Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atike


atike
nagyúr

...pár év múlva...

Ki tudja mikor lesz az még... Tényleg túl sok pénze lehet, ha a "majd valamikor" elég... :U

(#2) Cifu válasza atike (#1) üzenetére


Cifu
nagyúr

2023 a céldátum. #dearMoon honlapján többet is elárul.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#3) atike válasza Cifu (#2) üzenetére


atike
nagyúr

Na ezt még nem ismertem, köszi. Szóval egy 5 év múlva esetleg megtörténő "utazásba" beszállni egy nagy rakat pénzzel... Huh. Mondjuk lehet, hogy befektető, tény...

(#4) Cifu válasza atike (#3) üzenetére


Cifu
nagyúr

Maezawa egy életművész, zenész, műgyűjtő és a divatcégével lett milliárdos (cirka 2,7 milliárd dollárja lehetett a SpaceX-el kötött szerződés előtt). Róla simán el tudom képzelni, hogy pusztán azért kifizet több száz millió dollárt, hogy a SpaceX elvigye egy Hold-megkerülő útra egy marék művésszel, hogy aztán azok az út alatt szerzet inspirációból különféle műveket hozzanak létre. Hajdan az ilyesmit mecénásnak hívták... :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5) Eugene Roe válasza atike (#3) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Nem mindenkinek az az életcélja, hogy 10-20 milliárd $-ral / az összes pénzzel vágjon neki a túlvilágnak :)

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#6) hemaka


hemaka
nagyúr

Erdekes, nekem barmennyi penzem is volna, nem mernem elso korben bevallalni. :D

(#7) DjFlanker válasza hemaka (#6) üzenetére


DjFlanker
aktív tag

Na igen. a második körre már simán mennék ,de az elsőre tuti nem
Aztán amire nagyon kíváncsi vagyok az a dátum, hogy olyan Musk féle "dátum", vagy valós :D

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#8) BiP válasza atike (#3) üzenetére


BiP
nagyúr

Meg ki tudja, 5 év múlva meglenne-e rá a pénze? Az elég forgandó.
Meg a művészek elég egoisták, exhibicionizmussal fűszerezve, szóval ha tényleg ilyen művész alkat, simán lehet, hogy (túl az inspiráción), ezzel (is) akar bekerülni a történelemkönyvekbe. Azért elsőből 1 szokott lenni, és valamiből egyedinek lenni egy művésznek életcél.

Ha nekem bármennyi pénzem lenne, én is belevágnék. Megenni úgysem tudom azt a pénzt, a kokót nem szeretem :), mire herdálnám el, ha nem ilyen jellegű élményekre?

(#9) #06658560 válasza DjFlanker (#7) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az űrutazás hányadik körtől rutin és biztonságos folyamat?

(#10) Cifu válasza #06658560 (#9) üzenetére


Cifu
nagyúr

A NASA például 5 sikeres Falcon 9 Block 5 indítást kér, mielőtt az első emberes indításra felhasználható a rakéta.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#11) Fred23


Fred23
nagyúr

Remélem, sikeresen megvalósul ez az út! Kíváncsi lennék azért az árra!

(#12) Freddycom


Freddycom
őstag

Tuti volt vagy 10ezer forint (átszámolva), lehet kicsit több is.

(#13) siemenss65


siemenss65
tag

Óriási ötlet, nagyon tetszik! Ha túlélik.

(#14) Apollyon válasza siemenss65 (#13) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"Ha túlélik."

Én azon gondolkodtam, hogy ha tegyük fel nem, akkor vajon a tudomásunkra jut-e valaha.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#15) Juhaszatti válasza Apollyon (#14) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Ha nem, abból valószínűleg óriási hírverés lesz, a média szétszedi Muskot.

(#16) schawo válasza Juhaszatti (#15) üzenetére


schawo
titán

Musk pedzegeti, hogy ő is fent lesz a fedélzeten. Szóval nem a média fogja szétszedni, ha nem sikerül :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17) ddekany válasza schawo (#16) üzenetére


ddekany
veterán

Talán ezért is logikus felszállnia Musknak a saját szempontjából, mert azt nem szeretné megélni, amikor egy rakás ismert személy megsemmisül egyszerre. ;] Belegondolni is rossz... aligha tudná helyén kezelni a közvélemény a dolgot (azaz, benne volt a pakliban, és ennek tudatában szálltak fel).

