Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) adamssss


adamssss
veterán

Ráállhatnának az OLED gyártásra. Ha már...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#2) totron


totron
őstag

Miréle külsò körülmények?

(#3) Busterftw válasza totron (#2) üzenetére


Busterftw
veterán

Gondolom nem oltek bele a lovet ugy mint a konkurencia, igy hosszu tavon nem lehet megmaradni. Na meg az OLED terhoditasa.

(#4) Northlorien


Northlorien
tag

Szinte kivetel nelkul az osszes oledbe, gyartotol fuggetlenul az LG-nek vannak a paneljei. Nem love beleolesenek a kerdese ez, hanem az hogy nem kifizetodo szamukra, panelt gyartani, ha olcsobban vehetnek mastol aki erre allt ra. A micro led es a dupla lcd kijelzo utan majd kicsit valtozni fog a piac, az Oledbe meg 4-5 ev van.

(#5) elefant válasza totron (#2) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hát, hogy egyszerűen nem tudnak gazdaságosan LCD kijelzőt gyártani már. Japánban volt az üzem például. Nyilván mások a feltételek, mint mondjuk Kínában.

(#6) Busterftw válasza Northlorien (#4) üzenetére


Busterftw
veterán

Szeritnem az OLED sokaig fog maradni, az lesz az uj tomeg "LCD".

(#7) [CsuCsu] válasza Northlorien (#4) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Dehogyisnem love beleolesenek a kerdese, hogy mennyire tudod fejleszteni a gyartas koltseghatekonysagat es kihozatalt. Mivel ezt nem tettek meg, a gyartas draga maradt.

Kerdes az, hogy miert nem teszik? Nos azert, mert nem tudnak versenyezni. Del-Koreaban es Kinaban ezek a cegek massziv allami tamogatasokban reszesulnek, alaasva a piaci versenyt olyan orszagokkal szemben, ahol ez nem buli.

(#8) Northlorien válasza [CsuCsu] (#7) üzenetére


Northlorien
tag

Hát az olcsóbbá tétel persze hogy pénz kérdés, de én azt mondtam hogy mivel több új technológia van láthatáron, ami az lcdt váltani fogja, sőt az oledet is 10 éven belül, ezért valószínűleg nem gazdaságos nekik beruházni ebben a szegmensbe. A kérdés inkább az hogy valamelyik jövőbelibe befognak vagy sem. Az LG monopóliumát nehéz megingatni oled fronton jelenleg, viszont maga a technológia hátrányai miatt valószínű a váltás, a kérdés hogy ez mikor lesz és hogy ki fog arra a vonatra folszallni

(#9) [CsuCsu] válasza Northlorien (#8) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Technologiatol fuggetlenul nem tudnak versenyezni. Amig Kina es D-Korea tolja bele az allami penzt, a japanok mindig vesziteni fognak konzumer elektronika teren.

(#10) nubreed


nubreed
veterán

Elég szomorú, hogy erre a sorsra jutott a Pana. Japánok közül már csak a Sony áll ezen a téren (úgy-ahogy)? Mert ha jól tudom, sem a Sharp már az a régi japán sharp, és a Toshiba tv gyártó ága is talán pont kínai kézben van.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#11) junior11 válasza nubreed (#10) üzenetére


junior11
veterán

A Panasonic továbbra is fog tévéket gyártani, már régóta nem a saját fejlesztésű paneleket használja amúgy sem. A Sony is japán, de a paneleket más gyártóktól veszik (AUO, LG stb..).

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#12) F4ther válasza Northlorien (#8) üzenetére


F4ther
tag

És vajon mi lehet az OLED-től más technológia, ami azt leváltja?

Nem hiszem, hogy erre sor kerülne, 10-20 akár 50 éven belül is. Maximum máshogy hívják majd, de lényegében az önmagukban vezérelt RGB képpontoktól tovább nehezen fejlődnek, ha csak nem egy drasztikusan eltérő megoldást fejlesztenek ki. (És most tekintsünk el attól, ha esetleg más elrendezést, vagy alapszíneket használnak, vagy növelik a felbontást, amíg az alapelv az önálló képpontok) Ami többet nyújtana, mint az egy rétegű egyesével vezérelt képpontokon alapuló LED kijelző. És ezt kétlem, hogy megtörténne az elkövetkezendő 50 évben is akár.

