Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Flashback válasza szilasz007 (#93) üzenetére


Flashback
addikt

Hopp igen. Bocs
Durva mennyire uralni akarja a saját piacát...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#102) kchris78 válasza Flashback (#101) üzenetére


kchris78
veterán

egy google wear ami abszolút google services alapú szerintem nem trivialisan hozható össze az iossel oprendszer szinten. Általánosan: apple watch sem jön át droidra. Samsung óra sem parosodik iossel, de amiről tudok hogy pl az ekg biztosan nem működik más Android gyártó telefonján sem. (max ráhekkelve de ezt most ne vegyük normál felhasználásnak) ezekről volt már itt szó.

[ Szerkesztve ]

(#103) undercover


undercover
senior tag

Emberek ez azért érdekes...

[link]

DC Rainmaker lemérte az órákat és elégé furák ezek a gyári adatok. Sok gyártó nem pontos a méretekkel, de a Watch5 Pronál az 5mm az elég sok. Mármint a gyártó szerint a szenzor nem az óra része.

Watch5 Pro azért sokkal vastagabb mint a Watch 4 Classic hmm. Igy elgondolkoztató ez a vétel.

[ Szerkesztve ]

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#104) GeoJoe válasza undercover (#103) üzenetére


GeoJoe
senior tag

Jöhet a spoiler, nagyobb v kisebb? Előbbi előny lenne. Súlya számít bárkinek bármit?

(#105) kchris78 válasza undercover (#103) üzenetére


kchris78
veterán

Oreo elég vicces, de hihetetlen hogy pont ilyen méretben csinálják :). Meg az oké hogy az optikai kiemelkedést nem számítják bele... De hogy a Samu már az egészet úgy ahogy van azért az már a tudatos félrevezetés kategória... 6 perc körül van a lényeg.

(#106) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

R&D első megbeszélés:
"- Ne legyen vastag, ne legyen krumpli.
- Ne legyen!
- Legyen nagy az akkumulátor, hogy hosszú legyen az üzemidő.
- Legyen! Izé... főnök! Aztán hova rakjam?!"

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#107) PeteePeti válasza Fritz Teufel (#106) üzenetére


PeteePeti
őstag

Egész eddig a hosszabb üzemidő miatt nyávogott mindenki! :W
Idézem: "Miért nem lesz inkább vastagabb az óra, de nagyobb akkumulátorral?"
Most, hogy nagyobb az akksi, viszont vastagabb meg ez a baj!
WTF?????? :F

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#108) undercover


undercover
senior tag

Illetve kijött egy komolyabb teszt a Watch5-el kapcsolatban érdemes-e megvenni:

[link]

Röviden egy kicsit fejlődött a pulzusmérés bizonyos tevékenységnél, de a reklámozott alváskövetés is nem nagyon fejlődött.

Szóval nincs a Watch4 meg a Watch5 között kifejezetten nagy különbség. Nincs igazán fejlődés valamiben jobb valamiben rosszabb. A Proban persze jól jön a plusz akkumlátor, de azt hittem nagyobb fejlődés lesz.

És ez bosszantóbb, hogy nem fejlődött túl sokat mint a krumpli méret.

[ Szerkesztve ]

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#109) Flashback válasza undercover (#103) üzenetére


Flashback
addikt

Súly rendben volt (nyilván szíj nélkül)
Vastagság pedig baromira odahazudott érték, de az Apple és a Garminnál is mint kiderült... (A szenzor kiugrást nem szeretik mérni a gyártók...)
A pulzusmérés elég sokat fejlődött mostmár a 90% tartományban van. Az Apple watch még mindig pontosabb kicsit :U
Az alvás követés csak kicsit javult és a hőmérőnek sok értelme nincs egyenlőre.
Talán SW oldalról még tudják javítani ezeknek az értékeknek a pontosságát.
Watch 4-ről nem biztos hogy megéri váltani.

