Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jadro


Jadro
veterán

Szomorú és bárkivel megtörténhet. Minden perc számít amit itt töltünk. Éppen ezért ne sajnáljuk a mosolyt, az ölelést és a szeretetet.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#2) ladybug


ladybug
őstag

Sajnos ezek az esetek mindennapivá váltak. Érdekes, hogy egészséges emberekkel történnek meg.

Egy ismerősünk ismerősét a külföldi családi nyaralás során érte a szívinfarktus. A 12 éves lányuk szeme láttára esett össze az anyuka, aki amúgy jó egészségnek örvendett. :(

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#3) Kasza08 válasza ladybug (#2) üzenetére


Kasza08
őstag

Fehér Mikivel kezdőtött. Ugyanígy halt meg. Aztán jött az a srác, aki cipruson élt, Zavadszky Gábor, és most az evezős az olimpia előtt...:(

(#4) k_laci


k_laci
tag

szomorú.. :( és bárkivel megtörténhet..

(#5) naot válasza Kasza08 (#3) üzenetére


naot
tag

Szerintem ezek a sportolók mind szedtek valamit, ami kikészítette a szívüket.

(#6) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

"Miért hagyta abba? Lehet, hogy ha még egy percig próbálkozik, akkor sikerült visszahozni őt."
Ahogy leírtad, már kb fél órája nyomták mire odaértél, és fél órát nézted. Azaz, egy órája nyomták. Próbáld ki próbababán 10 percig csinálni, folyamatosan. Egyébként ha fél óra után nem reagál, akkor már nem is nagyon fog. A pupillákon látszik, mennyire hatásos az újraélesztés, maximálisan tág pupilláknál, amik nem szűkülnek, látszik az idegrendszeri károsodás. Feltételezem, hogy megkapta a reanimatio gyógyszereit, defibrillálni nem lehetett, mert nem fibrillált, hanem asystolia volt..... Én biztos vagyok benne, hogy a kollégáim mindent megtettek, amit lehetett.

(#7) Kasza08 válasza Zoli bácsi (#6) üzenetére


Kasza08
őstag

Cserélgették egymást.
Persze de ez a tudat, hogy nem folytatja tovább, ott hagyja puff, addig amig csinálja legalább van remény, de mikor abbahagyja elszáll minden és...

más: Ő biztos nem volt begyógyszerezve, ő csak hobbi szinten játszott, ahogy tudom.

(#8) Ginew válasza naot (#5) üzenetére


Ginew
aktív tag

szerintem meg csak jobban odafigyelünk a sportolokkal történt esetre, mert kevésbé feltünő mikor ugyanez valakivel reggeli közben vagy épp esti tvzésnél történik.. megtörténik ez sokmindenkivel sajnos...

(#9) Ruban


Ruban
tag

Tenyleg eleg szornyu ez a sok veletlen halaleset.. :( elgondolkoztato.. R.I.P. oszinte reszvetem.. nekem is van csaladom...

....

(#10) Ferdzsoo válasza naot (#5) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Jelen emberről természetesen nem nyilatkozhatok, de az összes ilyen sportoló "szed valamit"! Egyértelmű és akinek van egy cseppnyi megfigyelőképessége látja is. Érdekes hogy mindig azok a sportolók halnak meg szívbajban, akiknek ponthogy annak kéne az erősségüknek lennie. VICC.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#11) Prof01


Prof01
veterán

Nagyon szomorú...Részvétem. :(

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#12) Kasza08 válasza Prof01 (#11) üzenetére


Kasza08
őstag

Nem vagyok a hozzátartozója, de köszi!

(#13) west


west
őstag

Hát, ha belegondolok, a test elhagyását senki sem kerüli el. Mert látunk magunk körül elmenni embereket és közben úgy éljük meg, mintha ez velünk sosem történne meg...

