Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Nagyon jó videó. :))

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#2) Borisz76


Borisz76
veterán

"megjelent a „SuperView” 1080p-s mód, ahol a kamera a 4:3 oldalarányban rögzített mozgóképet 16:9-re kinyújtva tárja elénk."

Miért is jó ,hogy oldalirányban nyújtott képet lehet nézni rajta. ?! :F

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#3) ROBOTER válasza Borisz76 (#2) üzenetére


ROBOTER
addikt

Kicsit talán fura a fordítás.

4:3 a teljes szenzor, és a 16:9-et vágással alakítja ki. A Superview valami olyasmi lehet, hogy az objektív vetített képköre a teljes szenzort le tudja fedni, ezáltal nagyobb átlós képszöget rögzítenek. De ha jól értem, valóban torzított oldalarány lesz.

[ Szerkesztve ]

(#4) Antibazsi válasza Borisz76 (#2) üzenetére


Antibazsi
aktív tag

Ennek én sem látom így értelmét. :(
Inkább a képstabilizátoron dolgoztak volna még egy kicsit, meg hogy rossz fényviszonyok mellett is jobb legyen a felvétel. Tudom ott a kockasebesség hókuszpókusz, de inkább a szenzor változtattak volna. Ezekben még mindig a sony actioncam sokkal jobb - féláron.
Amúgy a többi újítás mind nagyon jó és hasznos, ezért egyre jobban tetszik. Persze csal a black-nek lenne értelme, de ennyiért nekem sok.

Üdv, Balázs

(#5) .mf válasza Antibazsi (#4) üzenetére


.mf
veterán

Pontosan ugyanezt akartam írni -- igazán rakhatnának már bele valamilyen formában képstabit, a felébe-harmadába kerülő Sonykban is van.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#6) Márton válasza .mf (#5) üzenetére


Márton
nagyúr

ha raknak bele, mindenképp kikapcsolható legyen!
nekem hátrány lenne :B

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#7) .mf válasza Márton (#6) üzenetére


.mf
veterán

A Sonyban is kikapcsolható.
Mire hátrány? Nem veszi el teljesen a mozgást, csak a rezgést-remegést csökkenti.
Most nincs kedvem nekiállni keresgélni, de egyszer már linkeltem vmelyik hírben vagy topikban (valszeg a motorosban), egy összehasonlítást, ahogy motor oldalára versenyen egy Gopro és a Sony. A Sony egész folyamatos képet adott, a Gopro a rezgés miatt nézhetetlen volt.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8) Márton válasza .mf (#7) üzenetére


Márton
nagyúr

3d-re..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#9) tocsa


tocsa
senior tag

Esetleg konnyebb is lehetne. Meglepodtem, mikor rajottem, hogy mennyire nehez a sisakon viselve. Mostmar majdnem megszoktam.

Nemreg ruhaztam be egy HERO3 Black-re, mivel a korhazi koltsegek (elbaszott autoval valami kocsog es cserbenhagyott) meg mindig sokkal dragabbak tudnak lenni, mint egy ilyen kamera. Varhattam volna meg kicsit es akkor ezt vennem meg, mivel telen is mindennap bringaval ingazok, es ott mar szurkuleti viszonyok is vannak. Pont emiatt vettem Black-et, mert az allitolag jobb szurkuletben, mint a Silver vagy a White.

[ Szerkesztve ]

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#10) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Nagyon jók ezek a GoPro cuccok. Bírják a strapát keményen.

(#11) Lomha 8V válasza tocsa (#9) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Hogy rohadna meg a féreg. Adná az ég, hogy megkerüljön és leültessék a Csillagba, ahol az terjedjen el róla, hogy gyerekmolesztáló.

(#12) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Az ilyen demó videókhoz hasonló képminőséget tudott már valaki előállítani egy rendes boltban megvehető GoPro-val?

(#13) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Gopro 3 black vs black Plus

[ Szerkesztve ]

(#14) fungeld


fungeld
aktív tag

Az, hogy 30%-al tovább bírja az a kamerának vagy az akksinak köszönhető? Gondolom a kamerának, de azért reménykedek. :D

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#15) Márton válasza fungeld (#14) üzenetére


Márton
nagyúr

is
nagyobb kapacitású akku
és kevesebbet fogyasztó wifi chip

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#16) MrChris válasza gekkoXT (#12) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez egy jó kérdés, van a családban egy GoPro, de olyan ragyogó képet, mint a demója nem sikerült csiholni. Valszeg rendesen meg kell gyúrni szerkesztővel...
Viszont az akció, kreativitás és téma kizárólag a használóján áll!

