Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) shabbarulez


shabbarulez
őstag

Ha egy végponton vagy egy működő ADSL és másik szolgáltatótól is rendelsz ugyanoda ADSL-t, akkor azzal fogják elutasítani hogy nem létesíthető, mivel két ADSL egyazon végponton nem létesíthető. Vagy le kell mondani a szolgáltatást és utána másiktól megrendelni, de az hosszadalmas procedura mert leszerelnek, felszerelnek tök feleslegesen. Ezért van a kiesésmentes szolgáltató váltás ahol csak login csere történik a felhasználó gépén, a papírmunkát meg el kell intézni a szolgáltatókkal.

A másik írsz itt szimmetrikus DSL, ami már nem ADSL, hanem G.SHDSL szolgáltatás. Gyanítom ekkor nem működik a szünetmentes szolgáltató váltás konstrukció, hisz új DSLAM portra kell átkötni az ügyfelet és új G.SHDSL modemet is kap majd ami beszerelnek majd neki. Szóval ott nem tudod megúszni a leszerel, beszerel dolgot ez pedig szolgáltatás kieséssel jár akár 30 napossal is. Ha egy működő ADSL végpontra rárendelsz egy G.SHDSL-t ugyanúgy el fognak utasítani nem rendelhetővel, mert egyazon végponton ez nem kivitelezhető.

G.SHDSL szolgáltatást Tíkom több éve használ, de eddig csak a bérelt vonali szolgáltatásinál alkalmazta a technológiát. Nyár óta van különálló, internetes konstrukciójuk is, ez a honlapjukon is fent van: [link]

G.SHDSL-t hurokhordozással kínál még a Pantel(most már Invitel) és az Actel, valamint az Externet de ez viszontértékesített terméke valamelyik előző kettőnek. A Tíkom 76 településen kínál G.SHDSL szolgáltatást, a Pantel szűk egy tucat és a Bp-i lefedettség is elég csekély. Actal lefedettsége még csekélyebb alig 12 Bp-i telefonközpontra korlátozódik.

(#2) Cloud


Cloud
tag

Hát nem irigyellek, én sem bírom amikor túlbonyolítják a dolgokat. Ez a szerelő kolléga meg elég merész, hogy így le akar húzni, persze közben meg hivatalosan azt mondja hogy nem lehet kiépíteni, hát ez szép mondhatom...:((( :(

Szerintem írnod kéne valami hivatalos levelet, esetleg panaszlevelet, bár nem tudom egyáltalán lesz-e valami hatása, de azért egy próbát megér.

There is no difference between eternal birth, restoration from the fall and the finding of the philosopher's stone.

(#3) Zoloft válasza shabbarulez (#1) üzenetére


Zoloft
tag

Nos, minden szolgáltató azt mondta, hogy ha egy másik névre szóló azaz második vonal is bekötésre kerül, akkor a második adsl-nek sincs technikai akadálya. Ezt megerősítette a T-COM is, aztán kis időre rá visszavonták ezt.
Nem szolgáltatót szeretnénk váltani, hanem 2. internetet beköttetni. Egy sajnos nem elég.
Ezzel a második bekezdésedre is választ adtam.

Röviden, az ügyintézés legelején mindkét fél 100%-ra biztosan mondta az ADSL (és itt még másról nem volt szó) bekötését, feltétel a második telefonvonal bevezettetése volt, ami nem jelen problémát (illetve akkor még nem) sem nekik sem pedig nekünk.
Ez egyébként is egy létező megoldás.

