Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Jobb lett volna, ha nem plus-t vezet be, hanem az smr változat pink vagy foschbrown lett volna, de legalább ez is valami. Amúgy érdekes látni, hogy pont az SMR-ből nincs nagyobb kapacitású.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#2) menpee


menpee
aktív tag

A WD épp most lőtte magát térden, valaki szóljon már nekik, hogy ne töltsenek újra.

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#3) dagonya válasza E.Kaufmann (#1) üzenetére


dagonya
aktív tag

nagyon aranyos a wd hogy megkülönbözteti, de tényleg. küldök nekik puszilós szmájlit.
de azt valóban komolyan gondolják hogy az SMR-eken is rajtahagyják a red címkét? persze, home, meg soho ... egyszerűen a beüzemeléskor kihullanak raid-ből, el se jutsz addig, hogy home, meg soho.
vagy a home, soho azt jelenti, hogy felejtsd el a raid-et? hogy úgy egyébként a teljesítményükről még ne is beszéljünk, de azt a kompromisszumot adott esetben be is vállalhatja aki akarja, de nyilván nem nas-ban.

(#4) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Szerintem ez az egész úgy ahogy van SZÁNALMAS!

Egyszerűen NINCS ennyiféle HDD felhasználási környezet. Szerintem 2 max 3 féle HDD-re lenne szükség:
1. simán adattár, amit ritkán üzemelünk be vagy pl. filmet nézünk róla de nem megy folyamatosan, adatmentés, archiválás a cél
2. folyamatos üzem pl. kamerarendszer, torrentezés NAS-ba (ezen belül esetleg lenne lassabb és gyorsabb 5400 vs. 7200)

Az elsőnek megfelele a Blue (amibe beleolvadt a Green)

A másodiknak - ami most a RED és a Purple - elég lenne a RED

A "BLACK"-re nincs is szükség, hiszen rendszer alá volt kitalálva de az SSD lemosta.

dagonya

A helyes vásárlói magatartás az lenne, ha az emberek tudatosan NEM vásárolnának ebből az "új" technikás HDD-ből és kénytelenek lennének féláron kiszórni és befejezni a gyártását.

[ Szerkesztve ]

(#5) Krix


Krix
őstag

Jövőre jön majd a Dark Red Pro Ultimate Plus amit a vállalat azoknak ajánl akik többnek akarnak látszani mint ami (indulnak a kinek nagyobb a NAS-a versenyben) és hajlandóak kifizetni a prémium árat ezért. :DDD

If it is not broken then don't fix it!

(#6) dagonya válasza Cs1csó (#4) üzenetére


dagonya
aktív tag

jogos, de szerintem az SMR önmagában nem egy tragédia, cold data spájznak bevágva valahova teljesen letojom milyen MR. pláne ha az is van hazudva, hogy emiatt több bájtot kapok azonos lóvéért.
de konkrétan felcímkézni konkrétan nas-ba, ahova konkrétan alkalmatlan ...

(#7) E.Kaufmann válasza dagonya (#6) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én is simán vennék, SMR-t, ha jó árban adnák, mert tényleg volna értelme, de "prémium"-ként feltüntetni :W

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#8) Cs1csó válasza Krix (#5) üzenetére


Cs1csó
félisten

A legnagyobb baj, hogy a forinttól függetlenül nem érzem jónak a GB/Ft arányt.

(#9) stickermajom válasza Cs1csó (#4) üzenetére


stickermajom
addikt

"A másodiknak - ami most a RED és a Purple - elég lenne a RED"

:N
Teljesen jól el van helyezve az a Purple. Arra való amire kitalálták, cserébe olcsó is.

(#10) dagonya válasza E.Kaufmann (#7) üzenetére


dagonya
aktív tag

hát igen, a rettenetes nagy reklámbullshit duma mellett egyáltalán nem látom hogy olyan őrülten olcsóbbak lennének az SMR-ek. WD RED-ként pláne!

(#11) Fex


Fex
tag

Késő, WD Green-ről, Red helyett Iron Wolf-ra váltottam.

