Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

Kell még egy kis idő, mig európába érnek az olcsóbb árak.
https://geizhals.de/?cat=cpuamdam4&xf=12099_Desktop~25_12~820_TR4

400 Eur -al számolva a 12magos - tényleg jó ár lesz .

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#2) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

ez ... na ez az ár most engem megfogott... szép ár.. ha forintosítva is szép lesz...
bár a TRes alaplapok drágábbak sokkal, és nem is nyerek igazából a plusz négy maggal sokat ha fejlesztenék (esedékes pár hónapon belül az irodai gépem cseréje)...

na mindegy.. szemmel tartom majd mikor odajutok, hogy cserélek... majd még átgondolom ... ha lenne fele annyiért TR4 alaplap mint amennyiért mennek... lehet beleugranék egy 12magosba.. akkor is át kéne gondolni, de ... na még nem tudom... mindenesetre magának a cpunak a többi szereplőhöz képest jó az ára...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#3) Lacika112


Lacika112
aktív tag

AMD Ryzen Threadripper 1920X 12-Core 3.5GHz 143 600 Ft-tól

Intel Core i9-7900X 10-Core 3.3GHz LGA2066 279 000 Ft-tól

Ez azért poén :C 2 rippert veszel egy i9 árából teljesítményről meg ott a teszt

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#4) warfernom válasza Lacika112 (#3) üzenetére


warfernom
tag

Most tervezek ryzen 7 2700x venni pont egy árban van a 1900 zal de ebben benne van a proci hűtő is

Jbl Extreme, Corsair Scimitar & K70, Nzxt52

(#5) RobbyJr válasza warfernom (#4) üzenetére


RobbyJr
őstag

Ezekre érdemes a gyáritól valami jobb hűtést venni, ha csak nem kedveled a süvítő gyári ventilátor hangját. ;]

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#6) korren


korren
aktív tag

Máris érdekesen alakulnak a magyar kisker árak!

Lehet már a cseh ufosok érvényesíteni is tudták az új listaárat???

Arukereso

-I like the misery. -I like this world!

(#7) #16939776


#16939776
törölt tag

Annyit tudok tanácsolni a leendő szerencselovagoknak, hogy vásárlás előtt vegye a fáradtságot és szerezzen be némi háttérismeretet a platformról, későbbi skálázhatóságáról.

Köszönöm.

(#8) arn válasza warfernom (#4) üzenetére


arn
félisten

a lap ara kicsit tobbet szamit :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9) wwenigma válasza #16939776 (#7) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Pláne intelnél ha kell a sok PCIe csatorna. ;) Ha már tanácsok...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#10) Remus389 válasza Lacika112 (#3) üzenetére


Remus389
veterán

Akkor is az Intel fogják venni.

Miért, hát mert Intel.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#11) 5150


5150
aktív tag

Azért ez a 12 mag, már nem elvetendő

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#12) Tidus válasza Lacika112 (#3) üzenetére


Tidus
addikt

Már csak valamire való alaplap kéne ezen TR processzorok alá.
Sőt állítólag nem is fogynak a TR porocik, ezekkel az árakkal talán.

[ Szerkesztve ]

(#13) yarsley válasza Remus389 (#10) üzenetére


yarsley
aktív tag

Vagy nem. Német cég elmúlt egy éves statisztikája.

... ne úgy képzeld el, hogy te vagy Thomas azt mész amerre a sin visz. (c) virkir

(#14) Soulles válasza #16939776 (#7) üzenetére


Soulles
tag

Intelem volt mindig, de mivel mostanában a nevük hallatán kicsit émelygés fog el, lehet köv. alkalommal nem tudom majd betenni a kosárba... :))

(#15) Remus389 válasza yarsley (#13) üzenetére


Remus389
veterán

Mindig ezzel a német céggel jöttök, lehet Németországban intelligens emberek élnek, és azért vesznek AMD-t hogy támogassák a gyengébbet, hogy legyen verseny.

A Globális eladások az gondolom nem ennyire rózsás.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#16) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"Az adatok alapján különösen érdekes lehet a Ryzen Threadripper 1920X, amely 12 magot kínál mindössze 399 dollárért, így ez igen népszerű lehet majd a félprofesszionális körökben."

Hát igen, valahogy ott nem nagyon sikerült az árigazítás (szerencsére). Vajon mi lehet az oka? Nem hiszem hogy elnézték volna.

