Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Szokás szerint hibáim garantáltan VANNAK!
Lehet nyugodtan szólni, hogy hol, és már javítom is! :R

(#2) fekeandras válasza bacsis (#1) üzenetére


fekeandras
őstag

Az számomra érdekes momentum, hogy a Far Cry a régebbi meghajtóval gyorsabban futott mint a legfrissebbel.Illetve a Test Drive Unlimited-nél is csak minimális volt a gyorsulás.Viszont a Crysis esetében már tényleg érezhető gyorsulást hoz a frissebb Catalyst.

Az írás perfekt mint mindíg. :C

[ Szerkesztve ]

(#3) forras2


forras2
őstag

Én azt hittem,hogy ennél azért jobban fognak látszani a külömbségek a Catalystok közt! :)

Ismét jó lett,nagyon tetszik! :K

És esetleg ezek így váltakoznak az Nvidia-nál is?
Vagy ott azért nem ilyen sűrűek a Driverek?

Mostmár lassan arról is írhatsz 1 cikket,hogy eddig mennyit írtál! :P :DD

(#4) Levin01


Levin01
őstag

Klassz írás!
Én is egy 3870 GDDR4-es karit hajtok és nem is szándékozom idén már lecserélni. Igazából még szerintem ezt sem hajtja ki a 4850 X2 procim 2500MHz-n, szóval ha bekerül egy izmosabb 2,8-3GHz-s proci a gépbe, az még szerintem sokat ki fog hajtani a kariból.

(#5) kavicssli


kavicssli
addikt

Jó írás!Viszont 1-2 Catalyst letöltési linkket szivesen beszúrhatnál a cikkbe! :B :R

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#6) ez_meg_emaz


ez_meg_emaz
őstag

Jó teszt. :R
Én meg pont azt hittem hogy kevesebbet számit a cat. mint pl a FarCry és a TDU esetében. Jo látni hogy vannak azért játékok amik gyorsulnak is az uj driverektől.
Én mondjuk már akkor kicsit kevésnek éreztem amikor megjelent, igaz amint látható azóta gyorsult. Viszont ha az ujabb játékokhoz szvsz kevés lesz, de ne legyen igazam. Mindenesetre izmos konfigod van, ha vmi nem menne jol akkor valszeg a 3870 lenne a ludas. Egy ilyen konfighoz szvsz már erősebb kártya illene, ahogy nézem pénz is lenne rá. De semmi esetre sem szeretnék beleszolni, biztos megvan az okod rá hogy ezt a vga-t használod.
Még1x grat a teszthez. ;)

(#7) bacsis válasza ez_meg_emaz (#6) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

2 ok miatt nincs még új kártya:
1: Pénz, most inkább alaplapot vettem
2: ha pénz lenne is, akkor asszony nem engedné hogy lecseréljem! Még egy kicsit puhítanom kell :K :C

(#8) ez_meg_emaz válasza bacsis (#7) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Hát de azt a lapot már 5 honapja vetted. :DDD Na jo nem lehet mindenki akkora geek hogy egy ilyen lap után fél évvel már uj vga-t is vesz. :D
Asszonyt kell is. :K Ha jol sejtem én még fiatalabb vok, szal nincs közös kassza, számlák stb. De bnőm is furán nézett mikor a rendszeresen fejlesztett(picit szerényebben mint a tied :P ) gépem mellé vettem egy x360-at is.

(#9) PeppErKorN


PeppErKorN
tag

Gratulálok az íráshoz, hiánypótló.
Jól látszik belőle, mennyire nem szabad olyan tesztek eredményeit szentírásként tisztelni, amelyek egy kártya megjelenésekor születtek.

--K--N--R--

(#10) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Grat, ez ismét a megszokottan jó teszt :R
Engem nem lepett meg hogy vannak különbségek, max. a mértékükre voltam kíváncsi, viszont csinálhatnál egy olyat is hogy melyik driverrel mennyit fagytak a cuccok :D Tehát hogy a video river hibái okoznak-e ilyen kellemes meglepetéseket...

Mutogatni való hater díszpinty

(#11) Bluegene


Bluegene
addikt

grat tetszik a teszt, jobb mint az előző(mármint amit előtted írtak) :R

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#12) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Gratulálok, jó az ötlet, jók a tesztet, jó az írás :)

(#13) rgqjx


rgqjx
aktív tag

Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi, hogy aki a Medal of Honor Allied Assault játékkal multiban a bridge pályán játszik 38x0 kártyával és nem fagy ki neki a Catalyst, az melyik verziót használja?

Nálam ezen a pályán állandóan kiakad a Catalyst és már több helyen olvastam e hibáról, már csak abban reménykedem, hogy van olyan driver, amelyiknél még müködik hibamentesen...