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#12) tibaimp válasza Cs1csó (#4) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Jogos. Annyival egészíteném ki, hogy az Enetprise szintre mehetne a Black, ahol most a Gold és az Ultra (volt HGST) is van.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#13) Geri Bátyó válasza dagonya (#3) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nem voltál elég figyelmes a korábbi híreknél! A RAID akkor dobja csak ki az SMR meghajtót, ha egy PMR mellé rakod, mert ahhoz képest lassú és hibásnak gondolja. Két (vagy több) SMR egymással tökéletesem működik. :K

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#14) dagonya válasza Geri Bátyó (#13) üzenetére


dagonya
aktív tag

nem, akkor is random kiesik ha csupa SMR-ből van a tömb. saját tapasztalat. sőt nemcsak csupa SMR, de még teljesen identikus lemezek (wd60efax) is voltak. más is beszámol erről. az adott eszköz az SMR lemez tökölését nem a rendes PMR lemez sebességéhez képest minősíti lassúnak, hanem egyazegyben hiszi üzemképtelennek.
arról nem is beszélve hogy egy meglévő (SMR lemezekből álló) tömbben lemezt cserélve olyan két-három örökkévalóság mire újraépül a tömb ... ha újraépül egyáltalán.
nem állítom hogy nem üzemelhet hibátlanul is, de ezek nem épp a legbizalomgerjesztőbb jelek.

(#15) Geri Bátyó válasza Cs1csó (#4) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nem jól gondolkodsz.

A Green és a Blue összeolvadása valóban érthető, de igazából a Blue megszűnt (otthoni felhasználás háttértárnak, magasabb teljesítmény - 7200) és a Green lett most a Blue (otthoni felhasználás háttértárnak, alacsonyabb teljesítmény - 5400)
A Black maradt otthoni felhasználásra a 7200-as változat. Ez azért lehet jó, mert nagyobb a teherbírása (elméletileg), mint a Bluenak volt.
A Purple megfigyelőrendszerekhez lett kitalálva, ennek megfelelő kialakítással. Nem otthoni felhasználásra és nem RAID-be kötve.
A Red van kitalálva az otthoni NAS-okba, a Red Pro a kis/közepes cégeknek, mindkettő kifejezetten RAID felhasználásra.
A Gold már a szerverszintű felhasználáshoz van (SATA csatolóval), sokkal nagyobb a teherbírása és a hőtűrése, mint a Red szériának.

Igazából mindegyiknek meg van a maga területe.

(#12) tibaimp
A Black mit keresne Enterprise szinten?

(#14) dagonya
Na, ez érdekes! Eddig csak azt hallottam, hogy vegyesen nem jó.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#16) Cs1csó válasza Geri Bátyó (#15) üzenetére


Cs1csó
félisten

A BLACK - a leírásod alapján - szerintem már nem okafogyott, az SSD-k kb. mindent tudnak ahol a sebesség kell, adattárnak meg jobb egy a gépházban csendesebb HDD.

A RED-PURPLE-GOLD - szintén a leírásod alapján - nem túl nagy különbséggel bírnak miért ne lehetne RAID-ban tenni a PURPLE-t az, lehetne a GOLD-hoz hasonló csatoló egyes RED vinyókon.
Persze értem a fingreszelős különbségeket de szerintem a marketing hangosabb, bizonyított, hogy ennyiféle módon gyártani háttértárat nem költséghatékony, pl. nem éri meg ennyiféle motort gyártani vagy gyártatni, max van 2 féle vagy 1 de kétfajta csapágyazással.

A világon a zipzárak 99%-át a YKK csinálja, a HDD motorokat is talán egy cég gyártja. IPARI szinten sokkal letisztultabbak a dolgok nincs ennyi marketingesek által felfújt különbség.

(#17) Geri Bátyó válasza Cs1csó (#16) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

A Black alternatívája még mindig nem az SSD. :N Adattárolásra az még mindig luxus.

