Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) banhammer


banhammer
veterán

Ügyes és olcsóbban kijön belöle az ember, mintha a boltban venné meg.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#2) hackeeeee válasza banhammer (#1) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Deezígyegyedi. Ennek ez a lényege.. :)

Namármost, ez a notiről szívja a meleget? Biztosjóezígy? Legtöbbször épp, hogy fújni szokta. :K

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#3) superecneB válasza hackeeeee (#2) üzenetére


superecneB
őstag

Nem zavaró hogy a noti amúgy is kb 3-50mm-rel magasabban van ezzel a kis alátéttel meg még emelsz rajta? Vagy nem asztalon használod?

hackeeeee:
Fújni? Szal ahol fújná ki a meleg levegőt, oda beraknak egy azzal ellentétes irányú erősebb ventit? Tuti? Szerintem nem logikus.

(#4) hodostamas válasza hackeeeee (#2) üzenetére


hodostamas
addikt

Jaja, fújással többet ér. :) nekem is volt szívós hűtőm noti alá, nem sokat ért..

(#5) superecneB válasza hodostamas (#4) üzenetére


superecneB
őstag

Ez fura, bár gondolom nincs hermetikusan lezárva a noti belseje ezért a kis réseken tud távozni a befújt levegő. Elsőre nem tűnt logikusnak hogy visszafújom a meleget oda ahonnan jön... Esetleg azt meglehetne próbálni hogy valami szilikon szigeteléssel körbe venni ott ahol a notihoz tapad, így hatékonyabb a húzott térnél a venti. Megfelelő szigeteléssel elméletben hatékonyabbnak kell lennie mint a ráfújó. Gondolj a sorosan kapcsolt szivattyúkra nagyobb térfogatáramot érnek el mint az egymással ellentétes irányban dolgozók (most nem a párhuzamosan kapcsoltakra gondolok)

[ Szerkesztve ]

(#6) hodostamas válasza superecneB (#5) üzenetére


hodostamas
addikt

Mi? Nálam nem a meleg levegőt fújja vissza, hanem a doboz hátuljából szívja a "friss" levegőt, és fújja a noti alá. A noti ventije meg oldalra fúj, szóval nem szívja annak a melegét.
(meg így a noti hűtője is nagyjából friss levegőt kap.)

[ Szerkesztve ]

(#7) superecneB válasza hodostamas (#6) üzenetére


superecneB
őstag

Ja értem, oldalra fújja így már más. Nővéremnek egyébként egy HD3200-es notija van ami lefele fúj, elég érdekes hogy idle is süti hosszú idő után a lábat. Gondolkozom azon hogy alulkéne feszelni/+ órajelezni a vga-t úgyis maximum flash játékokkal játszik meg természetesen Angry Birdssel. Gondolom HD youtube filmeket elvinne kisebb órajelen is a kártya. Neki a noti hűtő nem megoldás mert ágyból meg az öléből használja.

(#8) hackeeeee válasza superecneB (#3) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, a microsoft notipad fix h fújja a noti alját, ez 100%. :K Meg sztem a többi is. Notiknál változó, van olyan, ami alul termeli kifelé, bár ilyet az újabb notiknál rég láttam, mivel ugye, oldalra van kivezetve a borda, és azon keresztül jön ki a meleg levegő.

Inkább még az szokott a gond lenni, hogy ugye legtöbbször középen van a venti a pad-okon, és van jó pár noti, amin a venti valamelyik sarokban van, szinte teljesen, és ott nem kap semmi levegőt, tehát nincs értelme a hűtőpadnak.

Amúgy ilyen esetre meg párna kell...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#9) superecneB válasza hackeeeee (#8) üzenetére


superecneB
őstag

Egyébként én neki, valami párnás megoldást keresek, nem tudtok esetleg ebayen valami ilyen eladót? Csak a belkin megoldását találtam meg ott Ami pont az amit linkeltél :) . a laptoppárna.húú iszonyat drága. Anno a logitechnek láttam hasonló termékét, de nem találom most hirtelen.

folyton szerkeszthetek mert leírod azokat amiket keresek :D

[ Szerkesztve ]

(#10) hackeeeee válasza hackeeeee (#8) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Vagy ha nem párna, akkor ez.

