Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Szép. majd a legvégén egy videót is fogadnánk! :D

(#2) jones965


jones965
Modder

Szeretem a kreatív, egyedi dolgokat. Mivel a vízhűtés a kedvenc hobbim a pc-ben, így kíváncsian várom a végkifejletet.
Sok sikert!

(#3) blasko92


blasko92
őstag

Kíváncsian várom a végeredményt. Annak idején én is saját készítésű vízhűtést akartam építeni. :K

(#4) Looser115


Looser115
csendes tag

Na erre én is kiváncsi vagyok, az egyik autószerelő haverom csinált egy hűtést ugy hogy egy autó olajhűtőjét használta fel egy kb25 cm ventilátorral jó hosszú csővel mert a vizet kivezette az erkéjére hogy ott zörögjön a hűtő :) tiszta hülye MÓKI

(#5) Paci.


Paci.
tag

Hajrá, hajrá... Kíváncsian várom a folytatást. Ilyesmi lamellákkal a vizek városában tanyázó hűtéstechnikai cégnél találkoztam. Esetleg talált-süllyedt? :P

Vétkezz csak, gyónni ráérsz...

(#6) kleinguru


kleinguru
addikt

Dicséretes, hogy magad szeretnéd csinálni, de szerintem szerezz be egy marógépet, vagy akivel ki szeretnéd maratni, kérd meg, hogy csinálhasd te.

A gyári blokkoknál (is, ahogy nézegettem) a minél nagyobb hőleadó felület a lényeg, hogy a folyadék érintkezni tudjon a fémmel:)

Elég jó ötletnek tartom a 3. verziót tippre kb egy jobb hőcsöves léghűtéses eredményét várom.

Sok sikert a további munkához:R!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#7) RevolutioN2


RevolutioN2
tag

Örülök, hogy sokaknak tetszik. Egyenlőre ott tartok, hogy a radiátor teljes egészében kész, a cpu blokk pedig ugy 70%-on áll. Említeni fogom a kövi cikkben, hogy mik hátráltattak, de annyit már most mondanék, hogy kértem árajánlatot 80x80x30-as vörösrézblokkra. Szerintetek a 24000 Ft reális? :D Majd lecsüccsentem :D Volt aki 12000-ért vágott volna ekkora darabot. A környéken lévő 2 méh telepen pedig nem találtam alkalmas alanyt. De végül is elkészült egy blokk ami szerintem bőségesen elég lesz. Még LGA775-ös felfogatási módit keresek, hogy ne kelljen furatolnom, mert ha működik akkor ezt szeretném feltenni majdani IB prockóra.

Halhatatlan vagyok. Egyelőre. Battlelog: TheGeniusHUN

(#8) Bari


Bari
Modder

Szia

Gratulálok a saját építésű radiátorhoz és a tervben lévő vízhűtéshez. Kívánom, hogy minden az elképzeléseid szerint alakuljon. Kíváncsian várom a folytatást.
A munkahelyi háttér nagy segítség lehet a tervezésénél, kivitelezésnél.

A proci blokk második verziójánál lenne észrevétel, a 6mm-es furatok túl közel vannak egymáshoz, ha állványos fúróval is fúrod, előfordulhat, hogy átszakad a furat, mivel a réz elég puha anyag, könnyen elviszi a hosszabb fúrószárat, én 1mm-el távolabb tenném.

Régebben nekem is volt hasonló vízhűtéses tervem (mindent magam készíteni), jópár éve jegelve a projekt, remélem hamarosan én is újra elővehetem (a radiátor tervezéssel kapcsolatban lehet zargatnálak privátban)

Üdv: Bari

(#9) RevolutioN2


RevolutioN2
tag

Egész nyugodtan zargathatsz, ha tudok segítek, de mondom ez még sajnos nem bombabiztos, hogy passzívan elviszi a rendszert. Miután megvan minden fontos kellék akkor tudom csak meg, de ha nem akkor sincs nagy gond, mert pont elfér rajta 2 db 120-as venti. abból valami nagyon halk és már okés is. Az a rajz egyébként csak egy tervezet amit láttam valahol és ez alapján indultam volna el, ha lett volna megfelelő alapanyag. Szerintem amúgy is nagyobb méretekkel dolgoztam volna, mert ilyen furatoknál nagyon felgyorsulna a víz és nem lenne ideje elég hőt átvenni. Szerintem minden csővezetéknek kb. ugyan olyan átmérővel kell rendelkeznie az optimális teljesítményért.

