Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) L.T.


L.T.
aktív tag

A képek alapján jó lesz ez is :DD Kellemes esti olvasnivaló lesz...Most sajna meló van :(

(#2) ben800


ben800
aktív tag

én elolvastam,nagyon jó írás:D

(#3) JanFe


JanFe
aktív tag

Vegre! Mar nagyon vartam :)
Ez az iras is nagyon jo lett. :C Szepek a kepek.
Tovabbi jo utat es vigyazz magadra. (es varom a folytatast :) )

"There is nothing permanent except change"

(#4) shadeofme


shadeofme
tag

Hurrá! Hurrá! :)
Mindig izgalmas olvasni az új részeket.
Gamerkiller: Csomó munkát megspórolnál magadnak, ha felraknál egy magyar win-t apád gépére, de te tudod. :) (Ha meg külföldi kiosztású a bill, akkor fel lehet matricázni az ékezetes betűket.)

Ha privit irsz, tedd hozzá, h mi érdekel, mert több cuccot is hirdetek.

(#5) dfdfdf


dfdfdf
őstag

Köszönjük szépen az útinapló folytatását !

(#6) hemaka


hemaka
nagyúr

szalmabálát ponyvás szerelvénnyel szállítani, na még ilyet sem láttam, bevallom őszintén. :D

(#7) Janika!2


Janika!2
aktív tag

Jó kis írás grat. :R

It's In Your Nature To Destroy Yourselves

(#8) Hiftu


Hiftu
senior tag

Lálálé... Ma este lesz esti mese... :))

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#9) Hiftu válasza shadeofme (#4) üzenetére


Hiftu
senior tag

Nem kell arra magyar win.
Csak beállítani a billentyűzetkiosztást és a már említett matricákat rárakni a gombokra..

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#10) fireproof


fireproof
őstag

ÓÓÓ ez is a legjobb. :D Sok kép, izgalmas írás... :DDD Az volt a legjobb rész amikor matattak a kocsi körül..:D Hát az a rész nagyon jó volt. :) Holnap jön a 9. rész ugye? :C Tényleg, mikorra várható a következő rész kb? :D

[ Szerkesztve ]

(#11) Száguldó


Száguldó
csendes tag

Ismét egy újabb fantasztikus írás! :C

(#12) gps76 válasza hemaka (#6) üzenetére


gps76
őstag

Szia.
És,hogy éri meg szalmát venni messziről? Náluk nincs?

(#13) keIdor


keIdor
titán

Legjobb rész a 8. lett.:) Jó lehetett citrus féléket szedegetni 20°C-ban a tenger mellett, azon a sziklás környéken.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#14) gradilacine válasza keIdor (#13) üzenetére


gradilacine
csendes tag

A következő részt jövő héten fogjuk megkapni,a főnök úr talán kedden Magyarországra érkezik.Várjuk már nagyon!

(#15) Sonky válasza gradilacine (#14) üzenetére


Sonky
aktív tag

:DD

Egy legenda vagyok.

(#16) p3rgam3nt


p3rgam3nt
tag

Végre megjött a folytatás!
Szintén nagyon jó lett , elismerésem! :R
Siess haza és vigyázz magadra!
Ja és a pillangókat fényképezd már le nekem legközelebb spanyolhonban , kiváncsi vok rájuk (na nem azé :) , csak úgy :D )
Örülök h jössz haza kedden!
Jó gurit és sz@rt a kereked alá!

"Elég szar a helyzet mostanában. Férges az alma, savanyú a narancs, csak a dió kemény és hozza a formáját." -grelekin

(#17) sssssan válasza hemaka (#6) üzenetére


sssssan
csendes tag

Grat az újabb napló részért :C
A bálától biztos nem lett tengelyes a szerelvény :DDD

16 éve regisztrált

(#18) ronavolgyi


ronavolgyi
csendes tag

Kjók ezek a storyk,meg,h van mit olvasgatni néha.. :)) Köszönjük az irományokat! :)

(#19) iSonic


iSonic
addikt

Nagyon jó lett.. :R
Csizmás irigy vagyok rád.. :P

(#20) Sh@un válasza iSonic (#19) üzenetére


Sh@un
csendes tag

Igen Laci,köszönjük az újjab részt.
Nagy rajongód vagyok,és nagyon tetszenek a körmöléseid,no meg a sok kaland.
Nekem is minden vágyam,hogy kamionsofőr legyek,de nagyon lassan telik a suli :( ,pedig már nagyon vásik a fenekem a volán elé :D
Csak a Wabi cégnél a baj,hogy 21 éves életévemet be kell töltenem,akkor nyujthatod be a felvétellel kapcsolataos iratokat,vagy mit :D ,addig meg még enyhén szólva rohadt sokszor kell párnára tegyem a fejem :( :D

