Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hunmyke


hunmyke
aktív tag

Kb mint egy átcímkézett Gigabyte:)

Vagy felvásárolták egymást?

[ Szerkesztve ]

"A lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll..." // Hofi

(#2) KevinMulder


KevinMulder
tag

Van DVI-to-SUBD adapter ...

Mennyit fogyaszt egy ilyen lap+proci?

[ Szerkesztve ]

(#3) Ł-IceRocK-Ł válasza KevinMulder (#2) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Ez főként procitól függ.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#4) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Tényleg olcsó

[ Szerkesztve ]

(#5) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Remek kis lap :) , jöhetne ennyiért

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6) KevinMulder válasza Ł-IceRocK-Ł (#3) üzenetére


KevinMulder
tag

A kérdés, amit fel akartam tenni az az, hogy mennyi egy ilyen gép idle fogyasztása.
A jelek szerint 40W alatt nem lehet megúszni, az meg sok :(

(#7) Ł-IceRocK-Ł válasza KevinMulder (#6) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Egynormál laptop is 50-55w körül vesz fel. Egy i3-assal dvga nélkül alacsony értékek is kihozhatók.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#8) Borgi válasza Ł-IceRocK-Ł (#7) üzenetére


Borgi
aktív tag

Hi,

azért az 50 W kicsit sok egy notinak, az én i7-es procisom fogyaszt 30 wattot ha már nem veszi vissza magát nagyon. Akksiról aida 18-22 W ot ír netezés, film, zene vagy olvasgatás közben.

még a 4 éves C2D -os notim is ilyen tartományban mozog, pedig az dedikált vga nélküli.

üdv,
Borgi

[ Szerkesztve ]

Resistance is Futile!!

(#9) Guszti válasza KevinMulder (#6) üzenetére


Guszti
aktív tag

Egy G530-as Celeron egy Z68-as giga lapban 4*4GB rammal, es 1 notivinyoval 25W alatt van idle konnektorbol, azert az nem 40.

(#10) Borgi válasza Guszti (#9) üzenetére


Borgi
aktív tag

video lejátszás alatt sem megy idle fölé sokkal :D legalábbis az én i7-esem :P 2-3 % minden második folyamatszálon :D (a 8 ból)

Resistance is Futile!!

(#11) KevinMulder válasza Guszti (#9) üzenetére


KevinMulder
tag

ZOTAC NM10-DTX WiFi - ezt szeretném lecserélni egy olyanra, aminek kisebb az idle fogyasztása. (Jelenleg olyan 8-10%-os load-on van)

(#12) Ł-IceRocK-Ł válasza Borgi (#8) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Akkor annyi. Egy maximum közelítő értéket írtam, egy régi noti enyit vett fel kb még a pentiumos időszakból. (konnektorból).

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#13) Borgi válasza Ł-IceRocK-Ł (#12) üzenetére


Borgi
aktív tag

hi,

a 30 W ot én is ott mértem (máramennyire pontosak azok a vackok)
és azért nekem van egy quadro 1000M is a házban.

üdv,
Borgi

Resistance is Futile!!

(#14) banhammer


banhammer
veterán

El se hiszem, hogy nem rakott rá a Zotac D-SUB csatlakozót.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#15) Guszti válasza KevinMulder (#11) üzenetére


Guszti
aktív tag

Ha sokallod annak az idle fogyasztasat, akkor vegyel tabletet, meg hozza egy kulso notiwinyot. :D

(#16) KevinMulder válasza Guszti (#15) üzenetére


KevinMulder
tag

Aham ... és mondjuk a PCI-express RAID kártyát hogyan rakjam bele?

(#17) Zso2 válasza KevinMulder (#6) üzenetére


Zso2
őstag

döntsd el számítógépet akarsz ,vagy számológépet.. :DDD
Egyszerűen nem fogom fel mi a tökömet vakarodznak az emberek a wattokkal, nekem soha nem jutott eszembe,hogy jujj mi lesz, ha a gépem többet megeszik mint 40-60--80....wh
pedig nem vagyok kőgazdag( értsd nem szarom le a villszámlát)
Rakj 2 gombelemet a számológépbe és játsz , az biztos nem eszik sokat, viszont a teljesítménye is 0, szóval valait valamiért..