Sajnálom az embert és mindenkit, mert a halál a születés pillanatáben veszi kezdetét. Mindenki más- más időpontban és általában előre láthatatlan helyzetben lép ki.

Anyukám februárban rákos lett pont egy hónapja meghalt.Kemény volt... Azért így könnyebb mint amikor felhívnak, egy fent leírt esetben....

Billentyűzet magyarítás profi szinten. Igényeseknek! Személyesen, vagy postázva.Ritkán vagyok gépnél!!! Mindenkinek fogok válaszolni.Magyarosítás

(#14) ladybug válasza west (#13) üzenetére


ladybug
őstag

Őszinte részvétem édesanyád miatt. Nem könnyebb semmivel sem a rákos beteg utolsó napjait, heteit, esetleg hónapjait végigélni vele, mint ezzel az esettel szembesülni. Mindegyik más módon, de megrázó élmény.
Abban viszont igazad van, hogy a rákos betegtől el lehet búcsúzni, mert tudjuk, hogy el fog hamarosan menni.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#15) west válasza ladybug (#14) üzenetére


west
őstag

Köszi. Hjah..igaz, ez akárhogyis történik, mindenképpen gáz.

Billentyűzet magyarítás profi szinten. Igényeseknek! Személyesen, vagy postázva.Ritkán vagyok gépnél!!! Mindenkinek fogok válaszolni.Magyarosítás

(#16) (Darkwood) válasza west (#13) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Őszinte részvétem! :(

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#17) Geller72


Geller72
veterán

Egyszerűen nem bírom felfogni, elhinni, hogy ennyi lenne az egész?...lekapcsolják a villanyt és kész?..nem hiszem el..sajnos, hetek óta nekem is ez köti le a gondolataimat..és, sajnos nem ok nélkül.
Üdv:
Geller

(#18) twollah


twollah
nagyúr

En altalaban azt szoktam mondani, hogy az emberi test olyan, mint egy motor amit az elete kezdeten teletankolnak.
Ki mennyire egeti az uzemanyagot annyi ideig el.

(#19) tocsa válasza twollah (#18) üzenetére


tocsa
senior tag

Ez a hasonlat akar meg lehet jo is, csak szerintem nem ugy ahogy elsore gondoltad. Valoban nem mindegy hogyan hasznaljuk az uzemanyagot, es ebbol a szempontbol pl en eleg jol allok: nem iszom, nem dohanyzom, no drug. De egy auto is elromolhat varatlanul, fuggetlenul attol, hogy pl meg felig tele van a tank. Az, hogy kockazatkerulo modon elek (kiveve mondjuk azt hogy egeszsegtelenul sokat dolgozom), jelenti azt h nem halhatok meg barmelyik pillanatban? Nem. Akar eppen most is meghalhatok, a vilag sajnos ilyen, nincs garancia.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#20) Kasza08 válasza ladybug (#14) üzenetére


Kasza08
őstag

Nagypapám tavaly áprilisban halt meg. Rákos volt. Ezt egy este tudtuk meg, akkor még úgy volt, hogy egy hete van hátra. Másnap reggel szedelőzködtünk, indultunk a kórházba, mikor jött a telefon, hogy már meghalt...:( Elköszönni se volt idő tőle.

West: Részvétem az anyukád miatt. Szerintem egy szűlőt elveszteni a legrosszabb, hálistennek még nem tudom, hogy milyen.

(#21) tocsa válasza Geller72 (#17) üzenetére


tocsa
senior tag

Feltetelezem nem vagy vallasos, mert akkor hinnel a tulvilagban. En sem vagyok, igy bizony szembe kell nezni azzal hogy igen: lekapcsoljak a villanyt es ennyi volt, kesz.
Amugy nem vagy egyedul a gondolataiddal, az individum egyik legnagyobb kihivasa, hogy szembenezzen a halallal. Ez az egyik legkomolyabb filozofiai, irodalmi, es mas tudomanyokbeli kerdes is. Neves emberek foglalkoztak az eletmuvuk jelentos reszeben ezzel a problemaval.