A RED-PURPLE-GOLD csak annyiban egyezik, hogy mindegyik folyamatos üzemre van kitalálva, de teljesen már a célterület. A Purple-höz például külön kifejlesztettek egy vezérlőt. A Gold pedig más mechanikát használ.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#18) Cs1csó válasza Geri Bátyó (#17) üzenetére


Cs1csó
félisten

BLACK minek adattárolásra? Arra ott a Blue vagy a Red.

(#19) tibaimp válasza Geri Bátyó (#15) üzenetére


tibaimp
nagyúr

"A Black mit keresne Enterprise szinten?"

Az 5 év gar miatt gondoltam, meg a nagyobb terhelhetőségre, ill. sebességre.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#20) b2fodist


b2fodist
tag

Amúgy teljesen logikus döntés. 💲💲💲
Ha az SMR-t vették volna ki külön név alá, akkor illet volna olcsóbban adni mint a sima Red. Így meg hogy SMR marad a sima, a Red Plus-ra már mehet is a magasabb ár, mert mégis csak az a jobb. :C

[ Szerkesztve ]

(#21) Dr. Akula válasza Geri Bátyó (#15) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A Gold ha jól emléxem a Red RE átmatricázva (és mióta Gold néven fut, már csak héliumosban kapni, bár láttam képeket amin levegő kialakítású házon volt Gold matrica, lehet hogy fake, lehet hogy kezdetben még létezett), az volt RAID-nek beharangozva, a sima Red csak NAS-ba.

A Blacknek viszont nem látom a helyét, a Red Protól a matricán kívül vajon mi különbözteti meg? 7200 rpm stimmel, 240 MB/s átvitel stimmel, 5 év gari stimmel, nem látok különbséget. Ha már áramvonalasítják a termékpalettát, itt is le kellett volna húzni az egyiket. Ha a Red Pro üzleti, a Blacknek is ott kéne lennie. Szerintem. Aztán lehet hogy van valami titkos összetevő, hogy mondjuk sima vas helyett titániumból van, és attól biznisz, de semmi ilyesmit nem reklámoznak, pedig ha lenne, biztos nyomatnák hogy ezért nyisd ki a pénztárcádat.

[ Szerkesztve ]

(#22) Geri Bátyó válasza Cs1csó (#18) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Én eléggé intenzíven használom a vinyót és nagyon nem mindegy, hogy 5400, vagy 7200. Külső maghajtónak is egy 7200-ast vettem és nagyon nem bántam meg.
Nyilván erre nincs mindenkinek igénye, de ez sokmindennel van így.

(#19) tibaimp
Enterprise vonalra ott vannak azok, amiknek nagyobb a hőtűrése és jobban bírják a rezgéseket, valamint fel vannak készítve a többlemezes használatra (Gold, Ultrastar)

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#23) Geri Bátyó válasza Dr. Akula (#21) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Az RE soha nem volt a Red széria tagja. Teljesen külön kategória és régebb óta is létezik, de az igaz, hogy ez most a Gold (Már RE ként is sárga matricája volt.). Nem csak héliumos létezik. Igazából csak a 12 és 14 TB-os az, a többi normál.

A Black és a Red Pro között a különbség a vezérlő (legalábbis az biztosan). Régen a normál és az RE vinyók között csak a mechanika volt az eltérés és RAID-be kötve jól le is lassultak. A kifejezetten RAID-hez optimalizált vezérlővel alig van visszaesés (RAID 1-ről, tehát mirrorról beszélek.).

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#24) #72042496 válasza Dr. Akula (#21) üzenetére


#72042496
törölt tag

"A Blacknek viszont nem látom a helyét, a Red Protól a matricán kívül vajon mi különbözteti meg?"

