Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nagyon szuper írás, végre egy jól átgondolt, felhasználói szemszögből megközelített írás :R

Köszi, hasznos

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) Taranti


Taranti
senior tag

Szép! Használd egészséggel, ahog mondani szokták. :)

A teszteket meg várjuk, de lenne egy javaslatom. Mivel a mostani procik "rengeteg" szálon dolgoz(hat)nak, tegyél bele egy olyant, hogy mondjuk indítasz egy komolyabb munkafolyamatot, és mellette elindítasz egy játékot is. Kiváncsi lennék ilyenkor mire megy a rendszer (mennyi idő a munkafolyamat és hány FPS a játék, illetve mennyire bírja a háttértár).

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#3) hash99


hash99
senior tag

Megkérdezhetem hogy végül miért lett ryzen? Írtad hogy megtetszett de azt is hogy alapvetően játékra építetted a gépet. Ezért érdekelne hogy az intel miért esett ki?

Félre ne értsd nekem is tetszik a ryzen és nem fikázni vagy intel funkodni akartam csak szimplán érdekelt mi győzött meg.

(#4) Landro


Landro
tag

Szia, nagyon jó összefoglaló lett, gratulálok a gépedhez.

Árban mennyi lett a vége?

(#5) pet007


pet007
aktív tag

Korrekt gep, korrekt iras, varjuk a folytatast! Grat! :C

(#6) Joccc07


Joccc07
addikt

Jó cikk, tetszett.

Csak annyit tennék még hozzá, hogy nekem 1500X-em van és jár hozzá venti. ;)

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#7) Bounti válasza Graphics (#1) üzenetére


Bounti
aktív tag

Egy pár gondolat:

"A320: Ezt azoknak javaslom, akik NEM szeretnének tuningolni! Itt a vezérlőhíd nem támogatja ezt a lehetőséget, ezért a VRM hűtése is gyengébb rajtuk."

Tegyük hozzá, hogy a processzort nem lehet bennük tuningolni, a memória órajelének és feszültségének emelésére van lehetőség, természetesen csak minimális a mozgástér, mivel a mem vezérlő a prociban található.

A VRM hűtés milyenségéről pedig csak annyit, hogy néhány gyártó az A320-as lapjainál sem veszi félvállról, (igen, részrehajló vagyok) az Asrock például több fázissal és hűtőbordával látja el majdnem minden lapját, míg egynéhány B350-es lap sokkal, de sokkal ergyább ebből a szempontból (ahogy ezt meg is jegyezted).

Egyébként jó kis írás, remélhetőleg egyre több leendő vásárló kezdi majd ezzel és a fórumok átolvasásával, hogy ne utólag legyen kellemetlen meglepetésben része.

[ Szerkesztve ]

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#8) Bounti válasza Graphics (#1) üzenetére


Bounti
aktív tag

Bocsi, az előző nem válasz akart lenni...

:W :B

[ Szerkesztve ]

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#9) Lacc válasza hash99 (#3) üzenetére


Lacc
aktív tag

Mert időtállóbb a több mag/szál a játékoknál is. Ha csak a mostot nézzük, akkor az Intel is jó, de ha szeretnél kalkulálni a következő 2 évre, akkor megéri a több mag/szálat választani, mert erre tart a fejlődés.

Itt is láthatod, hogy a Core i5 vetélytárs 9-10%-al jobb, főleg egyszálba, na meg ha 4mag/4szálig teszteljük, felette persze elvérzik az AMD-vel szemben.

Igazából azt kell számba venni, hogy milyen programokot fogsz használni, vagy milyen játékokat, meg kell nézni, hogy mennyire használja ki a többszálat, stb.

Intel felső 7-es generáció vs Ryzen-nél a felsőkategóránál azt mondják, hogy a Ryzen jobb munkagépbe, ami hamis kijelentés, mert az AutoCAD még mindig jobb teljesítményt nyújt i7 esetében, illetve emulálásnál is gyorsabb mint a Ryzen. Ezért is van az, hogy a mobil i7 6700HQ gyorsabb bizonyos programoknál, mint a desktop ryzen 1700-asom. (Például egy NodeJS webszerver automatikus task-jait az Intel még mindig gyorsabban hajtja végre)

(#10) Navaren


Navaren
aktív tag

Végre RYZEN-es gép!