Nekem is van olyan ismerosom, akinek az apukaja foci kozben hirtelen szivrohamot kapott. Magam is neha focizok, es hogyha rendesen hajtja magat az ember, akkor a kis sprintelesek miatt akar a maximalis pulzusod is megkozelitheted (van pulzusmerom amugy), ilyenkor meg edzetten is nehez. Ha valaki nem edz annyira rendszeresen, pl heti 1-2 foci csak, akkor benne lehet a pakliban egy szivroham siman, plane ha idosebb is. Latens szivbetegsegek meg ratesznek egy lapattal, stb.
A sportolok meg ugyan edzettek, de cuccolnak. Focistak is gyakran buknak le szteroidokkal (klasszikus kokszos cuccokal is! megdobbento), es egyeb szerekkel. Hogy pl a kerekparsportbol Sipost idezzem: "nem a szodaviztol mennek ugy", esetunkben sprintelnek meg 90 perc kornyeken is mondjuk egy BL donton. CERA, EPO, HGH, lehet folytatni. Es ez megnovelheti a kockazatot, plusz genetika, plusz latens szivbajok, stb.

Es akkor nem is meglepo, ha 1000-2000 focistabol egy-egy esetben (ami nagyon kicsi arany) hirtelen lekapcsoljak a villanyt, ennyi volt.

[ Szerkesztve ]

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#22) Kasza08 válasza tocsa (#21) üzenetére


Kasza08
őstag

Én valahogy a buddhista módszerrel fogom fel az egészet, bár elvileg református vagyok, sőt, meg is tértem:U
Az ujjászületés nem is olyan buta elmélet, nagyon sokan mondják, hogy emlékeznek előző életükre, vannak olyanok, akik visszatudnak vinni az előző életedbe... Számomra ez a legelfogadhatóbb magyarázat.

Az a cink, hogy ő kapus volt. Nem kell hozzá sprint. Gondolom nem anyagozott, mert mint mondtam hobbi szinten focizott. A puszta adrenalin is megtudja emelni rendesen a pulzus számot. Tudom, mert én is kapus voltam.

(#23) eddie17


eddie17
addikt

Szörnyű, de tényleg.
És pont most hallottam anyumtól, hogy egy munkatársunk fia ma halt meg. Agyhártya gyulladás... 17éves volt. :(

(#24) RockHaRD válasza eddie17 (#23) üzenetére


RockHaRD
addikt

pár hónapja én is majdnem feldobtam a talpam agyhártyagyulladástól. :(

(#25) nepszter1


nepszter1
addikt

omg mik vannak meg kérdezhetném hogy ez milyen bajnokság :) megye 1 ,2 vagy esetleg nb 3 ?:) vagy nem akarok tolakodó lenni egy névre kiváncsi lennék

részvétem a családnak , én is focizok

[ Szerkesztve ]

(#26) Kasza08 válasza nepszter1 (#25) üzenetére


Kasza08
őstag

A felnőtt csapat mb2, de ő már oldboyz volt, ha játszott ott egyáltalán. Nem tudom a nevét sajnos.

(#27) Siera


Siera
senior tag

:S
sajnos tényleg nem ritkák ezek az esetek.de ezzel csak akkor szembesülünk,mikor látjuk mi is,hogy mi történik

(#28) Dr. Oid válasza Kasza08 (#3) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

azért talán a felsorolt sportolók nem ugyanúgy haltak meg, mint a hobbifocista, középkorú úr, Isten nyugtassa mindannyiukat. az élsportban kizárt dolog, hogy ne legyen valamilyen dopping vagy túlhajtott edzés, a mezei, hétköznapi ember meg egyszerűen nem figyel magára, nem megy orvoshoz, vagy csak egészségtelenül étkezik.
a halál, főleg ha ilyen hirtelen jön, felfoghatatlan és nem lehet megérteni. mégis mindig ez az út vége és mégsem lehet tervezni, várni, elfogadni...