(#17) Dr. Akula válasza Lacika112 (#3) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ennyiért szerintem nincs is kérdés. :)

(#18) Busterftw válasza Remus389 (#15) üzenetére


Busterftw
veterán

A nemet piac koztudottan arerzekeny.

(#19) Cathulhu válasza Remus389 (#15) üzenetére


Cathulhu
addikt

szertintem mindenki orulne valami globalisnak, de nincs. Mindfactory kozzeteszi, ebbol lehet kiindulni.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#20) füles_ válasza Remus389 (#15) üzenetére


füles_
őstag

Más hasonló nyilvános adat nincs a konkrét CPU eladásokról.
Megnézhetjük az Amazon best seller listáját is, az első HEDT proci a listában a 18. helyen van az 1950X személyében, a második a 2990WX a 36. helyen, majd az első Intel HEDT a 7820X a 38. helyen. Ha ebből indulunk ki, akkor az USA-ban jobban viszik a TR-t, mint az Skylake X-et. Egyébként én nem szeretek az Amazon best seller listájára hagyatkozni, néha elég furcsa termékek vannak benne a top 10-ben.

Azért a HEDT procikról írtam, mert eredetileg azt hozták fel, hogy a TR-t nem veszi senki.

[ Szerkesztve ]

(#21) arn válasza Remus389 (#10) üzenetére


arn
félisten

Van az a penz... 560 eur lesz a 9900k.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#22) leviske válasza Remus389 (#15) üzenetére


leviske
veterán

Természetesen, de ez nem intelligencia kérdése. A globális eladásokat az OEM gépek irányítják. Ezen a területen pedig brutálisan rosszul áll az AMD.

Csak erre jön pluszban az a tény, hogy rengeteg játék engine még mindig elég érzékeny a Zen odd időzítéseire. (Mégha ez a Zen+ esetében már inkább csak 200fps felett is jön elő.) Így pusztán az ár nem mindenkinek elég a DIY piacon se.

(#16) Dr. Akula: Korábban Abu85 beszélt róla a fórumon, hogy az AMD egyik ütőkártyája most az Intellel szemben, hogy a TR4-en olcsóbb processzorokat is lehet kapni. Így komolyabb és drágább TR4-es alaplapokat kisebb rizikóval fejleszthetnek a gyártók. Ezzel szemben fog felállni az Intel LGA3647 platformja, amire viszont jó sansszal $1000 feletti termékek jönnek.

Nem kizárt, hogy az AMD szeretne kicsit nehezíteni az Intel aktuális helyzetén a TR4-es eladások pörgetésével.

[ Szerkesztve ]

(#23) troviko


troviko
senior tag

Az 1900X nem is hangzik rosszul, ennyiért.

https://www.oldtech.hu/

(#24) S_x96x_S válasza yarsley (#13) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>Vagy nem. Német cég elmúlt egy éves statisztikája.

Miért a régebbi adatokat másolod be ?
Van juliusi is.
https://imgur.com/a/QsPScZq#9PgMlkB

Ez az első hónap, amikor darabszámban már több AMD-s proci fogyott mint Inteles.
Az összesített bevétel még elmarad az Intelétől, de ha ilyen ütemben csökkenti a többi árakat is, akkor nehéz lesz befognia az Intel-t.

In July AMD sold more CPUs than Intel for the first time since Nov 2017 @ mindfactory.de imgur.com
https://www.reddit.com/r/Amd/comments/93grdi/in_july_amd_sold_more_cpus_than_intel_for_the/

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#25) Tyrel


Tyrel
őstag

Ez mind szép és jó, de a TR4 alaplapok k...va drágák, szóval ez marad HEDT céges játék...

Turenkarn

(#26) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Nem semmi ár/ teljesítmény! Erre muszáj lesz az Intelnek is lépnie valamit, minimum árcsökkentést! Azok a boltok, ahol beragadt a készlet, most szívhatják a fogukat...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#27) Dr. Akula válasza Tyrel (#25) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

60-nal drágább az alaplap, cserébe 150-el olcsóbb a proci. Nem jó?