Remélem, Neked minden fennakadás nélkül sikerül(t?) beszerezned az alkatrészeket (én is most vagyok túl egy elég kalandosra vett gépcserén, pedig nem akartam egybe, csak a végére annyi herce-hurca volt, hogy végül le akartam tudni az egészet).
És igen, a memória áraktól koppan az ember a padlón. Én csak 8 GB-ot vettem, egyszerűen nem voltam hajlandó a +8 Giga felárát kifezetni egyelőre (de szorgosan nézem a webshopokat, hátha elcsípek egy jó ajánlatot a kedvelt típusom/kiszerelés kombóban).

Gratulálok a géphez, kívánom, hogy leld maximális örömödet benne!
Tessék mihamarabb összerakni és sok szép fotót kérek az összeszerelésről :).

P.S.: az a VGA nagyon menne az én gépházamhoz is; talán majd, tavasszal.

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#11) MikaVejneGI válasza Lacc (#9) üzenetére


MikaVejneGI
aktív tag

Hali.
Az új I5-8xxxx széria is szóba jöhetet volna még.
Árban ugyan ott lennél.
Én pl ezen őrlődöm.

[ Szerkesztve ]

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#12) Enter65


Enter65
senior tag

Köszönöm szépen! :R
Amiért a Ryzen-re eset a választásom, azt Lacc megfogalmazta.
Az árra kitérve, szerencsém volt, mert akciós termékeket sikerült beszereznem, így kb a vége 400K környéke!

(#13) Enter65 válasza Navaren (#10) üzenetére


Enter65
senior tag

Nem volt nagy fennakadás, volt mire várnom kellet de megérte! :K A szerelésről meg majd csinálok képeket... :D

(#14) Taranti válasza Lacc (#9) üzenetére


Taranti
senior tag

"azt mondják, hogy a Ryzen jobb munkagépbe, ami hamis kijelentés, mert az AutoCAD még mindig jobb teljesítményt nyújt i7 esetében"

Igazad van, de csak részben. Anno pl. minden PH! tesztben felhívták a figyelmet, hogy az Adobe termékek abszolút Intelre optimalizáltak, ott verték is rendesen az AMD procikat. Nem vagyok benne annyira mélyen, de ha az AutoCAD vagy mondjuk a VMWare következő kiadásai kapnak Ryzen optimalizációt, meglehet a különbségek jelentősen csökkennek vagy el is tűnnek.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#15) draco31 válasza MikaVejneGI (#11) üzenetére


draco31
veterán

Ezen agyalok én is már vagy 2 hónapja, hogy mi legyen, melyiket válasszam. Egy két haveromat már kiidegeltem emiatt, egyik nap biztosra mondom, hogy Ryzen 1600, másik nap már i5-8400, Bár most meg i3-8100-ával szemezgetek. :D
Csak kellene egy leesett DDR4-es szállítmány, mert ezek az árak.....

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#16) pomorski


pomorski
őstag

Köszi az írást, tetszett! Grat a géphez! (Bájdevéj, nekem is Core V31 házam van.)

(#17) wikings2


wikings2
őstag

Ha jól tudom a Ryzen streamelés szempontjából is sokkalta többet tud nyújtani mint a hasonló árkategóriás Intelek, ez is szempont lehet sokak számára. :)

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#18) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Sajnos nem minden kereskedő adja a gyártói garanciákat a termékükre, ami némely esetben akár 10 év is lehet!

Ez nem gond, mivel a garanciát a gyártó adja és nem a kereskedő.
Általában regisztrációhoz kötik a garanciát. Ha egy gyártó 3 évnél hosszabb garanciát hajlandó adni, azonnal utána kell nézni a garancia feltételeinek. Érvényesíteni a garanciát szintén a gyártónál lehet.
Mielőtt elpostázod az alkatrészt, nézz utána a csomagolási előírásoknak.
Például a WDC részletes leírást ad a jó és helytelen csomagolásokról.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#19) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Remek cikk, köszönjük! :R Ilyenkor gondolatban mindig elkezdem építeni a saját gépemet.

