Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Első. :DD

Nagyon jó kis írás. Vissza a gyökerekhez. Csak így tovább! :C

(#2) pepelaci


pepelaci
csendes tag

Jó döntés volt a visszatérés az íráshoz ! Régóta olvasgatom írásaidat csak gratulálni tudok / nem vagyok publicista így a minősítésemet ne vedd túl komolyan de nagyon jól olvasható vagy az biztos /.
Az is igaz hogy érdekelt ez a világ illetve a munka és ezért olvaslak !
Az általad leírtak alátámasztják egy kamionos cimbim által elmondottakat /felfelé nem bírálunk csak csodálkozunk/. :Y
De ez egyébként minden melohelyen így van !

Na akkor lásuk a 36. fejezetet!! :C

Széles lejtős utat, gumifákat, gyors targoncást és mielőbbi hazatérést kívánok.

pepelaci

(#3) sixpak


sixpak
nagyúr

Jó lett, de tényleg túl lényegretörő, szívesen olvastam volna részletesebb történeteket, de hát az idő...
Ja, majd' elfelejtettem, a főnököd egy igazi cocksucker, a legrosszabb fajtából. Hála istennek nem sokszor hozott össze a sors hasonló mentalitású emberekkel, de tudom, hogy az ilyenektől jobb távol maradni és csak távkapcsolatban érintkezni velük, elkerülvén azt, hogy egy- egy ilyen kitörésekor az ember megragadja valamelyik végtagját, letépje és azzal verje agyon :-)

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#4) Wyll válasza sixpak (#3) üzenetére


Wyll
őstag

Jó volt olvasni ezt is. :R
Tényleg lényegre törő, de ha nem lenne benne ez a tömény belterjes szakzsargon, akkor a feeling is kevésbé jönne át. Minden melónak van egy ilyen oldala, nincs ezzel baj szerintem, ki lehet következtetni mi mit jelent.

Viszont néha szívesen olvasnék egy-egy egy apró résztémáról egy icipicit bővebben is. Mondjuk hogy mik a szabályok a vezetési időre vonatkozóan (kötelező pihenők, vezetési idő, matekozás, stb), mi az az adblue, a spani, hogyan alakul a fogyasztás. Szóval minden olyasmi, ami elsőre nem érthető vagy nem nyilvánvaló, de érdekesebbé teszi az írást.

Ahol nincs odaírva az óra:perc, ott ez direkt maradt le? Jobban lehet rekonstruálni fejben a sztorit, ha ez is ott van. Ill. ott az a pótcsere is kicsit nehezen volt érthető. Ha jól értem, a cél előtt 50km-rel adtad át, hogy időben odaérjen, te meg az illető kolléga útját folytattad le olaszba..

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#5) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Már hiányoztál. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#6) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Gratula ismét jó hogy újra írtál. :R :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#7) JanFe


JanFe
aktív tag

Koszi a beszamolot :)

"There is nothing permanent except change"

(#8) Mikuland


Mikuland
tag

Köszönet, hogy folytatod! :R
Azok a gyönyörű hegyek kicsit kárpótoltak téged az idegesítés miatt! Nagyon szép képeket lőttél! :C
A kitartásod irigylésre méltó, persze sokat kell nyelni azért, hogy keresete legyen az embernek.
Továbbra is erőt és egészséget a hosszú utakra!

mike...ahogy azt az a bizonyos Winnetou nevű egzotikus kisebbségi regényhős mondaná: UFF! STAR N9000, MIZ Z2, H9503...Opel Zafira 1,6 x16xel 99'

(#9) PhoenixK


PhoenixK
őstag

Köszönet a folytatásért! Remek írás, mint mindig! Írd csak ki magadból a dolgokat, itt már van fix közönséged. Várom a 36. részt! :C

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#10) FET-MEN


FET-MEN
veterán

Nagyon ott van :C Jó képek,jó történetek, jó írás :C
Fater is kamionos. Napi 700-akat tesz megy.. csak ausztria- magyar fuvart visz mindíg. Látom képek alapján jó a fogyasztása..lehet manuál miatt, neki az autómata 29liter alá nem akar bemenni :) . Én is mennék kamionosnak..csak felemelték 21 évre.. :(((

