Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tisvol


tisvol
aktív tag

húha....első? Nem szoktam....:-)
Szóval, véleményekre voltál kíváncsi?
Ebből a kis részletből nem sokat lehet leszűrni, ha nem írod, hogy melyik időben játszódik a történet, ezt sem nagyon lehetne kideríteni.
Írói vénám nincs, de nagyon sok 2 vvilágháborús könyvet, dokumentumot olvastam/olvasok. Úgy gondolom, hogy egy ilyen regény megírása nagyon sok előkészítő és kutatómunkát igényel. Megismerni az akkori politikai helyzetet, magukat a politikusokat, az egész akkori társadalmi helyzetet. Ha már harci cselekményekről is van szó, akkor hadsereg (mindkét szemben álló fél) felépítését, fegyverarzenálját, a hadsereg vezetőit, képességeit stb, stb. Szóval hiába is írsz egy általad kitalálált történetet, a kor amiben játszódik megköveteli, hogy mélyreható történelmi ismeretekkel rendelkezzél.Ha mondjuk egy Sci-Fi-t írsz, akkor nincs ilyen kitétel, hiszen minden a fantáziádra van bízva, de ha 2 Világháború idejébe teszed a történetet szerintem bele fogsz ezekbe a kérdésekbe futni.
Mondom mindezt úgy, hogy nem ismerem az elképzeléseidet a történettel kapcsolatban.
Lehet kicsit nyakatekerten fogalmaztam, de szerintem érted mire gondoltam.
És természetesen ez is csak egy vélemény :-)

Üdv:T.

(#2) Porcupain válasza tisvol (#1) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Én nem értem mire akarsz ezzel kilyukadni! Ez nem egy szakirodalom, és nem is politikai történet, hanem egy regény. Nekem pl pont azt adta, amit kellett, lekötött.

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#3) nightmare13 válasza tisvol (#1) üzenetére


nightmare13
senior tag

Természetesen nagyon jól értem, mire gondolsz, és mint láthatod, ez a prológus egy megtörtént eset, ez teljesen így volt a valóságban is. A folytatásban azonban elsősorban majd kitalált karakterek történetét szeretném végigvinni, természetesen azért a történelmi hűség megtartására törekedve.
Nagy kedvencem Stephen A. Ambrose, majd az összes magyarul megjelent műve megvan, ezenkívül még jópár könyvet tarthattam már kezeim között a témáról, úgyhogy remélem nem hagy cserben az agyacskám, és sikerül valami jót összehoznom...
Az alapkoncepció már összeállt, annyit elmondok, nem egy szálon fognak futni az események.
Remélem minél hamarabb neki tudok állni a folytatásnak, így augusztus vége kicsit zűrös...
Majd ha elkezdődik a következő félév egyetemen, kicsit több időm lesz, akkor tuti nagyon is nekiállok.

Köszönöm hozzászólásod!

Üdv: Bálint
:R:R:R

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#4) nightmare13 válasza Porcupain (#2) üzenetére


nightmare13
senior tag

Örülök, hogy sikerült olyan "művet" írnom, ami lekötötte a figyelmed! Igyekszek majd, hogy a folytatások is hasonlók legyenek!

Üdv: Bálint
:R:R:R

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#5) Pacák válasza nightmare13 (#4) üzenetére


Pacák
senior tag

Ezek szerint te is láttad már párszor ezt részét dokumentumfilm-sorozatnak. A nevekben nem vagyok biztos, de lényegében ezt a történetet mondta el egyes szám első személyben az egyik szereplő - ha még él, akkor isten éltesse. :)

Nuclear launch detected

(#6) nightmare13 válasza Pacák (#5) üzenetére


nightmare13
senior tag

Fú, lehet hogy most butának fogok tűnni, de melyik dokumentumfilm sorozat?
Én olvastam erről a történetről, nem egy helyen, és az alapján írtam. Lehet, hogy olyan sorozatról van szó, ami itt lapul valahol a polcon, de most hirtelen nem ugrik be :(

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#7) JuliusCaesar


JuliusCaesar
tag

Én is akarok majd egyszer írni egy novellát (sorozatot?) de nem tudom lenne-e türelmem. Magamban már nagyon sok meg van, de leírni egész más.

Btw, nem rossz írás, várjuk a folytatást :K

... Alea iacta est - Veni, vidi, vici ...

