Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vanhalen


vanhalen
senior tag

"ezért aki nem undorodik az agybadugós fülesektől, mindenképpen azt javaslom, hogy próbáljon ki egyet"

Ezen most felröhögtem a szomszédokat :DDD
Nagyon jó, részletes kis írás. Viszont felvetődik a kérdés: HOGY a viharba vagy képes hajnali 5 órakor ilyet közreadni? :DDD
Amúgy thanks, amúgyis érdekelt a téma, jóféle

[ Szerkesztve ]

(#2) DemonDani válasza vanhalen (#1) üzenetére


DemonDani
addikt

aranyásó ;]

Köszönjük a cikket! :C

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#3) Zagstrukk válasza vanhalen (#1) üzenetére


Zagstrukk
csendes tag

ismerek olyat aki kifejezetten rühelli az agybadugóst mert zavarja hogy bennevan a fülében :D

amúgy nem most adtam közre, csak most lett publikálva.

(#4) szcsi válasza Zagstrukk (#3) üzenetére


szcsi
tag

Többek között én sem tudom elviselni az agybadugós füleseket.
Egy éve szántam el magam és vettem egy k430-ast, azóta ez az etalon számomra, nem szívesen cserélném le.

Amúgy jó teszt lett, még nem láttam Anaal Nathrakh számot mint tesztmuzsika :D

A sípcsont egy olyan eszköz, amivel éles szélű bútorokat lehet megkeresni a sötét szobában

(#5) Darkrage


Darkrage
csendes tag

Hozzám is szoktak fordulni hasonló dologgal, hogy egy fejhallgató vagy egy fülhallgató e a jobb, de szerintem nem lehet összehasonlítani, mint ahogy egy hangfalat se lehet összehasonlítani egy fejhallgatóval.
Egy hallójáratos fülhallgatónál nagyon sok múlik a hallójárat zártságán. Egy rossz minőségű gumiharanggal, vagy túl kicsi méretűvel lehet hogy semmi basszust nem tud leadni a fülhallgató. Mert a hallójáratos fülhallgatók a hallójáratban képzik a mély hangokat és ha az nem zárt akkor az olyan mint egy mély láda doboz nélkül, tehát igazi mély hangra nem képes.
A fejhallgatóknál már ez jóval egyszerűbb mert nagyobb a membrán és nem kell annyira tökéletesen illeszkednie a fülhöz. Fejhallgatóknál is van pár alapvető kategória amit igazán nem lehet összehasonlítani, a nyitott és zárt fejhallgatók. Egy zárt fejhallgató jobban szigetel csökkenti a külvilág zajait cserében a mély hangok is többségbe kerülnek mint minden zárt térben. A nyitott fejhallgatók kiegyenlítettebbek nincs túlnyomó mély hang bennük.
Ha valaki zenét szerkeszt annak mindenképp ajánlott nyitott fejhallgatót használni, a monitor fejhallgatók is nyitottak, melyek közelítőleg azt adják vissza ami valóban a zenében benn van és nem erősíti sem a magas sem a mély hangokat.
Míg egy DJ-nek jobb egy zárt fejhallgató, hogy elzárja a külső zajokat. És egy elektronikus zene mindenképp jobban élvezhető egy zárt fejhallgatóval.

Válassz a termékeim közül kedved szerint AKG, JBL , Sennheiser termékek akár harmad áron.

(#6) Zagstrukk


Zagstrukk
csendes tag

tudom hogy nem lehet összehasonlítani minden téren, én csak a "consumer" alap felhasználást néztem, és arról írtam. nyilván akik stúdiót akarnak csinálni vagy DJ-k, azoknak nem az én tanácsomra lesz szüksége.

(#7) yerico


yerico
senior tag

"Szám: Anaal Nathrakh - Paragon Pariah:
Ebben a számban a mély és magas frekvenciájú zúzás (gitárok, dob) mellett majdnem végig dallamos ének van a középfrekvenciában"

Elég érdekes megfogalmazása a számban végig hallható halálhörgésnek, hogy dallamos ének. Akkor mit szóljak a Rhapsody számaihoz? :)

(#8) SentryGun


SentryGun
aktív tag

A "agybadugósok" közül a Panasonic RP-HJE120E1 típusa az egyedüli, amit megtűrök a fülemben. Viszont az irtózatosan kényelmes, és órákon át tudom hordani.

(#9) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi!

Kérdezném a hozzáértőktől 5000 ft környékén van jó vételnek számító fejhallgató?

