Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 7


7
addikt

Nekünk is volt egy közösségünk, bár ennyire nem összetartó. Hiába no, mi nem belsőudvaros emeletesben nevelkedtünk, hanem kertes házban. Bicikliversenyeket rendeztünk a földúton, bújócskáztunk, szánkóztunk, hógolyóztunk, kergetőztünk, labdáztunk, ami csak eszünkbe jutott.
A fiúkkal még locsolni is együtt mentünk - természetesen a lányokhoz is.

Nem volt vezérünk sem.

Ha messze akartunk kerekezni, engedélyt kértünk otthon, megkaptuk, hogy meddig szabad menni, csak együtt, s sötétedés előtt visszaérni ám!

Ha hívtak, mentünk.

Egyszer elestem csúnyán. 5 perc alatt (szinte nem is eszméltem) már ott voltam a legközelebbi lakásban, mosták a sebemet, törölgették a könnyektől kipirult arcomat, én meg csak hüppögtem. Mikor végeztek, megköszöntem illedelmesen, s mentem a dolgomra.

Jóban voltunk az idős nénikkel is ám. Kaptunk néha sütit, játszottunk a kutyájukkal, szaladgáltunk ide-oda.

Havas téli szünetekben kis csapatokban vártuk az autókat - mindig elakadtak. Segíthetünk? Majd mi jól meglökjük! Pár perc múlva már ott sem volt, bármiről is legyen szó. Eggyel szenvedtünk csak meg: egy minibusszal.

Volt, hogy bementünk valaki ismerőshöz gyümölcsözni. Alma, cseresznye, szilva, ami volt a fákon, eszegettük, szedegettük. Jól éreztük magunkat.

Azóta felnőttünk, néhányan elköltöztek, már nincs senki, aki uralhatná az utcát. De számtalan kedves emlék köt még mindig oda.

Bezzeg a ti időtök? Ugyan... :D
Nem is volt ez olyan rég, cirka 30-40 évvel a te történeted után.

[ Szerkesztve ]

(#2) Vakegérke válasza 7 (#1) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Azóta felnőttünk, néhányan elköltöztek, már nincs senki..."

Ez az élet rendje. Maradnak az emlékek, és a múlt iránti vágy. Néha vissza megyek az udvarba nosztalgiázni. Szemem behúnyva nagyot szippantok a levegőből, aztán csalódottan távozom. Nem ugyanaz már semmi. Nincs gyerek falka, az udvar jó részét lebetonozták, hogy parkolni tudjanak az autó tulajdonosok.
'73-ban muszájból költöztem el onnan, és állandósult tervem volt, hogy ha tehetem, vissza költözöm. Megtehettem volna, mégsem történt így. Nem ugyanaz már semmi, a lakók is maguknak való emberek. Egyszerűen nem akartam gyerek korom romjai közé kerülni. Van elég dolog, ami fáj, legalább az emlékeimben hadd maradjon szép az az udvar.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#3) 7 válasza Vakegérke (#2) üzenetére


7
addikt

Ismerős az érzés. Bár én még csak főiskola miatt szoktam ingázni, és emiatt látom keveset az utcát, én is nagyon sajnálom, hogy már nincs zsibongás. Az utca egyik részét nálunk is lebetonozták már, az sem a régi. De az emlékeimben ott van, és néha mosolygok egyet. :P

(#4) talina


talina
csendes tag

Valószínű, más generációhoz tartozhatok, mert nálunk már nem ment ennyire az önzetlenség. Életem legnagyobb traumája a téli fagyihoz kötődik. Ha nem emlékeznétek rá, az volt az az ostyatölcsérbe töltött, még nem is simára kikevert csokis vajkrémes förmedvény, de mi imádtuk.

