Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15) Cifu válasza Picard (#13) üzenetére


Cifu
nagyúr

Őőő... nem nagyon tartozik ide, de röviden.
A 42LF65-ösömön egy oszlopban meghaltak a pixelek kb. fél év után. Auchanból vásárolt TV volt, LG ügyfél szolgálat felhív, adnak egy székesfehérvári szervízt, akik még aznap elviszik a TV-t, nem egész két hét múlva telefonálnak, hogy a TV nem javítható, cseregaranciás papírt adnak. Elmegyek vele az Auchanba, ahol hiánytalanul visszadják a vételárat (megj.: az LG és az Auchan hozzállása is teljesen korrekt volt amúgy).
A pénzel a kezemben elkezdtem nézegetni a lehetséges jelölteket, és végül a Sony KDL-40V3000-est néztem ki, egyfelől mert még éppen ez is fájdalomküszöbb alatt volt egy kvázi webboltban, másfelől meg az LCD TV topicban már párszor rámsütötték, hogy elfogult vagyok, és inkább az LG-t és a Samsungot favorizálom a Sony-val szemben (megj.: általánosságban valóban az volt (és egyes típusoknál még mindig az) a véleményem, hogy a Sony TV készülékek azért a tudásokhoz mérten egy kissé túlárazottak, egy Samsung, LG vagy Philips nem tud kevesebbett, de olcsóbb egy azonos kategóriás Sonyval szemben, ettől persze nem rossz TV-ket gyárt a Sony még, tehát a minőséggel általában nincs bajom). Hát legyen Sony, egy életem egy halálom, legalább első kézből tudom meg mitől döglik a légy. A tapasztalatom az volt, hogy az adott Sony modell szinte semmivel sem volt jobb, mint a konkurens Samsung LE-40M86/M87, de annál drágábban mérték (erről itt értekeztünk. Nekem egy problémám volt vele, mégpedig hogy mivel főleg monitornak használom a TV-t, ezért zavart, hogy a betüknél elszineződést tapasztaltam. Két számítógépről, két eltérő kábelel, két eltérő videokártyával meghajtva. A szép az, hogy aki megvette a TV-t később, az nem tapasztalt ilyet. :F
Az adott Samsung típust, ami most van, egy tesztelésnél láttam (a kis tesztünk erre olvasható), és beleszerettem, azt mondtam, hogy nekem kell egy ilyen. Eladtam a Sony-t, és vettem egy Samsungot. Nem volt igazán racionális döntés, hiszen az árkülönbözetett azért nem érte meg, hiába jobb azért annál. De van, amikor az embert elkapja a gépszíj. ^^

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.