Szal vannak alternatívák. :)

A Belkin párna ~6500Ft körül indul, szal annyira nem drága... Egy értelmes pad is hasonló árban van. :) A Logitech Comfort lapdesk olyan 7-8k körül már kapható, asszem.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#11) superecneB válasza hackeeeee (#10) üzenetére


superecneB
őstag

Akkor marad a belkin kb 5000 ért postával együtt... Csak mintha olyan magasra emelné a notit bár a franc se tudja, na nem akarom szétoffolni a topicot, köszi hackeeeee az infókat! :R

(#12) hodostamas válasza hackeeeee (#8) üzenetére


hodostamas
addikt

Nekem is a szélén van a venti, és középen kapja a hűtést, de így is sokat segít. Ha nincs a hűtő, terhelésnél eléggé átmelegszik a noti, hűtővel alig langyos.
Meg nekem a közepe be van süllyesztve ahol a venti van, így ott van egy nagyobb légtér, nagyjából mindenhova jut a levegőből.

(#13) hackeeeee válasza hodostamas (#12) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az nyilvánvaló, szinte mind meg van süllyesztve, mármint a kicsivel komolyabbak. :) Bár azt mondom, hogy házilag is kicsit jobb lenne valahogy megsüllyeszteni, csak az nem pont a legegyszerűbb megoldás.

Nem azt mondtam, hogy nem jó, csak, nincs akkora hatékonysága, mintha maga a venti is kapná a friss levegőt. :K

(#11) superecneB: Nincsmit. :) Hát ölben elvileg kényelmes, ha yotube-on szétnézel, találsz róla videót is, használat közben. :) Vagyis, régen biztos volt. :D

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#14) Gicz


Gicz
addikt

grat a cikkhez!

nekem csak az nem világos hogy milyen notit kell hűteni? elvileg hordozható gép kis fogyasztással. annyira melegedne? vagy tuning miatt :F

(#15) Gude


Gude
senior tag

Ügyes konstrukció.Minden tiszteletem ;)

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#16) fireproof


fireproof
őstag

Sziasztok. Örülök hogy tetszik az írás.
-a ventik a notit fújják és nem szívják.
-nem egy erős gép de idegesített hogy a notis venti szinte mindig hangosan pörgött. (legalábbis engem zavart)
-nem nem zavar hogy magasabban ül. sőt nagyon kényelmes pózba emeli a nootbookot.

Remélem mindenre válaszoltam. :)

:R

(#17) hackeeeee válasza Gicz (#14) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Dehogyis... A notbook nem jelent egyet a "hűvös működéssel". De sajna sok olyan noti van, hogy kell alá hűtő. Ha pl. régebbi, akkor végképp, de mondjuk pár évvel ezelőtti AMD-s notik alá is, ha csak már játszadozik vele, akkor elkel alá egy hűtő, mert szinte süt, átmelegíti az asztalt, miegymás, sőt vmelyik képes kikapcsolni is, mert túlmelegszik.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#18) blueMerle


blueMerle
veterán

Most kérlek ne sértődj meg kedves cikkíró, de szvsz egy ilyen halál olcsó Canyon köröket ver az általad kreált hűtőre. Elsősorban nem kelti egy tákolt home-made cucc benyomását, az ára is nagyon barátságos (ennél még olcsóbban is beszerezhető) és a hatásfoka is a nagy, halk ventinek köszönhetően egész biztos hogy sokkal jobb.

Nem vagyok végképp ellene a home-made cuccoknak, de ez a project egy feleslegesen elpazarolt idő volt.

[ Szerkesztve ]

(#19) alcsa válasza hodostamas (#6) üzenetére


alcsa
senior tag

Köszönöm az okos tippet, sokat kellett volna gondolkoznom rajta. :D

A bemutató meg tetszett, azt is köszönöm a cikk írójának.