(#18) Apollyon válasza ddekany (#17) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Mondjuk akkor az űrkutatás iránti bizalmat is elég súlyos csapás érné, ami kb. minden szempontból elég nagy probléma lenne.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#19) BiP válasza Apollyon (#18) üzenetére


BiP
nagyúr

Óriási jelentőségű lesz, semmni kétség.
Ha sikeres lesz (pl. nem csak buszoznak egyet, hanem kutatásokat is tudnak végezni a civil utasokkal), akkor erősen megtolhatja a polgári űrkutatás/űrutazás szekerét, ráadásul a felvitt művészek utólag is komoly reklámértékkel bírnak.
Viszont ha felrobban az egész, akkor olyan bizalomvesztés lehet, amit írsz, ami évekre (évtizedre?) visszavetheti a fejlődést. Meg ha Musk is odalesz, akkor a bizalomvesztésen túl az egyik legnagyobb mozgatórugóját is elveszti a téma.

[ Szerkesztve ]

(#20) schawo válasza BiP (#19) üzenetére


schawo
titán

Mit kutassanak? Arra robotok valók, ahhoz minek röpködni?

De amúgy ez nem lehet sikertelen. Rendkívül kicsi az esélye, hogy bármi rossz történjen.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21) Cifu válasza BiP (#19) üzenetére


Cifu
nagyúr

Viszont ha felrobban az egész, akkor olyan bizalomvesztés lehet, amit írsz, ami évekre (évtizedre?) visszavetheti a fejlődést.

Biztos vagy benne? Gondolj bele a repülőbalesetekbe. Elkerülhetetlen, hogy időnként történjenek ilyenek, de tanulni kell belőle, megnézni, hol kell/lehet javítani, és végrehajtani azokat.

Meg ha Musk is odalesz, akkor a bizalomvesztésen túl az egyik legnagyobb mozgatórugóját is elveszti a téma.

Nem hinném, hogy Musk nélkül nagy lassulás következne be. Csak hogy egy másik példát mondjak, ott van Jeff Bezos, a világ egy (hanem A) leggazdagabb embere...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#22) BiP válasza schawo (#20) üzenetére


BiP
nagyúr

Robottal elég nehéz vizsgálni pl. "az űrutazás hatása egy civil ember szervezetére" folyamatot.

(#21) Cifu: Persze, elkerülhetetlen, hogy időnként történjen valami baleset. Ráadásul ez bizonyos szempontból az első, ezért nagyobb a kockázat, viszont emiatt a médiafigyelem is.
Nem arra gondolok, hogy a kutatók lendülete törne meg, szerintem ők még jobban ráfeküdnének, hiszen tanulni akarnak egy ilyen esetből, lehet is, mindenképp jó tapasztalat. (ha sikerül, azért, ha félremegy, azért.).
Viszont a tőkeáramlás sebessége csökkenhet. Én ezt tippelem. De Te jobban benne vagy a témában, én csak laikusként tippelgetek. De sikerüljön jól, és akkor ez csak egy elképzelt alternatíva volt :)

Persze, Bezos is nyomatja, saját tőkéje talán több is van rá, mint Musk-nak, de az iparágba áramló pénz ill. a közérdeklődés szempontjából vetheti vissza a lendületet, én erre az aspektusra gondolok.
(pl. kockázatosabb siker, kisebb reklámérték, tehát kevesebb befektető)

(#23) schawo válasza Cifu (#21) üzenetére


schawo
titán

Azért Jeffnek pénze és ambíciói vannak, szakértelme és igazi eredményei nem igazán. A munkatársak amolyan jó "názásan" inkább a pénz elköltésén ügyködnek, mint a fejlesztésen. A motorjuk még sehol sincs, a BE-4-et még egyszer sem tudták 100%-ra begyújtani, és még csak a közelében sem jártak, pedig egy elég alacsony nyomású motorral képzelik el a jövőt (én nem). El is bukták a ULA szerződést.

Én nem hiszek a blue originben. Persze azt is tudom, hogy az én hitem pont 0%-ban befolyásolja a BO jövőjét, úgyhogy hót mindegy, mit gondolok.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24) Cifu válasza BiP (#22) üzenetére


Cifu
nagyúr

Persze, Bezos is nyomatja, saját tőkéje talán több is van rá, mint Musk-nak, de az iparágba áramló pénz ill. a közérdeklődés szempontjából vetheti vissza a lendületet, én erre az aspektusra gondolok.