(#17) Márton


Márton
nagyúr

Úgy tűnik a 3+ kicsit eltévesztette a fókuszt,
ugyanis a közeli dolgok élesebbek, de a távoliak
homályosabbak a Black-nél :Y
Már több külföldi user jelezte!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#18) bigmasterg válasza Márton (#17) üzenetére


bigmasterg
addikt

Dobsz róla egy linket?
Fateromnak ma érkezett meg a 3+ black. Majd hétvégén kipróbálom, hogy OK-e a fókusz.

Szerk.: Erre gondolsz?
De ez még csak foto, nem video.

[ Szerkesztve ]

(#19) Márton válasza bigmasterg (#18) üzenetére


Márton
nagyúr

Jaja, olvasd csak lejjebb:
"photos AND video are out of focus, samples here"

Fotó: [link]

Videó: [link]

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#20) tocsa válasza gekkoXT (#12) üzenetére


tocsa
senior tag

Nem vettem fel 4K-ba meg 2K-ba. mert azt szerintem nem birna az SD kartya, de 1280-ban eleg szep kepe van. Most hogy egy ideje mar hasznalom az akkuval nem vagyok teljesen elegedett (plusz meg a merete es a sulya, bar ez az elso action cam-em). Asszem 30fps-el veszek fel, es ilyen beallitasokkal 1 oranal valamivel tobbet bir, de nem sokkal.
Ja, mindez a sima HERO 3 Black-re vonatkozik, es nem a +-ra. Venni szeretnek egy +-t, mert a mereten, sulyon, es az akkuidon is javit. Mondjuk az akku az meg nem nagy problema, mert a munkahelyen is tudom tolteni ha kell, de ezzel eddig meg nem foglalkoztam.

[ Szerkesztve ]

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#21) tocsa válasza Márton (#19) üzenetére


tocsa
senior tag

Szivattyu. Remelem orvosolhato, es ezek utan resen kell legyek, ha majd veszek +-t, hogy nehogy hibas darabot sozzanak ram.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#22) tocsa válasza Márton (#15) üzenetére


tocsa
senior tag

A sulyrol nem talaltam adatokat a GoPro website-on, plane hogy a sima 3-ast mer nem is lehet elerni, minden a 3+-ra mutat. Tudsz sulyrol konkret adatokat?

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#23) tocsa válasza gekkoXT (#12) üzenetére


tocsa
senior tag

Meg valami a kep minoseghez. Szinten sima Black 3, nem +. Most hogy osz van, mar hasznaltam szurkuletben, sot sotetben is, es messze felulmulja a felvetel a varakozasaimat. Nagyon gyeren vilagitott (illetve vilagitas kihagyott) szakaszon is sokkal tobbet lat mint en szabad szemmel. Mar-mar azon gondolkozom, hogy egy VR sisakra ki kene vetitenem a kepet es ugy bringazni sotetben, mert majdhogynem ejjellatokent funkcional. Oke, ez utobbi tulzas, de az uthibakat mar szabad szemmel nem latom, minden feketeseg es sotetseg, mig a felvetelen minden szepen latszik. Kar, hogy az emberi szemen nem lehet digitalisan parametereket allitani, hogy igy lassak.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#24) tocsa válasza Lomha 8V (#11) üzenetére


tocsa
senior tag

En semmi mast nem akarok, csak, hogy megkapja a priuszt a buncselekmenyert (bar fizikailag valoszinuleg agyon tudnam verni, de nem akarom bantani. Az a gyanum, hogy volt mar a szemelynek vaj a fule mogott es megkockaztatta, hogy meglep, hogy ne keruljon bajba. Plusz ami meg rosszab, lathatta, hogy agonizalok, es valszeg nem akarta allni a korhazni koltsegeket. Latta, hogy mekkorat repultem (szemuvegem kb 2 meterrel elottem volt szetszorodva), ebbol nagy szamla is kijhetett volna)). Sajna amikor reggel munkaba megyek, eleg nagy tempot veszek fel, nincs idom totyogni. Nyilvan a csako (vagy csaj) is sietett a munkaba. Amugy van 10+ ev biciklivel munkaba jaras rutinom mar, szoval alapban a jobbra levagast ki tudom vedeni, mert hallom, hogyha olyan tempoban lassit valaki, mikor meg nem is latom. De ez a bevagas nagyon durva volt).