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#110) kchris78 válasza Flashback (#109) üzenetére


kchris78
veterán

de szerintem ezek a javítások meg leginkább szoftveres dolgok, a watch4 is tudná hardveresen szerintem, ha akarnák arra is rátolhatnák a javításokat... persze ez ugyanolyan mint telefonok esetén a kamera szenzor és a többi... s21u kamera is javult még egy kicsit az s22u után.

(#111) undercover válasza Flashback (#109) üzenetére


undercover
senior tag

Nekem ez csalódás, hogy ennyire hazudnak a mérettel a gyártók...
Összegezve jobban:
Láttom csak a jó dolgokat szedted ki, de nem ilyen egyszerű.
Az igaz, hogy nyugalmi helyzetben fejlődött a pulzusmérés.
De a kifejezetten sportolásra ajánlott óra elkezd nem pontos lenne ha elkezdesz mozogni. :DDD
A tesztben látszik, hogy sétálás közben néha egész fura adatokat kap az ember.
Aztán kerékpározás közben a pontosság beesik 90%-os tartomány alá.
Ha konditeremben/edzés használod nagyon pontatlan adatokat mér.
A reklámozott alváskövetés nem lett jobb mint a watch4-nél.

Szóval ahh nem tudom. Watch3-ról lehet van értelme váltani, de Watch4-ről?
Pronál ott a jobb akkumlátor, de amugy túlzóttan nem sokkal jobb.

Az apple, hogyan tud ilyen pontos lenni?

[ Szerkesztve ]

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#112) kchris78 válasza undercover (#111) üzenetére


kchris78
veterán

nincs azzal semmi gond ha vastag. de ne hazudjon ekkorát a gyártó. mert amit mutat az már nem csak az optikai szenzor hanem gyakorlatilag az egész ami a ház függőleges oldalfala alatt van..

(#113) kchris78 válasza undercover (#111) üzenetére


kchris78
veterán

nyugalmi pulzus méréssel eddig sem volt gond... mellesleg a watch4 esetén is mennyi sw upgrade-ben reménykedtünk hogy pontosabb lesz. hát nem lett az. vissza lehet olvasni az 1 év termését.

(#114) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Amikor fontos a pontosság, mindig HRM övet használok. Akkor tényleg pontos. Ha meg az Apple Watch-al versenyeztetjük, abban meg nincs vérnyomásmérő. Persze-persze, ha lenne pontosabb lenne. De nincs. És nem is lesz legalább 2025-ig.
Az elmúlt év annyira hektikus volt minden cég számára, hogy nem csodálom ha a fejlesztések most kimerülnek a ráncfelvarrásokban. És sajnos sok változás az idén sincs. Sőt...

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#115) kchris78 válasza Fritz Teufel (#114) üzenetére


kchris78
veterán

nekem watch4-em van de a topicbeli tapasztalatok alapján még csak ki sem próbáltam a vérnyomásmérést. Minek, akkora szórással... Inkább mérne rendesen pulzust legalább mikor úszok, és nem kattanna be rendszeresen pl 5 percre 170-180-ra amivel elviszi a statisztikát meg a kalória számolást.

[ Szerkesztve ]

(#116) Fritz Teufel válasza kchris78 (#115) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Nálam a vérnyomás mérés is elég pontos. A diasztolés mérés pontatlanabb, a szisztolés nyomás mérése nálam azonos a mandzsettás mérővel +/- 1-2 Hgmm. Azon múlik, milyen pontosan kalibrálod. Persze nem biztos, hogy két Watch4 között nincs szórás, illetve az a biztos, hogy van.
Tényleg a feladathoz kell választani az eszközt. Ez nem az, amit sportoláshoz kell választani, arra vannak céleszközök. Olcsóbbak közül a Polárt ajánlanám, középtől felfelé meg Suunto vagy természetesen Garmin.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#117) Flashback válasza undercover (#111) üzenetére


Flashback
addikt

DC Rainmaker videót néztem ott a kezdeti szakaszt kivéve elég pontos volt a HRM.
A grafikonja ment a Polar öv után.
Az hogy az Apple hogy csinälja ilyen pontosan az ipari titok. Biztos hogy több szenzor adatait használják a pontosság javításához.