Finn the human

(#20) Seangaijin


Seangaijin
senior tag

Nekem is nagyon hasonló a gépen. A lap és a proci stimmel, ramom Trident Z 2x8Gb 3200Mhz a VGA-m egy Gainward GTX 1080. Proci hűtő Scythe Mugen 5. Nincs ami megállítsa, jó kis cucc ez a Ryzen.
Csatornámon vannak róla videók, akit érdekel esetleg nézze meg.

A proci nem megy 63 fok fölé és eddig minden játék sima 100+ FPS. Jó vétel volt. :R

YouTube csatornám gameplayekkel: https://www.youtube.com/c/seanjrrussel

(#21) kelekyle


kelekyle
őstag

Nem gondolkoztál esetleg kompakt vízhűtésen ?
Tuning szempontjából is jobb.

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#22) zsolti1debre válasza Seangaijin (#20) üzenetére


zsolti1debre
tag

a feher-kek polos gyerek vagy te az egyik videon?

(#23) Enter65 válasza kelekyle (#21) üzenetére


Enter65
senior tag

Gondolkodtam, de árban kicsit nem jött be. Egy akvárium projekten is, mennyire jól nézne ki, de ahhoz is nem két forint kéne... :( Így maradt a sima hűtés, de ez is kiválóan fog majd teljesíteni... :K

(#24) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Jo volt olvasni.Én kb egy éve raktam össze a gépem,na nem ilyen komolyat azért,de nekem az is tökéletes.Akvárium jol néz ki,de benem raknám a gépem olyanba :Y :DDD

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#25) DaveHutt


DaveHutt
őstag

Nem túlzás az 1070 1080p-re?

(#26) Daelion


Daelion
őstag

Korrekt rendszer. :)

Énis egy Ryzen rendszer el szemezek és valszeg azt fogok össze rakni majd valamikor ősz-tél környékén.

Megvárom mostmár a Voltat meg a Ryzen refresht + remélhetőleg nyugszik egy kicsit ez a mostani helyzet mert ez borzalom. :N

Énis agyaltam,hogy most 1500x/1600/1600x.
X fele hajlok mert nem nagyon szeretek oczni semmit,inkább veszek gyárilag 'jobbat' kicsit többért azt le van tudva.

@Seangaijin

Bele néztem channeledbe,DSR-t nem próbáltad még?
Nekemis 1080P monitorom van és régebbi játékokat mindig 1440P be tolom és teljesen jó.

[ Szerkesztve ]

(#27) Kansas


Kansas
addikt

Jó kis cikk, gratula! :C

(#18) Hieronymus: én már futottam bele olyanba egy Samsung monitor kapcsán, hogy nem volt rá gyártói gari mert nem a hivatalos disztributor hozta be az országba...

(#25) bodry123: nem feltétlenül - 4K-ra sok játék esetén kevés(ha csak nem elégszel meg 30-40fps-sel), 1080p-re viszont még sokáig elég lesz kompromisszum-mentesen, esetleg 1440p-re még működőképes

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#28) Redneck


Redneck
veterán

Jó kis vas lesz, de ha nem rendelted még meg, mostanában elég feláras lesz...
Az iromány korrekt lett, de tömve van helyesírási hibákkal, érdemes kicsit átnézni. :U

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#29) rajo1911


rajo1911
csendes tag

Nekem maradt a Ryzen 3 1200 mert hát hobbi játék... Igazából anyagi gondok :) fél év gyűjtögetés után egy olyan procit akartam amit tudok 3-4 évig használni és elég gyors az átlaghoz viszonyítva.

Samsung Galaxy: S21 FE, A70, Buds Live.

(#30) Hg3X


Hg3X
tag

Jó volt olvasni, köszönöm szépen, használd egészséggel! :))

Jeff who??

(#31) Enter65 válasza Redneck (#28) üzenetére


Enter65
senior tag

Koszonom, azert sikerult mindent berendelni idoben.
Az irast atneztek tobben, de majd atnezem en is es javitok! De tegyuk hozza, maga a rendszerben is van egy ellenorzo program, igy automatikusan jelzi a hibas szavakat. Igye ez mobilrol meg nem uzemel...

