtHoS válasza nyunyu (#41) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Érdekes a CIB nemrég kérte be a személyi másolatát+lakcímkártya és nyikk nem szerepelt fotó kitakarásról benne

Tájékoztatjuk, hogy a pénzmosás megelőzéséről szóló törvény értelmében* másolatot kell készítenünk az Ön személyazonosságának igazolására alkalmas és lakcímet igazoló hatósági igazolványáról annak érdekében, hogy 2019. június 26. után is használni tudja bankszámláját! Ezért kérjük, mielőbb mutassa be alábbi, érvényes okmányait:

Magyar állampolgárok esetében:

Személyi igazolvány vagy útlevél vagy vezetői engedély
Lakcímkártya**

Külföldi állampolgárok esetében:

EGT állampolgárok: személyi igazolvány vagy útlevél vagy tartózkodási jogot igazoló okmány, vagy tartózkodásra jogosító okmány

Nem EGT állampolgárok: útlevél vagy tartózkodási jogot igazoló okmány, vagy tartózkodásra jogosító okmány


Okmányait

bemutathatja bármelyik bankfiókunkban,
vagy azok másolatát lehetősége van postai úton a 1536 Budapest Pf: 308. címre vagy
elektronikusan az okmanymasolat@cib.hu e-mail címre megküldeni.

Kérjük, hogy lakcímkártyájának kizárólag a lakcímet tartalmazó oldalának másolatát küldje meg bankunk részére.
Fontos, hogy amennyiben a megküldött okmánymásolatokon szereplő adatok nem egyeznek a rendszerünkben érvényesként nyilvántartott adatokkal, úgy az újraazonosítását személyesen, bankfiókban meg kell ismételni. Ebben az esetben külön értesítést küldünk.

Bankfiókjaink elérhetőségét és nyitvatartását megtalálja www.cib.hu honlapunkon, ahol lehetősége van időpontot is foglalni, így elkerülheti az esetlegesen hosszabb várakozási időt.

Felhívjuk figyelmét, hogy amennyiben 2019. június 26. napjáig okmányainak másolata nem áll teljeskörűen bankunk rendelkezésére, a pénzmosás megelőzéséről szóló törvény 79. §-a értelmében kötelesek vagyunk az Ön részére vezetett valamennyi bankszámlán az ügyleti megbízásokat megtagadni mindaddig, amíg az okmányokat be nem mutatja.Ez azt jelenti, hogy az igazolványok bemutatásának hiányában akadályba ütközhet például új átutalási vagy egyéb megbízás benyújtása vagy a bankkártyahasználat. Ennek elkerülése érdekében kérjük, mielőbb látogasson el bármelyik fiókunkba vagy küldje el nekünk okmányai másolatát a fent írtak szerint!

Közreműködését előre is köszönjük!

Budapest, 2019.01.23.

Üdvözlettel:
CIB Bank
--------------------------------------------------
Vonatkozó jogszabályi rendelkezések:

2017. évi LIII. törvény a pénzmosás és a terrorizmus finanszírozása megelőzéséről és megakadályozásáról
7. § (3) A szolgáltató a személyazonosság igazoló ellenőrzése érdekében az alábbi okiratok bemutatását köteles megkövetelni:
a) természetes személy esetén
aa) magyar állampolgár esetében a személyazonosság igazolására alkalmas hatósági igazolványát és lakcímet igazoló hatósági igazolványát,
ab) külföldi állampolgár esetén úti okmányát vagy személyazonosító igazolványát, feltéve hogy az magyarországi tartózkodásra jogosít, tartózkodási jogot igazoló okmányát vagy tartózkodásra jogosító okmányát

7. § (8) A szolgáltató a személyazonosság igazoló ellenőrzése érdekében a (2) bekezdésben meghatározott adatokat tartalmazó, a (3) bekezdés alapján bemutatott okiratról – a pénzmosás és a terrorizmus finanszírozása megelőzése és megakadályozása, az e törvényben meghatározott kötelezettségek megfelelő teljesítése, az ügyfél-átvilágítási kötelezettség teljes körű végrehajtása, valamint a felügyeleti tevékenység hatékony ellátása céljából – másolatot készít.