Iphone 7

(#11) HummeRC


HummeRC
senior tag

És mégis mozog a föld! Ismét jó hallani (olvasni) felőled, de az új távirati stílust még szoknom kell, hogy könnyebben elképzeljem a dolgokat. Köszönöm a folytatást. :K

Ui: A főnöködet nem minősítem, hátha ő is olvassa az írásaidat, de azért az szöget üt a fejembe, hogy miért mindig az ilyenek kerülnek főnöki posztra? Ki választja ki és ki tartja őket alkalmasnak erre a pozícióra? Tudom költői a kérdés, biztosan valakinek a valakije... :W

(#12) FET-MEN válasza HummeRC (#11) üzenetére


FET-MEN
veterán

ekkora cégnél mit vártál.. :(

Iphone 7

(#13) Wyll válasza HummeRC (#11) üzenetére


Wyll
őstag

Az emberi képességek és a teljesítmény két különböző dolog. Attól, hogy egy nagy bunkó, még lehet, hogy a cég szempontjából tök jól végzi a dolgát. És akkor mindegy, hogy kinek a valakije.
Mondom, lehet. Általában sajna tényleg nem így szokott lenni.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#14) tancoskata


tancoskata
csendes tag

Szia!
Köszönjük az írást! :) Mintha ott lettem volna.... Kicsit hiányzik a kamion. Csak a napi fürdés hiánya nem.
Kati

(#15) tomixf105


tomixf105
csendes tag

Egy kérdésem lenne: ez az UTC idő nem igazán világos számomra :( .Valaki felvilágosítana hogy is van ez?

(#16) gradilacine válasza tomixf105 (#15) üzenetére


gradilacine
csendes tag

(#17) Gradilaci


Gradilaci
tag

A napló kiegészítve, következő rész megjelenése kb. 3 hét múlva. Mindenkinek kellemes hosszú hétvégét Calaisból!

A világon a legszebb nyelv a magyar. Pl. ha az "anya" szó négy betűjéből egyet elveszünk, hármat pedig megváltoztatunk, a SÖR-t kapjuk eredményül...

(#18) zsoltika82


zsoltika82
csendes tag

Szia Laci !
Lenne egy olyan kérdésem hogy,nálatok csak belföldi munka is van ? Szokott ott felvétel lenni ? Gyakorlatom van nyergesen is ! Az a baj hogy Én Jászberény mellett lakom lehet hogy a munkába járás elég macerás lenne . Köszi a válasz előre is !
És jó munkát neked ! :)

(#19) FET-MEN válasza zsoltika82 (#18) üzenetére


FET-MEN
veterán

Ez mehetett volna PÜ-ben is, de egyébként egy jó tanács, mi is ottlaktunk a közelbe, 5 éve költöztünk el, most ugye fertődtől nem messze. Na fater dolgozott itthon is havi 180k-ért magyar cégnél, na kiment osztrák céghez és 3 szor ennyit kap. És ugyanígy itthon alszik. Ez a különbség :)

Iphone 7

(#20) zsoltika82 válasza FET-MEN (#19) üzenetére


zsoltika82
csendes tag

Mikor elküldtem akkor jöttem rá hogy privátban is lehet írni :)
Hát sajnos jelenleg nem tehetem meg hogy külföldön dolgozzak ! Itt helyben meg nem sok lehetőség van! Ami lenne jó hely, oda meg lehetetlen bekerülni !

(#21) Squirrel


Squirrel
őstag

Kedves Laci!

Gratulalok a naplodhoz, nagyon jo olvasni oket. En ugyan nem kamionozom, jelenleg Coventry-ben dolgozok a nyamvadt korhazban (eddigi legszornyubb korhaz, ahol valaha is dolgoztam hala az itt dolgozo szemelyi gardanak). Ugyeletben ejszakankent ha van egy kis idom, tobbek kozott a naplod segitsegevel kalandozom gondolatban. Nekem is rendkivul hianyzik otthon es a csalad.