[ Szerkesztve ]

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#18) Guszti válasza KevinMulder (#16) üzenetére


Guszti
aktív tag

Azt mondjuk sehogy, de ha ilyen igenyeid vannak, akkor gondolom azon a raid kartyan lognak is winyok. Ebben az esetben meg 2-3 winyo fogyasztasa tobb, mint amit megeszik az alaplap magaban cpu-val, rammal (idle max 10W). Ennel hova szeretnel kevesebbet, ha a teljesitmenye eleg?

(#19) KevinMulder válasza Guszti (#18) üzenetére


KevinMulder
tag

Aktuálisan 8 vinyó van benne, 12TB kapacitással. De csak időszakosan mennek, ha szükség van rájuk, egyébként pihennek. Mivel egy ilyen rendszerben a merevlemez fogyasztása "konstans", a CPU-n próbálok reszelni, ha lehet. Kérdés, hogy fejlődött-e már annyit a CPU technológia a D510 óta, hogy a processzor idle áramfelvétele leskálázható egy Atom alá vagy sem.

(#20) Apika


Apika
Közösségépítő

Nagyon barátságos az ára...

(#21) szabi__memo válasza KevinMulder (#19) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Link

[ Szerkesztve ]

(#22) Guszti válasza KevinMulder (#19) üzenetére


Guszti
aktív tag

Ha birnal is faragni 5W-ot az eves szinten KB 2000Ft nyereseg lenne, ha 24/7-be megy a gep. Ha ehhez 10K-t kellene csak koltened, akkor is 5 ev mire megterul, ez azert elgondolgodtato, hogy megerne-e.

(#23) KevinMulder válasza Guszti (#22) üzenetére


KevinMulder
tag

Ok, ok ... meggyőztetek :)

(#24) kNG


kNG
senior tag

Kb. H61 árban van, nem is rossz... most már jöhetnének a jóárasított P67 és Z68 lapok is :DDD (nem mintha váltanék)...

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#25) Tibor_560sec


Tibor_560sec
aktív tag

az ara nem rossz valoban ...

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#26) mghltm


mghltm
addikt

en nem igazan latom, milyen teren nyirbaltak meg a funkcionalitasat. usb3.0-an kivul van itt minden, mint a bucsuban:

1 PCI-Express x16
2 PCI-Express x1
1 PCI
3 x SATA 6 Gbps
2 x SATA 3 Gbps
1 eSATA
DVI
DisplayPort
HDMI
6 x USB 2.0 port
PS/2
Gigabit Ethernet
8ch audio

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#27) Isee


Isee
senior tag

Egész jó kis alaplap, főleg, hogy Zotac, és nincsen elárazva sem, kategóriájához képest :N

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#28) djculture


djculture
félisten

ECS H61H2-M12 olcsóbb ennél jóval de sata3 sincs rajta és memóriát is csak kettő modult fogad. Ami ezeknél a lapoknál amúgy unszimpatikus hogy már a raid vezérlőt is lespórolják, sokszor még a drágább verziókon sincs.

[ Szerkesztve ]

(#29) Isee válasza djculture (#28) üzenetére


Isee
senior tag

Ergo ugyanott vagy vele kb. Hogyha kell sata3 (ami a mai ssd-k többségében már fontos), akkor kifejezetten jó választás ez a lap... Már csak a magyar árát kellene tudni :D

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#30) djculture válasza Isee (#29) üzenetére


djculture
félisten

15k felett lesz ha egyáltalán ide behozzák. Az ecs meg a legolcsóbb asrock lap meg 12k körül van.
Akkor ennyit a kifejezetten olcsóságáról...

[ Szerkesztve ]

(#31) Isee válasza djculture (#30) üzenetére


Isee
senior tag

15k alatt nem lesz, az biztos :(

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#32) tmarkee


tmarkee
tag

Jé, ezen nincs (végre) soros és/vagy párhuzamos port.

# apt upgrade

(#33) powergoku


powergoku
tag

Annyira azért nem lesz olyan olcsó. :N

Egy hazug eladót akartam negatívval értékelni és én is azt kaptam mint vevő.Ez jár 13 év reg és több száz pozitív értékelés után.Köszönöm.

(#34) Expulso


Expulso
tag

van ezen minden ami kell, jó kis lap ez.

> ne menj még! míg benned van a zene.. a Te zenéd!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.