(#28) Picco válasza Tyrel (#25) üzenetére


Picco
addikt

megoldas: nem kell azt venni ha nincs szukseged az extra pcie lanekre es millio masra bammeg :)

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#29) Dr. Akula válasza leviske (#22) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Már gondolkodtam hogy le kéne cserélni az 5930K-t, és ez az 1920X árazás most meg is fogta a fantáziámat. Mondjuk deszkából tényleg jó lenne ha nem 2 kilóért lenne csak. A ramjaim meg csak 2400-asak, illene azt is hozzá passzintani, de a mostani áron nem annyira akarózik, kérdés mennyit fog vissza a 2400 vs 2666.

(#30) Cathulhu válasza Dr. Akula (#29) üzenetére


Cathulhu
addikt

200 rongy a teteje a TR4-es lapoknak, a java 100 korul van.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#31) tibaimp válasza Dr. Akula (#29) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Szerintem semmit nem fog vissza, nem kimérhető. De biztos vannak erre tesztek is.

szerk:
Ha szükséged van a 12 magra, nyugodtan lépd meg a vásárlást, szerintem.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#32) makkmarce válasza Remus389 (#15) üzenetére


makkmarce
őstag

nemigazán értelek.. PS4, XBOX AMD procival megy. Több lábon állnak, sajnos a GPU fejlesztéstől vonták el a pénzt, de proci fronton határozottan erősek. sima 1600x-et vettem munkára, meg vagyok vele elégedve.

okoskodom, tehát vagyok

(#33) leviske válasza Dr. Akula (#29) üzenetére


leviske
veterán

Nos, a 200k-s ROG Zenith nem biztos, hogy megéri. Vagyis, ha január óta nem változott a helyzet, akkor pont a legolcsóbb ASUS és talán az AsRock/Gigabyte cuccok minősülnek a legjobb választásnak.

A memória kérdése meg attól függ, hogy mire használod a rendszert. Játékra 2933MHz alatt elég bajos a helyzet. Professzionális felhasználásra már kevesebb terület van, ami igényli a magas memória órajeleket.

(#26) tibaimp: Olyan nem létezik, hogy az Intelnek muszáj lenne bármit lépnie. Az Athon korszakban sem kezdtek komoly árversenybe tudomásom szerint. Pedig akkoriban konkrétan butára voltak verve.

[ Szerkesztve ]

(#34) Tomassy00 válasza S_x96x_S (#1) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Már nincs messze pedig

[link]

(#35) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Nagyon jól sikerültek az árazások. El sem tudom képzelni, hogy profitálnak ilyen olcsó processzorokból, hogy hozzák vissza a fejlesztésük költségét? Valószínűleg ezzel azt érik el, hogy visszatérnek a köztudatba. Nagyon szívmelengető látnom, hogy már az emberek vásárolnak AMD processzort, mondjuk kishazánkban a koca user még mindig i3-at vesz WoT-ra és más játékokra, valamint az újgazdag hülyegyereknek is csak akkor vesznek AMD-t a szülei ha az valami FX mert hát 8 magos és csak 25 ezer forint.
Szerintem addig az Intelt nem fogják érdekelni az AMD eladásai amíg a bevételük nem lesz kevesebb mint az AMD-nek. Eladásokban így persze bucira lesznek verve Intelék.
Nagyon jó lenne látni, hogy visszatérnek valami hasonlóval a VGA piacra is. Amilyen jól sikerült az RX470/480 páros olyan nagyot buktak a Vegaval.

(#36) tecsu válasza 5150 (#11) üzenetére


tecsu
addikt

:DD Pedig a magot vetni szokták.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#37) Yany válasza Tomassy00 (#34) üzenetére


Yany
addikt

nem, egyáltalán nincs messze: @ProShop

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#38) Tomassy00 válasza Yany (#37) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Jah [link] :)

Németből még rendelnék is ha kéne ilyen proci, csak aztán nehéz eladni az ilyen cuccost külhoni garival az a baj.

(#39) rambustibi válasza leviske (#33) üzenetére


rambustibi
őstag

"A memória kérdése meg attól függ, hogy mire használod a rendszert. Játékra 2933MHz alatt elég bajos a helyzet."

Ilyet nem tapasztaltam, játékoknál nincs semmi anomália. Honnan vetted az állításod?