(#32) Redneck válasza Enter65 (#31) üzenetére


Redneck
veterán

Akkor nincs probléma, nem fizetsz pech taxot! :DD Brutális árak vannak mostanában.

Nem vészes egyébként, van pár elgépelés, mindenkivel előfordul. Utólag a sajátomban is mindig találok javítani valót. A nagy kritizálás közepette, nekem is sikerült összehozni egy szép mondatot, a "lesz" szó kétszeri használatával. Hiába no, hajnali 4-kor már nem forog úgy az agyam. :B

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#33) Enter65 válasza Redneck (#32) üzenetére


Enter65
senior tag

Hisz ismered a mondast: jo hely, jo ar, jo dontes... :DDD

(#34) Redneck válasza Enter65 (#33) üzenetére


Redneck
veterán

Ismerem, de gondolom nem a SPAR-ban vetted. :DD

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#35) Hieronymus válasza Kansas (#27) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

én már futottam bele olyanba egy Samsung monitor kapcsán, hogy nem volt rá gyártói gari mert nem a
hivatalos disztributor hozta be az országba...

Ez azon esetben fordul elő, ha termék más garancia zónába forgalmazták, rövidebb garancia idővel.
Ha EU-n belül illetve a hozzánk tartozó körzeten belül származik a termék, lényegtelen melyik országban hozták forgalomba, és ki a forgalmazó.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#36) Enter65 válasza Hieronymus (#35) üzenetére


Enter65
senior tag

A terméket Romániából hozták be, és a Samsung Magyarország nyilatkozta ezt, mikor javítást kértem a termékre. Így a teljes garancia 1+2 év nem volt érvényes, csak az 1 évet vették figyelembe. Ezért írtam le amit tapasztaltam.

(#37) Hieronymus válasza Enter65 (#36) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Miért nem küldted Romániába, garanciáztatni?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#38) Enter65 válasza Hieronymus (#37) üzenetére


Enter65
senior tag

A vásárolt kereskedésnek akartam, de azt mondták, nem tudnak vele mit kezdeni! :( 22-es csapda! :(((

(#39) Hieronymus válasza Enter65 (#38) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nyilván a kereskedő csak a kötelező jótállást vállalja. Nem fűződik érdeke a további ügyintézéshez.

A termék értékétől függ, hogy meddig érdemes utánajárni a garanciának.
Drágább eszköz esetében érdemes minden lehetőset megpróbálni. Legfeljebb egy postaköltséget veszíthetsz. Ha nagy eséllyel javítják vagy cserélik a terméket, ez az összeg megéri a kockázatot. És mémi utánajárást, hogy hova érdemes küldeni a készüléket.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#40) Chaser válasza MikaVejneGI (#11) üzenetére


Chaser
titán

nem feltétlen
6 magos i5 65e környékén van, ha épp lehet kapni, de csak 2,8ghz alap órajel, persze ipc-ben erősebb mint a zen, turbot minden magra lehet 3,8g-re fixálni z370 lappal, ami most adott, mert csak az van, de legolcsóbb lap is 35, cpu, az 100
zenhez vannak értelmes lapok 25-ért, 1600x 60-65e, de 12 szál - nem mintha én szeretném ht/smt dolgot, viszont 1700x most 95k körül mozog, az már 8 mag, sima 1700 90 körül, ennél kicsivel kevesebbért a k i5 van, amit "keményebb tuningnál skalpolni kell -
ha lesznek olcsóbb lapok intel kis 8100 i3 nagyon megéri, a 8400 is, de akkor valszeg fix 3,8g turbo ugrik, amiért jelenleg jobb választás lehet az intel, abban van igp - és ha valaki most nem akar vga-t venni v használtat levadászni olcsót akkor jobb, de ez is megváltozik hamarosan -