(#29) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Hol volt itt a rossz lépés? :F Az esetek 50%-ában a szívroham első tünete a hirtelen halál. Sétálsz az utcán összeesel, mire a mentő kiér már semmit sem tudnak csinálni. Modjuk a fizikai terhelés jobban igénybe veszi a szivet, de az ember mégsem ülhet otthon egész életében ettől rettegve.
Ez egy szomorű, de teljesen hétköznapi történet.

[ Szerkesztve ]

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#30) Geller72


Geller72
veterán

Valamilyen szinten vallásos vagyok, de félek is attól, hogy mi van, ha az egész nem is igaz?
A tankolásról pedig annyit, hogy nagyon, de nagyon sok példa van arra (sajnos), hogy egészséges emberek, akik semmi káros szenvedélyt nem tűrtek meg sem maguknál, sem másokkal szemben, mégis egyik napról a másikra halálos betegségben hunytak el. Megdöbbentett, hogy a közvetlen környezetemben, a munkakapcsolataimban kb 80%-ban daganatos haláleset volt. Úristen! Csak ennyit tudok mondani. Azért nincs statisztika, mert pánikba esnénk? Talán akkor rádöbennénk, hogy a természettel együtt, egészségesen kellene élnünk. Én kb 3 hete 22 év után leraktama cigit, és egyáltalán nem esett nehezemre. Nem akarok meghalni idő előtt és nem akarom, hogy a gyerekem érezze azt a fájdalmat, amit érezhet egy ember, ha a szülőt elveszti. No kávé. Teljes étrend változás..Lehet, hogy így is meghalok, de ha egy mód van rá, miért ne növelhetném az esélyeimet? Talán a reinkarnációban is lehetne hinni. Végül is mindegy nagyjából, hogy miben, csak valamiben lehessen hinni, mert anélkül igen reménytelen. Ezért is sajnálom az ateistákat, bár lehet, hogy jobb a biztos tudat a villanykapcsolóról. Valahol olvastam, hogy mindenkibe bele van genetikailag kódolva a halála. Pl az, hogy 65 évesen stroke-ban meghal. Mondhatjuk azt is, hogy meg van írva a sorsunk. Talán így is van. DE! Az már rajtunk múlik, hogy az életmódunkkal ez 35 vagy 70 évesen következik be...szerintem..de én félek a haláltól, ezt nem is tagadom nem is szégyellem..Ha valakinek van jobb ötlete, várom.

(#31) Omega81


Omega81
senior tag

Az egyetlen blog bejegyzésem ajánlom ehhez a bloghoz...
Apukám végigdolgozta a napot, pihent, és egyszercsak a szív azt mondta, sanyi, ennyi volt, nem megyek tovább, hagyj békén.
Az a férfi ott kardiogén sokkban hunyt el, ez a 'hírtelen halál'. A mai orvostudomány nem tud vele mit kezdeni.

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#32) Omega81 válasza Geller72 (#30) üzenetére


Omega81
senior tag

Én abszolút nem vagyok vallásos. :D

Hát, ha 1972-es vagy és azóta dohányoztál, akkor már tök mindegy... de legalább kitisztul a turha, újra érzed majd az illatokat (budapestiek előnyben :D), az agyi kötösségek elmúlnak így jobb kedved lesz, plusz megmarad a pénzed.
Ezen kívül meg, a gépjűrművekből kibocsájtott gázokban olyan rákkeltő anyagok találhatóak, hogy gyakorlatilag aki tüdőrákra hajlamos, az mindegy hogy bagózik avagy sem.
Miért, mit gondolsz, régen, kb. 1970-1980- ig miért nem volt annyi tüdőrákos ember, mert nem dohányoztak annyian? ajjajj, dehogynem. Viszont nem volt akkora a légszennyezettség, és nem kevertek annyi vegyszert a dohányhoz, kezdve a termesztésnél a permetezéssel egészen addig, hogy az végül a dobozból kivéve a szájba kerül.
Az élelmiszerekről nem is beszélve.

