Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

lassan engem is erdekelne mi az uzlet a göglenak az androiden

masik hogy 3ev alatt kb 0 problemam volt symbivel biztonsag teren aki meg full biztonsagot akar annak ott a szignozas

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3) szabi113


szabi113
tag

Én symbian párti vagyok. A symbian és a Windows Mobile végtelen lehetőségekkel rendelkezik, míg az Android és Iphone készülékek hiába nyiltak, jelenleg nem sok mindenre használhatóak.

Bár azért a symbian-nál is vannak most érdekes kavarások, ha nem vigyáznak, és továbra is lessz 10 különböző arányú (és febontású) kijelző, akkor a változatosságba (és az inkompatibilitásba) fog belefulladni az egész. Egyszer már majdnem megörtént ez 2005 környékén amikor bejött a symbian 9. Én is beszívtam egy N80-nal. 352x416-os kijelző, ez sok volt akkoriban, de nem szabvány az biztos, a mai napig sem.
Bizom benne, hogy visszaállnak a szabványokra, és nem folyatják a Tube (5800) vonalat, mármint felbontás ügyileg.

(#4) Dr.Anonymus válasza Dare2Live (#2) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

az üzlet?
az mint a gmailen...
ingyenes, de ott a reklám
az android sem más mint egy reklám felület, egy testre szabott a usert bárhol elérni tudó reklám felület,
csak ezt még manapság még nem szeretik hirdetni
ennek ellenér is inkább azt vennék mint symbiant

(#5) [balu]


[balu]
tag

"bizton állíthatja, hogy a Google sosem volt érdekelt a gumicsizma üzletben"

Ez tetszik :D

(#6) sztikac válasza szabi113 (#3) üzenetére


sztikac
őstag

Bizom benne, hogy visszaállnak a szabványokra, és nem folyatják a Tube (5800) vonalat, mármint felbontás ügyileg.
A tube nHD felbontása szabványos...

(#7) asadasad22


asadasad22
őstag

ez tetszett :)
nekem mind2 platform szimpatikus, kiváncsi vagyok mi lesz ebből.

(#8) szabi113 válasza sztikac (#6) üzenetére


szabi113
tag

Én komolyan kerestem, de más eszközben én még nem láttam ilyen felbontást. Az nHD kifejezést hallottam már a Tube-bal kapcsolatban, és tényleg az a legjobb magyar megfelelője hogy "nem HD". :)

De még ha netán sikerül egy elterjedt szabványt csinálni belőle akkor is kevés. Én a 800x480-nak örülnék, az már ugy is kezd elterjedni.

(#9) iknight


iknight
senior tag

"Panagrossi szerint az Android is arra a sorsa juthat, mint a Linux, mely nem igazán tudott teret hódítani ingyenessége ellenére sem az asztali készülékek piacán, és csak azért mert valami ingyenes nem feltétlenül jelent jót is."

De nagyon igaza van neki :)

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#10) Morden24


Morden24
nagyúr

bizton állíthatja, hogy a Google sosem volt érdekelt a gumicsizma üzletben

De asszem kibaszós EULA-kban is relatíve kevésszer. :U Meg a kontaktjaimat sem akarják a neten szinkronizáltatni.

Mellesleg cinkelni inkább az ITT Nokia termékeket lehetett volna, csak az annyira nem vicces. Ha jól tudom, a gumicsizmáik annyira nem hagytak kívánnivalót maguk után :DDD

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#11) zsiga667 válasza szabi113 (#8) üzenetére


zsiga667
addikt

1280*720-nak - ami egy szabvány HD felbontás ugye - mennyi a negyede? ;)

(#12) asadasad22 válasza zsiga667 (#11) üzenetére


asadasad22
őstag

1280*720p azért nem túl szabványos HD felbontás. viszonylag elterjedt a gyengébb hdtv-k körében, ettől még ha létezik HD, mint szabvány ,akkor az a full HD, vagyis 1920*1080 felbontást jelöli, nem pedig a 720p-t. nHD kilenced HD akar lenni, és annyi is.

(#13) #16820480 válasza iknight (#9) üzenetére


#16820480
törölt tag

szerintem ez a mondat így marhaság. az olcsó (ingyenes) termékeket pont nem a minőséggel szokták az emberek asszociálni, hanem ponthogy annak hiányával. ahogy a drága termékekre lenne igaz az az, hogy az emberek azt tartják látatlanba jobbnak, ami drágább.
és úgy lenne értelmes, bár lerágott csont a mondant, hogy ami drága, az nem feltétlenül jó.

ennek ellenére nem mondom, hogy az android olyan hűdejó lenne. sokkal szebbet is ki lehetne hozni egy linux alapból, kevésbé ellenszenves húzásokkal. de nyilván nem ez az érdeke a fejlesztő cégnek...

(#14) sztikac válasza szabi113 (#8) üzenetére


sztikac
őstag

Mire leírtam volna amit akartam a #12-es hsz-ben össze is foglalták a lényeget :)
Attól még hogy más eszközben perpill. nem alkalmazzák az nem jelenti azt, hogy nem is fogják a jövőben.

(#15) zsiga667 válasza asadasad22 (#12) üzenetére


zsiga667
addikt

A negyed természetesen csak vicc, a nemHD-ra válasz. Viszont a 720p teljesen szabványos HD-felbontás.

(#16) Dare2Live válasza Dr.Anonymus (#4) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

hát sztem a youtube ehez képest bomba üzlet volt....

Szóval ebben a tekintetben én maximálisan egyetértek Balmer urral.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#17) asadasad22 válasza zsiga667 (#15) üzenetére


asadasad22
őstag

gondoltam is , hogy csak vicc :)
viszonylag elterjedt felbontás, igen, gyakorlatilag bármi HD-nek nevezhető, ami az SD fölött van, akkor is, ha csak egy pixel a különbség, de ha A HD-ről, mint egy szabványról beszélünk, semmiképpen nem a 720p-ről beszélünk, hanem a fullhd-ről.

(#18) Dare2Live válasza szabi113 (#3) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Elvileg két felbontás lesz a jövőben az egyik a megszokott 4:3 a másik ez az "nhd". Egyébként ez az "nHD" legalább köthető vmihez nem mint pl egy 400*240 (samsung)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#19) Cathfaern válasza asadasad22 (#17) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

A HD szabvány része a 720p, lásd pl.:[link]

(#20) Cs_Laci válasza [balu] (#5) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

És még csak monitorokat sem gyárottak. De papírgyáruk sincs :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.