Azert jo volna egy kimutatast olvasni, hogy mennyien dolgozunk kulfoldon kenyszerusegbol tavol a csaladtagjainktol, szeretteinktol.

Remelem nem hagyod abba az irast, jo tudni, hogy nemreg itt mehettel el mellettunk, mikor Birmingham fele jartal!

Udv,

Squirrel

[ Szerkesztve ]

(#22) FET-MEN válasza zsoltika82 (#20) üzenetére


FET-MEN
veterán

Mi is így voltunk. Apám aztán azt a döntést hozta hogy költözés vaktában. 2 év kelett mire kijutott :)

Iphone 7

(#23) Gradilaci válasza FET-MEN (#19) üzenetére


Gradilaci
tag

Szia.
Ha már itt kérdezted, itt válaszolok. Elvileg nincs csak belföldes meló, gyakorlatilag meg (talán?) van. Van előrakónk, aki le-fel rakja a kocsikat amikor mi otthon vagyunk. Mi letesszük Pesten, hazamegyünk, ő meg lerak, majd vissza. Addig is otthon lehetünk. Jelenleg egy kolléga van, hogy neki mennyi a munkája, nem tudom, de hogy nagyon cigány élet az övé, az biztos. Kocsiról kocsira költözik, van, hogy egész héten vándorol. Érdeklődj a cégnél, veszteni valód nincs.

Bocs, nem jó helyre kattintottam válasznál, de gondolom, akinek szól, megérti.

[ Szerkesztve ]

A világon a legszebb nyelv a magyar. Pl. ha az "anya" szó négy betűjéből egyet elveszünk, hármat pedig megváltoztatunk, a SÖR-t kapjuk eredményül...

(#24) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Jó a kiegészítés. Remélem mihamarabb én is ott lehetek a jobb egyben! :)

(#25) zsoltika82 válasza Gradilaci (#23) üzenetére


zsoltika82
csendes tag

Értem ! köszi a választ ! :) majd megérdeklődöm ... annyit meg ér !

(#26) boatkiller


boatkiller
tag

Igaz, előtte mondtam, hogy zsinórban a 4. 10 órás vezetést tolom, de ezt meg sem hallotta.

Ez egy kicsit neccesnek tűnik így. Mi van ha kivesznek ellenőrzésre? A tisztelt főnököd állni fogja a bírságot?
Ettől lett tele nekem is a ... az otthoni cégeknél.

(#27) FET-MEN válasza boatkiller (#26) üzenetére


FET-MEN
veterán

Még szerencse hogy faternak ilyesmit nem kell. Ha kártyás autó akkor ez jó mélyen bele vésődik :(

Iphone 7

(#28) Gradilaci válasza boatkiller (#26) üzenetére


Gradilaci
tag

Szombaton kezdtem. A "hét" pedig hétfő 0 és vasárnap 24 óra között tart, és heti 2 lehetőség van, tehát ha szombaton is meg vasárnap is (ahol nincs tilalom) megyek, minden további nélkül mehetek hétfőn és kedden is, mert az már másik hét. Úgy hogy nem volt semmi probléma ezzel. Csak arra kell figyelni ilyen esetben, hogy 6 műszak után kell tartani egy minimum 24 órás pihenőt.

A világon a legszebb nyelv a magyar. Pl. ha az "anya" szó négy betűjéből egyet elveszünk, hármat pedig megváltoztatunk, a SÖR-t kapjuk eredményül...

(#29) boatkiller válasza Gradilaci (#28) üzenetére


boatkiller
tag

Így már mindjárt más a gyerek fekvése. :)
Jó gurit.

(#30) Gradilaci


Gradilaci
tag

Elkészült, engedélyre vár.

[ Szerkesztve ]

A világon a legszebb nyelv a magyar. Pl. ha az "anya" szó négy betűjéből egyet elveszünk, hármat pedig megváltoztatunk, a SÖR-t kapjuk eredményül...

