Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

:C :R

Nosztalgia cikk :))

(nekem ez a 6800 féle hőskorszak kimaradt, mert csak idén áprilisban léptem be a PCIe klubba...addig AGP-s Radeon 9600XT volt. :K )

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2) mephi666


mephi666
nagyúr

nagyon jó cikk :R nem hiába volt a 6800 anno csúcskártya...

...az eredmények meg magukért beszélnek... nagyon sok kompromisszumot kell kötni, ha valaki főleg mozizni, de néha játszani is akar egy ilyen alsókategóriás kártyán... (értem ezalatt a 8400/8500/9400gs kaliberű kártyákat)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#3) alvaro


alvaro
senior tag

Engem is érdekelt már ez a téma, bár inkább "aljasabb" kártyákkal, és előrefele: egy 8600GT van a gépemben, passzív hűtéssel, és annak a viszonylag kulturált fogyasztását (ami igazából felháborítóan sok, csak idővel hozzászoktunk, és még mindig töredéke a csúcskártyáknak - hiába, én még a Tridentek, Tsengek, majd az S3-ak érkezése táján szocializálódtam...) nem feladva keresnék (nagyon esetleg) utódot az újabb, kisebb csíkszélességű kártyák közül. Tehát: több fps/watt, maximum azonos energiakerettel. Valóban elégséges és működő passzív hűtés abszolút követelmény.

(#4) Fücsök007


Fücsök007
őstag

Szokásos minőség a Mestertől! :R

(#5) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Jó cikk, köszi! :R

...

(#6) total90


total90
veterán

Jó teszt lett és nem is számítottam arra, hogy a 6800 jobb... Meglepő eredmény számomra. Kösz a tesztet :R

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#7) Medcomp


Medcomp
tag

Jó cikk, grat! :C

Olyan tesztet nem csináltál, hogy ugyan az a 3DMark, vagy játék különböző felbontásokon hogy teljesít a két kártyán?

www.medcomp.hu

(#8) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Azért az se mindegy mondjuk, hogy mekkora az eltérés a fogyasztás, illetve a melegedés terén a 2 kártya között. :U

kiegészítés: Ádyka :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9) Ádyka válasza Medcomp (#7) üzenetére


Ádyka
őstag

Szokásos remek teszt. :R

Egy kérdés:
Nem is úgy teszem fel, hogy melyiknek mennyi, hanem:
Hányszor is fogyaszt többet a 6800 ULTRA? :K

Szerk.: elkéstem :((

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#10) Konflikt


Konflikt
addikt

felreolvastam, azthittem h az 5800 Ultrat teszteled :D (mar ideiztem is fel a hajtomu szeru hangjat :D )

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#11) #41133696


#41133696
törölt tag

Érdekes cikk, de talán jó ötlet lenne, egy mai Integrált AMD kártyával is összevetni ? PL egy HD 3200-al vagy 4200-al.

(#12) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Köszi Urak az elismerést :R
Igen a fogyasztása az többszöröse a 8400 GS-nek, épp ezért írtam hogy CSAK játékról van szó :K
Viszont egyáltalán nem melegebb a 6800 ultra, hisz nagyobb a hűtése, a 8400 GS-en meg az a picike hűtés hamar felmelegszik ám ugyanúgy :K
GoodSpeed Sajna a 3200as ATI kártya kimaradt a tesztből, de részben azért mert nagyon hasonló eredményt hozott volna mint ez a Galaxy 8400 GS :K

[ Szerkesztve ]

(#13) Ádyka válasza bacsis (#12) üzenetére


Ádyka
őstag

Igazán beruházhatnál egy fogyi mérőre.
A Logout legtermékenyebb szerzőjétől szerintem nem csak én hiányolom.
PL érdekes lett volna anno a PPro és egy P2 stb stb.......

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#14) rx7tomy


rx7tomy
tag

Nagyon jó kis összehasonlítás, nekem anno egy 6800GT-m volt, de az is nagyon
batár teljesítményre volt képes.

rx7tomy 144 pozitív a régi rendszerben, 242 pozitív az újban és 0 negatív

(#15) #65755648 válasza alvaro (#3) üzenetére


#65755648
törölt tag

4670

Kb 2x gyorsabb mint a 8600GT, ha jól néztem, de ugyanannyit vagy minimálisan többet fogyaszt. Ha pár watt plusz fogysztás a 86GT-hez képest sok neked, akkor ott a 4650, vagy várd meg a következő, 40nm-es HD5xxx-es széria belépő szintű kártyáit. Karácsonyig biztos itt lesznek és még sokkal jobb lesz az fps/watt arányuk. NV-re hiába is vársz szvsz.