(#4) Zoloft válasza Cloud (#2) üzenetére


Zoloft
tag

Igen, nem feltétlen a technikai részről akartam hogy szóljon a rövid szösszenetem, hanem az emberiről.
A telefonos ügyfészolgálat több mint 1 hónapja lekoptat, a szerelő pedig (máshoz nem is fordulhatok, mert övé az adott körzet) össze-vissza kavar és megpróbál lehúzni...
Igaz 70%-os (ha jól tudom) részesedésné/lefedettségnél (T-COM - M.O. területe) egy monopól helyzetben lévő cég bármit megtehet.
Szerencsétlen szolgáltatókat sajnálom...bérlik a vonalat, a T-COM pedig szintén bármikor keresztbe tehet nekik.. :(

[ Szerkesztve ]

(#5) shabbarulez válasza shabbarulez (#1) üzenetére


shabbarulez
őstag

Még annyit ehhez hogy a ADSL csomag ez egy best effort kategóriájú netszolgáltatás a G.SHDSL-t meg jellemzően garantált jellemzőkkel kínálják. Épp ezért míg ADSL ha rendelsz egy akár 8 Mbps-et azt lazán bekötik legyél akármilyen messze a központtól. Így aztán csak a vakszerencsén és a rézkábel hosszán múlik hogy a maximum sebességed 512 kpbs és 8 Mbps között hol fog elhelyezkedni.

G.SHDSL-nél a garantált jelleg miatt ezt nem fogják csinálni, ott ha a vonal nem képes mondjuk a 2 Mbps-re akkor nem létesíthetővel vissza fogják dobni a rendelést.

Ezen kívül de ezt nem 100% a G.SHDSL és az aktív telefon előfizetés sem fér talán össze. A G.SHDSL nem megy párhuzamosan a hangszolgáltatással, így csak vonalra rendelhető meg amin nincs semmi, még a hangszolgáltatás is egy nem létesíthetőségi kritériumot hozhat magával.

De ha pl. épp nincs szabad port kapacitás akkor is elutasíthatnak azzal hogy nem létesíthető, szóval ez a fajta elutasítás elég sokféle okból eredhet, ha nem konkretizálják pontosan mi is az oka max találgatni lehet az okait.

(#6) Zoloft válasza shabbarulez (#5) üzenetére


Zoloft
tag

Tudod az a baj, hogy senki nem utasított el minket. Úgy egyszerűbb lenne.
Mindenre a LÉTESÍTHETŐ választ adták és megnyugtattak, semmiféle akadálya nincs a dolognak. Egészen a mostani hétig nem volt szó szinkron-dslről...

Jelenleg működik nálunk egy üzleti csomag, ezt írtam is. A bizonyos cég képviselője szerint egy második bekötése egy második telefonvonal bekötésétől függ, ennek pedig nincs technikai akadálya. Technikai nincs. T-COM-os van.. :(((

(#7) shabbarulez válasza Zoloft (#4) üzenetére


shabbarulez
őstag

"Szerencsétlen szolgáltatókat sajnálom...bérlik a vonalat, a T-COM pedig szintén bármikor keresztbe tehet nekik.. "

Szerencsétlen szolgáltatónak senki nem tiltja hogy saját hálózatot építsen és akkor nem kell bérelni. De azt nem akar, mert az neki pénzbe kerülne. Helyette inkább építseki más, aztán vár arra hogy hatóságilag kötelezve legyen az aki kiépítette hogy számára kötelezően ossza meg és utána ő már csak bérli, hatóságilag szabott árszint mellett.

Nagyvárosokban Tíkom nincs igazán monopól helyzetben, más technológiával szinte mindenhol van konkurens szolgáltató aki hasonlóan netet kínál. Ma már inkább csak a kisebb településeket lehet azt mondani hogy egyedül van Tíkom a szolgáltatásával, de azért mert ott rajta kívül más nem is akar szolgáltatni. De igazából ott is van valami verseny hisz mind nagyker, mint hurokátengedés konstrukcióban kötelezően meg kell osztania a hálózatát, így csak az alternatívokon múlik hogy élnek ezekkel a lehetőségekkel.

Ha a szerelő szívózik akkor fordulj a feletteséhez a problémáddal.

(#8) Zoloft válasza shabbarulez (#7) üzenetére


Zoloft
tag

Beszéltem az Invitel ügyfélszolgálatával, az információ tőlük származik, ergo a 70% igaz és a nagyvárosokra is vonatkozik, kivéve BPest.