Hugi, a kisebb, én a nagyobb, tehát az okosabb, akinek mindig engedni kell. Kaptunk egy-egy téli fagyit. Szóval én már akkor ínyencként óvatosan, lassan ízlelgettem, kiélveztem minden pillanatát a nasinak. Észre sem vettem Hugit, aki szerintem már akkor is galád módon és előre megfontoltan bezabálta a sajátját egy szempillantás alatt. Majd elkezdett engem piszkálni, hogy adjak neki. Én persze elküldtem a búsba, mire ő ment panaszkodni anyucihoz. Szegény Anya fülét gondolom addig rágta, amíg anyu feladta és rám parancsolt, hogy a nagyobb és okosabb jogán jogomban áll azonnal adni Huginak a saját, féltve fogyasztott nasimból.

Szerintem ez volt az a pillanat, amikor hosszú évtizedre megutáltam a saját testvéremet. A szüleim pedig annyira beletapostak az igazságérzetembe, hogy íme: 30 éves fejjel is emlékszem a sztorira. (Azóta már kibékültem a tesóval is nyugi. Imádlak, Pájráj!! ;))

Az írás egyébként szerintem naggyon remek!!! :C

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn!

(#5) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

:R

Még sok ilyet szeretnék olvasni, nagyon tetszett.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#6) Tim82 válasza Vakegérke (#2) üzenetére


Tim82
nagyúr

Azt hiszem, pont az Üllői út túlfelén lakom. :)

:R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#7) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

"és nincs jobb illat a világon, mint a friss kenyérke illata." - és nincs is jobb, mint egy friss kenyér serclije... :DDD

köszönöm! :R

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#8) Viszlát


Viszlát
addikt

Nagyon hiányzik ez a világból. Nem is tudom milyen lehet manapság egy gyereknek enélkül felnőni...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#9) 7 válasza Viszlát (#8) üzenetére


7
addikt

Mint láthatod az én példámon, van hasonló manapság is (no jó, nem ma volt az enyém sem, inkább olyas '95 és 2000 közt)

(#10) Viszlát válasza 7 (#9) üzenetére


Viszlát
addikt

Hahó, 2008 van :) Egyébként pedig arra gondoltam, hogy talán 3-4 éven belül születik nekem is gyerekem és akkor kb 2015-től lesz aktuális ez a kérdés...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#11) Viszlát válasza Viszlát (#10) üzenetére


Viszlát
addikt

Hogy rendesen kifejtsem, nem tűnik valószínűnek, hogy a világ romlása lassulna, sőt. Ha megnézem, hogy az elmúlt 10 évben mennyit romlott a helyzet, akkor azt hiszem nem túlzok, ha azt gondolom, hogy hasonló arányú rosszabbodást már simán elérünk 4-5 év alatt és így tovább.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#12) s.szinta


s.szinta
csendes tag

De jó olvasni, Egérke, nagyon jó. Ott voltam én is veletek, nem emlékszel? Volt grundunk, bizony, meg barlangok a Gellért-hegyen, csodálatos gyermekévek voltak. Rengeteget csavarogtam, dédnagymama vigyázott rám, míg a szülők dolgozrtak mi meg még kicsik voltunk a húgaimmal, de én folyton leléptem tőle. Szegénykém, kész csoda, hogy túlélte a velem töltött éveket. Az írásaid miatt mostanában nosztalgiáznom kell, pedig egyáltalán nem szoktam, szeretek a jelenben élni. Írtam a blogomban a kenyérről Az élet íze a címe, rá lehet keresni. (nem itteni a blogom, a címét a bemutimban találja, akit érdekel.)

Valami nagyon fontosat szeretnék elmondani a KOR-ról. Az internetes világ kényszeríti a korosztályomat arra, hogy hallgasson inkább a koráról, ha 50 körüli. Nem tudom, miért gondolják a tizen-huszonévesek, hogy 50 körül már megáll az élet, élemedett korú matrónák és apókák vagyunk, akiktől az is szép, ha este kilenckor még ébren vannak. Nos én elég lendületes nőszerkezet vagyok, megfelelő mennyiségű energiával, szeretem az életemet és jól érzem magam a bőrömben. Izgek-mozgok amennyit kell, harmónikus, nyugodt és békés az életem. Ha nem alakul így, sokkal szívesebben hallgattam volna a korról, mert az az igazi, ha a mondanivalómra figyelnek fel és nem igyekeznek valamiféle skatulyába dugni, legyintve egyet, hogy nem számítok. De igenis számítok.:)

Köszönöm az ajánlást, de ne s.szintának hívj, legyek csak szinta, az s betű azért került oda, mert a regisztrációnál közölte velem a Progi nevű manócska, hogy szintátok már van.

