Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) darvinya


darvinya
titán

Jó cikk, de ebből M50 Msr ami érdemes említésre, a többi egy tucat kínai jobb.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#2) #15419392


#15419392
törölt tag

felvehetnének pàr designert, gagyi az összes, ahogy kinéznek... denon, monster, akg mellett elbújhatnak

(#3) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Lassan egy hónapja használok egy Philips (shb3060bk) bluetoothos fejhallgatót a telefonomhoz (Redmi Note 2). És azt kell, hogy mondjam, hogy kifejezetten jól szól. Megvan benne minden ami kell, talán a magas lehetne picivel kevesebb.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#4) Balint1408 válasza #15419392 (#2) üzenetére


Balint1408
aktív tag

+1

A térerő veled van!

(#5) Shyciii


Shyciii
veterán

Köszönjünk a tesztet. Én mondjuk egyiket se hallgatnám minőségi felbontású zenéhez (24 bites FLAC), mert ehhez ezek kevesek, és hiába az LG G5 kiegészítő DAC-ja, akkor is maradokk a kényelmesebb Fiio X3-omnál, ami azért többet nyújt, mint az a Sabre chip.

(#6) fojuzer


fojuzer
aktív tag

Nos T.Szerkesztöség! Itt van az ideje,volna Bluetoth.fej,fülhalgatok,tesztjlre is.Melyeket a rádio telokhoz használni lehet.S aránylag megfizethetöek a Magyariak számára! :(( :R

föolvaso

(#7) pohár válasza fojuzer (#6) üzenetére


pohár
félisten

te jó isten

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#8) davidsone válasza fojuzer (#6) üzenetére


davidsone
addikt

te atyja égg ;]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#9) forgonati válasza fojuzer (#6) üzenetére


forgonati
őstag

Gondolom te nem vagy magyar eredetileg. Vagy ha igen akkor óriási a baj :W

Egyébként az M50x-et egy kifejezetten jó hangú fejesként tartják számon mindenütt. Az árához képest nagyon jó (azt mondják) és barna színben még szép is, szerintem.

Keelah Se'lai!

(#10) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Pont egy fejhallgatót akarok venni, jó volt kicsit tájékozódni.

(#11) kakuk.tamas válasza fojuzer (#6) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

A T. Szerkesztőség nevében is köszönöm az építő jellegű hozzászólást.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#12) Brock Samson


Brock Samson
csendes tag

Egy eve nyuzom a CKP500-at, eddig semmi kivetnivalot nem talalok benne. Tartos, kenyelmes es kellemesen szol, szoval lehet a kovetkezo fulhallgatom is AT lesz.

[Samsung Galaxy Tab S 10.5 (SM-T800), Doogee X5] [i5 2500k, GTX 1050, Intel 530]

(#13) sirdenis


sirdenis
tag

Esetleg az itt megemlített Lg DAC vanalon haladva szívesen olvasnèk ajánlót ehhez hasonló hordozható kütyükről is. Pont ezen törtem a kobakom mostanában, hogy mikènt lehetne javítani ócska androidos telóm ergya hangján.

(#14) Jeanne d'Arc

Nagyon szuper cikk lett!

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#15) tivadar9


tivadar9
csendes tag

Kösz a cikket, alapos.
2 éve használok egy AKG k313-ast,
az maga a csúcs.
Előtte egy sennheiser - t.
Nem hiszem hogy ezekért adnék pénzt.
.. Attol lehetnek jók.

(#16) Aron1988 válasza forgonati (#9) üzenetére


Aron1988
tag

avatarja alapján délkeleti szomszédainkra gondolnék :D
A készülékekről : horror középszerűség, az összképet mindig elrontó sátáni 1 hiba, mellé a purgatórium tüzébe való démoni ár/érték arány. Borzalmasan hiányolok a cikk végéről egy táblázatot, ahol a termékek ára, meg 2-3 szempont alapján egy 10-es skálán való osztályzat összevethető.

Mint az IT iparban járatos szakember, kijelentem, az Audio teknika maradjon a mikrofongyártásnál. Sajnos nem mindenkinek jöhet össze, mint a Beatsnek, hogy a felmatricázott kinai vackokat, csontra huzott basszussal el tudja adni 5-10szeres haszonkulccsal.

A budai elit nívóját nem szabad lentebb adni! Mutasd a telefonod, megmondom ki vagy!