(#8) Pacák válasza nightmare13 (#6) üzenetére


Pacák
senior tag

Egy II. vh -ról szóló sorozat. Én is csak fél szemmel láttam belőle pár részletet, miközben a két fiam a nagyszobában viháncolt. :) A Spektrum-NG-Discovery adók közül az egyiken megy. Ha szerencséd van, akkor valamelyik hipermarketben meg is veheted a 990Ft -os kategóriában. Még keresem a pontos címet én is. :)

Nuclear launch detected

(#9) nightmare13 válasza JuliusCaesar (#7) üzenetére


nightmare13
senior tag

Nagyon szépen köszönöm, igyekszek majd a folytatáson is!

Üdv: Bálint
:R:R:R

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#10) nightmare13 válasza Pacák (#8) üzenetére


nightmare13
senior tag

Nem véletlenül a Második világháború története (?) című, 12 részes dokfilm sorozat darabja ez?

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#11) TK36


TK36
aktív tag

Jó írás.
Én is láttam ezt a részt, bár nem teljesen. Ha jól emlékszem ez a sorozat a Discoveryn ment, a II. vh-ról szóló maratóni sorozatok közt.
Bár ott nem taglalták a "fémcsövek"-et ennyire részletesen. :DDD

Egyébként ha ilyen egy 'botladozásod', akkor már előre félek, milyen ha felkelsz, és alkotsz. :DD

[ Szerkesztve ]

(#12) Pacák válasza nightmare13 (#10) üzenetére


Pacák
senior tag

Az lesz az. Mostanában többször is leadták, azért emlékeztem ennyire erre a szilveszter éjszakáján végrehajtott akcióra. :)

Nuclear launch detected

(#13) nightmare13 válasza TK36 (#11) üzenetére


nightmare13
senior tag

Köszi szépen, remélem tényleg jól fog sikerülni a cucc, ha végre nekiállok :)

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#14) tisvol válasza Porcupain (#2) üzenetére


tisvol
aktív tag

Örülök, hogy Bálint megértette, neked meg kicsit leegyszerűsítem :-)
Tehát, ő egy 2 Világháborúban játszódő regényt akar írni. Teljesen mindegy, hogy egy megtörtént eseményt dogoz fel, vagy egy kitaláltat. Egy csatajelenetnél nem írhatja le, hogy Gipsz Jakab egy F18-as Hornet fedélzetéről, 2db levegő föld rakétát indított az ellenség T72-s harckocsijai ellen.
Vagy: A Gipsz Jakab és társai által véghezvitt támadás a legmagasabb körökben is elismerést váltott ki, ezért Angela Merkel kancellár Kossuth díjjal tüntette ki a benne résztvevőket.Valamint hidd el, a német hadsereg akkori szervezeti felépítése nem is volt egyszerű. És ki tudja? Lehet a története összefüg a háború egyéb eseményeivel is, amivel azért nem árt tisztában lenni. Ha már a 2 Világháború a helyszín.

Üdv:T.

(#15) Porcupain válasza tisvol (#14) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Ezt én is ér tettem légy nyugodt, de te valahogy ebből a kis bevezetőből, szűrted le az,hogy semmi köze a 2. vh-hoz. Valamelyest azért járatos vagyok témában.... ;]

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#16) Omega81


Omega81
senior tag

Nekem tetszett. :)

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#17) nightmare13 válasza Omega81 (#16) üzenetére


nightmare13
senior tag

Ennek nagyon örülök! :R:R:R

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#18) nightmare13


nightmare13
senior tag

Aki esetleg többet szeretne megtudni rólam, a személyes bejegyzéseim között talál egy jó hosszúra sikerült bemutatkozást!

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#19) .bableWes


.bableWes
őstag

1 tippet szeretnék neked adni, de elötte elismerésem hozzá! utálok olvasni, nem is szoktam de ez érdekelt, lekötött! elismerésem! :R

de amit szeretnék neked tanácsolni, amit a többi forumozo szavaibol is kivettem... a 2vh-s téma elég felkapott, mind játékok, filmek, könyvek terén. nem tudom melyik "részéröl" akarsz irni, de szerintem olyan "részéröl" irj a vh-nak ami nem nagyon "felkapott"itt értem a játékokat, filmet, könyvet... és ha olyan részekröl irsz belöle, szerintem lehet belöle valami!