Az emberek egymásért születtek. Vagy tanítsd, vagy tűrd hát őket. Marcus Aurelius

(#13) 7 válasza s.szinta (#12) üzenetére


7
addikt

Nemigen szoktunk beskatulyázni itten senkit a kora alapján. Sokkal jellemzőbb, hogy a hsz-ek szerint ítéljük meg a másikat és döntjük el, hogy szeretjük-e vagy sem, így felesleges titkolózni, hiszen akkor méginkább arra tereljük a figyelmet. :)

(#14) Tim82 válasza s.szinta (#12) üzenetére


Tim82
nagyúr

"a regisztrációnál közölte velem a Progi nevű manócska, hogy szintátok már van." - belőlem is ezért lett Tim82, Tim helyett... ;)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#15) Viszlát válasza Tim82 (#14) üzenetére


Viszlát
addikt

Érdekes, nekem nem volt ilyen gondom :D

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#16) 7 válasza Viszlát (#15) üzenetére


7
addikt

Valószínűleg azért, mert (ahogy én sem) nem akartál Tim néven regisztrálni. :P

[ Szerkesztve ]

(#17) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Cukros zsíros kenyér.... :C

Végre valaki ismeri. Bár én a hatvanas-hetvenes években voltam gyerek, hasonló élményeim voltak, falusi fiatalként. A szomszédban mindig jobb ízű volt a kaja, mint otthon, /nem anyu főzött rosszul. :DDD /, El se tudtuk volna képzelni, hogy hazamenjünk enni, ebédkor, mindig ott ettünk, ahol éppen játszottunk. A csokiból , savanyúcukorból meg annyi járt amennyi elosztás után jutott. :K

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#18) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Először is köszönöm mindenkinek, hogy elolvasta írásom.

(#4) talina: Én is szerettem a téli fagyit. Ha jól emlékszem, egy forint volt. Förmedvény? Akkor mi volt a bocskorszíj? Ha nem ismerné valaki, zacsiban kapható feltekert szíjszerű izé volt. Az íze valahol a menthol és a fagifor közt lehetett. Szopogattuk, letekertük, vissza is tekertük, zrikáltuk vele az undorodósabb felnőtteket. Nem mondom, elcsattant néhány nyakas.
Az pedig nagyon tetszik, "...hogy a nagyobb és okosabb jogán jogomban áll azonnal adni Huginak a saját, féltve fogyasztott nasimból."
Az öcsém 14 éves koromban látta meg a napvilágot. Elképzelheted, milyen tantaluszi kínokat kellett kiállnom. Te már nagy vagy, minden ilyen duma. Én is haragudtam a kiskölökre, de az idő, és a vér szava átformálták érzéseim.

(#6) Tim82: Akkoriban kezdték építeni a József Attila lakótelepet. Barakk város volt a helyén, a hírhedt Mária Valéria-telep.

(#12) s.szinta: Kérésed tiszteletben tartva kijavítottam az ajánlást.
Nem kényszerít az Internet semmire. 57 leszek, vállalom. Ha valaki ez alapján ítél meg, beskatulyáz, az ő dolga.
Páran tudják már, csak ismétlem önmagam. Egy már nem létező cset szerver operátora, frontembere voltam. Legfiatalabb csetesünk 8 éves volt, a legidősebb közel 60. Az égvilágon semmit sem számított a kor. Mit ér maga az ember, legyen akár 8 éves, avagy 70, mi van a szívében, csak ez számít.
Kiegyensúlyozottan élsz, azt mondod. Akkor ezt a csúnya önbizalom hiányt tessék szépen levetkőzni. Igenis számítasz, és ez nem függ a korodtól.