Mivel én nem pesti vagyok, ezért sajnos az ottani egyéb megoldások számomra nem választható alternatívák.
Rákérdeztem a témára Mo. 2 legnagyobb szolgáltatójánál is, ők nem egészen úgy gondolják ahogy te írtad..bár ez végülis nem meglepő részükről.

Fordultam. Szokásos válasz. Elbírálás alatt, értesítenek, ha döntés született.

[ Szerkesztve ]

(#9) troller


troller
senior tag

Én egy sima szolgáltatóváltásnál tapasztaltam meg, hogy mennyire betart a Tö-CöM. Laza 1 hónapos kiesésem volt a két 1 megás csomag között, persz egyik se tőlük volt. :(((

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#10) Zoloft


Zoloft
tag

Korábban itthon telefon nélküli konstrukcióra váltottam. Megjöttek a tékomos szakik, nagy bőszen nekiálltak a munkának. Amikor a "szerelés" elkészült, a Vista-s gépemen próbálták tesztelni a netet, kihagyva a routert, hogy működik-e.
Mindenáron a téonlányhoz akartak belogolni az akkountommal, majd 10 perc sikertelenség után, miután szóhoz jutottam, elárultam nekik, hogy nem náluk vagyok előfizető..
Na eddig a pillanatig tényleg rendesek voltak..
Miután megtudta ezt a fontos információt, fölugrott, nincs ideje, meg egyébként is minden ok és elviharzott a segédjével együtt.
Leteszteltem magamnak.

(#11) twollah


twollah
nagyúr

A szerelovel elbeszelgetnek es a beszelgetest rogzitenem, majd szepen elslattyognek vele mondjuk a birosagra es feljelentenem.
Elotte persze meg meglebegtetnem a szerelonek a birosagos dolgot hatha eszhez kap.

Eleg szomoru, hogy sokan masok nyomorabol akarnak hasznot huzni.
Tudom ez megy mindenhol, de engem tovabbra is ledobbent.

[ Szerkesztve ]

(#12) Zoloft válasza twollah (#11) üzenetére


Zoloft
tag

Ma 16x próbáltam telefonon elérni, nem vette föl egyszer sem...Ami érdekes, bár valószínűleg merő véletlen, ma 23:00-kor "ledobott" a net a stúdióban és nem is tudtam újracsatlakozni. Az internet-szolgáltató ügyeletét fölhívva azt a választ kaptam, hogy T-COM hiba 72 órás javítással, várjak türelemmel.... :W

(#13) twollah válasza Zoloft (#12) üzenetére


twollah
nagyúr

Szopatnak.
Mi lenne ha vmi ismeretlen szamrol hivnad?
A tobbit mar gondolom tudod (torbe csalas, stb).

(#14) Zoloft válasza twollah (#13) üzenetére


Zoloft
tag

Próbáltam ma, természetesen ki van kapcsolva. A T-COM pedig hadarja ugyanazt...
Lehet hogy feladom.

Hajnali 2-kor állítólag a T-COM javította a hibát, ennek ellenére "a távoli számítógép nem elérhető".
Most az internetszolgáltató technikusát várom. Már nem is érdekel a második net, az elsőt szeretném/szeretnénk használni. Valami más, alternatív megoldás lesz itt a nyerő, de mi? Kábel? Mennyire stabil az upload? Ugye a skydsl és a mikro alapból kilőve...

(#15) twollah válasza Zoloft (#14) üzenetére


twollah
nagyúr

Szerintem a kabelnettel jobban jarnal.
Nezd meg a UPCt, kellemes arakkal dolgoznak, egyetlen baj veluk, hogy 250giga a forgalomkorlat, bar ez lehet, hogy az uzleti csomagokra nem ervenyesek.

(#16) Zoloft válasza twollah (#15) üzenetére


Zoloft
tag

A honlapuk szerint nem építhető ki Tatán...azért rákérdezek. Az áraik tényleg jók!

