Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Maradék alkatrészekből nem rossz, és ha lesz lehetőséged, egy procicserével erősebb lesz a vas, egy jobb VGA-val pedig így is vinné az 1080-at talán.
Az 1GB RAM kissé kevés, de a DDR2 tényleg olcsó, és filmnézéshez egy Linux is elég, az meg (ha nem csicsás az ablakkezelő) elvan 1Gb-ban.
A ház meg :R , ismerem, és nekem is nagyon bejön :) (Bár inkább a komplett Lenovo vas kéne.)

Mutogatni való hater díszpinty

(#2) hodostamas


hodostamas
addikt

1080p-t próbáld meg CoreAVC+mphc-val :)

(#3) #56573440 válasza hodostamas (#2) üzenetére


#56573440
törölt tag

vagy splash pro

(#4) vgergo


vgergo
aktív tag

2 hibát találtam a cikkben:
És akkor nézzük is mit tud a 720p változat: ...
Video adat: 1280x546 ; 23.976 @ 5248Kbps

A 720p felbontása 1280x720

Jöjjön a Full HD ...
Video adat: 1920x818 ; 23.976 @ 14000Kbps

A 1080p felbontása 1920x1080

(#5) wetomi válasza vgergo (#4) üzenetére


wetomi
aktív tag

A 16:9-es képarány esetén valóban 720 és 1080 sor magas lenne a kép, de ezek más képarányú, klasszikus 2,35:1-es videók, keskenyebbek, nincsenek fekete csíkokkal kiegészítve, mert fölösleges, azt a lejátszó program úgyis megteszi.
Valójában sok esetben pontosabb lenne már a videó szélességét megadni, mert az több esetben marad 1280 és 1920 képpont, de valahogy így alakult ki.

Amúgy az otthoni gépemben nekem is egy x1250 van és meglepően jó, még most is. A 3500+ egymagos kis A64 már a határon van, de már 200MHz plusz is sokat számít nála.
2 giga rammal, kikapcsolt lapozófájlal! teljesen használható, GTR2-t szoktam még játszani rajta, ha hiányzik a játék és véletlenül hazakeveredek.
4 éves múlt a kicsike, de még meglepően használható manapság is. Elégedett vagyok vele!

[ Szerkesztve ]

(#6) hcl válasza wetomi (#5) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez még a TV szabványokból jön, aholis ugye az analóg átvitel miatt csak a sorok száma számított, ezért jelölik a videókat a sorok száma szerint.
Csak az ilyen idióta felbontások, hogy 546 sor, az a sorok száma alapján mondjuk inkább a DVD sorszámához van közel, a vízszintes felbontása meg 1280, az meg a kis HD...

Aztán DVD felbontást lejátszik egy P3, 1280*546-t meg ugyanígy nem, mint rendes HD-t :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#7) wetomi válasza hcl (#6) üzenetére


wetomi
aktív tag

És a HD minőségű 4:3-as képaránynál pedig a szélesség változik, 1440*1080 lesz a felbontás, ott legalább érvényes az 1080p :D
Ki van ez találva.

Ja és a TV szabványokról, NTSC, PAL és az ebből következő DVD felbontásos dolgokról még nem is szóltunk. Egységesíthetnének már valamit...

[ Szerkesztve ]

(#8) Tomix24 válasza vgergo (#4) üzenetére


Tomix24
addikt

:DDD Ja persze... Te is értesz a kódoláshoz :N . Nincs hiba ezeken a pontokon..

[ Szerkesztve ]

(#9) Yutani


Yutani
nagyúr

Gratula a cikkhez. Bár az egész helyesírásilag elég gyenge, érdekes volt olvasni, hogy próbálkozik az író és milyen következtetést von le.

Én percig nem használnám a D820-at. Eladnám, vennék helyébe 2-3k-ért egy Celeron 420-at (Conroe-alapú ugyebár), és mellé egy ATI 3450 vagy 4350 kártyát. Ezzel így elmennének az 1080p filmek és a fogyasztása, hőtermelése is jóval alacsonyabb lenne.

Ha én lennék a szerző helyében, hangsúlyozom.

#tarcsad

(#10) dabadab válasza Yutani (#9) üzenetére


dabadab
titán

AMD HD3450 helyett inkabb Nvidia G210, mivel a 3450-ben legjobb tudomasom szerint meg nem volt full bitstream decoding.