(#17) philoxenia: Az én korosztályom földre pottyantott cukros zsíros kenyéren nőtt fel. Nem emberi, amennyi koszt megettünk, de ha megfú a szellő, ma sem dőlök ágynak.
Ami meg a cukorkát illeti, a gyengébb idegzetűek ne olvassák tovább.
Valamelyik kishaver talált egy savanyú cukrot az utcán. Talán már az eső is eláztatta, vagy a nap ereje tehette, lehetetlen volt leszedni róla a papírt. Kárba pedig nem hagyunk veszni ilyen finomságot, szó se lehet róla. Körbe álltunk, a falkavezér elkezdte, hogy apa-cuka-funda-luka, funda-kávé-kaman-duka, és így tovább. Akin véget ért a mondóka, megadóan bekapta a cukrot, és elkezdte leszopogatni róla a papírt. Időnként meg kellett mutatnia hol is tart, mert tisztességtelen lett volna, ha már a cukrot szopogatja. Végül kiszedte a szájából az immár tisztán csillogó cukorkát. Apa-cuka-funda-luka, kezdődött újra, és újra mindaddig, ameddig el nem dőlt a szopogatási sorrend. Na nem ám csak úgy vakvilágba, tízig számolt a falkavezér, addig lehetett birtokolni a cukorkát, és kötelező volt tovább adni. Törölgette a fene, bekaptam más szája után, és teljes erőből szoptam, csak szoptam, ameddig le nem járt az időm. Körbe ment vagy háromszor a cukorka, amikor a falkavezér szavazásra bocsájtotta, hogy kié legyen a maradék, amely szinte papír vékony volt már. Jelöltje is volt, méghozzá az, aki leszopogatta a papír köntöst a cukorkáról. Egyhangúan megszavaztuk, megdolgozott érte.
Aki most megró minket ezért, az gondolkodjon el azon, hogy a csókolózás sem igazán gusztusos tevékenység, bár elismerem, nagyon kellemes.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#19) philoxenia válasza Vakegérke (#18) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Falusi búcsúkban, vagy kirakodóvásárokon ma is lehet kapni bocskorszíjat, majdnem olyan mint régen.. :K

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#20) s.szinta válasza Vakegérke (#18) üzenetére


s.szinta
csendes tag

Írtam valamit nálam, majd olvasd el, kérlek.

Az emberek egymásért születtek. Vagy tanítsd, vagy tűrd hát őket. Marcus Aurelius

(#21) Vakegérke válasza s.szinta (#20) üzenetére


Vakegérke
veterán

Elolvastam.

Azt mondtad, miattam jöttél. Elmerültél írásaimban, és ez adott indíttatást, hogy beregelj, és közkinccsé tedd első írásod, amely meglehetősen nagy sikert aratott. És most megfutamodni készülsz?
Ha egyszer csak miattam jöttél, lehetetlen, hogy ne olvastad volna ki megnyilvánulásaimból a megtörhetetlen optimizmust, a létemben való hitet.
Biztos tudod, decemberben elhúnyt szeretett feleségem. 35 éve ismerkedtünk meg, és júliusban lennénk 33 éves házasok. Megtört az esemény? Hát persze! De mégis elárasztom gondolataimmal, meséimmel azt a társaságot, amely figyel rám, számít rám, és marhára nem érdekli őket, hány éves is vagyok. Én számítok, csak ÉN!
Gondolod, hogy ****** bántani akart bejegyzésével? Ha igen, akkor nem hámoztad ki a lényeget.

Túl gyönge vagy, szinta. Hiába élsz sportosan, egészségesen, a lelked gyönge.
Ébresztő!

Tudod, ha közelebb laknánk, talán meg is környékeznélek. Feltéve, hogy független vagy. Szimpatikus, ahogy gondolkodsz, ahogy kifejezed magad. Én ugyan lustás vagyok, de egyáltalán nem zavarna, hogy Te sürgölődsz.
Udvarlás vége...