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#118) undercover válasza Flashback (#117) üzenetére


undercover
senior tag

Kíváncsi vagyok több tesztre, de eddig nem hozza az elvárásokat.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#119) szilasz007


szilasz007
aktív tag

En egy Garminos ovvel toltam eronleti edzest, aztan kezdtem el Watch 4-et hasznalni.
Ott a gyakorlati tapasztalatom egyezett azal amit tobben mondtak, hogy lassabban koveti le a csucsokat es igen, tenyleg egyenletesebb gorbet adott. Viszont feltudta venni a 160 koruli pulzusokat is, mire pl a sima Watch keptelen volt. Kicsit ciccegtem ra igy is, de miutan az edzesre kaloriara kb ugyanazt a szamot hozta ki, nekem megfelelt.

Ha az 5 Pro hozza ugyanezt, akkor en megelegszem vele, mert az aksi a 4-esbe szamomra gyalazatos volt.
Ha meg jovore, ahogy gondolom visszahozzak a lunettat, majd szepen beszamittatom a 6 Pro Lunetta Edition-re. Beszamitasokkal, kuponokkal azert elfogadhatobbra az arat es ha kb a vegen beszamitjak annyiert, amennyiert vetted... sacc/kb.

(#120) undercover válasza szilasz007 (#119) üzenetére


undercover
senior tag

Azért nem tavaly kb 150 volt a bt 42mm classic most meg 40-50 ért számítják be elvileg az messze van attól amennyiért vettem.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#121) prokxy


prokxy
veterán

Srácok, mikor szállítják az 5 Pro-kat? Elvileg ma kezdték, de még nem kaptam semmi mailt.

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#122) Lorantz24 válasza PeteePeti (#75) üzenetére


Lorantz24
csendes tag

Nekem is kicsit hihetetlennek tűnt a dolog, de felhívtam a Samsung webshopot és rákérdeztem. Azt az infót kaptam amit Te is írsz, hogy a 25k jár mindenképp, akkor is ha végül mégsem számíttatod be a készüléket.
Szóval köszi a tippet! :)

(#123) kchris78 válasza Lorantz24 (#122) üzenetére


kchris78
veterán

nem példa nélküli, az S22 Ultra esetén is volt ilyen akció. A beszámíttatás ténye ócsítja :) a telefont-órát. Az hogy utána végülist adsz be valamit vagy sem az rajtad múlik.

(#124) PeteePeti válasza prokxy (#121) üzenetére


PeteePeti
őstag

Ez az infó honnan van, hogy ma kezdik szállítani?

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#125) PeteePeti válasza Lorantz24 (#122) üzenetére


PeteePeti
őstag

;)

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#126) szilasz007


szilasz007
aktív tag

Remelem kicsit osszeszedik magukat. S22 Ultra megjelenesekor volt aki elorendelte azt honapokig nem kapta meg...
Szamomra mar most kuldhetnenek egy levelet, bocsi, nem mult heten lesz a postazas, hanem x.y.-adikan, mert galamb trotty esett a dobozokra.
Megvezetes...

(#127) eami válasza PeteePeti (#124) üzenetére


eami
addikt

Nekem már úton van, van csomagszám. Szerintem holnapra meg is jön.

(#128) prokxy válasza PeteePeti (#124) üzenetére


prokxy
veterán

Samu fiókba bélepsz és ott. Ha a weblapról rendelted.

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#129) PeteePeti válasza prokxy (#128) üzenetére


PeteePeti
őstag

Hát oda az van írva, hogy szállítás várható kezdete 12-én! :DD Az már jó rég volt! :))

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#130) $atirka válasza eami (#127) üzenetére


$atirka
senior tag

Nekem még mindig "folyamatban".

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#131) eami válasza $atirka (#130) üzenetére


eami
addikt

tegnap éjfél előtt nem sokkal adtam le a rendelést :))

(#132) polonic válasza eami (#131) üzenetére


polonic
félisten

Az csodás. Én meg pénteken adtam le és még mindig csak folyamatban van.
Milyen színűre? Én titánszürke

Asszony sima watch5-ét már viszont szállítják.