üdv
szabi

(#10) DemonDani válasza -szabi- (#9) üzenetére


DemonDani
addikt

aham Retro DJ.

logout teszt volt róla nemrégiben keress vissza

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#11) x6radio


x6radio
tag

Akárhogy is. Én maradok a Sennheiser-nél. Mai napig ezt tartom a számomra megfelelőbnek. Másikat sosem veszek. jó lett a cikk :):)

Mert ő hájdzs!! - By Obi Ván Bácsi

(#12) Zagstrukk válasza yerico (#7) üzenetére


Zagstrukk
csendes tag

hogyha meghallgatod a refrénig, akkor meghallhatod a dallamos éneket, mert az is van, a "halálhörgés" mellett. már ha olyan fülhallgatód van amiben egyáltalán hallani :DD

(#13) vanhalen válasza Darkrage (#5) üzenetére


vanhalen
senior tag

Nyilván a hallójárat zártsága is fontos szempont, aki használt már agybadugósat tudja, mennyire számít a "gumiharang illeszkedés". Egyrészt ugye a zene élvezhetősége miatt annak, aki az agyába dugta, másrészt szerintem ez sem elhanyagolható szempont:[link] :DDD

(#14) -szabi- válasza DemonDani (#10) üzenetére


-szabi-
őstag

Köszi a tippet, remélem összefutok vele.
Mostani olcsó fejhallgatómról pár hámlik a műbőr. :(

üdv
szabi

(#15) Jhonny06 válasza vanhalen (#1) üzenetére


Jhonny06
veterán

"HOGY a viharba vagy képes hajnali 5 órakor ilyet közreadni?"

Címlapos írás révén időzítve jelent meg, nem ténylegesen akkor posztolták ki.

(#16) vanhalen válasza Jhonny06 (#15) üzenetére


vanhalen
senior tag

Már válaszoltak rá, de azért köszi :DDD

(#17) vanhalen válasza Jhonny06 (#15) üzenetére


vanhalen
senior tag

Már válaszoltak rá, de azért köszi :DDD

(#18) raus


raus
aktív tag

Gratula!
Jo az iras de eleg istentöl elrugaszkodott zeneket hallgatsz de ez mondjuk szubjektiv ne haragudj erte. :) Sosem ertettem hogy AKG szintü hangkeltökkel operal valaki aztan egy borzalmas zuzos metal zenen teszteli öket. Eleg lenne egy occo kinai teszkos füles is erre a celra nemhogy külsö DAC meg hozza. :) Ha komolyan foglalkoztok a hifivel elöbb utobb elerkeztek majd a Jazz-hez es az igazi akusztikus zenehez es ott majd lesz ertelme különbseget tenni az eszközök között.
Egyebkent nekem is az AKG az etalon. Van egy K141 Monitor fülesem vagy 10 eve mar es kivalo a hangminösege. Föleg hogy lapozgatom az audiofil meg egyeb CD-k belsö füzeteit meg az LP-k boritoit es rendre feltünik ez a füles a zeneszek fejen a studiofotokon. De sajnos a fülparna tönkrement mar es ujat kellene rendelnem. Inkabb egy uj füles. Lehet kapni meg a K141-et de van egy K142 MKII is amit szinten dicsernek. Nem tudom most ezen varialok hogy melyiket. Esetleg van valami velemenyetek roluk? :R

(#19) Zagstrukk


Zagstrukk
csendes tag

hát ahogy gondolod :) ezeknél az istentől elrugaszkodott zenéknél is számít a jó füles és a dac (a cikkben részben ezt bizonyítottam be) és nem elég egy tescos füles, hogyha véletlenül rendelkeznél olyannal, csak úgy heccből a cikkben belinkelt Sear Bliss - Birth of Eternity című számot hallgasd meg először a tescoson, aztán a normálison, garantálom hogy az első 10 másodpercen érezni fogod a különbséget. Ami a füleseket illeti, amiket említettél azokról még nincs tapasztalatom.

(#20) apaszka válasza szcsi (#4) üzenetére


apaszka
veterán

AKG 404 es van kettő is a családban,és több seni is,amik sokkal drágábbak,viszont mindig behalnak a 13, hónapban! Most is egyik pl! AKG meg már régóta hibátlan,pedig amit kap!? :W :C

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#21) exception


exception
aktív tag

Jó kis teszt!

"Barátnő? Az mi? Valami ritka pokemon?"

(#22) leslieke válasza Zagstrukk (#3) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én se bírom az agybadugóst. A tesztet köszi.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#23) kizcar


kizcar
tag

Köszi a tesztet :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.