A közérdeklődést a veszélyfaktor csak növeli. Szerintem. ;)

A befektetők más kérdés, de hát a BFR jelenleg mecénások pénzére hajt. Vagy bárkiére, aki hoz. Kétlem, hogy amíg nyílt részvénytársasággá nem formálják a SpaceX-et, addig "sima" befektetőt megjelennének. Anno a Google is azért adott egy milliárdot nekik, hogy a műholdas internetszolgáltatást elindítsák (Starlink néven fut jelenleg).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#25) schawo válasza Cifu (#24) üzenetére


schawo
titán

Kétlem, hogy amíg nyílt részvénytársasággá nem formálják a SpaceX-et, addig "sima" befektetőt megjelennének.

Nemzetbiztonsági kérdés a tulajdonosi háttér, úgyhogy egy jó időre nem is lehet téma a SX tőzsdére lépése, vagy akár random befektetők fogadása.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#26) BiP válasza Cifu (#24) üzenetére


BiP
nagyúr

"A közérdeklődést a veszélyfaktor csak növeli. Szerintem. ;)"
Ha az első felrobban, akkor lehet, hogy tuti általános csalódottság lesz, DE, ha a kutatók eljutnak újra oda, hogy van következő küldetés, akkor már óriási, megnövekedett érdeklődés lehet, mert hát lám, az előző kudarc volt, mi lesz most. (pozitív drukk és katasztrófaturizmus egyben)

Az első kudarc utáni, a fejlesztés újbóli beindításának időszakát kell kibekkelni pénzügyileg, és akkor utána újra meglesz az érdeklődés.

(#27) Cifu válasza schawo (#23) üzenetére


Cifu
nagyúr

Azért Jeffnek pénze és ambíciói vannak, szakértelme és igazi eredményei nem igazán.

Szakértelme Musknak sincs, ezért is vett fel olyan embereket, akik máshonnan hoztak szaktudást. Szép, amit az IAC 2017-en elmondott, miszerint azért volt "kénytelen" ő foglalkozni a Dragon-al az elején, mert nem volt egyszerűen ilyennel foglalkozó mérnök, csak nem igaz. Pénze nem volt, illetve az első Falcon 1 kudarcok után egyre többen pártoltak el tőle. Aztán később a CRS megrendeléskor már jöttek friss emberek, de maradjunk annyiban, hogy Musk első űrhajó tervei (és makettjei) eléggé elnagyoltak voltak...

Ami Bezost illeti, nos ő kb. a fél ex-McDonnel-Douglas tervezőbrigádot (akik kiábrándultak akkor, mikor a Boeing felvásárolta az McDD-t, és lelőtte az SSTO fejlesztéseket) felvette a 2000-es években, hogy folytassák a Delta Clipper / DC-X / DC-Y koncepciókat, az első útkeresés is ebbe az irányba ment (Charon és Goddard), Be-3 és a New Shepard azért több sikeres teszten van túl.

A motorjuk még sehol sincs, a BE-4-et még egyszer sem tudták 100%-ra begyújtani, és még csak a közelében sem jártak, pedig egy elég alacsony nyomású motorral képzelik el a jövőt (én nem).

A Raptor-t sem tesztelték még 100%-os teljesítménnyel. A BO megközelítése konzervatív, olyan hajtóművet szeretnének, amely legalább 25 repülésre felhasználható komoly megbontás nélkül. Korántsem biztos, hogy ez rossz irány, a SpaceX a Merlin-1D esetén a turbopumpában (hogy a házában, vagy a tengelyen / lapáton nem tiszta) repedéseket találtak a repülések után. Block 4 fokozat még nem repült 2-nél többször, Block 5 fokozat sem eddig. Szóval ha innen közelítjük meg, nem biztos, hogy a BO döntése a kis égőtéri nyomás terén rossz döntés. Igen, hatásfok és tömeghatékonyság terén kevésbé kedvező, de itt az újrahasználhatóságot is figyelembe kell venni.

El is bukták a ULA szerződést.

Valamiről lemaradtam volna? :F

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#28) Cifu válasza schawo (#25) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nemzetbiztonsági kérdés a tulajdonosi háttér, úgyhogy egy jó időre nem is lehet téma a SX tőzsdére lépése, vagy akár random befektetők fogadása.