Halhatatlan vagyok. Egyelőre. Battlelog: TheGeniusHUN

(#10) Bari válasza RevolutioN2 (#9) üzenetére


Bari
Modder

Várom a következő bejegyzést, remélem beválik az épített radi.

A blokkon belüli kis járatok össz keresztmetszete legyen nagyobb vagy minimum akkora mint a be és kimeneti furat. Azonos keresztmetszete esetén a kis furatokban a folyadék sebessége megegyezik a belépő víz sebességével, nagyobb össz keresztmetszet esetén értelemszerűen lassulni fog a járatokban a folyadék.

Hétvégére összeszedem az elképzeléseimet és írok pü-t

Üdv: Bari

(#11) raus


raus
aktív tag

Szep es preciz! Csak igy tovabb. Varom a következö reszt. Jo hogy valaki meg s775-tel foglalkozik.
Intel FSB rulez :R

(#12) MC Pite válasza RevolutioN2 (#7) üzenetére


MC Pite
veterán

Sok-sok év vizezés és sok verzió - és a nagyja DIY :) - az alábbiakat javaslom hogy fontold meg: (képek amikre hivatkozok)
-Palást készítése a radiátorra. 1 centi kell legalább( de inkább 2) a ventilátorok és a radiátor között, a kisebb szélzaj miatt, és hogy egyenletesen szívja át a levegőt, ne csak 'karikákban'. én ezt fekete kartonból és ablakokhoz használatos öntapadós gumi tömítésből készítettem, így elég jól zárt is (kb 1,5cm helyet hozott).
-A mart blokk nem véltlen terjedt el; viszont gyakorlatilag semmit nem nyersz a második felével ahogy rárakod. Kb 1-2 fok, de jóval nehezebb és drágább. A súly elvileg nem számít; gyakorlatilag meg hajlanak az alaplapok; nem kicsit.

Sajnos a Nexxxos blokkos rendszerről(még) nem raktam fel normális képeket, pedig utolsó pár évben az volt. Messze verte az ordasi, de még a hunfrost (rev 1, 2 és 3 is volt, nagyjából az első megoldásod, de felül plexivel).
Főleg, hogy nagyátfolyású változatot készítettem belőle, egy kettes és másfeles fúróval :)
Tesztektől, munkanapoktól/óráktól, szivárgás ellenőrzéstől, leszorító(k) gyártástól egy ötösért mai fejjel már megkímélném magam, hisz ennyiért használtan már egész korrekt blokkok akadnak. Tudom, nem DIY, de abból már egy tonnát próbáltam/csináltunk másokkal is; nem éri meg :R

Kitartást a projekthez. Aztán pumpákra, tágulóra; fet és órajelgenerátor hűtésekre is gondolj; a folyadékra, törésgátlókra; ha marad energiád akkor még arra is hogy relatív mobil maradjon a cucc :)
Link legalul ha egy kis elméletet is akarsz túrni ;)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#13) MC Pite válasza MC Pite (#12) üzenetére


MC Pite
veterán

A Nexxxos-os résznél a második kép nem indig tölt be, ez az.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#14) orbano


orbano
félisten

Szia!

szerintem marass. de ha érdekel, van olyan tervrajzom a hornyos verzióra, ami ennél nagyobb felülettel rendelkezik, azonos kialakítású, és bármelyik marós el tudja készíteni (van hely a tárcsa kifutására, pont jók a falvastagságok, stb).
Tudok hozzá ajcsiba adni plexi (polikarbonát) tetőt is, abból maradt még azt hiszem jópár darab a sufniban. Ebben G1/4 menetek vannak. Mondjuk ez csak 60x60-as kialakítás, de elég jó a teljesítménye.
Illetve egy fejlesztési ötlet: a gyűjtő csatorna a szélek felé vékonyodjon el úgy, hogy a lamelláktól távol eső fal közelítsen a lamellák felé. a sarkokban így buborékok tudnak megrekedni, ha nem überbrutál vízhozamú szivattyút használsz.

A radi érdekelne, hogy hogyan készíted, nekem is szükségem lesz majd egyedi méretezésű, de nagy teljesítményű radira.

Dobj egy privit plz!

Üdv
orbano

A vér nem válik VAZZE!™

(#15) orbano válasza MC Pite (#12) üzenetére


orbano
félisten

jéé a blokkom :)) meg van még?