(#20) fireproof válasza blueMerle (#18) üzenetére


fireproof
őstag

Hát mindenkinek van saját véleménye. Azért itthon csináltam mert egy büdös fityingem nem volt ilyesmire valamint elütöttem vele jól az időt. Az hogy felesleges az szerintem egy kicsit erős mivel nem ismered a hatásfokát... :) De azért köszönöm. :R

(#21) alcsa válasza fireproof (#20) üzenetére


alcsa
senior tag

Szerintem se volt felesleges, szerintem szereztél magadnak tapasztalatot ilyen téren, plusz még hasznos dolgot is sikerült csinálnod. Én is fogok neki a "mappából noti hűtőt" folyamatnak. :D

(#22) Matthu


Matthu
aktív tag

Nagyon jó lett. Kis finomítással még szuperebb lehetne!

(#23) fireproof válasza Matthu (#22) üzenetére


fireproof
őstag

Az biztos. A végtelenségig lehetne rajta finomítani de nincs már hozzá kedvem meg nekem így is tetszik. :) :R

(#24) Matthu válasza fireproof (#23) üzenetére


Matthu
aktív tag

Nekem is tetszik így is :)

(#25) K.Zsolti


K.Zsolti
tag

Szép munka, fő a kreativitás! :C :K

A legtöbb gyári notihűtő (amihez eddig szerencsém volt) úgy volt összerakva, hogy a noti aljára fúja a hús levegőt, én ezt a megoldást tartom jónak, főleg azért mert így a kis szellőző csíkokon (ram, wifi fedél stb...) is jut be belőle. Nekem egy 20 centis Evercool venti dolgozik a noti alatt egy szintén házilag barkácsolt plexi padban és tökéletesen teszi a dolgát :K

üdv, K.Zsolti

(#26) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szép lett, mondjuk én nagyobb lyukakat hagytam volna a ventik körül, de nem rossz, főleg, ha óccóbb, mint egy bolti...

@BlueMerle : "Elsősorban nem kelti egy tákolt home-made cucc benyomását,"
Lakkozva, szépen lecsiszolva ez se fogja.
Azonkívül nem cipeli mindenhova, otthon meg rajta van a (gondolom DSR) laptop. Így meg aztán baromra nem érdekes, hogy néz ki. :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#27) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Egy kis festék neki aztán jó lesz :)

(#28) fireproof válasza ^Clown (#27) üzenetére


fireproof
őstag

Festék? :Y Lakkra gondolsz?

(#29) Thome


Thome
addikt

A noti alulról szívja a "friss" levegőt, és oldalra nyomja ki a meleg levegőt.

Tehát ha fújna a venti, az többet érne, mintha szívná, ebben majdnem biztos vagyok! (Ha szív, az tuti nem jó...)

(#30) fireproof válasza Thome (#29) üzenetére


fireproof
őstag

Az enyém fújja a notira.

(#31) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Nem egyszerűbb egy olyan gépet venni eleve aminek nem kell hűtés? Ezekre a notebookhűtőkre mindig azt szoktam felhozni, hogy a gépemet egyszer bekapcsolva tettem be a táskámba, és minden gond nélkül ment amíg le nem szívta az aksiját, 0 légáramlattal... Ezek után minek az ilyen?

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#32) dave666


dave666
aktív tag

Gratulálok a továbbfejlesztéshez :R

Dave666

(#33) vamzi válasza superecneB (#11) üzenetére


vamzi
őstag

Nekem egy ilyen belkin van a notim alatt. Mikor ezt vettem, aközött a párna között és eközött dilemmáztam, de végül azért ez lett, mert ennek kemény a fedele, nagyobb a felülete és van egy kis gumipereme amin megakad a noti, ha netán a hátamon fekszek vele. Továbbá jelentősen vékonyabb is annál a párnánál. Csak ajánlani tudom, igazán minőségi darab és a műanyag teteje sem a rideg rossz minőségű műanyag, ami törik. Nagyon jó minőség.

Tényleg szép egyedi lett, gratula hozzá! Kicsit talán több képet megérdemelne, ha már megcsináltad :)

A levegőt pedig fújasd a notinak arra a pontjára, ahol az szívja. Ha szívod róla, akkor egyrészt semmit nem érsz el, másrészt még terheled is kis mértékben a noti ventijét.