(#16) ricsi99


ricsi99
addikt

Jó kis teszt :R :R
(Látom csak hozzád került a karim :DDD )

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#17) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

jó kis cikk :R
bár számomra nem volt meglepő a végeredmény (ddr2 vs ddr3, 64bit vs 256 bit)
a 8400 gs egy szétbutított kártya, míg a 6800 ultra egy eléggé masszív darab :K
nekem sajnos anno csak 6600 gt-m volt de a cod 4 kisebb kompromisszumokkal simán ment vele

látom mindenki kivan hegyezve erre a fogyasztásra, csak h éves szinten megspóroljon 6-7000 forintot :W

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#18) viszta99


viszta99
tag

Jó cikk,nekem is nagyon tetszik ! :C

(#19) Silenzio


Silenzio
addikt

Némi halmozásos képzavar, amikor két kifejezés összecsúszik és körülírja egymást: " A GPU órajele 576MHz-en ketyeg." Namármost, ez így rossz. Vagy: a GPU 576 MHz-en ketyeg, vagy a GPU órajele 576 MHz. Mert az órajel nem szokott ketyegni, max a berendezés. :) Érti? Bocs a szőrszálhasogatásért, de ezektől lehet még fejlődni.

Meg hát sok a vesszőhiba.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#20) Tikakukac


Tikakukac
titán

Nagyon remek kis visszamerengős cikk, én csak a tesztjéért vettem anno 3 újságot :DD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#21) Silenzio


Silenzio
addikt

A cikk számomra jól példázza a számtech-ipar gazdaságtalanságát. Ahelyett, hogy a régebbi kártyákat értékesítenék tovább alsó kategóriásként, kivonják őket a piacról, évente új, kisebb csíkszélességű gyártósorokra váltják a régieket, és ugyanazt a fos, ezer sebből vérző architektúrát alkalmazzák a belépőszintben (64 bites memóriabusz, DDR2), amit már 2004-ben képes volt meghaladni egy felső kategóriás kártya. Hát nem nevetséges?!

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#22) Raymond válasza Speeedfire (#17) üzenetére


Raymond
félisten

A COD4 egy 128MB X300SE-n is elmegy :) (minimum reszletesseg 640x512 custom felbontas)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23) hfrankee


hfrankee
senior tag

Mennyire szerettem volna anno én is egy 6800Ultrat...Csak mindig keret vagy VGA nem volt hozzá... :U
És meglpő az eredmény,és persze kösz a tesztet!

(#24) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

A 6800-on lekvár volt, ez lesz a titok :D
Meglepő amúgy, én azért a 8400-tól jobbat vártam.

Mutogatni való hater díszpinty

(#25) Silenzio válasza hcl (#24) üzenetére


Silenzio
addikt

Én nem. Nagyon ratyi az a kártya. A 64 bites memóriabusz már 2003-ban sem kecsegtetett sok jóval. Belépőszint, ahogy mondani szokás, csak legyen kép. Mindössze azt nem értem, miért nem gyártanak minden ilyen kártyát passzív kiszerelésben? Az a lepkefingnyi ventilátor iszonyúan irritál.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#26) whiz válasza Speeedfire (#17) üzenetére


whiz
aktív tag

"látom mindenki kivan hegyezve erre a fogyasztásra, csak h éves szinten megspóroljon 6-7000 forintot"

Sok kicsi sokra megy. Globálisan kéne gondolkodni, és nem hülyeségeket beszélni. Ha érted mire gondolok. Ha nem, akkor... :U

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#27) hcl válasza Silenzio (#25) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja a paramétereikkel nem vagyok képben, csak azzal, hogy ha már elvileg "fejlesztés" van, akkor legalább közelítse meg :D

Tegnap melóban pl. jól jött volna egy 8400, mert csak egy PCIE kártya kellett volna, amin van DVI kimenet. Csomót keresgéltem, mire találtam egy X1550-est.
Lehet hogy erre találták ki? :D
De ahhoz meg drága.

Mutogatni való hater díszpinty

(#28) Fücsök007 válasza Silenzio (#21) üzenetére


Fücsök007
őstag

Három fő okból kifolyólag csinálják így: kisebb csíkszélességnél több chipet lehet egy szílíciomtömbből kinyeni, tehát az előállítás olcsóbb lesz ezáltal,(és nem mellékesen a fogyasztás is kevesebb), az újabb belépőszintű kártyákat drágábban lehet értékesíteni, mint az ugyanolyan teljesítményű régieket, végül pedig nem éri meg a gyártósorokat két csíkszélességen üzemeltetni! Sokszor a butított karikat is azon a gyártósoron csinálják, mint a prémium kategóriásakat:pl.: lézerrel levágnak a VGA procijából (lásd.4850-ből 4830;), réggebbi GDDR memókat(ami nem véletlenül olcsóbb) raknak rá(lásd.4870-ből 4850), illetve a kettő kombinációja,stb.stb!