Ami a NAS drive-okat a desktop drive-októl úgy általában.
[link]

(#25) dagonya válasza Dr. Akula (#21) üzenetére


dagonya
aktív tag

a red pro-n eleve nasware firmware van, támogatva a vibation compensation-t, illetve a black-hez képest pont kétszer több load/unload ciklusra van specifikálva

(#26) Geri Bátyó válasza #72042496 (#24) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

+ (#25) dagonya

Annyiban igaza van, hogy a Red Pro-t gond nélkül lehet szólóban is használni, ha valaki 7200-as háttértárat szeretne. Nem éri hátrány. A Black ugyan annyiba kerül, tehát valójában kissé túlárazottnak érzem. Lehetne 10-15%-al olcsóbb, akkor simán lenne értelme megtartani.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#27) Dr. Akula válasza #72042496 (#24) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Hát ebből se tudtuk meg mi az a nagy medzsik... Gondolom ha egy Greenre rátölteném egy Gold firmwarejét (már ha engedné a gyártó, amit nem hiszek, különben mindenkinek töredékáron lenne Goldja), akkor Gold lenne belőle, ennyi az összes különbség. Valószínűleg a gyárban is ez megy, gyártanak 1 féle vinyót, majd matricázással (firmware rátöltéssel) lesz egyik vagy másik termékvonal belőle. Persze az is valami ha nem engedi a szoftver falig kicsapni a fejet és hasonlók.

(#28) Cs1csó válasza Dr. Akula (#27) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 PONTOSAN, Ezek a gyárak nem fognak 8 féle meghajtót gyártani, 20 féle firmware-rel stb.
A különbségek nagy része marketing mágia ahogy írtad.

(#29) Geri Bátyó válasza Dr. Akula (#27) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Más elektronika, más mechanika. Rohadtul nem egyformák.
Amit írtál, kb. olyan, mintha azt mondanád, hogy ha egy Suzukiba F1-es üzemanyagot raksz, versenyben leszel az F1-es gépekkel. :(((

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#30) Reggie0 válasza #72042496 (#24) üzenetére


Reggie0
félisten

Backblaze ota tudjuk, hogy ez lenyegeben csak porhintes.

(#31) #00137984


#00137984
törölt tag

Nem egyformák a HDD-k, mert ajánlottan egy felhasználási területre vannak jól optimalizálva. 2 x WD Gold 2TB + 2 x WD RED Pro 2TB van jelenleg a gépben. WD Gold HDD a tulajdonsága miatt (128MB cache és a vezérlőchip, a 7200rpm), a 4K filmlejátszásra jobbak nálam. Játék telepitésekre és emulátoros játékokra, egyéb fájlok tárolására nekem megfeleltek a Red Pro HDD-k.
WD Green és a Blue már csak biztonsági másolatra van megtartva, ahogyan 2 x Samsung F3 HD103SJ 1TB még szintén szolgálatban van. Minden HDD-nek a hőmérsékletére és a kihasználtságára figyeltem, ezért mai napig hibátlanul 100/100 állapotban van mindegyik. Nem adtam tovább ezeken a HDD-ken, mert sok más új HDD-nek lehet rossz tulajdonsága. Rossz kezekbe kerül és nem figyelnek arra, hogy mire és milyen körülmények között használják. Máskor hiba kerül a gépezetbe, ezért egész HDD szériákat érinthet a probléma.

Nem is értem laptopokban még mindig kinálnak 2.5" HDD-ket, amik egy idő után a hordozhatóság miatt sérülnek. SSD-nek a laptop teljesitményére gyakorolt hatását ne firtassuk annyira, mert csak a tartosság és a müködés érdekes. Tudni kell, hogy melyik adattárolót hova érdemes felhasználni és mit szeretnénk elvárni ezektől. Az SSD mellett a HDD az elérhető tárhely/költségek arány miatt maradt még keresett, de fontos kiemelni mire szeretnénk használni.

[ Szerkesztve ]

(#32) E.Kaufmann válasza #00137984 (#31) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ja, van árkülönbség, de egyre kisebb, 1TB legolcsóbb HDD 11e, ha noteboook akkor még drágább, 13. 1TB körüli SSD meg 31e. Sokáig szórakoznak a HDD gyártók, még az olcsójánosok is SSD-t fognak venni inkább.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#33) #00137984 válasza E.Kaufmann (#32) üzenetére


#00137984
törölt tag

CheapJack felhasználót lehet csak az árak foglakoztatják, és az "SSD sokkal gyorsabb!" marketing beleégett a retinába. :) Más tulajdonságoknak nem olvas utána, bevágja a gépbe és 1 éven át hasznája. A vészesen romló élettartam adatok sem zavarják, és amikor bekövetkezik az előrejelzett végzet, csak akkor fordulnak máshoz a kérdéseikkel. Nem kérdés, ez már késő bánat és minden adat elveszett és nem visszaállitható a hagyományosabb módszerekkel.