(#14) bit_bro válasza bacsis (#1) üzenetére


bit_bro
tag

Jó ötlet. Ha adhatok egy tanácsot, ne használj olyan diagramokat, ahol nem 0-val kezdődik a skála, első ránézésre félrevezető.

(#15) cousin333 válasza bacsis (#1) üzenetére


cousin333
addikt

Igen, egy biztosan van: megint ez a fránya képformátum. PNG-t neki JPG helyett. Sokkal kisebb és szebb lesz a képernyőkép.

Amúgy a munka hiánypótló, és mindenképpen hasznos. Plána, hogy nekem is ATI 38xx-am van :R

"We spared no expense"

(#16) haky


haky
senior tag

POnt egy ilyen cikket vártam, mert gondolkodom, h lecseréljem-e a meghajtót:)

Aki másnak retyvetyutyu...

(#17) bacsis válasza haky (#16) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Innentőlkezdve, a döntés a tiéd :K
Örülök, hogy tudtam segíteni :R

(#18) gbors


gbors
nagyúr

remek ötlet a cikk, és érdekesek az eredmények is!

1 kérdés: a tesztekben AA nélküli beállításokat használtál? érzésem szerint igen, és a CoD4-ben nagyobb különbségre is számítanék AA mellett.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#19) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Nagyon hasznos ez az írás és nagyon jól sikerült, gratula :C
És azt nem szabad elfelejteni hogy crossfires rendszert nem is teszteltél ahol ennél sokkal nagyobb gyorsulások voltak (pl. asszem a 8.7 vagy 8.8-as catalysttal Lost Planetben valami 60%)
Szerencsére ATi minden hónapban hoz ki új catalystot amely mindig gyorsít látjuk ha nem is sokat de picit mindenképp :)
ATi rulez!

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#20) bacsis válasza Sweet Lou 6 (#19) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Örülök, hogy tetszett :R
Ha meglesz a 2. Radeon 3870esem, akkor csinálok egy ugyanilyen tesztet crossfire-el is!
NA ott tényleg szép gyorsulások lesznek... vagy mégsem? majd kiderül ;)

(#21) Stiky


Stiky
senior tag

Mindenképpen informatív írásnak tartom. Kösz érte. :R

Lesz e folytatása "a nagy hűtőpaszta teszt" -nek?
Lehet, hogy már valaki felvetette, de a minap eszembe jutott egy vandál megoldás: valamilyen jobbféle, erős pillanatragasztó ;] (mondjuk ehhez egy - 'nem kár érte' konfig is kell)

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#22) hcl válasza Stiky (#21) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Amit a régebbi GF2-GF4MX440-eken+egyeschipseteken, mostani videokártya memóriasüniken látsz, az is "hővezető" ragasztó. Rettenetesen utálom amúgy :)

Én csináltam hűtést úgy hogy pillanatragacs + szilikon keveréke, jól bírja, 2003 óta megy az a kártya amin van...

Mutogatni való hater díszpinty

(#23) bacsis válasza Stiky (#21) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Örülök hogy neked is tetszett :R
A lekváros tesztnek még lesz egy befejező része, de abban már új anyagokkal nem szándékozom kísérletezni, a 3 eddigi legjobbat fogom hosszú távon tesztelni, hogy veszitenek-e és ha igen akkor mennyit a hővezető képességükből

(#24) leviske


leviske
veterán

Azért a 3dmark06 grafikon erős marketing vénára utal.... :DDD

Grat a teszthez. :) Már csak a HD2900XT-vel ésPRO-val kéne hasonló... :DDD

(#25) #64791808


#64791808
törölt tag

Remek írás, jól össze van foglalva, releváns információkat ad.

Egyetlen dologgal nem értek egyet: a 3870 most lassan elavult? Azért ezt túlzásnak tartom. Mihez képest? Ha szigorúan technikailag nézzük, akkor persze, egy 4870 X2 OC-hez képest elavult.

De nem reális így nézni. Egy kártya akkor lesz elavult, ha már nem lesz elegendő a szórakoztatáshoz. Ha valakinek a Crysis a szórakozás, akkor minden VGA elavult, de pl nálam a CS:S megy 1920*1200-ban egy 8800GT-n, és nem érzem elavultnak.

(#26) agressiv válasza rgqjx (#13) üzenetére


agressiv
addikt

jahhh.... Vagy a játékban van egy picci hiba xD

Amúgy az írás nagyon hasznos!! Én is észrevettem ezt még anno a Radeon 9200SE-s időkben (SE :DD :DD ) annak idelyén ez a VGA (ha lehet így nevezni :DDD ) az 5.2-es driverrel ment a legjobban! Viszont az érdekes az volt, hogy olyan mértékü volt a gyorsulás a többi driverhez képest, hogy nem is egy játék játszhatósága múlott ezen!!