(#13) tibaimp


tibaimp
nagyúr

A mai napig egy Panasonic TX-P46S20E TV-t használok, csak Forma 1-et és FullHD filmeket nézek rajta PC-ről. Nagyon szép képe van, ez még az "őskorból" való, de én ahogy néztem, csak az OLED megjelenített képe szebb. El is gondolkodtam a cserén... :B

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#14) Northlorien válasza F4ther (#12) üzenetére


Northlorien
tag

Kettő van amelyik valtani fogja, az egyik a a Dual Layeres LCD: https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1567697397

Ennek az az előnye hogy képesek vele oled szintű feketéket hozni magasabb fényerőn, beégés nélkül, hátrány hogy vastagabb lesz a panel, de azt én személy szerint leszarom.

A másik a micro led:
https://prohardver.hu/teszt/velemeny_valod_led_micro_led/az_attores_elott_allunk.html

Szóval az oledet biztos lehetsz benne hogy kinyirjak 10 éven belül - nem véletlen, sok para van velük, kereskedelemben 3 éven belül elérhetőek lesznek a fenti technologia első variánsai.

(#15) F4ther válasza Northlorien (#14) üzenetére


F4ther
tag

A Micro led és az OLED technológiai elven azonos, csupán az OLED olcsóbb gyártástechnológiai szempontból, és szerves anyagokat (pl: hidrogén, szén) használnak emitternek, de azon nem változtat hogy mind a kettő led diódák sokasága, egyéb polarizációs / fénykibocsátós rétegek nélkül.A Micro led, meg a hagyományos led "miniatürizálása" - tulajdonképpen ugyan az mint az oled, csak a szerves anyagokat cserélik le, nem szervesre, javítva a beégést, és a fényerőt!

Az LCD-ről meg annyit, hogy a folyadékkristályos technológia a csúcsán van, de önmagában bonyolult és drága technológiáról van szó, amit hamar le fog váltani a könnyebben nyomtatható 1 rétegű LED panelek. Gondolj bele, hogy az lcd legalább 5 réteget igényel, anyag költsége, gyártása mind bonyolultabb és drágább.. (persze jelenleg erre van állva az ipar, ami át fog alakulni az "1 rétegű" panelek gyártására előbb utóbb..)

[ Szerkesztve ]

(#16) Northlorien válasza F4ther (#15) üzenetére


Northlorien
tag

Igen, ez igy világos, meg tisztában vagyok vele, lehet mást értünk a technológia szó alatt, teljes drasztikus változást én sem jósolnék, viszont más eljárást igen, lehet hogy ez így helyesebb megfogalmazás részemről.

(#17) Mackósajt válasza F4ther (#15) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Előre is elnézést kérek, ez most szőrszálhasogatás lesz, de
"...,és szerves anyagokat (pl: hidrogén, szén)... "

Sem a hidrogén, sem a szén nem szerves anyag. Legfeljebb a szerves anyagok jelentős összetevői. (Különösen a szén, mivel definíció szerint annak a vegyületei a szerves anyagok, de önmagában a tisztán szénből álló grafit és a gyémánt nem számítanak szerves anyagnak.)

(#18) TeeJay válasza F4ther (#15) üzenetére


TeeJay
félisten

szerintem az OLED ami a TV-ben van az sem egyrétegű mivel LG féle WOLED van benne ahol RGB színszűrő van előtte plusz a 4. alpixel átengedi a mögötte lévő fehéret mivel fehér OLED háttérvilágítása van. Az AMOLED amivel a Samsung leállt és csak telóba nyomja az a valódi OLED csak drága és nehéz megoldani a kék szín fáradást.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#19) tibaimp válasza Mackósajt (#17) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez így van, a hidrogén, szén így önmagában elem.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#20) Lajtorja válasza F4ther (#12) üzenetére


Lajtorja
aktív tag

Ha látnánk mai szemmel mi lesz 50 év múlva, valószínűleg megbolondulnánk :) picit sokat mondtál nem?