[ Szerkesztve ]

Köszöntem

(#21) fireproof válasza Sh@un (#20) üzenetére


fireproof
őstag

Mát megbocsájts de szerintem jobb is hogy 18 éves srácok nem ülnek kamion volán mögé. :)) (ez nem sértés akart lenni) :)

[ Szerkesztve ]

(#22) ÖregM


ÖregM
csendes tag

Valahogy soha nem szerettem a kamionosokat. Erőszakos népségnek tartottam őket. A kicsi kocsim (Suzuki Wagon R+) "farára paskoltak" úgy 2 méterről.
Mióta olvasom ezt az írást (REMEK), azóta kezdem változtatni a véleményem.
Már alig várom a folytatást! :K

ÖregMbR nem VnMbR

(#23) potyautas válasza gps76 (#12) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Nem értjük mi ezt a globális üzletpolitikát. Az én barátom majdnem ötezer kilométert megy üresen, és úgy is jó a fuvar.

(#24) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Ütős lehetett az a pánikgomb :)

(#25) Szplöttyy


Szplöttyy
senior tag

Eddig még nem szóltam hozzá! De itt az ideje! Nagyon-nagyon örülök a sok beszámolónak! Már várom a következőt :R

Smoke & Torque

(#26) L.T.


L.T.
aktív tag

Elolvastam ez is jó lett :C Remélem hamarosan folyt.köv.... :))

(#27) talmida


talmida
Közösségépítő

Jó éjt neked is! ;) Látom, hogy micsoda megtiszteltetés ért! :Y :DD már az USA-sok is nyugodtan alhatnak :DDD

Egyébként most értem haza, és még csak átfutottam a cikkedet, ..és már megint indulnom is kell, úgyhogy este tudok csak kedvemre olvasgatni, igazán belemélyedni. :C Itt még koradélután van, tudod.. Alig várom, hogy este legyen és részese lehessek ennek az újabb izgalmas utazásnak!! Neked lehet, hogy unalmas, de nekem kaland! :B A beszámolóid által tényleg olyan, mintha kicsit mi is ott lehetnénk veled.
Morgó révén is szinte már családtagnak érezzük magunkat nálatok! :DDD Köszönjük a közvetlen, nyitott, családias és nagyon ôszinte hangvételt!! :K :R Ritkaság.

Mégegyszer hálás köszönet az idôdért és minden erôfeszítésedért is, amit egy ilyen igényes, részletes naplóírás megkövetel!

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#28) gamerkiller


gamerkiller
senior tag

Sziasztok!

Köszönjük mindenkitől az elismerést, talán ebbe volt a legtöbb meló eddig. Egyszer éjjeli fél 1-ig ékezesítettem és szerkesztettem. Amint hazaérek barátnőmtől válaszolok mindenkinek aki tett fel kérdést, de most hív a kötelesség!

Még egyszer köszönjük!

Üdv mindenkinek: Gamerkiller

Szerk: Köszönöm neked is Race!

[ Szerkesztve ]

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#29) talmida


talmida
Közösségépítő

A Bud Spenceres kaja emlegetésekor megkívántam a hagymás bab-ivást(!).Merthogy ô inni szokta.:DDD

A narancs, mandarin, citrom, stb hasonló citrus féle télen kezd el érni. November, december, január a fô érési szezon, de egész évben a fán tud maradni, ha nem szedik le. Ilyen esetben a cukortartalma megnô, a lédússágából veszít kicsit, a héja elvékonyodik és bizonyos fajtáknál nagyon nehezen hámozható.

Mégegyszer köszönet a beszámolóért!

gradilacine, üdv. a fedélzeten, jó, hogy te is itt vagy!! :R ;)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#30) PhoenixK


PhoenixK
őstag

Köszönöm az újabb beszámolót, remek olvasmány az éjszakás műszakban! pláne, hogy most van először ennyi szabad időm...
A narancs-föld nem lehetett semmi... Egyszer meg kell szállnom egyet! (már csak az írásodból áradó hangulat miatt is!)

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#31) shiftelek


shiftelek
csendes tag

olvastam pár régebbit,de ezt is elfogom ;) :R

(#32) Sh@un válasza shiftelek (#31) üzenetére


Sh@un
csendes tag

jó reggelt,ismétlem,utána olvastam a wabi honalpján és csak 21 éves korodban nyújthatod be a kérvényed,tehát 18 évesen még csak gimivel végzek,és minél hamarabb akarom már ezeket a böhöm nagy kamionokat vezetni :D ,és nem vagyok az az őrűllt tipus ,de a mostani felfogásom szerint 4-5 évig akarom ezt csinálni,amig nincs család,gyerekek stb,aztán 40 év után újra fel kerekedek,de majd meglássuk hogy alakul :))

Köszöntem

(#33) potyautas válasza Sh@un (#32) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Tizennyolc évesen még ne akarj kamionos lenni! Hallottam egyébként olyan új kamionost, aki ki se ment a telephelyről, máris két traktort tört össze. Ennyit a "böhöm kamionokról" Nem árt, ha előbb szerez az ember egy kis rutint, mielőtt nekivág Európának.

