Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20) Dißnäëß válasza cellpeti (#15) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nem így megy.

Úgy megy, hogy "tedd meg". Nem kérik. Követelik. És masszívan tökösnek kell lenni - vagy privacy támogatóbb országba menni - ahhoz, hogy ne legyen fogásuk Rajtad. Lásd megannyi no-log VPN szolgáltató Svédben, Svájcban vagy Ázsia xy országában.

Én egy éve hagytam ott a Gmail fiókom és mentem át Protonmail-re, hagytam abba a Facebook függést, töröltem Messengert és ha FB-n megosztok, az jellemzôen már csak zene vagy humor, nagyritkán (!). Szóval ahogy haladunk idôben elôre, a rólam kialakított digitális profilom "évül", mert a korábbi függéseim, dolgaim ma már nem kerülnek bele. Pár év és full obsolete lesz, alapdolgokat leszámítva, pl. tudják rólam, hogy szeretem a zenét - jóvanaz. Az emberek 90%-a szereti. :D De nem tudják pl, ki a bnôm, mi a politikai álláspontom (és van-e olyanom egyáltalán), stb. Nincs se like-om, se semmim seholsem ma már. Tudatosan élve, lehet ezt a dolgot visszafele is csinálni. Teljesen nem, de arra a szintre vissza lehet butítani a digitális lábnyomot, hogy egyre kevésbé legyél a digi "Te" a valódi "Te".

Telegram meg hetente 2x jelez mostanában, hogy xy ismerôsöm is belépett. Terjed szép lassacskán, úgy tûnik. Én már 2-3 éve használom, nyugaton sokkal elterjedtebb (londoni ismerôsök mutatták nekem anno).

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.