A vér nem válik VAZZE!™

(#16) MC Pite válasza orbano (#14) üzenetére


MC Pite
veterán

Nini, a mester is erre jár :)
Eszembe jutottál ahogy tavaly csomagoltam össze a cuccokat - csak tőled/tőletek egy kis doboznyi cuccot szedtem össze; nem is emlékeztem már hány és hány verziót próbáltam. :)
HF1/2/3, S462(körmös-egyik alaplap foglalatcserére ment utána :DDD-és 4 lukas /754/939/775/AM2. VGA-ból is két félét próbáltam Hunfrostból; persze többször hozzányúltam (keretek helyének felmaratása; ill természetesen az összes nálam járt blokk polírozása). Hydor pumpa fékolajtartály tágulóval; Eheim 1046 Innova integrált tartállyal, többféle csövet szedtem elő, pótrotorok, gumibakok, tonna felfogatás, gyári és diy, átalakítók a pumpa vezérléshez (végül master/slave elosztó lett), tuning NB bordák normális és nemnormális (nvidiás) lapokhoz, kis bordák vga-ra, fetekre, vga fetekre, extrém tuninghoz a lapon mindenre ami melegszik, pici halk 4cmesek levegőt mozgatni ezeken a bordákon/ramokon, ioncserélt víz és gyógyszertári alkohol maradványok, innova uv reagens festék a vízbe, bilincsek, gyorscsatik, szűrők, és még ki tudja mi... (Beleértve a FULL vízhűtéses terveket, fet/nb/hdd és táphűtéssel :) ) Azért a fűtőszáljavítót, grefitpárnácskát, dip kapcsolókat, réz drótból a hidacskákat, keret/kupaklefeszítő célszerszámokat meghagytam ;] .
Amikor rám tört a nosztalgizázás ezeket összepakolva az új tulajnak; belekukkantottam az Eredmények mappámba, is, Athlon XP-kig visszamenőleg miket nem műveltem szerencsétlen procikkal/lapokkal/vga-kkal :D Hja, hoc-n mindig a főoldalon lenni, vr-zone-on akár a második oldalig felkapaszkodni nem kis meló; de jó kis hobbi volt :)

szerk: Fél tucat blokkod volt már nálam :)
Tavaly -nagyon nagyon nagyon nehezen- megváltam a víztől. Szép meg jó volt, imádtam; főleg amikor 5 fokig hűtöttük a szobát egy-egy új eredmény miatt :DDD . Egy vízcsere aktuális lett volna, ez ugye nálam félnapos meló volt. Aztán be kellett látnom hogy nem használom már ki; inkább használja olyan aki még ennek a lázában ég, az én alapfeszes mostani tuningomhoz nem kell. Így vízből lég lett; 7 évnyi raidezésből 32es ssd; és a drágaságos A2 Platinum eX-ből egy gagyi X-Fi, hogy USB-s társának adja át a helyét az ára (hifihez). Lassan a családalapításra kell koncentrálnom; változnak az idők :B
Most csak szolidan röcög a rendszer.

Elnézést a sok OFF-ért :R

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#17) MC Pite válasza MC Pite (#16) üzenetére


MC Pite
veterán

Fákk, elrontottam a linket; mindegy, az oldal alján a link az ideire, beszerkesztettem a html-t :)
Egyébként -a kisérlezetési kedven kívül- az AM2-es lefogató miatt váltottam az Alphacool blokkra, valószínű maradtam volna továbbra is a rev3-nál. De árban így ugyanannyi volt, mintha csináltattam volna lefogatót; gondoltam nosza. Ami egyébként megfurkálás után -kissé morgott vele a pumpa, gondoltam nagy az ellenállás; jól gondoltam- egész jól teljesített.

Otthon megnézem vannak-e még képek a rev1-ről, az aztán brutális blokk volt :DDD
Sztem egy nem hivatalos hunfrost kronológiát simán összehoznék ;)
Hopp, egyet találtam is :)) - Kb az utolsó hónapjaiban, már a 754es Lanparty-n.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#18) KAMELOT


KAMELOT
titán

Jó cikk várjuk a végeredményt és a sok képet. Valamint ,hogy miylen hőfokokat sikerül vele elérni. :R