Blindmouse
Így már én is jártam és nekem is ez lett a vége. Ugyanakkor ez azért kicsit erős kijelentés, hogy olyat vegyünk amihez nem kell, elvégre nem az az irányadó egy laptopvásárláskor, hogy vajon, kell-e mellé esetleg plusz hűtés, mert a krájszisz* ultragigahájgon* szétégeti a combom, vagy sem. Hanem úgy veszem a notit, hogy a krájszisz fusson rajta ultragigahájgon.

*Ez egy rettentő hülye példa, sosem szerettem a Crysis-t és nekem nem ez volt a fő szempontom a noti vásárlásakor, csak azt szeretném érzékeltetni, hogy notit egy adott feladat-feladatkör elvégzéséért veszünk, nem pedig azért, hogy ne kelljen laptophűtőt venni.

[ Szerkesztve ]

(#34) vamzi válasza fireproof (#30) üzenetére


vamzi
őstag

Bocsi, a topicot utólag olvastam, ezért azt hittem, hogy szívja :)

(#35) Blindmouse válasza vamzi (#33) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Ne haragudj hogy ezt mondom, de ha egy notebook nem képes külső akármik nélkül ellátni a feladatát a mező közepén, akkor pont a legfontosabb értelmét veszíti el: a mobilitást, anélkül meg minek notebook? Ezért nem értem, amikor notebook-nak hívank olyan gépeket, amiknek 0 az akksi üzemideje, vagy égeti a combomat vagy csak szimplán használhatatlan a billentyűzete/touch padja.
Annyi embert látok egereket hurcibálni a laptopjukkal...

[ Szerkesztve ]

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#36) hcl válasza Blindmouse (#35) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na igen, nekem a jó laptop az a 14", vagy 13,3...
Tudod vinni, könnyű, hosszú az akkus üzemideje.
Prociigényes feladatokra asztali szörny kell.

OK, asszony pl. gamer notit szeretne, mert 3D-ben dolgozik, és kellene renderelni is, de ez speciális igény. Az még speckóbb, hogy a nagy erőművet még vinni is akarja, ha éppen megy valahova.
Az átlag laptopos usernek a kicsi, könnyű, vihető gép kell, csak max. nem tudja.

Mutogatni való hater díszpinty

(#37) vamzi válasza Blindmouse (#35) üzenetére


vamzi
őstag

Ezt aláírom, és igazat is adok neked. Az én gépem 3 órát ment el fény korábban netezéssel és red alert 3at játszottam rajta erős közepesen. Továbbá sosem dugtam rá semmi olyasmit ami alapból benne volt (racket leszámítva). Mai napid imádom és teljesen megfelel az általad támasztott elvárásoknak is. Viszont ott a barátnőm gépe, aki nem igazán foglalkozik a számokkal az oldalán és a külcsín is előrébb van belbecsnél, ezért ő vette azt amit ő kinézett (kb homlok egyenest az ellenkezőjét mint ami nekem van :D) És szegénykének az elején semmi baja nem volt, most viszont már mankó kell neki, mert külső hűtés nélkül IDLE-ben 80fok a gép (nekem ennyi ha bevágom a takaróba cpustressel meg szőrös fánkkal :DDD )
Gari van még rajta, de egyelőre nincs mivel kiváltani, amíg szervizben van és még azt is meg kell rágnunk, hogy a szerviz azt mondta, hogy ha náluk nem jön elő a kikapcsolás, akkor minden költséget nekünk kell megtéríteni, ami kb 20k fölé rúg, mert csak a szállítás 2*7k. Ezért sajnos neki hűtő nélkül nem megy.

(#38) hcl válasza vamzi (#37) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"az elején semmi baja nem volt, most viszont már mankó kell neki, mert külső hűtés nélkül IDLE-ben 80fok a gép"

Takarítsátok már ki!!!!! :Y

Itt van nálam egy Dell 500, hozták, hogy túlmelegszik. Hallod, szivacs vastagságú port húztam le a hűtőről. érdekes módon azóta nem melegszik túl...