Egyebkent erdekes modon megszaporodtak mostanaban az ilyen "epitsunk HTPC-t erre abszolut alkalmatlan, viszont parlagon hevero HW-bol" cikkek :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#11) SWiNEBoY

VLC-ben bekapcsoltad a GPU gyorsítást? Azért eszi ennyire a procit.

(#12) Zolom89


Zolom89
senior tag

Köszönöm szépen hogy elolvastátok a cikket és észrevételeiteket megosszátok. :R

Yutani: Azért nem raktam bele egy videokártyát mert a cikk lényege az lenne hogy egy régebbi integrált megoldást lássunk működés közben, amit igazából HD videozásra terveztek anno.

kb. 1 hónap múlva meglesz a saját LCD tv-m. Akkor írok is egy új cikket amiben már az "új" alkatrészek lesznek a házban. A vga kártya már meg is van, ami egy Gigabyt HD4550 passiv hűtéssel. CPU pedig hamarosan beszerzésre kerülő Intel E2xxx akar lenni.

SWiNEBoY: Be volt kapcsolva igen :R

A cikk hiányosságait én is látom, lehetne részletesebb is igen. A jövőben próbálok minél több igényt kielégíteni :B

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#13) Yutani válasza Zolom89 (#12) üzenetére


Yutani
nagyúr

Oké, értem. A Celeron 420-at és a kis Atit azért javasoltam, mert nagyjából ki lehet hozni a D820 árából. Az általad írt kártyával és CPU-val tökéletes kis HTPC gép lesz. ;)

#tarcsad

(#14) frescho válasza Zolom89 (#12) üzenetére


frescho
addikt

A probalkozas elott erdemes megnezni, hogy mit tamogat az adott vas. a hasznalt IGP-t nem terveztek HD videozasra. Minimum UVD+, de inkabb UVD2 ajanlott HD filmekhez ATI vonalon. Raadasul az osszeallitasod (egesz pontosan a CPU) fogyasztasa magas, nem erdemes eroltetni.

Egy Core alapu Celeronnal es barmilyen 4-es szerias ATI kartyaval sokkal elorebb lennel, alacsonyabb fogyasztas mellett. Nvidia vonalon egy 8400GS a minimum, amit par ezresert hozzadvagnak. Ha esetleg linuxra adnad a fejed, akkor ne is gondolkozz ATI-ban.

Az uj vasad viszont tobb, mint eleg lesz, csak en nem tudnek megbekelni a HTPC-n Windows gondolattal. De ez egyeni /verzio :B

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#15) vgergo válasza Tomix24 (#8) üzenetére


vgergo
aktív tag

Szerintem te nem értesz hozzá.

A 720p felbontása: 1280x720.
A 1080p felbontása: 1920x1080.

(#16) dabadab válasza vgergo (#15) üzenetére


dabadab
titán

A 720p/1080p csak a fuggoleges felbontast adja meg, tehat nem lehet azt mondani, hogy az 1080p 1920x1080 lenne.
Abban meg Tomix24-nek teljesen igaza van, hogy az emlitett anamorfikus felbontasok gyakorlatilag 720p-nek meg 1080p-nek felelnek meg 16:9-es kijelzokon.

DRM is theft

(#17) vgergo válasza dabadab (#16) üzenetére


vgergo
aktív tag

Ha a 720p a függőleges sorok számát jelenti, akkor 1280x546 csak 546p-nek felel meg, mert ott 546 sor van.

(#18) Tomix24 válasza dabadab (#16) üzenetére


Tomix24
addikt

Helyes leírás. A Blu Ray lemezekről készített Rip-eknél a még kissebb helyfoglalás érdekében az alúl felül elhelyezkedő fekete csíkot nem kódolják át HD-ba, így a teljes felbontás sem érhető el(2.35:1 képarány) , ami 720p-nél 1280x720...

1.78:1 (16:9) arányú filmek kódolásánál lehet találkozni kerek számos felbontással 720p/1080p , PL Avatar, Apocalypto, HD tv sorozatok.

Aki nem hiszi , járjon utánna. Legalább okosodik.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19) dabadab válasza vgergo (#17) üzenetére


dabadab
titán

Ebben szigoruan veve, elmeleti alapon igazad van, ellenben gyakorlatilag meg az van, hogy az 1280x546 az 1280x720, alul-felul fekete csikokkal, amibol a fekete csikok le vannak vagva.

