Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #16939776


#16939776
törölt tag

Egy csepp menetragasztó hiányától már szériahibás a termék.
Lehet a QC-nél szét kellene szedni minden ezredik gépet és leellenőrizni hogy elfelejtettünk-e valamit a tervezésnél/összeszerelésnél, még mielőtt elvinné a kamion a raktárból az az napi adagot. Dollár ezreket lehet spórolni, úgy hogy csak 0,1%-al romlik a selejt arány.

Szerintem automatizálható, hogy a csavaros kötéseket ultrahanggal le lehessen ellenőrizni, de biztos nem éri meg.

[ Szerkesztve ]

(#2) AxBattler


AxBattler
félisten

Quality control at its best. :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#3) eldiablo válasza #16939776 (#1) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Lenovóéknál a csavar ragasztás amúgy sem megy jól. Nem egy szériából hullanak ki a napi használattól a csavarok.

(#4) vicze


vicze
félisten

7/6... Elmegyek az egyik sarokba sírok kicsit...

(#5) #06658560


#06658560
törölt tag

Definiáljuk már mérnöki szempontból, mi az a rögzítetlen csavar!

(#6) Cs1csó válasza #16939776 (#1) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ragasztják a menetet, vagy bele a csavart? Elmagyarázná valaki?

(#7) zarayg válasza Cs1csó (#6) üzenetére


zarayg
aktív tag

Csavart belemártják egy - általában kék - anyagba, ami minimálisan megköt, legalábbis annyira, hogy ne mozogjon a csavar ki. Ez kb minden gyártónál van.

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#8) Alchemist válasza zarayg (#7) üzenetére


Alchemist
addikt

Házilag körömlakk..? :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#9) Cs1csó válasza zarayg (#7) üzenetére


Cs1csó
félisten

Áááá, köszönöm így már értem, találkoztam is már vele.

(#10) zarayg válasza Alchemist (#8) üzenetére


zarayg
aktív tag

körömlakk megköt, az életbe nem szeded ki a csavart a perselyből :)

hamár gányolnánk, esetleg folpack jöhetne szóba, de ezt nem tőlem hallottad ;]

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#11) ivana válasza Alchemist (#8) üzenetére


ivana
Ármester

Házilag elmész a boltba és veszel kék loctite-ot :U

(#12) Cs1csó válasza ivana (#11) üzenetére


Cs1csó
félisten

Rákerestem tökéletes: LOCTITE 243 Csavarrögzítő, közepes szilárdságú.

(#13) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Bammeg nem tudom nálunk mi lenne hasonló hiba miatt az egészségügyben...:( Mi is visszahívjuk a pácienseket? :(

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#14) #06658560 válasza Scholes9 (#13) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mármint mire gondolsz? Mert elég sok hasonlót lehet olvasni, ahol a sajnos meghalt, elfertőződött stb. események következnek be.

(#15) Narxis válasza Scholes9 (#13) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nálatok rosszabb az embernek ha visszamegy mint ha inkább nem mert mindig valamilyen "kellemes" fertőzéssel gazdagodik a kórházakban. :)

Thanos was right.

(#16) YellowFlash


YellowFlash
aktív tag

Pont jött nálunk a hír, hogy a következő adag céges laptop nagy valószínűséggel Lenovo lesz.
Kezdjük el az aggódást? :DDD :Y

[ Szerkesztve ]

They don't know... PepeLaugh

(#17) zarayg válasza YellowFlash (#16) üzenetére


zarayg
aktív tag

hát ha nem thinkpad lesz akkor mindenképp :U

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#18) Cs1csó válasza Scholes9 (#13) üzenetére


Cs1csó
félisten

A halálból? Poszthumusz kitüntetést kapnának a betegek.

(#19) Tidus válasza YellowFlash (#16) üzenetére


Tidus
addikt

Hatalmas koponya lehet a beszerzőtök.
Gondolom a legelőnyösebb ajánlat miatt döntött így, visszafele is tejelnek. Más nem igen szólhat a Lenovo mellett.