FOLYTATÁST kérek!!!!!!!!!!!!! :U :R :)

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#20) nightmare13 válasza .bableWes (#19) üzenetére


nightmare13
senior tag

Először is köszönöm szépen!
Másodszor: annyira nem lesz történelmi a regény, azt a részét meghagyom a történészeknek, de igyekszek egy jól összerakott, többszálon futó, izgalmas, de mégis szórakoztató regényt összehozni, megspékelve imitt-amott egy kis feszengéssel, egy kis szomorúsággal, esetleg egy kis erotikával.
Harmadszor: a folytatását meg nem mondom, mikor fog érkezni, sajnos mostanában egy kicsit kifutottam az időből, de rajta leszek, hogy szórítsak rá egy-egy órát.

Köszönöm megtisztelő véleményed!

Üdv: Bálint
:R:R:R

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#21) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Annak ellenére, hogy nekem nem jönnek be a II. vh idejében játszódó történetek/játékok igencsak jól sikerült- főleg a vége:). Magával az írással semmi baj.
Tanácsot talán csak egyet tudok adni - mivel igencsak rövidre sikeredett ez az írás, és ebből nehéz leszűrni a qualitásodat - egy rövid olvasmányt:
Stephen King - Az írásról című könyvét javaslom hogy olvasd el. :K

Magam is rendelkezem némi alkotói hajlammal(kb egy éve a saját szórakoztatásomra írtam egy fantasy jellegű regényt - ha van rá igény talán én is publikálom az elejét, csak hát neki kellene esnem rektorálni és manapság meló miatt nem sok az időm) én is ezzel a könyvvel kezdtem. Sok trükkre, fortélyra megtaníthat, segít abban pl,hogy hogyan írj összetett, rövid de mégis lényegre törő leírásokat.Ha igazán tehetséges vagy még akármire is viheted. ;)

[ Szerkesztve ]

(#22) nightmare13 válasza Nordic (#21) üzenetére


nightmare13
senior tag

Nagyon szépen köszönöm! A könyvnek utána fogok járni! Tehetség nem tudom mennyi szorult belém, fogalmazásaimra általában 5-t kaptam anno, de ez még nem jelent semmit. A rövidségre talán az az egyetlen magyarázat, hogy ezt a történetecskét szerintem többe nem nagyon lehetett volna leírni, hisz ez egy világháborús téma, itt barokkos körmondatoknak nagyon nincs helye. Illetve úgy érzem, hogy talán ezek a rövid mondatok ennek a résznek adnak egyfajta gyorsaságot, valamennyit visszaadnak az izgatottságból, ami ezeket a katonákat akkor jellemezhette.
Illetve még talán az, hogy ez végül is prológus, nem ennek kell hosszúnak lennie :)

Nagyon szépen köszönöm a megtisztelő véleményed! És nagyon szívesen olvasnék a te regényedből is! Szeretem a fantasy témát is :)

Üdv: Bálint
:R:R:R

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#23) .bableWes válasza nightmare13 (#20) üzenetére


.bableWes
őstag

nem muszály annyira történelminek lennie, csak legyen benne valami tanulság, amiért, megéri elolvasni, esetleg jobban utánna nézni. amit tudsz rakj bele.

most jutott eszembe: én szivesen "látnék" benne fegyvereket. :U

Sok sikert, és szerencsét hozzá! :R :)

de a folytatást kérjük ide, logout-ra :DD

[ Szerkesztve ]

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#24) Nordic válasza nightmare13 (#22) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

nem kellenek "barokkos körmondatok ahhoz h tekintélyesebb legyen a terjedelme, inkább csak jobban kitérni a részletekre. ha 1-2 mondatos leírásokat csinálsz azzal egy idő után elveszed az olvasó kedvét a műtől...nem tudja majd mi alapján elképzelni a helyszíneket, karaktereket.
A másik meg az hogy nem feltétlen lassul be egy történet ha kicsit hosszabbra veszed a szöveget, ha kicsit elnyújtod, mert ha izgalmas a sztori akkor ugyse fogja senki lerakni ezért az olvasmányt. akkor ki lesz éhezve az eseményekre...
Igaz az se jó ha túlontúl hosszú...talán ez a legnehezebb az írásban, megtalálni a tökéletes egyensúlyt.

na ez lehet h kusza lett egy kicsit....remélem érthető volt :P

Még ma megkeresem a saját kis írásom, és beteszem a logoutba, azért hogy megmutassam én hogyan látom ezt a hosszabb terjedelem kérdését, aztán lehet nem lesz igazam...majd eldöntik mások:)

A történelmi hűség meg sztem csak akkor fontos, ha valójában is megemlítesz egy személyt vagy egy helyet mert annak tényleg olyannak kell lennie amilyen valójában volt. de meg lehet írni úgy is hogy csupa kitalált személy és hely szerepel/létezik a műben és akkor teljes az írói szabadságod :K