(#31) Mikuland válasza Gradilaci (#30) üzenetére


Mikuland
tag

Köszönöm Laci! Izgatottan várom és továbbra is jó gurit Neked!

mike...ahogy azt az a bizonyos Winnetou nevű egzotikus kisebbségi regényhős mondaná: UFF! STAR N9000, MIZ Z2, H9503...Opel Zafira 1,6 x16xel 99'

(#32) SzalaiG válasza Gradilaci (#30) üzenetére


SzalaiG
addikt

Üdv itthon!

Meddig maradsz? Merre tovább?

(#33) Gradilaci válasza SzalaiG (#32) üzenetére


Gradilaci
tag

Csak hétvége. Holnap rak le a kocsi Szlovákiában, aztán a többi még kérdőjel...

A világon a legszebb nyelv a magyar. Pl. ha az "anya" szó négy betűjéből egyet elveszünk, hármat pedig megváltoztatunk, a SÖR-t kapjuk eredményül...

(#34) SzalaiG válasza Gradilaci (#33) üzenetére


SzalaiG
addikt

Megvan a GKI-m már csak az E rutin és forgalmi hibádzik. :)
Ha esetleg Fehérvár - M7 körül mégy el kérlek írj rám!
Autó hiányában még a névnapi pálinkád is itt van a pincében.
Jó pihenést! :)

(#35) Gradilaci válasza SzalaiG (#34) üzenetére


Gradilaci
tag

Köszönöm Gabi, nem felejtem el. :) majd együtt megisszuk....valamikor.... :F

Mindenkinek: az októberben készült képek a "Családi fotóalbum"-ban már láthatóak, 2012.Októberben Tibivel cím alatt.

[ Szerkesztve ]

A világon a legszebb nyelv a magyar. Pl. ha az "anya" szó négy betűjéből egyet elveszünk, hármat pedig megváltoztatunk, a SÖR-t kapjuk eredményül...

(#36) SzalaiG válasza Gradilaci (#35) üzenetére


SzalaiG
addikt

Okok. Mikor jelenik meg az új rész?

(#37) Gradilaci válasza SzalaiG (#36) üzenetére


Gradilaci
tag

Ezt ne tőlem kérdezd...

A világon a legszebb nyelv a magyar. Pl. ha az "anya" szó négy betűjéből egyet elveszünk, hármat pedig megváltoztatunk, a SÖR-t kapjuk eredményül...

(#38) balika55


balika55
csendes tag

Már nagyon várom a folytatást!

(#39) Gradilaci


Gradilaci
tag

Még pár nap türelem:

A világon a legszebb nyelv a magyar. Pl. ha az "anya" szó négy betűjéből egyet elveszünk, hármat pedig megváltoztatunk, a SÖR-t kapjuk eredményül...

(#40) SzalaiG válasza Gradilaci (#39) üzenetére


SzalaiG
addikt

Merre tovább?

(#41) Gradilaci válasza SzalaiG (#40) üzenetére


Gradilaci
tag

Ide. Mosonmagyaróvárról majd holnap valamikor...

A világon a legszebb nyelv a magyar. Pl. ha az "anya" szó négy betűjéből egyet elveszünk, hármat pedig megváltoztatunk, a SÖR-t kapjuk eredményül...

(#42) balika55


balika55
csendes tag

Jó utat! :)

(#43) SzalaiG válasza balika55 (#42) üzenetére


SzalaiG
addikt

Reméltem egy Jászberény - Olasz melót! Jó utat!
Következőre már csak karácsonyra jössz?

(#44) Gradilaci válasza SzalaiG (#43) üzenetére


Gradilaci
tag

Hát nem tudom...az azért még messze van, elvileg 3 hét után jövök általában haza. Most reggel rak a kocsi Galántán, én meg céges busszal megyek Óvárra és ott fogom megvárni.

A világon a legszebb nyelv a magyar. Pl. ha az "anya" szó négy betűjéből egyet elveszünk, hármat pedig megváltoztatunk, a SÖR-t kapjuk eredményül...

(#45) SzalaiG válasza Gradilaci (#44) üzenetére


SzalaiG
addikt

Úgy legyen. :K

Addig is: Euro Truck Simulator 2 bemutató

(#46) GrotESC


GrotESC
aktív tag

36. rész

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.