Mutogatni való hater díszpinty

(#39) vamzi válasza hcl (#38) üzenetére


vamzi
őstag

Nem vagyok ennyire amatőr, rendszeresen takarítva van, habár ahhoz az egész alját le kell szedni... Az a baja, hogy a gput a hűtővel csak az a fos hővezető szivacs vagy micsoda köti össze az meg gondolom megszikkadt mint szar a napon. Már 2db 5ft-ost felpolíroztam, hogy majd azzal behelyettesítem, mert ekkora a rés ott, de amíg garis, ezt nem lépem meg. Ha megjönne a ram végre a másik notmihoz, akkor vissza küldenénk, mert tudna dolgozni tovább, de addig marad a szenvedés.

Egyébként hihetetlen milyen vastag porréteg fel bír halmozódni a laptopokban, még akkor is, ha a kárpitra nem tesszük le :Y

(#40) Zotwooo


Zotwooo
csendes tag

Jó kis írás:)

(#41) fireproof válasza Blindmouse (#35) üzenetére


fireproof
őstag

Nem az volt a probléma hogy hűtés nélkül nem ment a gép vagy túlmelegedett. Engem csak az idegesíttet hogyha felpörgött a venti akkor azt hallottam. Ennyi. :))

(#42) idkfaiddqd


idkfaiddqd
tag

ez igen! kedvet kaptam énis hozzá. :))

Hibás-törött PS3,PS2,PS1,PSP,WII,DS,XBOXc,EEEpc-ket veszek reális áron!

(#43) ^Clown válasza fireproof (#28) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Lakkfesék :D Igen, lakkra gondoltam :R

(#44) hcl válasza vamzi (#39) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ahaaaa... oké. Mondjuk lehet, hogy a heatpipe-od szállt el... :S

Az ilyen "jaj túlmelegszik a noti" hibák, amik nálam járnak gépek, azoknál 1 heatpipe hibás volt, az összes többi (jópár) meg olyan szinten poros, hogy már szövet volt porból a hűtőm... jóhogy túlmelegedett...

Nem beszélve haver IQ fighter főnökének FuSi-járól, amit bagóért nekem adott, "mert már sz@r".
Tüzetes vizsgálat után megszüntettem a hibát : kivettem a pormacskát a hűtőventiből, amitől nem forgott..

Mutogatni való hater díszpinty

(#45) vamzi válasza hcl (#44) üzenetére


vamzi
őstag

Áááá, durva :D Igen, lehet a pipe lesz a delikvens, de ezt meghagyom a garizóknak. Velük is majd még le kell rendezni, hogy márpedig teljesen könnyen reprodukálható a jelenség és csináljanak vele valamit, amit én tuti nem fizetek ki.

(#46) hcl válasza vamzi (#45) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja hát igen, gariban egyszerű :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#47) codnameLeon


codnameLeon
csendes tag

Nem rossz ötlet

Kamikaze_Hun nagyon kinevetteti magát itt a hazugságaiban érdemes megnézni :) http://hardverapro.hu/apro/homefront_3/hsz_1-50.html

(#48) Gude


Gude
senior tag

Félévente nem árt kitakarítani.Lassan nálam is esedékes!

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#49) #98593280 válasza banhammer (#1) üzenetére


#98593280
törölt tag

3-4eFt-ért már használható Notihűtőket lehet venni, én is egy CoolerMaster-t vettem 3k-ért és 14 centis halk venti van benne, jól néz ki és azóta kellően hűvös a notebook-om.

2 db Coolink venti az meg kapásból majd 3,5eFt. Mitől olcsóbb ez az összetákolt faléces akármi? Ezt tegyem a cégnél az íróasztalomra? Röhej:)

(#50) vamzi válasza #98593280 (#49) üzenetére


vamzi
őstag

1. Otthonra csinálta magának, nem a céges íróasztalodra; 2. Az alkatrészeket otthon ganajászta össze hozzá, 1 forint nem sok, annyit nem költött rá. Most akkor miért is ez a fika? Röhej:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.