(#34) #00137984 válasza E.Kaufmann (#32) üzenetére


#00137984
törölt tag

SSD és a HDD ősszevetéseket egyébként sem dijaztam. Inkább mindenki a felhasználási szokásokat felmérve választana adathordozókat. Nekem a Samsung 860 Pro 2.5" SSD ideális választás, de csak nem esnek tovább az árak a HDD-k szintjére.

[ Szerkesztve ]

(#35) Tetsuo válasza Cs1csó (#4) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Nekem külső White van. Az a legrosszabb?

(#36) Tetsuo válasza Geri Bátyó (#15) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

S mi a helyzet a White-tal, az mindig kimarad az efféle felsorolásból.

(#37) Cs1csó válasza Tetsuo (#35) üzenetére


Cs1csó
félisten

Passz, lehet egy Black az csak kint hagytad és lefosta egy strucc.

(#38) Reggie0 válasza #00137984 (#31) üzenetére


Reggie0
félisten

Te tenyleg elhiszed, hogy a 128MB cache es a 7200rpm barmit is szamit a 4K filmlejatszasnal? Ne mar...

(#39) szelim74 válasza #00137984 (#31) üzenetére


szelim74
csendes tag

Egy 1 TB-os ezer éves plusz egy napos Samsung Story-ról játszottam le a 4K-s filmeket, közvetlenül a TV-re dugva. Noproblem. :DD

(#40) #00137984 válasza Reggie0 (#38) üzenetére


#00137984
törölt tag

Eredetileg a WD RED Pro HDD-n voltak a 4K filmek. Predator 4K (HEVC Main 10@L5.1@High) filmben 60Mb/s adatsebesség van és a WD Gold HDD-nek ez nem akadály. Keresésre és a léptetésre előre-hátra gyorsan reagál, miközben a WD RED Pro még lejátszás közben is megakadt rövid pillanatokra.
Ez nem Youtube 4K, pedig néha ott sem mindegy milyen adattárolón van az átmeneti cache, mert elméletileg onnan játsza le a 4k videókat. WD Gold HDD-nek még a játék töltési ideje is rövidebb, de persze akinek a Samsung 860 QVO 1TB SSD van játékra az ezt az időt még jobban lecsökkentheti. Nekem a Samsung 860 Pro 1TB alatt nem kell semmi SSD, de az még 512GB méretben is piszok drága. Az játékra és 4K filmekre talán már overkill, de tárhelyben jó hamar tele van... :)

[ Szerkesztve ]

(#41) #00137984 válasza szelim74 (#39) üzenetére


#00137984
törölt tag

Samsung F3 HD103SJ 1TB (32MB cache, @7200rpm) HDD-ről nem volt gond a 4K videólejátszás. Nyilván a lemezek elérési ideje és a gyorsasága számit valamit, ha ez a WD Blue, WD Green HDD-nek nehezen ment. WD RED Pro HDD-nek könnyebb feladatot szántam, amit simán kiszolgálhat még évekig... :)

[ Szerkesztve ]

(#42) szelim74 válasza #00137984 (#41) üzenetére


szelim74
csendes tag

A Story-ban HD103SI van. 32 MB ugyan, de 5400rpm. Szóval azt gondolom, hogy nem kell túlmisztifikálni a dolgot. :))

[ Szerkesztve ]

(#43) #00137984 válasza szelim74 (#42) üzenetére


#00137984
törölt tag

4K videók bitrátája és a hardver környezet is nagyon más, de igy nekem az nem releváns a WD RED Pro 2TB HDD esetében... Elengedtem a témát. :P