Ébresztő, drága szinta. Az élet szép, és még szebbé teheted, ha elfelejtesz foglalkozni a koroddal. Vagy tudjam be hiúságnak?
Még meg sem melegedtél, máris feladnád? Nehéz elhinnem.

Nézd, minden csoda három napig tart.
Pillanatnyi téma az életkorod. Holnap már nem fog senkit érdekelni. Páran majd meglepődnek, ha fiatalos, lendületes stílusod becsapja őket.
Tényleg, nem jó érzés, hogy húsz körülinek saccolnak?

Ébresztő, drága szinta!

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22) 7 válasza Vakegérke (#21) üzenetére


7
addikt

S neked még mindig áll a meghívás a teatalira.
Ki kell mozdulnod, már írtam, miért. Punktum. :K
No meg a társaság is örülne neked, a történeteidnek, esetleges meséknek, vagy, ha arról van szó, a hallgatásodnak is. Elég lenne, hogy jelen vagy.

[ Szerkesztve ]

(#23) Vakegérke válasza 7 (#22) üzenetére


Vakegérke
veterán

Még nyalogatom a sebeimet. Nem könnyű feldolgoznom az elmúlt két évet. Nem decemberben kezdődött hányattatásom, sokat kínlódtunk Marikámmal együtt. Sajnos nem bírta a lelki terhet, és közel másfél év óta csak én tartottam őt életben. Amit lehet, megtettem, mégis kevésnek bizonyult.
Még nem vagyok kész új személyes kapcsolat(ok)ra.

Egy hét, egy hónap, kettő, ki tudja, el fogok menni. A topic url-jét már eldugtam a kedvencek közé, és figyelni is fogom az eseményeket.

Köszönöm!

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#24) 7 válasza Vakegérke (#23) üzenetére


7
addikt

Zaklatni továbbra is foglak vele. Kitartó vagyok és makacs, mint az öszvér. :K
Szívesen húzogatnék előtted mézesmadzagot, sőt, sorolhatnám mázsaszámra az érveket, hogy miért lenne jó, ha ott lennél, de bízom benne, hogy még megtörten is te tudod igazán, mi is a legjobb neked. Csak annyit kérek: nézz magadba alaposan és gondolkozz el. :P

A teatalálka természetesen a többiekre is vonatkozik, mindenkit szívesen látunk, aktuális időpontok, információk itt találhatók.

[ Szerkesztve ]

(#25) Vakegérke válasza 7 (#24) üzenetére


Vakegérke
veterán

Zaklass csak, nem veszem zokon. Sőt, inkább jól esik.
A linket köszi, ez van a kedvenceim közt is.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#26) lúzer válasza 7 (#24) üzenetére


lúzer
veterán

milyen érdekes hely!
ilyet még nem láttam

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#27) lúzer válasza Vakegérke (#25) üzenetére


lúzer
veterán

grat
hoztad a formádat, ez is egy élmény volt :R

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#28) Zolaash válasza Vakegérke (#25) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Szia Fater!

Ezt is jó volt olvasni, akár a többi írásodat. A gyerekkoromat idézik... Kicsit időutazás jellege volt. Nagyon jó! :R

Ps: Remélem a megszólítás nem sértő, viccnek szántam. Meg aztán nem is vagy annyival idősebb... ;)

Rip and tear

(#29) Vakegérke válasza Zolaash (#28) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszi, és neked is, lúzer.

Dehogy sértő. Inkább hízelgő, hiszen nagyfater vagyok, idén lesz 10 éves az unokám.
Ezzel együtt maradjunk annyiban, hogy vicc volt. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#30) s.szinta válasza Vakegérke (#21) üzenetére


s.szinta
csendes tag

Köszönöm drága Egérke, hogy segítetted a kezdeti botladozó lépéseimet. A nemmmondomkimelyik téma csak a neten érint érzékenyen, mert nem látnak, nem érezhetik egyéniségem varázsát (khmmmm:) ) . Egy dologban tévedsz: a lelkem bizony erős. Ha nem így lenne, talán már elvesztem volna küzdelmes életem sűrűjében. Ha beleolvastok a blogomba jobban megismerhettek. Töröltem a bemutimból a címet, mert nem honlap és nem tudom, szabad-e ott lennie, akit érdekel, annak privátban szívesen megadom.