DRM is theft

(#20) mongi válasza dabadab (#10) üzenetére


mongi
senior tag

"Egyebkent erdekes modon megszaporodtak mostanaban az ilyen "epitsunk HTPC-t erre abszolut alkalmatlan, viszont parlagon hevero HW-bol" cikkek "

dabadab:Ez teljesen jogos felvetés, de "válsáááág van" meg amúgy is Hungaryban élünk ugye, és amúgy is az emberek végre elkezdtek értelmesen gondolkodni, nem kell mindent kidobálni 2-3 év után, mert itt az új.

Kicsit más, de ehhez kapcsolódóan:
Ha új alkatrészekből pakolnák össze a gépeket akkor nem 20-30k lenne a vége, hanem majd a duplája, és itt a cél a parlagon heverő HW-ek (szerintem nagyon helyes) újra hasznosítása.
Sokan a fogyasztással is baxtatják azokat, akik ilyen gépet építenek.
DE! Amire sokan nem gondolnak:
A környezetvédelem nem csak az elektromos fogyasztással kezdődik, hanem hogy nem szemeteljük tele az E-hulladékkal Afrikát például, hanem újra hasznosítjuk amink van. A gyártás során több a káros tényező összességében (a környezet károsításától kezdve a nem megújuló nyersanyagokig) mint egy ilyen gép üzemeltetése.

Ja és semmi közöm a Greenpeace-hez, mielőtt nekem támad valami fórum-troll, csak érdemes elgondolkodni ezen is :K

[ Szerkesztve ]

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#21) vgergo válasza dabadab (#19) üzenetére


vgergo
aktív tag

Abban nektek van igazatok, hogy inkább 1280x546 felbontású legyen egy film, mint 1280x720 felbontású, de alul és felül 87p fekete csík. Tesztelés szempontjából nem mindegy, hogy 1280x546, vagy 1280x720 felbontású a film, mert 1280x720 esetén 32% több képpontot kell számolni a gépnek.

(#22) dabadab válasza vgergo (#21) üzenetére


dabadab
titán

Igazabol teszteles szempontjabol tok mindegy, mert terheles szempontjabol nem a keppontok szama a lenyeges, hanem a codec meg a bitrate.

DRM is theft

(#23) zone


zone
őstag

Én biztosan nem költenék ilyenre, lap+cpu 18e, plusz DDR2, ami drágább, mint a DDR3, ráadásul plusz VGA kártya is kell, full HD miatt.
Helyette inkább egy AMD E-350 lap, amin van integrált CPU és GPU, ez 25e és csak memória kell mellé, ráadásul kevesebbet fogyaszt.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#24) frescho válasza mongi (#20) üzenetére


frescho
addikt

"A környezetvédelem nem csak az elektromos fogyasztással kezdődik"

Nem kell uj cuccokat venni. Ha araban, vagy minimalis befektetessel egy alkatreszt jobb hatasfokura lehet cserelni, akkor butasag kihagyni. Erre jo pelda a ket magos P4 vs. Cora alapu Celeron. az utobbi nem lassabb ,de 40W-al kevesebbet fogyaszt.

https://frescho.hu

(#25) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Azért az a ház kicsit elég batár htpc-nek, csúnyán is mutatna a tv mellett..

Én egy ilyen asrock-ot vettem (komplett gép), és nagyon mutatós (nem saját kép, csak a méretek miatt rakom be):

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#26) Zolom89 válasza Zirowe (#25) üzenetére


Zolom89
senior tag

Nem rossz nem rossz a legjobb abból a szempontból hogy mutatós/helytakarékos. Nekem szerencsére nem kell ilyen házikó a szobám kialakítása miatt nem zavaró sem fizikailag sem szemre az én gépházam. Nem sokkal magasabb mint a mélynyomó :) Mintha 5.2 surround lenne :C

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#27) hcl válasza Yutani (#9) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Gondolom ha pénze lenne a cikkírónak, akkor nem a fellelhető dolgokból alkot ;)

Mutogatni való hater díszpinty

(#28) jookomak


jookomak
őstag

Én azon gondolkodtam, hogy ha csak filmnézésre van használva a gép, akkor miért nem egy médialejátszó? Pl Asus o'play, WD tv live, vagy A.C ryan stb...
Kis túlzással el lehet annyiért adni a régi cuccokat, hogy egy ilyen kijöjjön belőle.
(Ha böngészés is megy a htpc-n, akkor nem szóltam)