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#40) MSI.Navi válasza leviske (#33) üzenetére


MSI.Navi
tag

A memória kérdése meg attól függ, hogy mire használod a rendszert. Játékra 2933MHz alatt elég bajos a helyzet. Professzionális felhasználásra már kevesebb terület van, ami igényli a magas memória órajeleket.

2400 Mhz és 3200Mhz között gyakorlatilag 2-3 FPS különbség van.

(#41) clyvejhamma válasza Dr. Akula (#29) üzenetére


clyvejhamma
aktív tag

Egy szálon nem lenne nagy a nyereség! Ha 3Ds progikat használsz (max, maya, c4d, stb.) akkor jó választás lehet. 2400-as ramokkal szerintem semmit nem nyernél 1 szálon. Ezeknek 3000 körüli ramok kellenek, hogy igazán pörögjenek, ráadásul elég válogatósak is a modulok terén.

Amennyiben csak renderelésre lenne, akkor viszont az árából kijön kb 2db 1800x, ami 3D-s progik esetén többet tud és jobban is skálázható mert ha éppen nem kell a render power akkor csak az egyik gépet kapcsolod be. A két gép másik előnye hogy ha véletlen behal valami egy projekt közepén akkor is marad géped amivel be tudsz segíteni.

Néhány teszt/vélemény mielőtt beleugranál:
Adobe AE tapasztalatok
Adobe AE teszt

[ Szerkesztve ]

(#42) Dandris


Dandris
tag

Nem semmi árak, hol éri ez meg az amd-nek? Vagy ennyire nem fogy? :P
Lehet átmegy non-profitba... kiválasztották a legjobban fogyó terméket ;] , és megvágták az árát, proci és cirkusz kell a népnek... :))

[ Szerkesztve ]

(#43) DraXoN válasza Steve_Brown (#35) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

úgy éri meg nekik, hogy egy chip legyártása 100$-ba se kerül amdnek (volt anno erről nyilatkozat mikor az egész TR4 platform megjelent).. még így is szemtelenül nagy árrés van a cpun ...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#44) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

1 tokozás, félelmetes skálázhatóság!
8 -> 32 mag.
És a Zen2 is bele fog menni.
Kell ennél több?

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#45) MongolZ válasza DraXoN (#43) üzenetére


MongolZ
addikt

A diagramok szerint kevesebb van egy AMD cpun, mint egy intelen.
Valamint a cput nem csak legyártani kell, hanem ki is kell fejleszteni...

(#46) DraXoN válasza MongolZ (#45) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Azon a diagrammon a boltok hasznát látod.. nem a gyártóét. (a boltok meg értelem szerűen kevesebb hasznot tudnak tenni valamire aminek kisebb az ára).

A fejlesztésre meg, itt jön az egész ryzen platform előnye, gyakorlatilag az egész TR platform titokban készült a vezetők tudta nélkül (a fejlesztők saját pluszidejüket rakták mögé), és már majdnem kész állapotban mutatták be a vezetőségnek, hogy "van egy ilyen is" kb... Gyakorlatilag nem sokban különbözik az Epyc platformtól, csak jó pár részt "levágtak" belőle és egyszerűsítettek pár helyen. Persze így is volt mögötte munkaidő, és utána a marketingre, és partnercégek keresésére kellett költeni, de nem lepődnék meg ha utóbbi kettő költsége több lett volna mint a platformnak az elkészítése (és nem csak azért mert "önszorgalomból" készült a platform).

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#47) arn válasza Steve_Brown (#35) üzenetére


arn
félisten

Ugy, hogy az amd mindenbe ugyanazt a ccxet teszi, az intel meg gyart egy rakat monolitikus magot. Valszeg az intel is vissza fog terni ehhez.

De szerintem 1-2 ccx ami jo, a negy mar nem skalazodik tul jol. A procik ara remek, de a hedt lapoknak nem szabadna ennyivel tobbe kerulnie.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#48) hokuszpk válasza MongolZ (#45) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

az a lenyeg, hogy valami van, mert hosszu minuszos evek utan ugynezki stabilan atment nyeresegesbe a ceg.
es ezt a Zennek koszonhetik.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#49) Bandit79 válasza 5150 (#11) üzenetére


Bandit79
aktív tag

Mint sonszor láttuk az itt fellwlbető gammerek ami a 90%
Kb semmit nem ér a csilliárd maggal, mert elhasal egy 6 magos Intellel szemben.
Várjuk a teszteket....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.