Az emberek egymásért születtek. Vagy tanítsd, vagy tűrd hát őket. Marcus Aurelius

(#31) Vakegérke válasza s.szinta (#30) üzenetére


Vakegérke
veterán

Akkor ezt meg is beszéltük.
Ami pedig egyéniséged varázsát illeti, jobban tükröződik megnyilvánulásaidban, mint néhány személyes infoban.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#32) s.szinta válasza Vakegérke (#31) üzenetére


s.szinta
csendes tag

hááát..köszönöm, Egérke. Szeretem az Egérkéket:)

Az emberek egymásért születtek. Vagy tanítsd, vagy tűrd hát őket. Marcus Aurelius

(#33) Tim82 válasza Vakegérke (#18) üzenetére


Tim82
nagyúr

pontosan - nyomornegyed, még a húszas évek elején épült, akkor teli első világháború utáni menekültekkel.

az utolsó barakkokat a 70-es évek végén számolták fel, oda épültek a tízemeletes panel- és szalagházak. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#34) Vakegérke válasza Tim82 (#33) üzenetére


Vakegérke
veterán

Így igaz.
Közben elvették az Üllői út jó részét, és azt a hangulatot, amelyet a környék árasztott.

A fene egye meg, tegnap még találtam képet a régi Üllői útról, most meg nem.

Tény, hogy (összesen) három sávos volt. Két oldalán villamos sinek, és széles járda.
A forgalom miatt sokat "leloptak" belőle.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35) dekoninck


dekoninck
aktív tag

Vakegérke, wazz, ne csináld már ezt, olyan toroxorító volt az írásod, hogy majd' megfulladtam.
Nem maga a tetteitek csaltak gombócot a torkomba, azok nagyon is jók, helyénvalók, az lenne a minimum :) hanem összehasonlítva (még az én gyerekkoromat is) a mai kor jellemző trendjeivel (bármi is az oka)... szörnyű, de nem ragozom, ez jól ismert; a gombolc volt a lényeg.
A cukor-zsíros kenyérnél viszont majdnem okádtam :) a hagymát nem ismertétek, ti városiak?

[ Szerkesztve ]

(#36) Vakegérke válasza dekoninck (#35) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az én torkomban is gombóc van, amikor személyes emlékeimet írom. Ez a mai már nem az én világom a kegyetlenségével, érzéktelenségével.

Mi bajod a cukros-zsíros kenyérrel? Megkóstoltad legalább? Néha ma is benyomok egy fél szelettel. A hagymát is ismertük, hogyne ismertük volna. csak az lepereg a zsírról szaladgálás közben, a cukor meg nem. Tehát praktikus oka is volt a cukrozásnak.
Ha viszont a koszt találtad undorítónak, miután leejtettem, akkor el ne olvasd a #18at.

Köszönöm a véleményed. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#37) dekoninck válasza Vakegérke (#36) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Neeem, nem kóstoltam még meg, de furának találtam, bocsánat, és nem azért, mert a zsír+cukor kombó ma schorbertileg nem túl divatos.
A koszt(ot) nem végképp nem találom undorítónak (bizonyos határig), engem annál inkább annak szoktak találni, ha hasonlóképpen cselekszem.
Egyszer, még általános isis koromban focizás közben (na, én nem voltam jó focista) elnyaltam, és elkezdett vérezni a térdem, olyan közepes erősséggel. Az állati ösztön (a nyálban EGF, lizozim meg egyéb sebgyógyító, szó szerinti nyalánkságok vannak) miatt lenyaltam a vért, erre hetekig én voltam az iskola vámpírja. Nem értettem, már akkor is túltengett bennem az orvosi gondolkodás.