(#29) Solicidium


Solicidium
aktív tag

Nem meglepő a konklúzió. Nálam egy-két hónappal ezelőttig egy (ha szükség volt rá agyonhúzott) x800gto2 teljesített szolgálatot (igazából akkor 6800gs-t akartam, de ez lett belőle) . Kis wowos ökörködés, cs:s, ilyesmikhez elegendő volt majdnem max grafikai és szűrő beállításokkal (élelsimítás a gyengém :DDD ), akkor még 1280*1024-ben. Újabb gamekben volt szívás sajnos sm 3.0 hiánya miatt, ebben jobb is volt anno nV. Jó látni, hogy a régi csúcskártyák még évek múltán is meg tudják mutatni bizonyos körülmények között erejüket. No meg valljuk be, sokan nem bírnának egy félmagas kis kávédarálóval hűtött belépővgá-t elképzelni a gépükben, mégha a fogyasztás mellette is szól.

(#30) Pallli válasza bacsis (#12) üzenetére


Pallli
tag

Tetszik a teszt nagyon, ez engem is gyakran foglalkoztat, hogy a régi csúcsok, vagy a mai alapok jobbak úgy általában. Annyit még hozzáfűznék, hogy shader 2.b-ig szerintem egy 5900Ultra is megverte volna a 8400-ast simán és az mégolcsóbb 1-2 ezressel. :)

We like our RAM like we like our women - fast and cheap

(#31) whiz válasza Pallli (#30) üzenetére


whiz
aktív tag

"hader 2.b-ig szerintem egy 5900Ultra is megverte volna a 8400-ast simán"

Hát, én ebben közel sem vagyok annyira biztos. Az FX-ek éppen SM2-ben voltak gyengék, mint atom. :U

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#32) nemethbalazs


nemethbalazs
tag

Remek, tanulságos teszt! Mindíg szerettem a retró hardvereket, melyek korának leggyorsabb példányai voltak. (Tualatin, ATI 9800pro, X1950XT...)
Most tettem szert 10.000 Ft-ért egy 512MB-os gyárilag húzott Radeon 3850-re... szerintem ár/érték bajnok...

(#33) geprombolo


geprombolo
senior tag

Nagyon nem értem, hogy nekem miért akadozik a Crysis az adatlapomon szereplő konfigomban még minimum beállításokkal is? A crysis topicban azt írták, hogy kevés a ram (neked a tesztkonfigban is annyi), meg a videókari se túl erős. Hát, ha éppen nem akad, akkor folyamatos a kép, úgyhogy a helyzet az, hogy 0 és mittoménhány (folyékony) között átmenet, lassulás nélkül megy. 3dmark06-ban 4000 körüli az eredményem, így abszolút nem értem a dolgot. Mindez friss rendszerrel, win7 rc-ben. Hol lehet a hiba?
A teszt jó, nekem nagyon tetszik, főleg, hogy szintetikus, meg valós, játéktesztek is vannak benne. :C

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#34) whiz válasza geprombolo (#33) üzenetére


whiz
aktív tag

Hát pedig tényleg gyenge az a kártya, meg az 1GB is kevés Crysis-hoz. Procid nincs adatlapodon, de nem hiszem, hogy megmentené a konfigot ennél a játéknál (elsősorban a RAM mennyisége miatt).

[ Szerkesztve ]

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#35) PuMbA


PuMbA
titán

Biztos ,hogy működött a hardveres gyorsítás? 25% prochasználat 720p-nél nagyon sok főleg 2,6GHz-en járó X2-vel. Nekem 13% körül használ egy 1,5MBites DTS hanggal rendelkező nagyon jó minőségű 720p egy 1,9Ghz-es X2-vel.

Ha ment akkor a WinXP a szar, ami érthető hiszen nem úgy tervezték,hogy egy ilyen új kártyát jól megmozgasson.

[ Szerkesztve ]

(#36) geprombolo válasza whiz (#34) üzenetére


geprombolo
senior tag

A procim egy E7200, játékhoz általában felhúzva kicsit 2800 körüli frekire. A bacsis konfigja sokkal gyengébb, azért nem értem az egészet. Hogy lehet, hogy ugyanaz a játék megy egy 1024/600 rammal, gef 6800ultrával, amely páros kihoz kétezerakármennyit 3dmark06-ban, míg az én konfigom kétszer olyan erős vidkarival, ugyanannyi, de 1066-os rammal, gyorsabb procival akadozik. Neki miért nem akadozott, nekem meg miért igen? Ezt szeretném megtudni. :O

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#37) whiz válasza geprombolo (#36) üzenetére


whiz
aktív tag

Te is mondtad, hogy néha beakad, mint állat, vagy rosszul értettem? Máskor meg folyamatos. Ez elég egyértelműen ram hiányra utal. Mivel én 4 alatt nem próbáltam kríziselni, így nem tudom mennyi idő alatt jön elő, lehet, hogy a teszt idején azon az útvonalon (vagy in-game bench, nem tudom mivel tesztelik) még elég volt 1GB...