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#19) RevolutioN2


RevolutioN2
tag

MC Pite: köszönöm a tanácsokat, ha tudom megfogadom, bár egy blokk már elkészült. Igazi home-made a cucc :) jelenleg a polírozási fázisban tartok amiben már szintén van 2-3 órányi munkám. A mart blokknak egyedül a felépítése nem tettszik, sokan panaszkodnak a hőlépcső effektusra, bár tény, hogy a felső résznek nem igazán van befolyása a hűtésre. A rendszer felépítését úgy próbálom folyamatosan terhelni, hogy 1-2 napig csak a cpu-t vigye, majd ezután rákötöm a vga- blokkot ezután pedig az alaplapi kiegészítőket. Így viszonylag jól lemérhető, hogy a radiátor passzíven mit/miket képes lehűteni. Ezután vagy ventiztetés lesz (amihez külön köszi a tanácsot) vagy nagyobb radi építése (de az már kiesne a számomra még tettszetős kategóriából).
Orbano: igen, maratáson sokat gondolkoztam, bár ha jól tudom a vörösrezet mint alapanyagot nem nagyon szeretik a szakik. Amiről jót hallottam az az Aluminium-magnézium, de kishazánkban ez nehezen fellelhető.

Nagy sok munka lesz még benne, el fog húzodni a dolog. Az első cpu tesztig még meg kell érkeznie a pasztámnak (kezdő hűtős vagyok :DD ), csöveket kell beszereznem, no és valami faja szivattyút kell találnom, remélhetőleg ez vasárnap a bolhapiacon meg lesz. Ha valakinek van tapasztalata átfolyásmérővel az nyugodtan zúdítsa rám :D

Halhatatlan vagyok. Egyelőre. Battlelog: TheGeniusHUN

(#20) MC Pite válasza RevolutioN2 (#19) üzenetére


MC Pite
veterán

Pumpából CSAK beváltakat érdemes próbálni - sok egyéb a piacon hangos, vagy túl kis nyomással dolgozik; vagy ilyen ellenálással rövid életű lesz a motor/rotor - és persze nem kapsz tartalékot.
Plusz érdemes(!) a tágulóval egybe lévőt választani. Pl az Eheim a kis innova tartállyal remek darab, 1046 vagy 1048. Vagy 12V-os változata is, bár az drágább. Külön tartállyal sok lesz a cső, elem, csatlakozási pont; és ezeknek ind hely kell a házban. úgyis 2-3 évente egyszer; az üres házban töltöd fel/légteleníted csak.

A csöves/fúrt blokkal egy baj van: pics@füst a hőleadó felület; és a hőterjedés/hőátadás szempontjából is nulla :K . A pdf-ben a 29. oldalra vess egy pillantást és láthatod. :R

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#21) Hego


Hego
tag

én is gondolkozok egy ilyenen. tudnál egy részletesebben dokumentált változatot is készíteni? egy képekből álló step by step dokumentációnak nagyon örülnék :)

i5 3450, 2x8GB @1600mhz, 1050 Ti

(#22) shteer válasza RevolutioN2 (#19) üzenetére


shteer
titán

milyen eszközöd áll rendelkezésre a blokkhoz? számold ki mennyi pénzt kellene beleölnöd, mert ha 6-7-8k-nál többet akkor nem érdemes kísérletezni, ennyiért egy használt T56 blokkot találsz az apróban - ami garantáltan magas hatásfokon működik

ha van lehetőséged (szinte) ingyen(!) maratni, dobj egy pü-t és adok terveket ami szintén magas hatásfokú blokkot eredményez

ha csak bérbe munkáltatnád meg, nagy ráfizetés az egész

szivattyúból gazdaságos megoldás a DDC-1T

..szerintem jónak tűnik

(#23) Ton-ton


Ton-ton
tag

Érdeklődve olvasom.
Bár még nem vágtam bele, előbb-utóbb csak sor kerül rá.

Bár a cikkedben következetesen hővezető pasztát írsz, gyanítom hogy forrasztópasztára gondolsz. Ezt érdemes lenne javítani.
Érdekelne (valószínűleg nem csak engem) a csőtágítás menete is.
A procira kerülő tömböt nem hiszem hogy lehet forrasztani. Ugyanis a lemezed el fog vetemedni, így utómunka lesz a sík biztosítása. Ha ragaszkodsz hozzá akkor viszont erre számíts (pl vastagabb lemez hogy legyen miből leszedni).

http://qtp.hu

(#24) Johnny001


Johnny001
senior tag

Hi!

Sok sikert a továbbiakhoz! Engem mindig érdekelt a vízhűtés, de a csöpögés, szivárgás, esetleges vízkő lerakódás veszélyei miatt, nem kezdtem hozzá:) Érdekelne, hogy figyeled a levegősödést (hogy kerülöd el?), keringést.