(#38) iguana


iguana
őstag

"trinyóztunk"
itt facsarodott meg először a szívem.
mióta nem hallottam ezt a szót, jóég! (szipp-szipp)
lakótelepi kölyökként nőttem fel, bandázások, nyakban kulcs, "mindenkiismertmindenkit", zsíros kenyér (extra volt a tévé paprika!), szobiszörp, aztán újra foci, kosarazás kifulladásig.
ejj, szép gyerekkorom volt, nah.

köszönöm, az "időutazást".

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#39) Vakegérke válasza iguana (#38) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha bambit nem ittál, nem tudod mi a jó. Állítólag pakurából készült. Volt málna, meg narancs ízű és 1 forint 30 fillérbe került.
Az a zsíros kenyér piros paprikával megszórva sem rossz ám.

Én köszönöm a véleményed.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40) szjoci


szjoci
őstag

ejj de jó volt olvasni, köszi az írást Vakegérke :R

2 éves koromtól városban lakom, de amikor csak tehettem nagymamámnál voltam egy tőlünk 6km-re lévő falucskában és hasonló élményekkel gazdagodtam mint Te. És természetesen ismerem a zsíroskenyér + kristálycukor kombót is. Vajaskenyérhez pedig a porcukor dukált (nálam...) :D

[ Szerkesztve ]

(#41) Vakegérke válasza szjoci (#40) üzenetére


Vakegérke
veterán

Jó későn találtál az írásra, de örülök, hogy tetszik.

Hááát... Soha nem kedveltem a vajat. Ahogy Karinthy írja áll vajból, meg avból. Avas volt amit először kaptam, és hogy javítsam az ízét, kértem hozzá kovászos uborkát. Anyámék nem csodálkoztak semmin, ha rólam volt szó, egészségre nem káros, adtak. Meghatározó élmény volt. Azt nem mondom, hogy nem eszem meg a vajas kenyeret, süteményt, de nem rajongok érte. Látod, ha a porcukor eszembe jut, talán most nagy vajmániás lennék.

Köszönöm megszólalásod. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#42) iguana válasza Vakegérke (#39) üzenetére


iguana
őstag

bambi már nem ittam, nekünk már csak a szobi "jutott" :)

pakura? úgy tudom, hogy az a kőolaj feldolgozáskor vmi melléktermék. ezt hogy?

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#43) Vakegérke válasza iguana (#42) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tényleg kőolajos dolog. Ezért is szünt meg a gyártása.

Egyébként éljen a Traubi. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#44) iguana válasza Vakegérke (#43) üzenetére


iguana
őstag

huh. ez tényleg valós dolog, vagy benne "urban legend" effektus? tényleg érdekel.

traubi? az csak ünnepnapokon volt nálunk...hiába, más idők voltak.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#45) Vakegérke válasza iguana (#44) üzenetére


Vakegérke
veterán

Valós, tény. Azért szüntették be a gyártását. Közkedvelt volt, és a jó üzletet nem szokásos megszüntetni. De ami káros az egészségre, annál nincs mese.
Keresgéltem, sehol nem találtam róla leírást. Pár képet viszont igen.
Plakát, az ital, és az üveg.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#46) Buddhha válasza Vakegérke (#45) üzenetére


Buddhha
tag

Drága Egér!

Bármely írásod találom meg egész mássá vállik a napom...

Azt most már tudom, hogy egész más korosztály vagyunk, mert nekem már nem volt csatos-üveges-bambim, viszont volt helyette Traubi, és talán még egy páran emlékeztek a "Meggy-Márka" típúsu céklaszinű íz-orgiára... :)

Hasonló összetartás nálunk akkor került elő nagyon, ha beesett a labda a csalánosba... Kisorsoltuk, hogy ki menjen be (a legkissebb nyert, mert neki kissebb felülete találkozik a csalánnal - egyébként a csalán magasabb volt, mint mi), majd pólok le, és rákötözni, hogy az a kevés is védve legyen... :) Szegény srác még két napig lüktetett, mert csak sokára találta meg a labdát, de ő volt a nap hőse... :)

----O---- PSN: FrAnYo_Buddhha ----O---- Battlenet: Buddhha#2122 ----O---- Infrablútut van-e benne??? I'm hard as a rock, and wise as a mountain!