[ Szerkesztve ]

(#20) vicze válasza vicze (#4) üzenetére


vicze
félisten

Hétfőn tudom mondai, hogy mit csinál a szervizes a gépekkel akkor jönnek. Imádom a Next Day supportot. ;]

(#21) YellowFlash válasza Tidus (#19) üzenetére


YellowFlash
aktív tag

Legfelsőbb szinten zsárga kézben van a cég. :DD

[ Szerkesztve ]

They don't know... PepeLaugh

(#22) Scholes9 válasza #06658560 (#14) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Vannak hibák mindenhol persze, és csak az nem hibázik, aki nem csinál semmit. Arra gondoltam, hogy sokkal nagyobb a súlya pl. az egészségügyben :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#23) Hg3X


Hg3X
tag

Hát pedig a TP-k régen csúcsminőséget képviseltek... Régen.

Jeff who??

(#24) #06658560 válasza Scholes9 (#22) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem biztos. Mert ott egy páciens hal meg. Na de mondjuk Enschedénél kicsit többnek sikerült. Egy hibából. Vagy a Toyota gázpedálból, Takata légzsákból, a Comet ablakából stb.

(#25) DaveJr válasza Tidus (#19) üzenetére


DaveJr
őstag

Mert miért is? Nálunk IBM R40 óta vannak Thinkpadek. Tx30-as szériát leszámítva simán kibírnak 5 évet. Jelenleg kb 80db aktívan használt gép van. 2 év alatt ebből 4 meghibásodás volt, ebből 1 db kijelző hiba volt, a többi esetnél használható volt a gép. 1 héten belül kijött a Lenovo szervizes és helyszínen javította a gépet kb 1 óra alatt.
Ennek fényében miért is rossz a Lenovo Thinkpad?

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#26) vicze válasza DaveJr (#25) üzenetére


vicze
félisten

Szokásos zsigeri utáltat, csak mert. Okot nem kell keresni, mert nincs.

(#27) #06658560 válasza DaveJr (#25) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mondjuk általános minőséget nézve jelenleg a Dell WS notijait leszámítva az összes brand hulladék számomra. És azok hűtése is szar.

(#28) Dhampir válasza AxBattler (#2) üzenetére


Dhampir
félisten

Ja, meg amikor a Dell üzletiből csupán pár csavar hiányzik, lásd egykori premete fórumtárs régebbi hozzászólásait. :D

(#29) Dhampir válasza YellowFlash (#21) üzenetére


Dhampir
félisten

[link]

[ Szerkesztve ]

(#30) vicze válasza #06658560 (#27) üzenetére


vicze
félisten

Remélem csak a 7000-es Precision-ra gondolsz, ott is csak a 15" és 17", ami még a régi külső, mondjuk már csak 1évig.

(#31) tecsu válasza DaveJr (#25) üzenetére


tecsu
addikt

:U

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#32) Alchemist válasza DaveJr (#25) üzenetére


Alchemist
addikt

Több ThinkPad-em is van, 6 és 10 évesek, jócskán használtam őket, de így is szinte újszerű, hibátlan állapotban vannak (SSD-vel).

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#33) Béééla válasza vicze (#26) üzenetére


Béééla
őstag

Most már minden hónapban jön egy durva hibáról szóló cikk lenovóékról. Minden. Kanyarban sincs a régi kis elnyűhetetlen dögökhöz.
És húzzák a legnemesebb szervükre a bal alsó sarokba rakott fn gombot, ott a Ctrl helye van.
HP-ék se szuperálnak, nálunk meg egy dell sorozat hullott mint a kemotoxos légy. Komolyan kár hogy nem lehet otthon összelegózni egy laptopot mint egy desktopot.

[ Szerkesztve ]

Bélabá

(#34) Alchemist válasza Béééla (#33) üzenetére


Alchemist
addikt

A szélső Fn funkciója, hogy a ThinkLight kapcsolóját sötétben gyorsan ki lehessen tapizni, így az Fn és a PgUp pontosan az átellenes sarokban vannak.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#35) vicze válasza Béééla (#33) üzenetére


vicze
félisten

Szerintem minden nap... :U (4éve nem volt recall) HP lista, általános lista.

"sarokba rakott fn gombot, ott a Ctrl helye van."
Bemész a BIOS-ba és megcseréled. Igen amióta ott az Fn azóta fel is cserélhető.

(#34) Alchemist:
A 30-as sorozat óta(azaz 5éve) a billentyűzet világítás kapcsolója a Fn+Space, és nincs ThinkLight.