Grat az íráshoz :R

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#27) bacsis válasza #64791808 (#25) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Igen, úgy gondolom technikailag elavult kezd lenni a HD3870
HA úgy nézzük, hogy szorakoztatásilag, akkor nagyon felhasználó függö!
Ha valaki megelégszik a pasziánszal, akkor a fél megás trident sem elavult :DDD

(#28) Bluegene válasza bacsis (#20) üzenetére


Bluegene
addikt

hát jobb/okosabb lenne ráfizetni 10-15K-t egy 4850-re mint 3870CF

de te tudod :R

mindenesetre ha tesztelni szeretnéd az más, de sokan csalódtak a CF-be, sőt néha még rosszabb mint 1db kártya :Y

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#29) bacsis válasza Bluegene (#28) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

azért min 15k-t rákéne dobni a 4850re
Még egy 3870 pedig 20k lenne, tehát úgy sacc per kábé 5k-val több
Néztem jópárt tesztet, és igen sok esetben a 2 3870es kártya hozza a 4870es szintet!
anno próbálkoztam 2db hd 2600xt-vel, volt olyan játék, pl TDU ami 120%ot gyorsult!
Inkább bepróbálkozok a CF-el, max megszívom ;]

(#30) Witya


Witya
tag

Am lehet hogy hülye kérdés de most akarom újra rakni a windowst és csak a drivert szeretném felrakni catalyst control center nélkül, Szerintetek tegyem fel melllé a CCC-t vagy nem szükséges?? =)

És kösz a segitséget =)

Aki nem csal, az nem is próbálkozik!

(#31) smc


smc
addikt

Egy dolog zavar igazán a grafikonjaidon. Az oszlopok tetején jó lenne feltüntetni az értéket, mert így csak saccolni tudom, hogy mennyi lehet pontosan. Vagy ez csak engem zavar ennyire? :S

A tesztet meg köszi, kiváncsi voltam rá, így nem kell letesztelnem. :D

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#32) bacsis válasza smc (#31) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

oks máskor majd feltüntetem!
Csak bizonyos esetekben úgy gondolom, bőven elég a saccolás is, mert pl a 3dmarkba is, ha le futtatod kétszer egymás után 20-30 vagy akár picivel még több pontkülönbség is kijöhet.
Illetve a játékoknál az átlag fps-t én saccoltam meg, ha nagyon akartam volna lehetett volna 1-el több vagy 1-el kevesebb is!

(#33) smc válasza bacsis (#32) üzenetére


smc
addikt

Egy kis plussz info sosem lehet rossz, akit nem érdekel nem olvassa le külön. :)

Átlag fps shaccra? :o
Fraps nem tud átlagolni? :S

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#34) Bluegene válasza bacsis (#29) üzenetére


Bluegene
addikt

szerintem tévedsz[link]

biztos hogy megszívod :P

de látom te nem játszani szeretnél hanem letesztelni :R kérdezd meg katt777-et, ő mondta hogy soha többé CF ;]

sebaj, okos ember a más kárán tanul, a tapsztalt a sajátjából, a hülye pedig a saját hibáiból se

sztem te tapasztalt ember lehetsz ;)

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#35) proci985 válasza Bluegene (#34) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

katt777 anno még tavasz végén/nyár elején tesztelt, azóta kicsit (pontosabban nagyon) változott a helyzet. a 4850 alapvetően gyorsabb a 3870nél, de nem kétszer. a 3870ek áresése meg egyenes következménye, hogy korántsem rossz a CF ötlete... egész jól skálázódik, ahol kell, régebbieknél meg úgyis megvan a megfelelő sebesség.

én is gondolkodom a dolgon... vagy csak simán kivárok februárig/márciusig, akkorra normalizálódnak az árak és novemberre még mondják a 4xx0 széria ráncfelvarrását is... korántsem rossz az a hd3870 annak ellenére, hogy van jobb a piacon. és eléggé szeretik a rántást is;>

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#36) Bluegene válasza proci985 (#35) üzenetére


Bluegene
addikt

lenne 1X800 processorja vagy 2X320=640 processorja
[link]

van az kétszer olyan gyors, ahol nagyfelbontáson megadja magát a 3870-es ott a 4850 vígan szalad, kisfelbontáson nincs különbség mert CPU limit lehet, vagy crysisban ultra beálításoknál is kijön hogy kétszer gyorsabb, 800 sp vs 320 sp, hidd el hogy 2X gyorsabb

korántsem rossz az a hd3870 annak ellenére, hogy van jobb a piacon. és eléggé szeretik a rántást isa 4850-esben is ugyanannyi van, én +12%-ot kihoztam belőle lazán

mind1 vagy rákölt egy tizest egy 4850-re és tuti jó lesz vagy egy 20-ast még egy 3870re és elavultabb lesz