[ Szerkesztve ]

(#44) Reggie0 válasza #00137984 (#40) üzenetére


Reggie0
félisten

60Mbit/s az semmi, az nincs 7.5Mbyte/s. Az 5400-as legbovlibb energiatakarekos laptophddk is 50Mbyte/s felett mennek, mar 10 eve is rohogve jatszottak le az emberek a hasonlo bitrataju filmeket. Konkretan az en 10 eves WD2500BEVT-22A23T0 (2.5" 250gb 5400rpm) laptopwinyom 65MByte/s-sel olvas, hol kottyanna meg annak a 7,5Mbyte/s a filmlejatszasnal..
Ha neked megakad barmilyen hdd-rol a filmlejatszas, akkor vagy hibas a diszked vagy hibas a rendszered.

(Amugy meg az sem zavarja a 4K filmlejatszast, ha wifin keresztul windows megosztassal nezed, meg a tekerest sem. Egyszeruen egy lokuki terheles az.)

[ Szerkesztve ]

(#45) #00137984 válasza Reggie0 (#44) üzenetére


#00137984
törölt tag

60MB/s akart lenni szerintem, de sok helyen még mindig kis "b" betüvel írják (copy-paste ment, és nem néztem). Ehez még a filmek sokcsatornás hangsávja is sokat hozzátehet... Másfelől a HDD lemezeket képes megterhelni a magas adatáramlás, ezért van az SSD-nek nagy jővője és a HDD-nek meg egyre kevesebb. Idővel nem lesznek képesek a játékokat és más egyebet sem gyorsan kiszolgálni, és ezen a cache méret nővelése és a 7200rpm sem segithet. Háttérben fútó szolgáltatások szintén gyengithetik a HDD-k teljesitményét, ha a Windows szintén egy HDD-ről megy.

[ Szerkesztve ]

(#46) #00137984 válasza Reggie0 (#44) üzenetére


#00137984
törölt tag

PS5 konzolban SSD lesz, méghozzá nem is akármilyen, de a PS4-ben a HDD-re kisebb feladat is hárult.

[ Szerkesztve ]

(#47) stickermajom válasza #00137984 (#45) üzenetére


stickermajom
addikt

Mb az, 60MB/sec-es adatfolyam mellett 3 Bluray lemezen sem férne el a film.

(#48) #00137984 válasza stickermajom (#47) üzenetére


#00137984
törölt tag

Akkor előszőr jól írtam, de most nem ez az érdekes... Predator 4K legalább 50GB és magas az adatsebesség, ami némelyik HDD-nek a lejátszás közben nagy feladat volt. Valamikor ha nem léptettem és tekerem vissza, akkor folyamatosan lejátsza, de máskor apró akadások zavarják a filmnézést. Nekem akármi ilyen zavaró, megtalálni a hiba okát nem egyszerű. Driverek vagy valamit éppen a Windows kezdett el... WD Gold 2TB eddig jó teljesitményre képes, akármilyen 4K filmet is néztem eddig. :)

[ Szerkesztve ]

(#49) #00137984 válasza Reggie0 (#44) üzenetére


#00137984
törölt tag

HDD lemezek olvasási teljesitménye befolyással lehet a filmnézésre és a játékbetöltési időre. Ami szerinted 65MB/s, az meglehet a valós körülményekben kevesebb. Ezeken a gyorsabb WD Gold HDD-ken láttam már hosszú másodpercekig (480MB/s) bufferelt értékeket ami már szinte SSD sebesség, de az átlagos 200-150MB/s értékre esett vissza néhány perc után. Ha sok adatot mozgatok meg egyidőben, akár még 60MB/s alá is beeshet a teljesitménye.
WD Gold 2TB ezért nem lehet rosszabb mint a 2.5" 250gb 5400rpm laptop HDD, mert az 65MB/s olvas... :)

[ Szerkesztve ]

(#50) #00137984


#00137984
törölt tag

Nem vagyunk egy véleményen. Nem gond... :)

Azért még elolvasom az érdekesebb válaszokat, de ejtettem a témát. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.