(#133) $atirka válasza polonic (#132) üzenetére


$atirka
senior tag

Szintén :U
Vagyis pénteken és szürkében...

[ Szerkesztve ]

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#134) PeteePeti válasza polonic (#132) üzenetére


PeteePeti
őstag

Én nyertem! Szerdai rendelés "folyamatban" ! Fekete Pro! :DD

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#135) $atirka válasza $atirka (#133) üzenetére


$atirka
senior tag

Nem is pénteken, csütörtökön.

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#136) hadan


hadan
tag

Én hétfőn reggel rendeltem. Titánszürke 5 Pro LTE. Viszont szerintem a holnapi napból nem lesz semmi. Legutóbb plusz egy napot igénybe vett a szálltása, mivel Szlovákiában van a Samsung raktár.

Samsung Galaxy S22 Ultra 512 GB | Samsung Galaxy Watch5 Pro LTE

(#137) eami válasza polonic (#132) üzenetére


eami
addikt

sima watch 5 grafit 44mm LTE

(#136) hadan: meglátjuk, nekem legutóbb is budapesti feladás volt.

[ Szerkesztve ]

(#138) polonic válasza eami (#137) üzenetére


polonic
félisten

Azt gondoltam, te is prot rendeltél.
Úgy tűnik akkor, hogy a simákat kezdik el szállítani.

(#139) Flashback


Flashback
addikt

Beszámított készüléket hogy érdemes becsomagolni? Nyomtatni kell hozzá valami címkét?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#140) PeteePeti válasza Flashback (#139) üzenetére


PeteePeti
őstag

Nem kell semmi extra! Műanyag dobozt hoz a futár, amit le is plombál majd! Eredeti dobozába rakd bele a készüléket a tartozékokkal együtt! Esetleg a vásárlást igazoló számla is mehet bele! Nyomtatni nem kell semmit, mert a futár célirányosan jön hozzád! Majd kapsz tőle egy címkét, amin lesz követési szám is! Ennyi!

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#141) thebiker


thebiker
tag

Azt hittem csak nálam van gond ... 11-én rendeltem és még csak "Folyamatban" van. Szürke Pro BT ..... :(

(#142) Flashback válasza PeteePeti (#140) üzenetére


Flashback
addikt

Már kb semmi sincs meg hozzá. 6eves S7 :)
Gondolom így is beveszik

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#143) PeteePeti válasza Flashback (#142) üzenetére


PeteePeti
őstag

Én a Redmi Note 7 Pro-t adtam le minden nélkül! Se doboz, se töltő, se papírok! Nem volt gond belőle! ;)

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#144) hadan válasza eami (#137) üzenetére


hadan
tag

Megjött a Sprintertől is az email, szóval ma fogják kihozni. :DD

Samsung Galaxy S22 Ultra 512 GB | Samsung Galaxy Watch5 Pro LTE

(#145) eami válasza hadan (#144) üzenetére


eami
addikt

szintén :))

(#146) $atirka


$atirka
senior tag

Najóvanmáán :DD:C
Nekem még mindig folyamatban (Titan Pro LTE) :O

[ Szerkesztve ]

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#147) eami válasza eami (#145) üzenetére


eami
addikt

és meg is érkezett :DD

(#148) delig válasza eami (#147) üzenetére


delig
tag

képeket és rövid beszámolót majd légyszi :)
a héten tervezem leadni a rendelésem a beszámolóitok alapján

(#149) eami válasza delig (#148) üzenetére


eami
addikt

Ránézésre úgy néz ki mint egy fekete watch 4, csak egy árnyalatnyival világosabb a szíj, szóval sok mindent nincs rajta fényképezni :DDD amúgy ez a sima watch 5 nem a pro.

(#150) PeteePeti válasza $atirka (#146) üzenetére


PeteePeti
őstag

Úgy látszik a Pro van beragadva egyenlőre! Biztos az a szállítmány még nem érkezett be! Nálam a fekete Pro van folyamatban, pedig szerdai rendelés!

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.