(#17) Graphics válasza forgonati (#9) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Direkt csinálja... Vagy ...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18) nubreed válasza Aron1988 (#16) üzenetére


nubreed
veterán

Azért megvédeném kicsit az Audio Technicát. Igaz, a cikkben szereplő összeállításból egyik füles és fejes sem kéne, de melyik gyártónak nincsenek vállalhatatlan, gagyi, nem is jó ár/érték aránnyal rendelkező sorozatai... ugye?! Egyszerűen muszáj, hogy ilyeneket gyártsanak mert a nagytöbbség NEM audiofil és ezeket a szarokat veszik. De az AT nem ma kezdte a szakmát, rengeteg nagyon jó minőségű fej és fülhallgató sorozata is volt/van.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#19) Carlas válasza tivadar9 (#15) üzenetére


Carlas
senior tag

Az tuti a csúcs XD max akkor ha 2cm-es a hegy.

Én utcára nyáron egy Shure-SE215-öt monitor fülest használok. Nagoyn ajánlom mindenkinek aki normális minőségben akar zenét hallgatni. Persze ne egy hulladék mp3-on tegye.

Fejesnek pedig egy jóval drágább kategóriás Jabra Vega fejest, aktiv zajszűréssel, fém váz stb. ez pariban van a Bose QC25-el (anyagminőségben magasa és hangban valamennyivel annál jobb, a zajszűrésben viszont a bose jobb bár átlagban ez nem tűnik fel) Ezeket nagyon ajánlom és az áruk sem annyira vészes (SE215 kb 32e a jabra kb 95e kintről rendelve bár itthon ha valakinek kell kb 50%-os áron tudok neki szerezni még van kb 2db) ezért ha megnézzük a divatszar beats,skullcandy stb fosokat. Szóval ha jabra érdekli egy fórum társak írjon rám. kb 50-60e körül nagykerből tudok hozni és ezzel elégedett lesz, akár ennyimet is kipróbálhatja, ez opció ha tudok segitek.

[ Szerkesztve ]

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#20) Próféta


Próféta
tag

Köszi a tesztet. Örvendetes, hogy rendelkezésre áll egy referencia készlet a mobilok zenei képességeinek összehasonlítására. Köszönet érte az AT-nek.
A céggel kapcsolatban nubreed-del értek egyet. Az AT jó hírű gyártó, egyáltalán nem átmatricázott kínai vackokkal akar sikert elérni. Kb. 70 ezer forintig a fejesei nekem! általában jobbak mint a hasonló kategóriájú sennheiser, akg. Azért csak 70e-ig, mert drágábbakat nem hallgattam a pénztárcám miatt. :) Szóval én ár/érték arányban a legjobbak közé sorolom az AT-t.
Persze ez nagyon szubjektív, úgyhogy ezen kár vitázni. Abszolút elfogadom, ha valakinek ezzel szögesen ellentétes a tapasztalata.

(#21) kretenallat


kretenallat
senior tag

Könyörgöm, aki nem érti meg, hogy nem mindenki audiofil, van, akinek nincs szüksége rá és van, aki szimplán nem engedhet meg magának még 10000Ftos fejhallgatót sem, és bizony ők vannak többségben, az menjen... vissza zenét hallgatni a kis (hangszigetelt) barlangjába.

Mi az ördögért szajkózza ugyanazt minden egyes fej- és fülhallgató cikknél egy rakás önjelölt hangmérnök?

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#22) Próféta válasza kretenallat (#21) üzenetére


Próféta
tag

Bocs, de ez egy 12 fej/fülhallgatós teszt topikja. Mégis hol kellene megnyilatkozni az önjelölt hangmérnököknek, ha nem itt?
Az S7 tesztnél is az önjelölt telekommunikációs szakemberek ;] osztják az észt, és ez így van rendjén.
Mindemellett megértem, hogy akinek nincs 10e forintja se egy fülesre, azt ezek a hsz-ek hidegen hagyják. :R
Bár, ha elolvassa a tesztet, akkor talán célja gyűjteni egy neki megfizethető fülesre, és akkor nem árt ha tudja, hogy az AT elég jó cuccokat gyárt.
De mindenki hallgassa meg a számára megfizethető füleseket, aztán maga döntse el, hogy melyik felel meg neki, ne hallgasson se tesztre, se jóbarátra, se önjelölt hangmérnökre, csak a fülére. :K

[ Szerkesztve ]

(#23) gondoni


gondoni
csendes tag

Köszönöm az átfogó tesztet, és a forgalmazónak is az áldozatkészségét (meg fog neki térülni)!