Szóval figyelemmel kísérem az eseményeket.

By.: Johnny

[ Szerkesztve ]

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#25) blasko92


blasko92
őstag

Ha vörösrezet szeretnél jó árban beszerezni, akkor a bronzker.hu-t csak ajánlani tudom. Nagyon jó áron adják a színesfémet!

(#26) TaaT


TaaT
veterán

Minden elismerésem, és sok kitartást kívánok! :R

Amúgy igazad van, a CPU blokknál tud (fog) elvérezni a dolog, ha az nem lesz akkor ott ette meg a fene az egészet :N

Give them hell Ukraine!

(#27) RevolutioN2


RevolutioN2
tag

A bronzker 12000 ft-ot mondott. Ugyhogy inkább skippelem őket. Az elkészült alkatrészek nyomáspróbázva lettek 6 bar nyomáson, a blokk forrasztásakor pedig a lemez vetemedése elhanyagolható lett ( persue azért 3 óra csiszolás és polirozás után). :D

Halhatatlan vagyok. Egyelőre. Battlelog: TheGeniusHUN

(#28) apaszka


apaszka
veterán

Jobbat tudok!
Lavorba az alaplapot,és feltöltöd trafóolajjal! Ennyi! Csendes,és tökéletes! Nincs zárlat,és jó hővezető!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#29) Bari válasza apaszka (#28) üzenetére


Bari
Modder

Sajnos a trafóolaj nem jó, az elektrolit kondik gumi szigetelése megdagad tőle és kihúzza saját magát az alaplapból a kondi, saját tapasztalat trafóolaj hűtésű tápegységgel megvolt. Alkatrész cserekor az olajban matatni meg nem a legjobb móka :DDD .

Üdv: Bari

(#30) TaaT válasza apaszka (#28) üzenetére


TaaT
veterán

Nem, ez nem jobb, csak macerásabb :N

Give them hell Ukraine!

(#31) shteer válasza apaszka (#28) üzenetére


shteer
titán

nem is büdös? ;]

..szerintem jónak tűnik

(#32) tka


tka
tag

Üdv a klubban!Már nagyon várom,hogy működjön.Én látni fogom élőben és tökéletes lesz.Gyerünk Tíbor hajrááá :C :C :C

a női hülyeség határtalan

(#33) Tal2


Tal2
tag

Tapasztalataimat szívesen megosztom én is. Részletes infók az építésről: talsoft.uw.hu

[ Szerkesztve ]

(#34) shteer válasza Tal2 (#33) üzenetére


shteer
titán

szép a terv, de a konstrukció elavult

..szerintem jónak tűnik

(#35) tka válasza shteer (#34) üzenetére


tka
tag

Tényleg?!Akkor találj ki jobbat!!Mindíg van 1-2 okoska ,aki keméykedik,de jobbat nem tud.Jobb ha hallgatsz.Jöhet a száj karate. :DDD

a női hülyeség határtalan

(#36) shteer válasza tka (#35) üzenetére


shteer
titán

tényleg :)

már 2 éve terveztem és gyártattam HF turbulens blokkot - segítségével ph-s kolléga világrekordot állított fel egy cpu tuningkategóriában
tesztelésekor akkori 17k-s blokkot utasított maga mögé

és ha nem látnád, korábban felajánlottam a terveimet a cikkírónak

ha egy kicsit is jártas lennél a témában (pl vízhűtés topik), ismernél, de hát... mindig van 1-2 okoska ,aki keménykedik :D
szóval... jobb ha hallgatsz ;]

arcból meg vegyél vissza - ez a ph! és nem a napisz@r

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#37) TaaT válasza tka (#35) üzenetére


TaaT
veterán

ezt benézted :DDD

Give them hell Ukraine!

(#38) blasko92 válasza shteer (#36) üzenetére


blasko92
őstag

A Te blokkod, egy tényleg igényesen megtervezett, és legyártatott blokk, egy frankó belső felépítéssel.

