Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) velizare


velizare
nagyúr

összehasonlításul: ha én bedugok egy ellenőrízetlen pendriveot a megbízóm irodájában az egyik gépbe, 2 percen belül ér oda az őrség. kipróbáltuk

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#2) Cifu válasza velizare (#1) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ott feltehetően komolyan veszik az IT biztonságot. A NASA-nál pedig a "szokásos" forgatókönyv valósult meg: user vs. admin vita a biztonság és a kötöttségek, korlátozások viszonyában...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#3) gabor7th


gabor7th
addikt

"A végső tanulság – mint oly sok esetben –, hogy az emberi hanyagság a legfontosabb tényező: ahogy ez a nemrég hatalmas sikert aratott tévésorozatból is kiderül."

Milyen tv sorozatból? Megint kimaradtam valamiből amit "mindenki" néz?

A másik meg hogy a végső tanulság az, hogy minden sebezhető, de persze a legkönnyebb utat választják a sok lehetőség közül sokan hisz ez logikus.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#4) gabor7th válasza velizare (#1) üzenetére


gabor7th
addikt

Egy olyan cuccot kell írni ami letiltja az értesítést az őrség felé.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#5) Vikitorony válasza gabor7th (#3) üzenetére


Vikitorony
tag

Tippem szerint az HBO-s Chernobyl-ra gondolt a szerző.

(#6) dajkopali válasza Vikitorony (#5) üzenetére


dajkopali
addikt

igen, persze, arra
ott az eddig is elérhető dokumentumok alapján nagyon szépen rakták össze a képet, ahogy a személyes felelősség, a rendszerszintű - mármint társadalmi rendszer szintű - hibák, valamint a technológiai hiányosságok együtt szinte kötelezően vezettek el a katasztrófához

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#7) gabor7th válasza Vikitorony (#5) üzenetére


gabor7th
addikt

Értem... hát én nem vagyok Chernobyl szakértő, de úgy tudom, hogy ott éppen egy kísérlet zajlott ami kedvéért kikapcsoltak biztonsági rendszereket, tehát ezért se lehetett a technológia hibás.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#8) schawo válasza velizare (#1) üzenetére


schawo
titán

Itt volt belsős ember is. Először megoldották a letiltást, aztán dugták rá a a nem pendrive-ot a seggére. Minden biztonság az embernél ér véget. A hanyagság is kell, de a beépített ember is olcsóbb és hatékonyabb, mint bármilyen egyéb támadás.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9) dajkopali válasza schawo (#8) üzenetére


dajkopali
addikt

Ahogy ezt a máig legnagyobb hacker, Mitnick is megmondta :)
pontosabban ő arra mutatott rá, hogy nem kell áttörni a falat: meg kell kerülni

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#10) atike


atike
nagyúr

Csak egy Rasberry kellett ja.

Meg azt bevinni a belső hálózatra (ezért volt ez az eszköz mert kicsi mert azt tudták bejuttatni az ellenőrzésen), aktív végpontra rakni ami megfelelő vlanban van. Csak. Bárki meg tudta volna csinálni.... :) Nem kellett ismerni hozzá sem az ellenőrzést, sem a belső hálózat dolgait.

Kb annyira "poén" a Rasberry, mint az hogy milyen cipő volt emberünkön... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11) Gargouille


Gargouille
őstag

Akárhogyan is védik a hálózatot ha van belső ember (ezáltal pedig információ is), akkor nincs olyan rendszer amit megfelelő előkészítés után ne lehetne sikeresen támadni.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.