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#38) geprombolo válasza whiz (#37) üzenetére


geprombolo
senior tag

Megkérdezzük az illetékes elvtársat: bacsis, melyik részét futtattad a Crysisnak a teszthez? Csak pár perc volt, vagy toltad egypár órát, különböző pályákon? Nekem az utolsó pályán képes volt teljesen kiakadni a játék pár perc iszonyatos kínlódás után.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#39) Napfénysüti válasza geprombolo (#38) üzenetére

Nagyon jó teszt. Durva mennyire elveri az 5 éves anno csúcs kártya a jelenlegi belépőt. :D

Més que un club!

(#40) DeltaPower


DeltaPower
őstag

borítékolható volt az eredmény. esetleg ha akad egy X800(XT/XT-PE/GTO2) a fiókjaid mélyén, az lehetne méltó ellenfele a 6800U-nak.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#41) Tálydi


Tálydi
senior tag

Ez a 6800 Ultra fantasztikus!
Nekem különösen tetszik, hogy a cikkeidben mindig szerepel a Test drive unlimited,régi kedvenc játékom de mai napig játszom vele, ezért kellett számitógép.

Szerinted Egy 6800Ultra SLI-t milyen proci hajtana ki? A régebbiekből persze, ami hasonló korú az ultrával, esetleg egy d945?

Eeeeh, what’s up, doc?

(#42) _Oscar


_Oscar
aktív tag

Van egy apró baki a 8400 GS paramétereinél.

G86-as maggal szerelt verzió:
65nm gyártástecnológia, 450 MHz magórajel, 16 stream procc, 900 MHz shader órajel, 128 vagy 256 MB memória 800 MHz-en, 8 textúrázó, 8 raszterizáló, 38W-os fogyasztás. Kiadás dátuma: 2007.12.04

G98-as maggal szerelt verzió:
65nm gyártástecnológia, 567 MHz magórajel, 8 stream procc, 1400 MHz shader órajel, 256 vagy 512 MB memória 800 MHz-en, 4 textúrázó, 4 raszterizáló, 25W-os fogyasztás. Kiadás dátuma: 2007.06.15

Fura, hogy egy név alatt adtak ki két kártyát. nVidiáéknál ez csak fordítva szokás :))

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#43) lezso6 válasza geprombolo (#38) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

1 giga ramod van? :Y

Itt van a kutya elásva. :K

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#44) bacsis válasza geprombolo (#38) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Bizony az 1giga ram bizony játszani kevés, nekem is beszaggatott elég sokszor.. az első pályán teszteltem a warhead-et a 3. mentő pont után mentem lefele... akadozott, s így a bejárandó szakaszt 3X jártam be, az első 2körnél nem mértem FPS_t mert ugye voltak berángások, de a 3. körben már nem akadt :N akkor mértem az FPS-eket...
tesztelni így lehet de játékélmény eég gyér :B

(#45) luw2win


luw2win
őstag

jajj anno 120k-t kiadtam egy 6800GT ért, azóta csak 40k alatt vettem vga-t :D
de a 6800 azóta állja a sarat :K

a teszt meg olyan mit a többi :R

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#46) Fecogame


Fecogame
veterán

Jó lett. De ha egy 3450-et, vagy valami hasonló ATI-t bedobtál volna közéjük, akkor érdekesebb lett volna a cikk. :C

:R

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#47) frescho


frescho
addikt

Jo kis teszt. En tobbet vartam a 8400-tol. Az alaplapi 8200-ek gyakorlatilag pariban van vele, vagy legalbbis hasonlo szintre huzhatoak.

Erdekes lenne egy 8200 + 8400gs hybrid SLI konfigot bevetni az Ultra ellen.

https://frescho.hu

(#48) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Jó kis teszt gratula :C
Anno nekem is nagyon fájt a fogam egy 6800-asra aztán anyagi okok miatt egy 6600GT lett belőle. de az is jó kártya volt :K

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#49) Bling95


Bling95
őstag

köszönjük a tesztet, viszont az eredmény annyira nem lepett meg. De az hűtés a 8400GS -en , ránéztem és elröhögtem magam

(#50) #92888064


#92888064
törölt tag

köszönjük az írást :R

"A Kártya 15 Pixel Shader-el büszkélkedhet, és 5 Vertex árnyalóval"

öööö izéééé nem 16/6?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.