Sokáig én is boldogan elvoltam az AKG-Sennheiser tengelyű világ mentén, a HD-595-ömet ma is imádom. Aztán most karácsonyra a rokon gyereknek pont egy fejhallgató került a kívánságlistájára, abból márpedig én sz@rhoz nem adom a nevem! :-)

Sok olvasás-keresgélés után az ATH-M30x lett a kiválasztott, webshop-ból rendelve, eddig gyakorlatilag az egyetlen fejhallgató, amit személyes tapasztalat nélkül kellett megvennem. Gondoltam: csakjóleszazneki!

Megjött, megkapta, kipróbáltuk (sajna közvetlenül összevetni nem tudtuk a sajátommal), és azonnal jött az "asztaaa-besz-behu" élmény!
Tisztességesen összerakott, kényelmes, derekasan produkált még szerény forrásból is, egy panasz nem hagyná el a számat, ha ezzel kéne leélni további életemet.

Ezzel a tapasztalattal az AT márka masszív gyökeret eresztett a tudatomban a JÓ fejhallgatók között, mindenkinek ajánlok egy próbát, akinek a látóterébe kerül.

(#24) Dominó85


Dominó85
veterán

Az ATH-MSR7 kivételével mindegyik annyira gagyi hatást kelt... Azt hiszem hiába a hangzás, ha külsőre "vicces" a minőség. A cikket végigolvasni is sok volt, de jól összefogott, hasznos olvasmány. Köszönet érte.

* Péter - 06302461862 *

(#25) nubreed válasza gondoni (#23) üzenetére


nubreed
veterán

Nálam ugyanez az élmény megvolt az ATH-A700 fejesnél (a hihetetlen kényelemről nem is beszélve, ahogy meg van oldva a szárnyas felfüggesztéssel a fej résznél, 4 óra használat után sem tűnik fel,hogy ott van a fejeden mert annyira kényelmes) és a CKS99 fülesnél. A CKS99 életem eddigi legjobb fülhallgatója, brutális kristálytiszta hangzással, egyszerűen minden tökéletesen a helyén van.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#26) Janika-1982


Janika-1982
tag

Jó összefoglaló teszt,csak az utóbbi mobiltelefonteszteknél már nincsen hangminőség-erősségmérési tesztek-táblázatok.
Mint itt pl:
[link]
:))

(#27) kretenallat válasza Próféta (#22) üzenetére


kretenallat
senior tag

Az a bajom ezzel, hogy teljesen jó fejhallgatókat olyan szinten leszólnak, mintha használhatatlan szar lenne.

Van különbség aközött, hogy ez szar, bezzeg az xxxxxx milyen jó (3x annyiért), meg aközött, hogy ezek elég jók, de lehet még feljebb menni, ha az embernek van rá pénze/igénye.

És hogy a gyűjtögetős példáról is essen szó: ha valakinek nincs 10k ja egy fejhallgatóra, lehet, hogy elkezd gyűjteni, ha azt olvassa, hogy pl 20k ért van ez a tök jó füles blabla. Ellenben, ha ellepi a fórumot ez a **** hozzáállás, hogy a középkategória szar, csakis a hifi blabla és a 20k s fejhallgató az hulladék, akkor nem fog elkezdeni gyűjteni se rá, mert minek.

Van egy használtan vett HD515öm, már szivacsot is cseréltem rajta, mert szétkopott. Anno 10 ezer JMFért vettem és teljesen megfelel az én (átlagos) igényeimnek. Volt szerencsém kipróbálni jobb fejhallgatókat is, de nem tudtam a különbségeket igazán megérezni sem, így _számomra_ felesleges egy 100ks akármi. Pláne hogy ez is kényelmes, könnyű és nem rohad be a fejem.

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#28) fateless


fateless
veterán

Tesztelő, illetve felhasználók közül tudna esetleg valaki tanácsot adni, hogy az ATH-AX1iS és a Meizu HD50 közül melyiket érdemesebb megvásárolni? Persze, a HD50 többe kerül, többet is várnék el tőle, így inkább az a kérdésem, hogy megéri-e a felárat.

Azt még hozzáteszem, hogy a Meizu-t most 20k alatt megkapnám...