Hieronymus a garanciát a gyártó adja, te viszont a kereskedővel állsz szerződésben, ha 10 év van a papíron 10 év, neki a dolga/felelőssége intézni, amennyiben nincs rá külön kitétel

szerk: Enter65 ha papíron ott volt a 3 év, senkit nem érdekel milyen szürkeimportból vette a kisker, ha 1+2év szavatosság volt akkor is gar alá esett, neked aztán mi közöd hozzá honnan vették? semmi, ilyenkor fogyvédelem, nasa, cia, fbi, vásárlók könyve hatásos szokott lenni, nyilván legegyszerűbb elhajtani a vásárlót, 10/9 alkalommal bejön, legtöbben alap rájuk vonatkozó kedvező jogszabályokat sem tudják

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#41) zsolti1debre válasza Hieronymus (#37) üzenetére


zsolti1debre
tag

nekem nemreg egy emag.hu-rol vett routererm romlott el amit elkuldtem gariztatni.a garipapirok szerint tenlyeg romcsiban volt a cucc a javitason.

(#42) Chaser válasza zsolti1debre (#41) üzenetére


Chaser
titán

nem meglepő, mert román cég, aztán jöhet meglepi drága notebooknál, mikor itteni szerviz elhajt, az emag meg heteket/hónapokat úl a gépen adott esetben
emagról csak apróságokat, szerintem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#43) zsolti1debre válasza Chaser (#42) üzenetére


zsolti1debre
tag

nagyerteku dolgot meg nem vettem az emagrol,nincs tapasztalatom.a rotterrel viszont jo tapasztalatot szereztem./villamcsapas erte a szerencsetlen routert,de a roman szerviz megallapitasai szerint nem erte ot villamcsapas,hanem mas baja lett,igy csereltek egy vadonas ujra/

(#44) martin66


martin66
senior tag

Örülök neki, hogy hasznos volt a AMD Ryzen 7 / 5 / 3 1***(X) "Summit Ridge" (AM4 fórum) összefoglalója. Sok szabadidő volt azt megírni és összerakni ;)

És persze a lényeg, hogy segítséget nyújtott, ez volt a célja!!

(#45) Chaser válasza zsolti1debre (#43) üzenetére


Chaser
titán

ne is vegyél ( :
sok balhéjuk volt garos gondok miatt, külön részleget hoztak létre ezt orvosolandó, azóta összeszedettebbek, de van itthon elég bolt, nagy értékű terméknél különösen fontos a háttér, akármi történik velük nagy százalékban itthon gyártói gar nem lenne semmire, mo-n vásárolt magyar kereskedőnél viszont igen, kb minden esetben serial alapján ellenőrizhető a lokalizáció, notebooknál különösen fontos, de mint láttuk monitor is lehet mókás

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#46) zsolti1debre válasza Chaser (#45) üzenetére


zsolti1debre
tag

koszi,megfogadom!

(#47) TIT


TIT
veterán

Akkor a 320-as lapba se szabad vagy érdemes 1600X procit venni a gyengébb vrm miatt.

(#48) Darla77


Darla77
csendes tag

Üdv. Jó a cikk. Kiegészíteném, hogy a ház és a táp választást utoljára hagynám. Pl befér e a videokártya, a léghűtés-vízhűtés a házba, vagy a táp kapacitása elég e a rendszernek, akar e a jövőben videokártyát SLI - CrossFire bővíteni, így érdemes esetleg nagyobb teljesítményű tápot vásárolni alapból. Ryzen 1600X-et csak ajánlani tudom, nekem is az van. :R

(#49) pet007 válasza Darla77 (#48) üzenetére


pet007
aktív tag

Reszben egyetertek, reszben sli-cf szerintem mar nem ajanlott. Egyszeruen nem eri meg. (Persze ha valki urhajot epit ket 1080tivel annak egeszsegere.)

(#50) Bounti válasza TIT (#47) üzenetére


Bounti
aktív tag

Ez így nem igaz.

Van olyan lap, amely megfelelő VRM fázismennyiséget nyújt, és a hűtése is megoldott (egyedi, hogy melyik lap hány W-ig kezeli a procikat).

Akkor ne válassz A320-t, ha tuningolni akarod a processzort, illetve a felsőbb kategóriák privilégiuma a több csatlakozó.

Vannak természetesen annyira fapados lapok is, amelyekbe nem érdemes a legjobb procit belerakni, de ez nem jelenti azt, hogy az összes selejt lenne.

Pl: Asrock A320M Pro4

[ Szerkesztve ]

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.