/ON

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#33) D.R.O.


D.R.O.
tag

Szerintem mostanság már nem annyira tudjuk befolyásolni a várható élettartamot. Láttam valamelyik jó kis tudományos műsorban, amiben a műholdakról volt szó, hogy egyszer egy műhold megsemmisült a lékör azon rétegében, ahol a benne lévő anyagok akadálytalanul szétszóródhattak az egész Földön. Mondanom sem kell, hogy ezek az anyagok nem az egészségbarát kategóriában találhatóak. Álítólag azóta minden ember szervezetéből kimutathatóak ezek az anyagok, és ez csak egy amit beismertek.

Valójában számtalan olyan tényező van amit nem tudsz befolyásolni, de amit mi emberek teremtettünk meg. Sokan még mindig azt hiszik, hogy csak néhány atombomba kísérlet volt a világon, hogy az amit a tv-ben reklámoznak és azt mondják egészséges az akkor az is. Elhiszik, hogy a gyógyszerek meggyógyítják őket mellékhatás nélkül, hogy ha megeszik a bifidusz esszenciszt akkor minden oké lesz. Elhiszik mert nem tehetnek mást.

Ez van ami megadatott nekünk, és igen ennyi az élet.

Az ateistáknak üzenem, hogy ha meghalnak akkor már nem emberként léteznek tovább. Szépen lebomlanak majd, és részeik szétszóródnak majd a természetben amikből új élet sarjad, majd az is elpusztul és közvetve jelen lesznek mindenhol. Majd eljő a nagy reccs ahol mindenki egy pontban sűrűsödik össze (ha úgy tetszik itt újra találkozik mindenki), majd következik még egy nagy bumm és megint szétszóródnak a részecskéik, és minden kezdődik elölről.

A halál meg olyan dolog mint a világmindenség. Ha sokat filózunk rajta becsavarodunk. Nem a mi dolgunk megérteni.

A Marsról jöttem, de már kúr*ára visszamennék!

(#34) Kasza08 válasza D.R.O. (#33) üzenetére


Kasza08
őstag

Nem csak a betegségről, meg a hazudozásról szól az élet... Vannak sokkal fontosabb dolgok, amik akkor is vannak, és jó érzést keltenek bennünk, amikor betegek vagyunk. Pl. szerelem, motorozás, zene...stb.

(#35) Geller72 válasza Omega81 (#32) üzenetére


Geller72
veterán

Csaknem 72 óta dohányzom..:DD. Nem Pesten lakom, és ennek vhol örülök is. Nálunk jobb a levegő, Anyámnál esténként becsukott szemmel harapni lehetne. Ha megtehetném, egy erdő közepén, tó partján laknék hátralévő életemben, akkor talán újra lenne időm könyvet olvasni. A tényezők közt kiemelt szerepet kap a stressz. Ez nekünk, magyaroknak sokkal nagyobb sokk, mint nyugaton, mert ott már évtizedek óta tart, nálunk az újdonság sötét erejével hat. Csak úgy lehet stressz nélkül élni, ha megtanulsz beleszarni az egészbe. Ezt pedig úgy lehet elérni, hogy belekerülsz egy értelmesebb tudatállapotba...rá kell jönnöd, hogy tök feleslegesen hajtod szarrá magad, mert a túloldalra nem vihetsz semmit... A légszennyezettség sajnos igen magas, aki nagyobb városban lakik, nagyjából aláírta a halálos ítéletét. Soxor röhögöm el magam, amikor látom az arcokat futni esténként Pesten. Tisztára biztos benne, hogy ő most milyen egészséges életmódot él, hogy neki ez most milyen jó..pedig mellette meg ott haladnak az autók négy sávban..lassú öngyilkosság. Azt pedig, hogy mit eszek meg, szintén én döntöm el. Nem csak a cigiről és a kv-ról mondtam le, hanem drasztikusan változtattam az életmódomon, étrendemen is. Nem csupán vagányságból, beszarásból, hanem mert valóban jobban érzem magam. A bifidusz eszenzisz hááát, hogy is mondjam..nem lenne rossz, ha nem lenne benn jónéhány E4xx. Szép és jó dolog a joghurt, meg miegymás..de nem szeretem az olyan kajákat, amiket nem lehet beazonosítani.