79. § A szolgáltató – a 13. § (7) bekezdésétől eltérően – 2019. június 26-át követően köteles az ügylet teljesítését megtagadni, ha
a) az ügyféllel 2017. június 26. előtt létesített üzleti kapcsolatot,
b) az ügyfél vonatkozásában az ügyfél-átvilágítási intézkedéseket 2019. június 26-ig nem végezte el, és
c) az ügyfél vonatkozásában a 7–11. §-ban és a 19–20. §-ban meghatározott ügyfél-átvilágítás eredményei 2019. június 26-án nem állnak teljeskörűen rendelkezésére

read-only mode on the forum

(#45) nyunyu válasza AtHoS (#44) üzenetére


nyunyu
félisten

Én december körül voltam az Ersténél, ott kitakarták.
Ügyintéző külön el is mondta, hogy a GDPR miatt már nem másolhatják az egész személyit.

17 tavaszán, amikor nyitottam a vállalkozói számlámat, akkor még képpel együtt másolták.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46) nemlehet


nemlehet
őstag

Amcsiban azért szokás idétlen méretű kártérítésekkel nyitni, mert onnan lehet lefelé alkudni úgy, hogy a végére még szép összeg maradjon.

Mondjuk ha 1 milliárdról indít akkor a végére lesz pár százezer dollár a megegyezés/megítélt kártérítés, ha eleve 100.000-ről indít akkor meg csak párezer. Vicces magyar szemmel nézve, de ott a kártérítést sokszor tényleg ilyen piaci kofa módjára alkudják ki.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#47) waithEard válasza btprg (#1) üzenetére


waithEard
őstag

Miért lenne beteg? Túlárazott termékek, túlárazott kártérítési igény. Ugyanazt csinálja, mint az Apple.
Lehet, hogy pont erre akarja felhívni a figyelmet?

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#48) Timer


Timer
veterán

Azért az durva, hogy automatán "arcszkennel" egy bolt biztonsági kamera rendszere, és ezek szerint az anyagok megőrzése sem néhány napra terjed ki. Vagy, csak azokat az anyagokat teszik el későbbre, ahol volt valami lopás? Alapvetően mindegy is, ezek szerint a rendszer folyamatosan online.

Írták itt már páran a GDPR-t. Na, amikor megy a puffogás miatta, meg a "miezazértelmetlenbuziságmármegint" felkiáltások zöme, itt a válasz a kérdésekre. Ha nem lenne semmi keret, végül még a sarki zöldséges is azt figyelné, hogy melyik lábgombakrémet vetted le a pultról, és pár hónap múlva ajánlana mellé papucsot is a kedvenc színedben.

Az 1 milliárd meg túlzás, de szerintem egyetlen célja volt, hogy ezzel is verjen egy kis sajtóvisszhangot az ügynek. A helyi yard is elmegy a pics*ba, hogy kvázi bemondásra házhoz szalad. Nem lett volna annyi eszük, hogy legalább összenézik a saját arcképes nyilvántartásukkal az Apple felvételeit, mielőtt házhoz mennek, és rárúgják az ajtót valakire? Mennyire ciki már ez mindenkinek, idióták. A helyében a másik 1 milliárdos igényemet a rendőrségre akasztanám, szórakozzanak a farkukkal legközelebb.

[ Szerkesztve ]

(#49) BBorg


BBorg
tag

(#50) demagóg válasza cskamacska (#33) üzenetére


demagóg
aktív tag

Én meg arra gondoltam a beszólásodat olvasva, hogy eléggé gyökér dolog olyan valakit fikázni aki láthatóan nem szólt még hozzá a témához, de te már tudod, hogy mit gondol. És fröcsögsz is egy nagyot, közben a színvonalról sopánkodsz. Ez az igazi taplóság. Neked mi a véleményed erről? Gyere, fikázzál bátran engem is, nem vagyok finnyás, bár nem szeretem, de trágyát is lapátolnék ha kellene.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.