(#47) Vakegérke válasza Buddhha (#46) üzenetére


Vakegérke
veterán

Megtisztelsz, köszönöm.

Hogy egyértelmű legyen, az Úr 1951-edik évében születtem. Sem nem érdem, sem nem hátrány. Tény.

Az én emlékeimben is mély nyomot hagyott a csalán.
Mikor vándorcirkusszal jártuk az országot, a helybéli gyerekekkel játszottam. Fogócskáztunk, és én voltam a galád üldöző. A kergetett kölök volt olyan aljas, hogy ismerve a susnyásban az ösvényt időben kanyarodjon. Én balga meg berohantam a csalánosba. Örök élmény marad. :K

Egyébként egyszerű a blogomba lépni. Ott megtalálsz mindent, amit idáig írtam.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#48) Buddhha válasza Vakegérke (#47) üzenetére


Buddhha
tag

Ez így van.. de ha barangolok a blogok között, akkor olyan érzésem van, mint karácsony előtt az adventi-naptárral... És akkor megint itt a csoki??? :) Itt van... :)

Jómagam '80 elején születtem így volt még részem az "ánti-világból", csak már kevésre emlékszem... :( Végignézve a féltesómon eszembe jut - biztos te is megkaptad e-mailben - az az írás, ami a rendszerváltás-határnyitás-konzolmentes-mobilnélküli-világot írja le. Ha elmesélném neki valószínüleg sikongató lábrázást kapna... Nem tudom, hogy cserkész-kisdobos-úttörő voltál e, nekem a cserkészség jutott ki, és mondhatom, hogy a gyermekkor kiteljesítése volt... :)

----O---- PSN: FrAnYo_Buddhha ----O---- Battlenet: Buddhha#2122 ----O---- Infrablútut van-e benne??? I'm hard as a rock, and wise as a mountain!

(#49) Vakegérke válasza Buddhha (#48) üzenetére


Vakegérke
veterán

Sok kötöttség volt, de legalább volt szociális védőháló. Ingyenes orvosi ellátás, iskola, egyebek.
Volt Csillebérc, Zánka, havi 5 forintért sportolási lehetőség az MHSZ-nél. Magyarán törődött az állam a gyerekekkel.

Nem is folytatom, mert kénytelen lennék dícsérni azt a rohadt átkos redszert...

Szerk: Ja, és negyven évig volt 3.60 egy kiló kenyér, egy liter tej.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#50) Buddhha válasza Vakegérke (#49) üzenetére


Buddhha
tag

"Ja, és negyven évig volt 3.60 egy kiló kenyér, egy liter tej."

Ne is mond... Boltban álltalában jó voltam, bár Anyám szerint a pénz értékét még nem ismerem... Elborzadok, amikor a kisboltban eltolnak két tizedesjegyet, és azt mondják a kiló kenyérnek, hogy 360,- lesz... :Y Én meg simán rosszul érzem magam, hogy tényleg langyos serclit fogok enni zsírral, meg újhagymával... :( bár inkább mosolygok, mert még működnek a köremail-es reflexek: van erőm elmenni a boltba, van pénzem megvenni a kenyeret, stb. stb.... :)

Azt hiszem, hogy az eltelt évek megszépítik "azt a rohadt, átkos renszert" is, de panaszkodni inkább csak emlékezetből hallottam embereket, hogy ez volt más, ez volt rosszabb-jobb... Viszont az biztos, hogy nyugodtabban bújtak este az ágyba, mert vacsora volt, és másnap munka is volt... manapság pedig lehet izgulni, hogy a főnök bütykös-térdű cicababája mikor túr ki a munkahelyemről... :)

[ Szerkesztve ]

----O---- PSN: FrAnYo_Buddhha ----O---- Battlenet: Buddhha#2122 ----O---- Infrablútut van-e benne??? I'm hard as a rock, and wise as a mountain!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.