[ Szerkesztve ]

(#25) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Jó lesz, vágj bele nyugodtan. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#26) Nordic válasza Vakegérke (#25) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

És te veled mi van Vakegérke? már rég nem láttunk tőled új log-out-ot :U ....igaz h sose kommenteltem "hozzájuk" de nagyon jó olvasmányok:)

Egy kérdés: sosem írtam még log-outra és nem tom melyiket válasszam.... gondolom nem a címlapraírást :F , vagy igen? :F (*teljes tanácstalanságban ül a monitor előtt :DDD *)
Az írás hasonló lenne nightmare13 írásához...

[ Szerkesztve ]

(#27) nightmare13 válasza Nordic (#26) üzenetére


nightmare13
senior tag

Akkor nyugodtan kérjed a címlapos írást!

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#28) aram01


aram01
nagyúr

szerintem jó

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#29) Vakegérke válasza Nordic (#26) üzenetére


Vakegérke
veterán

Címlapra írj. Ha nem üti meg a mércét, úgysem kerül oda, de szerintem ilyen veszély nem fenyeget. :N

Köszönöm érdeklődésedet.
Még nem lábaltam ki az "alkotói válságból". Van a winyómon jópár mese, történet, de félkész állapotban. Erőltetni nem akarom, nem szeretnék hiteltelenné válni. Ami késik, az nem jön korán.
;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#30) mv


mv
aktív tag

Folytatást akarok! :)

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#31) FPéter


FPéter
aktív tag

Nekem is tetszett, viszont egy dolog nagyon zavar: a két katona reakciói a helyzetre elég egyszerűek és valószínűtlenek. Ha éppen ottmaradni készülök egy német katonáktól nyüzsgő szigeten, vagy a jéghideg vízben úszom az életemért, akkor a legutolsó reakció amit várni lehetne tőlem, az a kaján mosoly, az iskolás éveken való viccelődés, stb. Szerintem ezzel sokan így vannak.

Újra begyalogoltak a vízbe, majd újra számolni kezdtek. Ezúttal jól időzítették a lebukást. Amikor újra kibukkantak a tengerből, már több mint tíz méterre voltak a fövenytől.
- Nem gondoltam volna, hogy még egyszer hasznát veszem annak a sok hülye elméleti oktatásnak az iskolában. –nevetett fel az őrmester.
- Jó, hogy legalább te figyeltél! –mosolygott bajtársa felé Logan.
Erejüket megfeszítve úszni kezdtek. Újra elöntötte őket a tenger hidege, amely szinte lefagyasztotta izmaikat.
- Lefagytak az izmaim, mindjárt megfulladok. - nevetett fel az őrmester.
- Jó, hogy legalább elküldted a levelet anyádnak, mielőtt a halálba küldtek minket - mosolygott bajtársa felé Logan.

[ Szerkesztve ]

(#32) Nordic válasza FPéter (#31) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Azért vannak olyan emberek, akik simán lehetnek ilyenek, ez mind természettől függ, viszont a szóismétlésre oda kell figyelni...(pl: újra :K )

(#33) Vakegérke válasza FPéter (#31) üzenetére


Vakegérke
veterán

Balhénál, kínos helyzetben, túlfeszített idegállapotban én is elnevetem magam. Csak úgy jön, és aki nem ismer, az azt hiszi, hogy megbolondultam. Persze lehet, hogy igaza is van. :)

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#34) nightmare13


nightmare13
senior tag

Elnézést, hogy most írok csak, csak 5-től fél kilencig focizni voltam, és 9-kor értem haza. Nos itt az iskola szó nem a hagyományos iskolára, hanem a katonai, tiszti oktatásra vonatkozott. (és persze nem sziget, hanem félsziget :P)
Igen, szóismétlés előfordul, azt majd a végleges változatnál kijavítom, esküszöm!
Jah, és igen. Szerintem amikor az ember kilábal(ni látszik) egy kényes helyzetből, bizony elhagyhatja egy-egy mosoly, vigyor az arcát, a megkönnyebülés jeleként!

Tényleg, nyugodtan bármilyen észrevétel jöhet, nyitott vagyok mindenre, de néhány dolgon azért nem szeretnék változtatni!

Mélységes tiszteletem mindenkinek!

(Jah, és aki jobban meg akar ismerni (már amennyire lehet) irány a személyes bejegyzéseim!)

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.