Tudom, hogy nem nagyon szabad beleélni magam a bonyolult gondolatokba, de érdekelnek ezek a dolgok. És még sok minden más..talán a világegyetem. Szerintem igenis bele kell gondolnunk a bonyolultabb, nehezen, vagy egyáltalán nem megérthető dolgokba is, mert ezáltal lépünk előbbre, fejlődünk, feltalálunk. De ha semmi mást nem érünk el, csupán azt, hogy megértjük, elfogadjuk önmagunkat, a másik embert, növeljük a toleranciánkat, az intuíciós képességeinket..akkor már megérte.

..soxor játszadozom az ujjaim közt azokkal a kavicsokkal, amiket kislányom gyűjtött szerencsekövek gyanánt..és gondolok bele abba, hogy eze a kavics már több millió évvel ezelőtt is létezett és még valószínűleg létezni is fog..tehát akkor mennyire kis porszemek vagyunk mi, az emberiség a nagy szmötyiben?..:DD.
Üdv:
Geller

(#36) naot válasza Ginew (#8) üzenetére


naot
tag

Ez igaz, de az utóbbi időben drasztikusan növekedtek az ilyen típusú halálesetek a sportolók között. Ez már valami olyasmi, amire fel lehet figyelni. Arra, hogy egy eltávozik - 'Hát igen, nem kellett volna annyira hajtani.' és el van intézve, de most már sorozatban történtek ilyenek, sőt, aki kicsit jobban benne van a sportban, tudja, hogy nem egy focista vonult vissza 'szívproblémák' miatt az utóbbi időben. Mára a dopping részévé vált szinte minden profi sportoló életének. Erről azt hiszem nincs mit vitázni. Még a legártatlanabb, bociszemű kis cicák is csinálják. Armstrong szívbe markoló fejezeteket írt arról, hogy a here rákja után milyen volt a felépülés, hogy kerül megint formába. Jelenleg ott tartunk, hogy szinte 100%, hogy egy EPO nevű doppingszert használt, amit akkor még nem tudtak kimutatni. 7 Tourt nyert. Mindig újabb, és újabb szerek kellenek, hogy ne bukjanak le a teszteken, a hosszútávú mellékhatások nem mindig vannak a fontosabb szempontok között, így akinek esetleg nem annyira ellenálló a szíve, hát így járt.

(#37) tiv83us válasza naot (#36) üzenetére


tiv83us
veterán

"Armstrong szívbe markoló fejezeteket írt arról, hogy a here rákja után milyen volt a felépülés, hogy kerül megint formába. Jelenleg ott tartunk, hogy szinte 100%, hogy egy EPO nevű doppingszert használt, amit akkor még nem tudtak kimutatni. 7 Tourt nyert."

Nem szinte 100%, hanem 100%, ezt o maga is leirta a konyveben. A rak es a kemo miatt a vorosversejtjeinek szama drasztikusan csokkent, ezert az orvosok EPO-s keszitmenyt adtak neki, amely elosegiti a vorosversejtek termelodeset /is/. Ez meg egyebkent akkor nem volt a doppingszerek tilto listajan.