Viszont szörnyű dolog, hogy ami fent van apróban, milyen aprópénzért sem viszik el.... (Nem tudom, hogy láttad-e)

(#39) RevolutioN2 válasza shteer (#36) üzenetére


RevolutioN2
tag

Én vevő vagyok minden tanácsra, mint ahogy írtam is kell a szakértők segítsége. De hozzátettem, hogy ha lehetőség nyílik rá akkor egy saját magam álltal elkészíthető blokk is szerepet fog kapni. Ami már el is készült, csak a 2. cikkben lesz közölve mind az építés mind pedig a végeredmény. Ezen kívül szeretnék, egy gyári blokkot és egy professzionális mart blokkot is tesztelni, hogy legyen összehasonlítási alapom a saját blokkhoz. A maratással nem is lenne nagyobb probléma, csupán mint említettem az alapanyag ára kicsit ijesztő (10-20K). Orbanoval is beszéltem, hogy küld terveket, ha tudsz tőled is nagyon szívesen venném. Mindeközben azért a saját "fejlesztésemet" is szeretném mindenféleképp kipróbálni, szerintem hatásos és egész korrekt lett. De a leplet majd a második cikk rántja le róla. A szivattyú ajánlásod viszont valószínüleg állni fog, mivel sem ma, sem a közelmúltban nem találtam megfelelő szivattyút.

Halhatatlan vagyok. Egyelőre. Battlelog: TheGeniusHUN

(#40) tka válasza shteer (#36) üzenetére


tka
tag

szánalmas

a női hülyeség határtalan

(#41) MC Pite válasza tka (#40) üzenetére


MC Pite
veterán

Gangolj vissza kettőt légyszíves...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#42) jones965 válasza tka (#40) üzenetére


jones965
Modder

Ez egy szakmai logout írás topikja.
Részedről 2 hozzászólás volt, ami inkább volt flame, mintsem érdemi. Ráadásul olyan embernek mondod ezt, aki nem kevés tapasztalattal rendelkezik a szóban forgó témában.

(#43) Tal2 válasza shteer (#34) üzenetére


Tal2
tag

Az elavultság az telitalálat, hisz annó egy Abit NF7-es lapban lévő Thorton AMD hűtésére készítettem, minimum 8 éve. :-)
Sok tapasztalatot szedhet össze bárki Tőled és talán tőlem is, ha nem a High-end a cél.
Vallom, hogy az utóbbi esetben egy közepes minőségű és fejlettségű blokk rendesen felpolírozva, egy mezei autófagyálló deszt vízzel bekeverve, igényesen és odafigyelve megépítve 80-90%-át eléri a High-end rendszer hűtési hatékonyságának (kifejezetten nem órajelre gondolok).
Szerintem ha bárki belevág egy DIY vízhűtés építésébe, akkor sok utánaolvasásnak, kísérletezésnek és tanulásnak áll elébe.

Ebben az esetben viszont már maga az út is fontos, nem csak az elérendő cél.

(#44) MontyCrew


MontyCrew
senior tag

váó, ez a radi szép lett, kíváncsi vagyok, hogy egy gyári dual mellett hogyan szerepel, mikorra várhatunk hasonló tesztet??

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#45) blasko92


blasko92
őstag

Egyébként a radiátor csöveit mivel tágítottad ki? Otthon hogy sikerült megoldani?

Én azt az eljárást ismerem, amikor egy megfelelő átmérőjű acélgolyót (aminek nagyobb az átmérője, mint a cső belső átmérője) átnyomnak a csöveken több kisebb golyóval.

Esetleg az is jó megoldás lehet, hogy feltöltöd vízzel, lezárod a csövek végeit, és lefagyasztod?

(#46) RevolutioN2


RevolutioN2
tag

Igen, a tágítás menete az álltalad leírtak szerint működik, csak porcelán golyóval, no és egy kis olaj segítségével. A következő cikk pedig úton van, pár érdekességgel megspékelve.

Halhatatlan vagyok. Egyelőre. Battlelog: TheGeniusHUN

(#47) blasko92 válasza RevolutioN2 (#46) üzenetére


blasko92
őstag

Értem. És otthon ezt hogy sikerült megoldani?

Vagy ez benne lesz a következő cikkben? :)

(#48) spartan1


spartan1
aktív tag

Sziasztok.Tudtok ajánlani olcsón,jófajta komplett vízhűtéses rendszert?Előre is köszi.

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#49) barisj válasza RevolutioN2 (#46) üzenetére


barisj
aktív tag

van már folytatás? :DD

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#50) TaaT válasza barisj (#49) üzenetére


TaaT
veterán

Úgy látszik nincs :)

Kemény dolog vízhűtést a 0-ról legyártani. Megfelelő anyagi, technikai háttér és tudás/tapasztalat nélkül meg erősen kudarc gyanús.

Give them hell Ukraine!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.