Más:
Épp pár perce ment el a szervizes csávó, így megvolt a Next Day is. ;)

Nos annyit csinálnak, hogy kiveszik az aksi és megnézik van-e bármilyen sérülés rajta, illetve megnézi, hogy az alatta lévő csavarok mind rendben vannak-e. Ha minden rendben, akkor összerakja, és megy dolgára, semmi egyéb dolgot nem kell tenni. 10perc a művelet.
Tehát bárki otthon is ellenőrizheti. Az aksi alatti 8 billentyűzetet rögzítő csavar lehet problémás, azokat kell megnézni, hogy minden ok-e. Mivel ezek az aksi alatt vannak, így ha kilazul és kiesik akkor a mozgás megsértheti az aksi burkolatát, ami ugye tűzveszélyes. Mivel kb. 3mm-es csavarokról van szó, a valós esélye a dolognak nagyon kicsi, illetve azért adott meg Lenovo egy nagyon nagy intervallumot, mert nem tudják pontosan behatárolni, a pontos sorozatot, így biztos ami biztos alapon mindent "visszahívnak".

Amennyiben sérült az aksi, újat rendelnek(jó esetben hoz magával ha van raktáron), és a laptop a helyszínen maradhat, hálózatról használva.

[ Szerkesztve ]

(#36) Alchemist válasza vicze (#35) üzenetére


Alchemist
addikt

Az X230-asomon még így működik a ThinkLight. :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#37) vicze válasza Alchemist (#36) üzenetére


vicze
félisten

Igen az volt a legutolsó ilyen. A X2xx valahogy mindig le van maradva 1 generációval a váltásoknál.
A T430-on már nincs ThinkLight.

(#38) Hg3X válasza vicze (#37) üzenetére


Hg3X
tag

Nekem is van T430-am. Azon ThinkLight van, nem a billentyűzet világít. Csak ugye az FN+Space aktiválja.

[ Szerkesztve ]

Jeff who??

(#39) Béééla válasza vicze (#35) üzenetére


Béééla
őstag

Azért mert a HP, a másik gézengúz (akitől már jópár éve szintén nem vennék semmit, laptopot és nyomtatót leginkább) sokat rosszalkodik, attól még sorra hibázik a lenovo.

Bemész a BIOS-ba és megcseréled.
Céges gépen hajrá! Ha kedves az IT-s akkor biztos van bejáratott csere.

Épp pár perce ment el a szervizes csávó, így megvolt a Next Day is.
Annál már csak az felemelőbb, ha egy legalább fél millás üzleti laptopban nem kell néhány csavar miatt megállni. :U (oké, másnál is voltak hibák, kolléga Delljében lazult ki a zsanér, de a mieinkkel nem volt gond)

Bélabá

(#40) vicze válasza Hg3X (#38) üzenetére


vicze
félisten

Igazatok van, elnézést. :R
Gen "3"-nál csak u, s és az első X1 volt billentyűzet világításos, a többi még ThinkLight-ot kapott.

(#39) Béééla:
Az IT én vagyok. ;] Minden usernek felhívom a figyelmét, és megkérdezem, hogy kéri-e, mivel tudom, hogy kellemtelen tud lenni. Nagyon ember függő, hogy kéri-e vagy sem, úgy 10% kéri.
Távolról is egyszerűen megoldható, ha van SCCM. Szerintem csak kérni kell.

Elég nagy cégnél dolgoztam és BT-t is kérni kellett, hogy bekapcsolják, de nem emlékszek olyanra, hogy ne tették volna meg. A billentyű swap pedig semmilyen biztonsági kockázatot nem jelent.

[ Szerkesztve ]

(#41) Ed_007 válasza Alchemist (#32) üzenetére


Ed_007
aktív tag

+1
Lenovo TP rulez.

(#42) ivana válasza vicze (#40) üzenetére


ivana
Ármester

Én is elég nagy cégnél dolgozom, de ha ilyen marhaságok miatt egy "IT"-hez kéne rohangálnom agybajt kapnék, a saját gépemen full admin jogom van.

(#43) vicze válasza ivana (#42) üzenetére


vicze
félisten

BIOS-ról beszélünk. Ha úgy van admin jogod, hogy nem látsz el olyan munkát, amihez szükséges, akkor max. iszonyat komolytalan az IT, másrészt pedig felelőtlen. Azt hogy minden auditon megbukna a cég már meg se említem.

(#44) moleculez


moleculez
veterán

Én nagyon meg vagyok elégedve az itthoni Lenovo laposokkal, pedig nem is TP-k, csak consumer vackok, de hibátlanok.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.