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#38) naot válasza Geller72 (#17) üzenetére


naot
tag

Igen, de a legdurvább, amikor látod is, ahogy elhagyja az a 21 gramm, ami addig hajtotta. Egyik pillanatban még tökéletesen megy minden, pumpál szív, áramlik a vér, tüzelnek a neuronok, aztán egyszer csak szűkülni kezd az egy hajszálér, vérrög alakul ki, agyvérzés, lebénulás. Viszlát odaát nagyi! Nekem így halt meg az egyik nagyszülőm.

(#39) naot válasza tiv83us (#37) üzenetére


naot
tag

Rosszul emlékeztem ezek szerint. A körvonalak azért stimmeltek nagyjából.

Személyes teóriám egyébként az, hogy ha valaki nagyon jó valamiben, főleg nehéz atlétikában, meg egyéb ilyen, fogd és húzd sportágakban, szinte biztosra vehető a dopping. Kesernyésen mosolyodtam el, amikor Cseh Laci az estében közölte, hogy ő tiszta. (Minden tiszteletem az övé egyébként.)

(#40) naot válasza D.R.O. (#33) üzenetére


naot
tag

Nekem egy nagyon egyszerű filozófiám van az 'Élet a halál után?', vagy 'Isten?' kérdésekre. Ha ott leszek, majd meglátjuk. Addig meg inkább hiszek mindkettőben, hiszen ha tényleg léteznek ezek a dolgok, esetleg jó pont lehet...

VAGY.

Nem gondolkozom rajta. Nincs rá válasz. Túlmutat rajtam. Nem elég fejlett hozzá az agyam, nem elég a kapacitás. Minap volt egy durva felismerésem, hogy a gondolataim csak az agyamban vannak. Eddig valami térben mozgó mezőt képzeltem, ahol a fantáziám minden irányba elhajlik, stb, de valójában nem igazán gondolkoztam ezen. Miután erre rájöttem, kicsit átértékeltem a saját jelentősségemet saját magam előtt. Ez segített hozzá a 'VAGY.' utáni verzióhoz.

Egyébként meg ja, csillag fiúk és csillag lányok járkálnak a Földön. Sőt, csillag bélférgek és csillag Hepatitisz C vírusok veszélyeztetnek minket. :b

[ Szerkesztve ]

(#41) naot válasza Geller72 (#35) üzenetére


naot
tag

Csak széljegyzetként a margóra: az EXXX jelölés egy könnyítés a szakemberek számára, hogy ne kelljen kiírni az összetevők teljes kémiai jelölését. Tehát, az amúgy természetesnek tartott cukornak, sónak, is van E-s neve, így ha ezeket meglátod egy joghurtos dobozon nem kell pánikszerűen letenni, nem méreg. Egyébként meg ez az egész természetes étkezés cucc, hát hogy is fogalmazzak, pici lufi. Az emberi test egy csodálatos szerkezet, és nem véletlenül tartozunk a mindenevők közé. A gond akkor kezdődik, ha egyszerre leborítasz 100 liter Activiát. Ott van a SuperSizeMe. Persze, igaza van a palinak, de ha hamburger helyett szintén valami zsíros, cukros étrendet választott volna, szintén előjöttek volna hasonló problémák. Lényeg, a mértéktartás. (Remélem nem botoznak meg közhely használatért.)

(#42) Geller72


Geller72
veterán

Arra már rájöttem, hogy a korai halál kiváltó fő oka a rosszul megválasztott minőségű és mennyiségű kaja, és a stressz. A többi lehet környezeti behatás is. De ha a fenti kettőre ügyelek, a harmadikat megpróbálom kezelni, véleményem szerint nőhetnek az esélyeim. Az enyémek is és a családomé. Remélem. Nem akarok 120 évig élni, ez evidens. De fáj, hogy tönkretesszük a lakhelyünket, a földet egoizmusunkból kifolyólag. Tudom, ha annyira akarok tenni a földért, akkor most nem a monitort kellene bámulnom. De azt gondolom, hogy azért sokkal jobban is vigyázhatnánk rá.
Geller

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.