(#34) tomi79


tomi79
csendes tag

Jó írás. Jöhet még, ha lesz.

más: wabihoz meg úgy általában fuvarozó vállalatokhoz elég a PAV 3 vagy inkább 2-t kérnek?

(#35) Sh@un válasza tomi79 (#34) üzenetére


Sh@un
csendes tag

Potyautas mondasz valamit,de elmondanám azt,hogy a faterom 20 éve sofőr,úgy is lehet mondani,hogy autóban nőttem fel,és gyakran oda enged vezetni,ez a 20 év alatt kamionos is volt !!

Köszöntem

(#36) gabor_b


gabor_b
tag

Sziasztok!

Grat a naplóhoz. :C
Ma reggel találtam rá. elejétől elolvastam. 6-11-ig tartott. De megérte.

Ritkán látni szinvonalas és valóban megérintő/átélhető írásokat. Mindezt megtoldva fényképekkel. le a kalappal. :D
Jó volt kicsit elkalandozni.

Azt hiszem rabja lettem a naplónak. :)

Várom a folytatást. :)

Üdv: gabor_b

[ Szerkesztve ]

(#37) Napfénysüti

Ez tényleg eddig a legjobb rész. Pánikgomb üthetett. :D
Egy kérdésem lenne: mikor csak járatod a gépet hogy töltsd az akksikat akkor mennyi kb a fogyasztása?
Jó utat továbbra is! :R

Més que un club!

(#38) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

(#14) gradilacine tiszteletem! (első család, aki logouton van immár :D)

gradilaci + gamerkiller köszönöm az újabb naplórészt, jó volt olvasni. pánikgomb rulez! viszont egy kérdés: miért nem hívtál rögtön rendőrt telefonon? :F

a nasiért meg még lesz ellentétezés :DD :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#39) gradilacine válasza Mr.Csizmás (#38) üzenetére


gradilacine
csendes tag

Sziasztok!Laci úton van Magyarországra,lassan eléri a magyar határt, így vasárnap minden kérdésre választ fog adni.Akinek személyes jellegű kérdései is vannak, az elérhetőségeinek egyikén tegye fel nyugodtan.Addig is jó olvasgatást mindenkinek.Én már kitaláltam a 9.rész címét "A hó fogságában" ............sejthető miről fog szólni ugye? Szép napot mindenkinek!!!!:C :R

Csizmás!Becsüld meg a bogyókat, isteni finom,nekem elhiheted.Én egy egész doboz megettem és nagyon finom :)) :DD

[ Szerkesztve ]

(#40) sNiP3rFun válasza potyautas (#33) üzenetére


sNiP3rFun
tag

Sziasztok

potyautas: Azért ne általánosítsunk, 1.: 18 évesen még nem is lehet sehogy kamionos mivel E(nehéz-pótkocsi) kategóriára nem rakhatja le csak akkor ha megvan B kategóriából a 2 év rutinja és az min 19 éves korába lesz meg...Igazad van,hogy kell rutin, először kisebb kocsin aztán csak ráülni ilyen nagyra, de lehet h valaki 5 éve vezet "kamiont" és mégis csak nagy nehézségek árán tud rátolatni egy adott rámpára vagy le ill. felrakóra. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy sok függ azon, hogy van e a pilótának érzéke hozzá(érzi a hosszúságot, szélességet, váltót stb..) vagy nincs...

Napló pedig tökéletesen lenyűgöz mint az elöző többi én speciel a 9. részt várom a legjobban le a kalappal. Jó utat, erőt egészséget. :R

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#41) Hoqspok


Hoqspok
tag

Én is nyomtam a pedált évekig csak akkor még egy cég volt a Hungarocamion , már akkor is voltak idióta rakományok De ez a Szalma bála ez csúcs .. ..megérdemli ez az ország ha csődbemegy, számoljunk csak hány liter üzemanyag megy ki a csövön még megérkeznek a szalmabálák ? :W
Nekem a csúcs a zacskó sétáltatás volt rendszeres fuvar volt Magyarba felrak üres műanyag zsákokat, Olaszországba le vámkezel új papirokkal számlákkal vissza haza, nekem jó volt de rajtam kívü valaki még biztos sokkal többet keresett...