A Lockheed-Martin (NYSE: LMT), a Boeing (NYSE: BA) és a NorthropGrumman (NYSE: NOC) a három legnagyobb amerikai nemzetbiztonsági megrendeléseket kapó cég, amelyik a rakétatechnológiában is érintett. Mindhárom nyílt részvénytársaság, amely jegyezve van a tőzsdén. A SpaceX esetében ilyenformán aligha hiszem, hogy "nem lehet téma" nemzetbiztonsági okokból a tőzsdére lépése. Maximum azért nem téma, mert Musk (és/vagy a többi tulajdonos) ezt nem akarja...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#29) schawo válasza Cifu (#28) üzenetére


schawo
titán

Valamiről lemaradtam volna?
Pontosítok: egy részét biztosan. A többiről még nincs döntés, várják a teszteket, egyelőre még némi türelemmel, amely már fogyóban (azért is hoztak részleges döntést).

Lockheed-Martin (NYSE: LMT), a Boeing (NYSE: BA) és a NorthropGrumman (NYSE: NOC)
Nem ez a kérdés, a SpaceX egyik sem. Ezek régi, tradícionális tőzsdei vállaltok még világháború előttről, tök más, mint most egyet IPO-zni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#30) Cifu válasza schawo (#29) üzenetére


Cifu
nagyúr

Pontosítok: egy részét biztosan. A többiről még nincs döntés, várják a teszteket, egyelőre még némi türelemmel, amely már fogyóban (azért is hoztak részleges döntést).

Az ULA-nak nem nagyon van mozgástere. Az AR-1-ből még csak kész tesztpéldány sincs. Szép dolog, hogy versenyeztetni akarták a BO-t és az AR-t, csak éppen a kettő közül a BO áll jobban. Sokkal jobban, még mindig...

Hogy majd aztán egyszer adott esetben majd áttérnek a Be-4-ről az AR-1 alapú első fokozatra, ha már az is elkészül, az egy dolog.

Nem ez a kérdés, a SpaceX egyik sem. Ezek régi, tradícionális tőzsdei vállaltok még világháború előttről, tök más, mint most egyet IPO-zni.

Heveny kétségeim vannak afelől, hogy nemzetbiztonsági okokra való hivatkozással egy IPO korlátozni lehetne. Olyanról tudok, hogy külföldi többségi tulajdonosi részhányadszerzésre voltak reakciók, korlátozások. De IPO esetén nem tudok ilyenről.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#31) #06658560 válasza Cifu (#24) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ha Musk is elrepül vele a semmibe, akkor az a SpaceX felé lehet elég komoly érdeklődést csökkent. Polgárit.

(#32) BalanceR


BalanceR
addikt

Az lesz majd a kemény, ha megy Musk is a Falconnal, de a kis piros Tesla roadsterével jön vissza :D :DDD

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#33) BiP válasza BalanceR (#32) üzenetére


BiP
nagyúr

:)
Tegnap nekem is eszembe jutott, hogy láthatják-e egyáltalán a Teslát.
Ahogy nézem, most jóval messzebb van, de 2020 novemberére megint közelebb ér a Földhöz, úgyhogy akár :)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#34) Snoop-y válasza Apollyon (#18) üzenetére


Snoop-y
veterán

Lasd Challenger. Az eleg nagy pofon volt anno.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#35) t72killer válasza Cifu (#4) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tippre valószínűleg be is vásárolta magát a cégbe - én legalábbis kérnék egy szeletet a tortából, ha adnak belőle. Mindenesetre tényleg bátor húzás az utas részéről, Musk-ék tudtommal nem röptettek még semmit se a Hold körül.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#36) azbest


azbest
félisten

- Nincs az az isten, hogy hipsztereket küldjek a holdra
- Fizetem az utat
- akko' van :D

(#37) schawo válasza azbest (#36) üzenetére


schawo
titán

ennyi

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#38) Somatom válasza BiP (#33) üzenetére


Somatom
veterán

A Tesla látványa nem lenne akkora hír, mint a náci bázisé a Hold túloldalán. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#39) btprg


btprg
senior tag

Micsoda rongyrázás... Kb. mint az aranyporral meghintett ételek.

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#40) Cifu válasza schawo (#29) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nos, a Be-4 lesz a ULA Vulcain hajtóműve. A Blue Origin előre tör...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#41) schawo válasza Cifu (#40) üzenetére


schawo
titán

:R

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.