--- ---

(#21) tha_answer


tha_answer
őstag

Microled mennyire flexibilis?

(#22) F4ther válasza Lajtorja (#20) üzenetére


F4ther
tag

A fizika törvényei nem változnak 50 év múlva sem. A mai technológiák alapjait is több mint 50 éve tették le. Nem látok a jövőbe, de nem várok túl drasztikus változást sem.

(#23) lcee79


lcee79
őstag

Nekem még mindig használatban van a Pana G20 plazma (2010)
Szerintem semmi baj nincs a képével nekünk még mindig megfelel.
Az lcd-k képe nekem azóta is kicsit mű ehhez képest. (mondjuk nem nézem a teljes termékkínálatot naponta)
Néha fellángolok, hogy vehetnék egy nagyobbat, meg 4k stb, de aztán meggondolom magam.
Majd ha tönkremegy cserélek egy OLED-re, de eladni sem lenne már érdemes, alig kapnék érte valamit. :)

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#24) tibaimp válasza lcee79 (#23) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez így van, így vagyok vele én is.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#25) [CsuCsu] válasza F4ther (#22) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Volt egy idoszak a 19. sz. vegen, amikor azt hittek, a fizika be van fejezve. Aztan nezd meg, mi mindent fedeztek fel. Szoval en ezt igy nem dontenem el a helyedben. A fizika torvenyei pedig egy kerdes, az alkalmazasuk pedig a masik. Az alkalmazas messze nem tart ott, ahol az elmeleti es kiserleti fizika.

(#26) F4ther válasza [CsuCsu] (#25) üzenetére


F4ther
tag

Ez tény és való, és amit mondok mind pusztán spekuláció. Nem tudhatom milyen gyártástechnológiai módszerekkel újítanak be, amivel más irányba viszik akár a panel gyártást is. Viszont a jelenlegi tudásomra alapozva, hogy minden képpont egy "önálló" fényt kibocsájtó dióda, eléggé reális esélyt látok, hogy a technológia még évtizedekig használatban legyen. Ha megnézzük sok helyen még CRT-t is használnak vagy plazma megjelenítőt, több évtizedes technikáról beszélünk :) Pedig a LED is adott volt, csak gondok voltak az élettartammal, és a gyártástechnológiával. - És ez még mindíg gyerekcipőben jár consumer oldalon.

(#27) N!GhTyka


N!GhTyka
tag

Hmm, de jó lenne, ha titokban fejlesztettek volna energiatakarékosabb plazma paneleket. :DD

(#28) tha_answer


tha_answer
őstag

Megegyszer. A MicroLED mennyire hajlithato, hajtogathato?

[ Szerkesztve ]

(#29) F4ther válasza tha_answer (#28) üzenetére


F4ther
tag

Vannak kísérletek... ez pusztán az anyagtechnológián múlik. Szóval annyira hajlítható, amennyire képesek / akarják kivitelezni.

(Pl ez?)

[ Szerkesztve ]

(#30) tha_answer válasza F4ther (#29) üzenetére


tha_answer
őstag

A wiki szerint nem, ezert kerdezem. Mert ha tenyleg nem, akkor az oled a nyero megis :DDD legalabbis telefonba.

[ Szerkesztve ]

(#31) F4ther válasza tha_answer (#30) üzenetére


F4ther
tag

Amit megvehet a jónép olyan nincs is. Hogy milyen kísérleti stádiumban levők vannak?!...ki tudja. Az OLED kontra Micro led pusztán elnevezés kérdése.. Az hogy "Microled" lesz e hajlítható? Lehetséges hogy előbb utóbb előrukkolnak ilyennel.. De az is lehet, hogy már "Bendled" vagy bárminek hívják... még is a műnködési elv azonos lesz.

(#32) tha_answer válasza F4ther (#31) üzenetére


tha_answer
őstag

Nyilvan azonos a mukodesi elv, csak a megvalositas mas. Ezert kerdezem, mert telefonban akkor oled, tvben microled. Am AVHelper kollega velemenye is erdekelne, ha olvassa.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.