(#42) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Nekem már van egy előzetes a 9.-ből ;) (vagy valami hasonló) A barátom épp most ért haza. Mesélt egy nagy kalandot, ami Ljubljanánál egy havas elakadással kezdődött.

(#43) Babám válasza L.T. (#1) üzenetére


Babám
csendes tag

Nagyon szeretem olvasni az írásaidat, bár a saját kamionosomtól első kézből sokat hallok az ilyen dolgokról. :K Kíváncsian várom a folytatást :B

(#44) Babám válasza gradilacine (#39) üzenetére


Babám
csendes tag

Melyiket szereted? Én a feketét :C Nem fogod elhinni, először Romániában ettem, ahol a piacon árulták fa hordókból. :)

(#45) Gradilaci


Gradilaci
tag

Udv. mindenkinek, itthon vagyok kedd reggelig. Örülök, hogy valtozatlanul szerettek "velem lenni", komolyan mar olyan szokasomma valt a "majdnem" minden napi iras, hogy szabalyosan hianyzik, ha egy-egy nap kimarad.Ma nagyot futottam, hogy a kamionstopp elott hazaerjek, kulomben hetfo estig rostokolhattam volna valahol. Bresciatol jottem 803 km-t hazaig, 6 perc vezetesi idom maradt, a komputer szerint 78,6 km/h atlagsebesseggel tettem meg az utat. El lehet kepzelni...Merci kitett magaert.
Ha barkinek kerdese van, akkor most tegye fel, ha kozerdeku, itt, ha nem annyira, akkor priviben, most raerek valaszolni, es itt net is van... :)
Jo ejszakat mindenkinek!

Ui: Csizmas, a cuccodat meg kell beszelnunk, elvileg kedden Dunaharasztiban es Szigetszentmikloson rakok le, utanna nagykorosire biztosan bemegyek. Neked melyik lenne jobb:
?

[ Szerkesztve ]

A világon a legszebb nyelv a magyar. Pl. ha az "anya" szó négy betűjéből egyet elveszünk, hármat pedig megváltoztatunk, a SÖR-t kapjuk eredményül...

(#46) Lenry válasza Gradilaci (#45) üzenetére


Lenry
félisten

akkor itt most megkérdem
azért is fizetnek, amikor állsz?
mert tulajdonképp akkor is munkában vagy, amikor állnod kell 45 órát, vagy egy hétvégényit valahol. az neked költség, és addig sem lehetsz otthon.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#47) Gradilaci válasza Lenry (#46) üzenetére


Gradilaci
tag

Termeszetesen, napidijat kapunk, illetve hetvegeert van egy kis terites. De nekunk az a bolt, ha gurulunk...

Napfénysüti: orankent kb. 6 liter gazolaj fogy ilyen esetben, erre is van kulon norma, egy hetvegi pihenohoz meg van adva, mennyi uzemanyag szamolhato el jaratasra. Az allofutes orankent ugyan akkor kb. 2 deciliter gazolajat eget el.

[ Szerkesztve ]

A világon a legszebb nyelv a magyar. Pl. ha az "anya" szó négy betűjéből egyet elveszünk, hármat pedig megváltoztatunk, a SÖR-t kapjuk eredményül...

(#48) _Voyage_ válasza Gradilaci (#47) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

Egyébként kilométer alapján kapjátok a fizut, vagy hogy, mi alapján?
Illetve a fogyasztást is mi alapján határozzák meg, mennyit fizetnek?

Pl ha csak pár tonnányi cuccot viszel, vagy felpakolnak vagy 20-30 tonnát, gondolom fogyasztás is más, akkor súllyal számolják ki? Illetve ha többet fogyaszt, szembeszél-emelkedő, stb miatt, ezáltal túllépve a megadott keretet, akkor azt neked kell kifizetni? :F
Vagy hogy megy ez? :)

Erről írhatnál részletesebben egyszer, ha ráérsz. :B

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#49) Lenry válasza _Voyage_ (#48) üzenetére


Lenry
félisten

az eddigi írások alapján erre én is tudok válaszolni:
km után, asszem 21Ft/km, orosz területen 31/km

a túlfogyasztást pedig a sofőrnek kell kifizetnie

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#50) Gradilaci válasza _Voyage_ (#48) üzenetére


Gradilaci
tag

Na ez egy husz forintos kerdes, holnap reszletesen elmagyarazom. De igen, alapvetoen a futasteljesitmeny szamit, van egy alapfizetesunk, ehhez jon a hetvegi napidij, illetve a km.dij, ez jelen pillanatban 21 ft/km. A fogyasztas meg a sulytol fugg...de holnap reszletesen ok?

A világon a legszebb nyelv a magyar. Pl. ha az "anya" szó négy betűjéből egyet elveszünk, hármat pedig megváltoztatunk, a SÖR-t kapjuk eredményül...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.