Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) wolfman


wolfman
veterán

Hogy is volt, hogy akkumulátoros LED-es klaviatúra órákig se bírná a fények miatt? Dehogynem, sőtt ha személyre szabható, odatekerném valami kellemes színárnyalatra, aztán csak annyi fényt adnék neki, hogy lássam a gombokat a sötétben, de még ne zabálja az akksit. Már csak annyi a felesleges, hogy mechanikus. Ha azt néhanéha elhagynák a francba, tök jó billek születnének jó áron.

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#2) Synthwave válasza wolfman (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az a lényeg, hogy mechanikus..

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#3) Domonkos válasza wolfman (#1) üzenetére


Domonkos
Ármester

>Már csak annyi a felesleges, hogy mechanikus. Ha azt néhanéha elhagynák a francba, tök jó billek születnének jó áron.
Mondja az, aki meg gepirni sem tud. :C

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#4) HELLAFLUSH válasza wolfman (#1) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

hogy micsoda?! :D
Nem véletlenül drágábbak a mechanikus billentyűzetek, ugyan is ezek a legjobbak a piacon mivel annyiféle kapcsoló létezik hozzá, hogy mindenki megtalálja a számára legideálisabbat.
legyen szó gépelésről vagy akár játékról.:)

(#5) nyunyu


nyunyu
félisten

Nem értem, mi indokolja a +60$-t a 99$-os alu házas Keychron K2-höz képest.
(Amiből már láttunk egy Nordic kivitelt a billzet topikban.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6) nyunyu válasza HELLAFLUSH (#4) üzenetére


nyunyu
félisten

mivel annyiféle kapcsoló létezik hozzá, hogy mindenki megtalálja a számára legideálisabbat.
legyen szó gépelésről vagy akár játékról.:)

Elég zsebbenyúlós móka végigpróbálni a kapcsolókat.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#7) HELLAFLUSH válasza nyunyu (#6) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Nem azt írtam, hogy mindegyiket meg kell venni...
Arra céloztam, hogy a membrános szinte mind egyforma, míg a mechanikusból rengetegféle létezik.
Amúgy meg az interneten mindent megtalál róluk, hogy melyik fajta mire ajánlott és szerintem a topikban is szívesen segítenek ajánlani valamit kiindulási pontnak.

(#8) Synthwave válasza HELLAFLUSH (#7) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Azért membrános és memrános között is kozmikus különbségek lehetnek, de a mechanikussal szemben favorizálni őket valóban érdekes.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#9) Domonkos válasza Synthwave (#8) üzenetére


Domonkos
Ármester

>implikalja, hogy a ketto az diszjunkt...
nem

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#10) mad823


mad823
őstag

Buffalo cipő

(#11) Thom7 válasza nyunyu (#5) üzenetére


Thom7
csendes tag

Hát ezt nem hiszem el, múlt héten rendeltem ANSI kiosztású K2-őt, mert az összes ISO out of stock volt, erre most látom a linkelted újra elérhető lett... :D :W

(#12) wolfman válasza HELLAFLUSH (#4) üzenetére


wolfman
veterán

Tudom, látom mostanában a mechanikusra való veretés megy, de nekem nem jönnek be. Nem is a kattanás, azt tudom lehet olyanra cserélni ami nem kattan hangosan (mert ezt is rühellem), hanem maga az hogy egy legókocka méretőek a gombok. Ez van, sajnálom, engem roppantmód taszít ez a C64-es gombkinézet. Amúgy meg semennyi problémám nincs a hagyományos klaviatúrákkal sem, nem vagyok E-sportoló.

#3 Domonkos: Parancsolsz?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#13) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nem magas ez kicsit?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#14) Synthwave válasza wolfman (#12) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Ez van, sajnálom, engem roppantmód taszít ez a C64-es gombkinézet."

Wat?

Van itthon C-64 és háromféle mecha is, de sehogy sem tudom összerakni ezt a hasonlatot.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#15) nyunyu válasza Synthwave (#14) üzenetére


nyunyu
félisten

Szerintem benézte, mert a C64-nek magasabb kupakjai voltak, mint a mostani mechák többségének. :))

Legalábbis nekem inkább az SA magasságának tűnik, nem a OEM profilnak.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#16) Nergalos válasza Tigerclaw (#13) üzenetére


Nergalos
aktív tag

...na meg sztem. ronda is...

(#17) BatchMan


BatchMan
senior tag

Olyan már sose lesz, amelyik csak a betűket világítja meg és nem veri ki a szemem a gombközi fénykiszűrődéssel? (Legyen az akármilyen RGB karácsonyfa)

(#18) wolfman válasza Synthwave (#14) üzenetére


wolfman
veterán

Nagy, kocka gombok. Nekem amúgy is a félslim gombok a kedvenceim, nem ezek.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#19) Synthwave válasza wolfman (#18) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem nagyobb kockák, mint egy a legtöbb gumidómosé, köze nincs a C-64-hez, arról nem beszélve, hogy számos slim mechanikus létezik, mindenféle gombprofillal.

Célszerű kicsit jobban körbenézni, mielőtt leírsz egy teljes hardverszegmenst.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#20) wolfman válasza Synthwave (#19) üzenetére


wolfman
veterán

Biztosan vannak átfedések, de amik velem szembe jönnek bemutatókon meg teszteken, majd mindegyiknek nagy 2x2es LEGO építőkocka méretű gombjai vannak.

Linkelnél nekem slim mechanikusat? Biztos van, de még nem talalkoztam olyannal.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#21) nyunyu válasza wolfman (#20) üzenetére


nyunyu
félisten

Slimnek marketingelt mecha legókockákkal, csak mert szépen kérted.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#22) nyunyu válasza wolfman (#20) üzenetére


nyunyu
félisten

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#23) zetor2000 válasza BatchMan (#17) üzenetére


zetor2000
senior tag

Van a Logitechnek 1 ilyenje, az sem olcsó, nincs hazai kiosztással, de több géppel lehet azt is használni klf. kapcsolaton keresztül. BT, wireless meg draút. MX Keys

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#24) Synthwave válasza wolfman (#20) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Most is épp egy olyanról gépelek; Tesoro Gram Spectrum TKL. Imádom gépelni és játszani is.

Sharkoon PureWriter TKL-t fontolgattam még anno. De van még jónéhány, csak én a TKL-eseket néztem, de hát beírod a Google-be, hogy slim mechanical keyboard és voilá.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#25) BatchMan válasza zetor2000 (#23) üzenetére


BatchMan
senior tag

Köszönöm, ismertem, de ennyiért nem szeretnék kompromisszumot:
TKL, magyar, világítós, wireless - a nem létező állatfaj

(#26) nyunyu válasza BatchMan (#25) üzenetére


nyunyu
félisten

Amikor 7-8 éve megjelent a magyar világítós wireless, mindenki húzta a száját, hogy 35k-ért drága.
Beletellett vagy 5 évbe, mire elcsipegették a legyártott párszáz darabot (végén már 25k körül osztogatták!), így a gyár már nem csinál több magyart belőle, mert nem éri meg raktáron tartani.

Most meg átlag hetente ketten keresik a billzet topikban, azon hőbörögve, dehátnekikmostazonnalkell(tízezerért.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#27) BatchMan válasza nyunyu (#26) üzenetére


BatchMan
senior tag

Gyártanak magyar világítós keycap-eket - vezetékes világítós/laptop hardware-be.
Gyártanak EU leosztású wireless világítóst. (Német ...)
Nem lehetne összeválogatni és zacskóban árulni (DIY)?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.