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#29) Próféta válasza kretenallat (#27) üzenetére


Próféta
tag

Igaz, hogy ha a kinézett cuccot leszólják, akkor az eléggé le tudja lombozni az embert. Illetve el is veszi a kedvet a vásárlástól.
Mindazonáltal az ilyen vélemények is elférnek szerintem, csak a helyükön kell kezelni őket. Nem egyetemes kinyilatkoztatásnak, hanem szubjektív véleménynek. Ha valamit sokan leszólnak, abban tényleg lehet valami, és akkor érdemes az adott árkategóriában más után nézni, elég széles a kínálat. Persze, ha csak annyi az érv, hogy ez 3x drágább, tehát jobb, az elég megmosolyogtató. De ha hozzáértőtől kérdez az ember, akkor az általában nem szólja le, hanem ajánl az árkategóriában 1-2 gyöngyszemet. Nekem pl. ilyen volt 3-4 éve a Beyerdynamic DT-235. Szerintem 10k környékén és kis fülüeknek még most is best buy. És itt a legfontosabb szó a szerintem. Mert aki teheti bizony hallgassa meg a fülest mielőtt megveszi. Az olcsókat is már egy MM-ben ki lehet próbálni, a drágákat meg szigorúan tilos :) kipróbálás nélkül megvenni.
Szóval a véleményekkel semmi gond, csak nem kell őket véresen komolyan venni.
Az enyém is ilyen. Csak egy vélemény. :)

fateless

Neked is azt tudom ajánlani, ha lehet hallgasd meg a versenyzőket és úgy dönts.

[ Szerkesztve ]

(#30) Carlas válasza fateless (#28) üzenetére


Carlas
senior tag

Én a Meizu HD50-t választanám ebben a felállásban.

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#31) Carlas válasza Próféta (#29) üzenetére


Carlas
senior tag

Tökéletesen igaz. Azért mert valami drága még nem jelent semmit, mert aki sokat kipróbált az tudja, hogy vannak fülesek és fejesek amik igen nagy meglepetést okoznak néha, negyed áron néha. Persze arra senki ne hallgasson aki annyit mond " az szar mert csak, mert ez olcsó, mert ez nem márkás stb"

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#32) bmakszim válasza Shyciii (#5) üzenetére


bmakszim
senior tag

egyiket se hallgatnám minőségi felbontású zenéhez (24 bites FLAC), mert ehhez ezek kevesek

Nyugodtan hallgathatsz velük nagy felbontású losslesst is, mert ahhoz a saját füled is kevés.

[ Szerkesztve ]

(#33) #15419392 válasza bmakszim (#32) üzenetére


#15419392
törölt tag

tipikus vélemény...pont mint a felesleges 4k, felesleges erősebb processzor és még lehetne sorolni

(#34) lexter00


lexter00
őstag

Ahh csak egy xiaomi hybrid lesz a köv fülesem.

(#35) janeszgol válasza kretenallat (#27) üzenetére


janeszgol
félisten

+1

Van egy AKG-K430 fejesem, elmegy. 11 ezer volt anno. Ennél többet nem adnék ki. De egy AKG-K309 jobb.

Nálam kettő szabály van:
Füles: nem lehet agybadugós.
Fejes: nem lehet nehéz.

balazskubik, te gondolom simán kihallod a különbséget, sőt a 4K is szúrja még a szemed. Vannak ilyen szuper emberek, pl valamelyik nap ment a Szupermen a TV-ben. :D

[ Szerkesztve ]

(#36) nubreed válasza janeszgol (#35) üzenetére


nubreed
veterán

Különbözőek az emberek igényei, nálam fülhallgató csak agybadugós lehet, az összes többi elvérzik, főleg izoláció terén.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#38) lexter00 válasza Aron1988 (#37) üzenetére


lexter00
őstag

A xiaomi Hybrid például?Nekem is max 10e a határ de ha az hozza ezt a szintet féláron akkor még jó hogy.

(#39) Nigér válasza lexter00 (#38) üzenetére


Nigér
őstag

Fülhallgatós topikba nézzél be véleményekért.
Oda nem arconpörgős brékes bratyók / ;] / írkálnak, hanem akik ténylegesen hallották, használnak, birtokolnak ilyen (vagy más) fülest. ;)

[ Szerkesztve ]

(#40) lexter00 válasza Nigér (#39) üzenetére


lexter00
őstag

:DDD ok :D

(#41) Barthezz2 válasza gondoni (#23) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nekem is egy M30x van(egy Shure Se 215 mellett), semmi panaszom rá, mobilról is bőven jó.

Everybody lies.

(#44) Fryskitt válasza #15419392 (#33) üzenetére


Fryskitt
addikt

+1. Mennyi földhöz ragadt ember van. Sajnos.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.