Volt szemtanu aki tavolrol latta es tanuskodott is, de sajna a rendszamot ok sem lattak, illetve minden olyan gyorsan tortent, hogy a kocsit ok sem tudtak azonositani. Sajna ugy utkoztunk, hogy nem okoztam igazan kart a kocsiban: klasszikus jobbra bevagas volt a kocsi reszerol, szoval technikailag en utkoztem neki, de ugy, hogy en is probaltam jobbra kanyarodni (mikor radobbentem, hogy bekanyarodik). Emiatt igazan csak testtel body-check-eltem a kocsit, pontosabban a bringa ott maradt az utkozes oldalan, en meg repultem at a hatso ablak/csomagtarto folott. Szerencsere nem torott el semmim, de arra egy fillerben sem fogadtam volna, amikor agonizaltam a fajdalomtol. 3-4 het alatt felepultem. A szerencse reszben az, hogy mikozben repultem fejjel elore, akozben lassan fordultam a tengelyem korul is, es farokcsontra (az fajt leginkabb) + teli hatra + fejem hatuljara puffantam. Ha vallal erkezek le valszeg az kulccsont tores, a sisak a hatuljan jo vastag, illetve a farokcsont is azert egy robosztus valami. (Iron Marianna mondjuk eltorte anno a farokcsontjat, nem egy leanyalom).
A nyomozas mar lezarult sajnos. Azert meg gondolkozok, hogy esetleg felberelek egy magan nyomozot, ugyanis barki is volt az, annak valami dolga lehetett annal a cegnel, ahol ez a parkolo behajto volt. Nekem meg akar par szazezer forintot is meger, hogy kideruljon ki volt az, mert legkozelebb lehet, hogy megint megcsinalja. A rendorok egyebkent mindent megprobaltak, kihallgattak par embert a cegnel, de nyilvan senki nem tudott semmit. Az is lehet, hogy a bunos is ott volt, de egy csomo kocsi elegge utott-kopott szar volt, hogyhogy nem volt egyertelmu, hogy az en bringam okozott-e valamit rajtuk.

Az autosok nagy resze egyebkent rendes. Csak egy par ilyen borton toltelek van, de sajnos az is sok.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#25) Márton válasza tocsa (#22) üzenetére


Márton
nagyúr

Maga a kamera 2g-mal könnyebb, a tokon könnyítettek 20-25%-ot,
de cserébe vékonyabb is, így nem 60 csak 40 méterig vízálló.
A gombjai viszont jobbak!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#26) tocsa válasza Márton (#25) üzenetére


tocsa
senior tag

2g? Jol sejtettem :) Ugyanis talaltam korabban suly adatot, de az hihetetlen. Itt a sima HERO 3 Black:
http://www.rei.com/product/849164/gopro-hero3-black-edition-wide-angle-helmet-cam
4.7 uncia = 139 gramm akku nelkul (lasd a specs tab fulon)
A HERO 3 Black+:
http://www.rei.com/product/867117/gopro-hero3-black-edition-helmet-cam-adventure-package
1.75 uncia = 48 gramm akku nelkul (lasd specs tab fulon)

Ez 90g-os kulonbseg, tobb mint 66%-os suly csokkenest jelentene, amit nem hiszek el. A 2g realisabbnak hangzik. Valszeg kisebb lett a kamera haz es az aramkorok, de nagyobb az akku (es ez ellensulyozza a suly csokkenest). Olvastam melegedesi problemarol forumokon, remelhetoleg azon is javitottak (a userek emlitettek, hogy regi HERO-kon volt ho leado felulet, a mostanin mar nincsen a kompakt kivitelezes miatt). Sajnos meg nem tudtam kezben fogni egyet uj +-osat, hogy osszehasonlitsam.

A 60m vs 40m nem erint mert nem buvarkodom. Ellenben vadvizre majd jon velem kajakkal. Mivel a hatlapja kisebb, ezert gondolom uj float hatlap kell majd (ez ilyen rikito narancs szinu szivacs, ami megakadalyozza az elsullyedeset).