(#29) Zolom89 válasza hcl (#27) üzenetére


Zolom89
senior tag

:R :R
Nem is értem azokat a hozzászólásokat hogy ezt meg azt kellet volna hogy ez meg az legyen. Itt nem az volt a lényeg hogy összeállítsak egy olyan konfigot olcsón ami épp hogy viszi a FULL HD filmeket. Arra voltam kíváncsi hogy ezek a régi cuccok mit tudnak, mire elég ezen a téren.
Mondok is egy példát: Valaki kicsi pénzből akar összeállítani egy filmnézős pécét...azt mondják neki hogy ez+az jó lesz bele, elég az. Erre megveszi és kiderül hogy óh a fenébe egy kicsivel erősebb kellet volna. Ezt a cikket elolvasva pedig rájöhet arra, hogy hoppá lehet ebből meg abból egy fokkal jobb kell. Ezért született meg ez az iromány. :U

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#30) Zolom89 válasza jookomak (#28) üzenetére


Zolom89
senior tag

Nem mondasz hülyeséget én is nézegettem régebben az Asus o'play-t, de pont a netezés miatt marad ez. :) Ha van egy kis összejövetel nálam akkor ideális a gép arra hogy mennyen a youtube ha az kell, közben facebook ha valamelyik csaj nem bír ki nélküle egy estét :D

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#31) Vladi válasza dabadab (#10) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

A téma örökzöld, a cucc azonban tényleg nem ideális.

Viszont ha eladná és az árából vásárolna... :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#32) petakpa1


petakpa1
őstag

Csak részben kapcsolódik a témához, de érdekelne a véleményetek.
Az adataimnál részletezett konfigot egy 4xxx-es sorozatú ati kártya nézhetővé tenné a 720-as esetleg az 1080-as videókat?

A jelenlegi konfigon már a 720-as youtube flash videók némelyike is kifog:( Framedrop mindegyiknél van, de az esetek felében a frame drop még nem zavaró, max 1-2 akadás van, de azért még élvezhető. Az esetek másik felében viszont folyamatos szaggatás van, nézhetetlen. Ezen kellene segíteni valamivel. Megérné beruházni egy 4-es sorozatú atira?

nVidiának volt 7-es sorozat felett AGP-s karija? Min. 8-as kell a flash gyorsításhoz...

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#33) Zolom89 válasza petakpa1 (#32) üzenetére


Zolom89
senior tag

Nagyon sokat lendítene az biztos ha egy HD 4xxx kártya. AGP verzióban irreálisan mocskos sokért árulják. Sokkal inkább egy HD3xxx sorozat valamelyik tagja ami 10k alatt találsz jókat itt hardveraprón.

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#34) zone válasza Zolom89 (#29) üzenetére


zone
őstag

Én pont azért írtam, hogy mi kellett volna, mert ha a példádban lévő valaki használt olcsó cuccokban gondolkodik, akkor meglátja, hogy ugyanannyiért jobbat is kaphat, ráadásul újat, garanciával.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#35) cadeyrn


cadeyrn
aktív tag

720p, PIII 933, 2MB integrált videó, mplayer: közölte egy hibaüzenetben debug módban, hogy ehhez nincs elég proccom :)

(#36) bartucc


bartucc
addikt

A cikkért elismerésem, hogy dolgoztál vele, DE:

Használtan egy HD 3xxx/4xxx integrált megoldással szerelt lap viszi a Full HD-t egy egymagos kis AMD procival is, de már 2 magos is van 5 ezer körül. A lap nem drágább mint a fent említett, a D820 írtózatosan sokat fogyaszt egy kis x2-höz vagy E2xxx-hez képest, amik olcsóbbak, és gyorsabbak is nála.

Pentium D-t biztos nem ajánlanék HTPC-be... Melegedik, és rengeteget fogyaszt, és nem elég Full HD-ra. :(

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#37) Zolom89 válasza cadeyrn (#35) üzenetére


Zolom89
senior tag

Ohh, pedig biztos nem sok hiányozhat neki :) :C

bartucc: Sajnos csak ez volt itthon így evvel lett meg a teszt. De már ki van nézve az utód. Írtam is forumtársnak, hogy érdeklődnék a procia iránt. Egy inter E3300 találtam jó árban. Ez elég lesz :)

[ Szerkesztve ]

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#38) mongi válasza frescho (#24) üzenetére


mongi
senior tag

Csak a te 40W-al kevesebbet fogyasztó processzorod előállításához 1000X annyi wattot használ fel az intel. Szóval a spórolást ne a 2 proci közötti fogyasztással kezd, hanem hogy a 2 proci előállításához mennyi energia kellett, míg az elsőhöz már semmi a másodihoz rengeteg, miközben az első is el tudja látni ugyanazt a feladatot, csak nagyobb fogyasztással.Ezek a processzorok nem hozzák vissza a szuper fogyasztással a gyártáskori energia igényt soha.