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#37) gbors válasza Bluegene (#36) üzenetére


gbors
nagyúr

fenét 2x gyorsabb, én pont azért nem cseréltem le a 9600GT-t 4850-re, mert +50-60% miatt nem láttam értelmét a VGA-cserével sz*rakodni. a 3870 meg most már picivel gyorsabb, mint a 9600GT.
szép dolog a 2-szeres ALU-kapacitás, de a ROP kapacitás bizonyos dolgokban (ahol nem javítottak az RV770-en) még kevesebb is (ld. órajel), és a memória-sávszélesség is alig több.

mindettől függetlenül, ha a 3870CF és a 4850 között kellene választani, én biztosan az utóbbit venném az egychipes megoldás közismert előnyei miatt, és azért, mert az RV770 nagyon kiegyensúlyozott, nemigen vannak gyenge pontjai.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#38) ollie válasza Stiky (#21) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

elnéztem

[ Szerkesztve ]

***

(#39) ollie válasza Witya (#30) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem szükséges a CCC, de a nélkül semmit sem fogsz tudni állítani (pl AA, AF, képfrissítési freki, stb), hacsak nem teszel fel valami 3rd party programot (pl: ATT, Rivatuner).

***

(#40) ollie válasza bacsis (#32) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

"Illetve a játékoknál az átlag fps-t én saccoltam meg, ha nagyon akartam volna lehetett volna 1-el több vagy 1-el kevesebb is!"

Ezt most komolyan mondod? Ez így most nagyon komolytalanná tette az egészet. :(

***

(#41) bacsis válasza ollie (#40) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nem szeretem FS-ben a tizedesjegyeket, azért azokat hadd kerekítsem le vagy éppen fel!
Azért mondtam hogy lehet 1el több vagy kevesebb, hogy merre kerekítem! Ahogy látod, egyszer sem írtam ki tizedes értékeket!

(#42) bacsis válasza bacsis (#41) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

az FS FPS akart lenni

(#43) Bluegene válasza gbors (#37) üzenetére


Bluegene
addikt

320*2,5=800

két és félszeres, nem kettő

1280ban tényleg nincs nagy különbség de 1650-ben zongorázni lehet szvsz

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#44) ollie válasza bacsis (#41) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nade most mérted az FPS-t és úgy jött ki az átlag, vagy saccoltad az egészet?

***

(#45) bacsis válasza Bluegene (#43) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Ne csak a stream procik számáz nézzük, hanem az órajeleket is!, azért azok is számítanak!
De akkor az lesz a legegyszerűbb, ha veszek még egy 3870et, CF-be kötöm, csinálok róla egy tesztet, majd kölcsönkérem haver 4850esét, azt is letesztelem, és megnézzük, hogy melyik a gyorsabb :DD
Én itt a prohardveren nézegettem teszteket, és onnan szűrtem le, hogy a 2db 3870CF-be mindíg hozza LEGALÁBB a 4850szintjét, de sok esetben a 4870esét is akár
itt is van

(#46) bacsis válasza ollie (#44) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

természetesen mértem! ha nem egész szám jött ki, hanem fél, akkor azt kerekítettem egészre, vagy fel vagy le, attól függ, hogy éreztem, hogy többnyire gyorsabban vagy lassabban ment a game... tehát a pl 38,5-t nem minden esetben kerekítem 39re, van hogy 38at tüntetek fel, ha a játék többször lassúlt be... remélem így érthető

(#47) athomi


athomi
veterán

Érdekes teszt és jó lett. Azt olvastam benne, amiért megnéztem.

(#48) ollie válasza bacsis (#46) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja értem, az más. Akkor vagy félreértettem a mondandódat, vagy te fogalmaztál rosszul. De végül is midegy.

***

(#49) gbors válasza Bluegene (#43) üzenetére


gbors
nagyúr

órajeleket meg lesz*rjuk, nem? :)

nézd meg ezt a tesztet, itt az 1600-as felbontásokban csak 1-2 esetben zongoráznak 50%-nál nagyobb különbséget, pedig a 3870-es régebbi driverekkel megy...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#50) Bluegene válasza gbors (#49) üzenetére


Bluegene
addikt

hát én a cod4-nél néztem, de látom a többiben nem

hmmm... akkor is 2X olyan gyors, ráadásul mindíg az újat fejlesztik driveresen és nem a régit, azt hanyagolják

a stream processzorok száma 320-ról 800-ra nőtt (10 darab 80-as SIMD tömb), ezzel arányban a textúrázóké pedig 16-ról 40-re (a címzők és szűrők egyaránt) téhát két és félszerezték a dolgokat, mind1 előbb utóbb kijön az, hiába véded a 3870CF-et

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.