[ Szerkesztve ]

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#27) Márton válasza tocsa (#26) üzenetére


Márton
nagyúr

75g a black, nekem az van.
Ha a 20m-en túli dolgokat is élesen akarod látni, felejtsd el a pluszt..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#28) tome0001


tome0001
senior tag

Szerintetek ha nem használnám a 2,7K illetve a 4K formátumokat, akkor melyik érné meg jobban?
A Hero 3+ silver edition 299 dolcsiért vagy a Hero 3 black edition 329 dolcsiért? A legfontosabb a videók és képek minősége. Köszi

(#29) csaszi72


csaszi72
aktív tag

Karácsonyra egy XMAS Edition is lesz?
Mondjuk csúcsdísszel?

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#30) tocsa válasza tome0001 (#28) üzenetére


tocsa
senior tag

Nincsen Silver-em, de elmeletileg a Black valoszinuleg jobb. Latszika specifikaciokbol, hogy ugyanolyan felbontasokon jobb FPS-esket tud. Valoszinuleg erosebb processzor van benne. Lehet, hogy ugyanolyan tipusu, de nagyobb orajelen jar, de az is lehet, hogy az altipusa is jobb, mint a Silver-ben levo, sajnos nem talaltam kulon kepeket a szetszedesrol.
A felvetelnel a limitalo tenyezo az enkodolas CPU igenye. Tehat ha valami nagyobb FPS-t tud, akkor abban tobb szufla van. Ez azt jelenti, hogy _elmeletileg_ az enkodolo algoritmusnak kicsit tobb ideje van arra, hogy optimalizaljon. Meg van a lehetoseg jobb minosegu kepre.
De mindez csak elmeleti fejtegetes.

Es vonatkozik ugyanazon keszulek kulonbozo FPS-el felvett videoira is. Sajnos ki kell probalni, es elemzo programokkal megnezni a kepkockakat.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#31) tocsa válasza Márton (#27) üzenetére


tocsa
senior tag

Itt eleg jol osszehasonlitjak a kettot. A wifi range nekem nem fontos, de amikor az octa copter-en van, akkor a + sokkal elesebben hozza ki a lombozatot, pedig az szerintem nincsen kozel hozza. Mi a velemenyed?
http://www.youtube.com/watch?v=Y0bGzSMr2C8

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#32) Márton válasza tocsa (#31) üzenetére


Márton
nagyúr

Érdekes teszt.
1:03-nál pl. olyan életlen fát nekem még sosem produkált a Black.
Ezért gyanús. Mintha elé tettek volna egy ND szűrőt, mert kevés fényben
keni a képet az tény.
De én inkább a saját felvételeimnek hiszek. Itt is kb. olyan távol
voltak a fák, mint az okto tesztben:
[link]
Életlen?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#33) Márton válasza Márton (#32) üzenetére


Márton
nagyúr

Ja, most nézem a tesztelőnek egy kamerás webshopja van... :B

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#34) tocsa válasza Márton (#33) üzenetére


tocsa
senior tag

Azt tuti, hogy telel vannak kutyuvel. Gondolod, hogy erdekukben allna "hamisitani" a tesztet?
Arra gondoltam meg, hogy nem lehet-e, hogy valami "pro" vagy "auto" beallitas kulonbozott a ket kameran az okto kopternel (meg mas tesztnel). Megkerdezhetnenk a YouTube video kommentjeiben.

Off: megtortent az elso lefagyasom. Azt eleve eszrevettem, hogy a kamera felmelegszik mire hazaerek. Nemtom, hogy tulmelegedes, vagy ams okozta-e. Lehet, hogy atvaltok vizhatlan tokrol a masikra, amelyiknek van kivagas a hatoldalan. Csak az esoben gond lenne azert.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#35) cOxeR


cOxeR
Ármester

Olyan infót látott valaki a gyártói oldalon, vagy bárhol, hogy milyen beállításokkal, mennyi adatot rögzít az eszköz? Főleg a közkedvelt verziók érdekelnek: 1080p és 4K (természetesen Protune™ Mode-ban)

(#36) tocsa válasza cOxeR (#35) üzenetére


tocsa
senior tag

Meg nem lattam ilyen adatot. Ugye ez fugg attol, hogy a hardware altal hasznalt kodek milyen beallitasokkal megy (az encodernek tuti van jo sok parametere). Es nem utolso sorban fugg attol, hogy mit veszel fel. Ha nagyon akciodus a dolgo, akkor tobb, ha csak egy helyben alla cam, akkor joval kevesebb. En is kivancsi lennek. Nekem 1280-ban 30fps-el a reggeli biciklis ut kb ~25 perc es kb 4 giga. De pontosan le kene mernem.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.