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#39) Zirowe válasza mongi (#38) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Viszont te nem a gyártáskori energiát fizeted meg a villanyszámládban, hanem a használat közbenit.
Szóval ilyen értelemben az érvelés nem sokat ér.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#40) Vladi válasza mongi (#38) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Már megbocsáss, de ez így ebben a formában marhaság. :U
Egyrészt, mert az intel nevezett példány már legyártotta.

Másrészt meg használt piac is van, ahol a már felesleges holmit el lehet adni. Tehát: azzal, hogy alacsonyabb fogyasztásút vettél, s arégit eladtad, meggátoltad a zintelt, hogy sok ezer wattért újat gyártson. :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#41) Zolom89


Zolom89
senior tag

Fiuk-lányok sikerült vennem egy Intel E6300 procit kispézé így lesz egy UPdate a cikkben. Minden más tényező marad csak a cpu lesz más. :P

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#42) frescho válasza mongi (#38) üzenetére


frescho
addikt

Hasznaltan megvasarolhato darabrol volt szo. Nem kell legyartani, mar evekkel ezelott elkeszult. A P4 gyartasahoz hasonlo mennyisegu energiat hasznaltak fel, szoval az energiamerleg a kevesebbet fogyaszto fele billen. Fokent, ha szoren el lehet cserelni.

https://frescho.hu

(#43) Vladi válasza frescho (#42) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Arról nem is beszélve, hogy az utóbbi években az újrahasznosítás is beindult.
Debrecenben ismerek egy arcot, abból él, hogy kilóra vesz régi hardvert és adja el a kínaiaknak. Több száz kilókat. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#44) Zolom89


Zolom89
senior tag

95W fogyasztása vam a D820-nak. Egy 65nm készült C2D 65W...szóval nem hinném hogy az a 30watt fogja megváltani a világot, még úgy sem ha minden processzort ami 90W felett fogyaszt lecserélnénk egy 65W-osra.

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#45) laci1128 válasza Zolom89 (#44) üzenetére


laci1128
tag

De a Core 2-vel ellentétben nem rendelkezik még SpeedSteppel sem a D820. Ok, HD filmnézés alatt nem igen szól bele a dologba, de idle-ben csúnya fogyasztásbeli különbség van a kettő között.

[ Szerkesztve ]

"But at least the code looked good, which is the main thing."

(#46) Zolom89 válasza laci1128 (#45) üzenetére


Zolom89
senior tag

Ebben igazad van nincs benne SS. :R

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#47) bartucc válasza Zolom89 (#44) üzenetére


bartucc
addikt

Az intel mindig csak viszonylagosan adta meg helyesen a fogyasztást, legalábbis a Pentium D-s időkben. Nekem sokkal melegebb volt a ház egy Celeron 336 D-vel (2,8Ghz) mint egy szintén 90W fogyasztás körüli Athlon x2-vel.

A két proci között is sokkal nagyobb különbség lesz, nem csak terheletlen állapotban. (ráadásul az E6300-at csúnyán alul lehet feszelni ;] )

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#48) Zolom89 válasza bartucc (#47) üzenetére


Zolom89
senior tag

Gondoltam rá hogy megnézem 1ghz teljesítményen mit tud majd, mint melegedés mint teljesítmény szempontjából :))
Nagyon örülök ennek a procinak, mint derült égből a villámcsapás úgy ért :D

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#49) mongi válasza Vladi (#43) üzenetére


mongi
senior tag

látod ó az aki pár év múlva integet neked az új kocsijából, és nem tett érte semmit, amivel a környezetét valamilyen módon károsította volna.Erről pofáztam, mi 2-3 évente komplett gépet cserélünk, miközben az igényeinket kiszolgálná sokszor a régebbi gép is.

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#50) kovy79


kovy79
őstag

Nem bántani szeretnélek (a régi gépek "újrahasznosítása" számomra nagyon szimpatikus), de szerintem dőreség a pozitívumok közé írni az árát! 18K a lap/proci + 2-3K a memória.
Egy kis Brazos lapot kifogsz valahol 20-21K-ért + 2-3K a memória. Szerintem nem kérdés, htpc-hez melyik a megfelelőbb és a hosszútávú fogyasztási költségekről még nem is beszéltünk.
Egyébként ez miért htpc? Szerintem egy sima desktop gép...
:R

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.