(#17) Zoloft


Zoloft
tag

Tatán nem kiépíthető....Ezt a területet megvette egy számomra (még) ismeretlen cég. Persze náluk semmilyen használható megoldást nem találtam. :O

(#18) twollah válasza Zoloft (#17) üzenetére


twollah
nagyúr

Akkor mar a nagy magenta olelo?!? (fojtogato) karja es a szerelo nemiszerve a szadban.

(#19) bambano válasza Zoloft (#14) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Néhai Hungarodigitelnek volt műholdas netje, nem volt vele semmi gond.
A upc-től pedig akár üveges internetet is vehetsz (nem biztos, hogy olcsóér), azon annyi lesz az upload, amennyit kérsz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20) twollah válasza bambano (#19) üzenetére


twollah
nagyúr

A UPC nem elerheto nala...

(#21) Zoloft válasza bambano (#19) üzenetére


Zoloft
tag

Ha jól tudom műholdas neten nincs upload, ezt valamiféle olcsó megoldással lehet kiegészíteni, pl ISDN. Nekem minimum 1 Mbit upload kellene / 2 gép. :F

(#22) Zoloft


Zoloft
tag

Egy helyre 2 telefonvonallal létesíthető/beköttethető 2 különálló adsl hozzáférés?

(#23) philoxenia válasza Zoloft (#22) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem, felnőtt magánszemély köthet egyet mindenképpen, ugyanazon címen, más előfizető nevére kötött előfizetésekre, a T-Online nem ír korlátozást, szerződési feltételeiben. :) Tehát elviekben egy ingatlanra elég sok előfizetés köthető.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#24) Zoloft válasza philoxenia (#23) üzenetére


Zoloft
tag

Nekem is ez volt a gyanúm, de a szerelőt a mai napig nem érem el...
Azt hiszem holnap hívom a T-Com központot és kérem a "főnökét". :W

(#25) philoxenia válasza Zoloft (#24) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Annak idején a UPC Direkttel volt olyan vitánk, hogy mint régi előfizetők, lejárt előfizetésünk megújításához szerettük volna megkapni, az akkor aktuális új előfizetéshez járó kedvezményeket.
Az ügyintézővel folytatott beszélgetésünk nagyjából:
-Szeretnénk megkapni mi is a kevezményeket.
-Nem lehet, az csak az új előfizetéshez jár.
-Akkor lemondjuk a régi előfizetést, majd bemegyünk és kötünk egy újat.
-De az sok utánajárással jár.
-Nem baj, nekünk megéri.
-Képesek lennének megcsinálni?
-Természetesen.
-Akkor kapcsolok valakit, várjanak.
A másodikként kapcsolt, hatáskörrel gondolom bővebben ellátott ügyintézővel megegyeztünk, elöfizetési díjunk 6700-ról 4000-re csökkent, ráadásul még a Sport1, Sport2-t is megkaptuk ezért az összegért. :)
Ne hagyd magad elhajtani, mindenkinek van főnöke, a lényeg, hogy rögzítsék a beszélgetést, akkor nem merik megtenni, hogy nem kapcsolnak tovább.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#26) bambano válasza Zoloft (#21) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Nem jól tudod, a hungarodigitel műholdas netje szimmetrikus. A késleltetése kicsit nagyobb, mint a drótos neté, de ha nem kőkori oprendszered van, akkor ez nagy állományok mozgatásánál nem gond.

Szerintem a mai vezetékes telefonhelyzetben a matáv nem fog kekeckedni, annyi drótot ad, amennyit kérsz. Ismerős utánajárt a cégének, 4-6 vonalat szemrebbenés nélkül kapott volna.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27) philoxenia válasza bambano (#26) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Két dologról beszéltek szerintem, Ő a közvetlen műholdas kapcsolatra gondolt, az A-net pedig a földfelszínen szolgáltat, a műholddal nincs közvetlen kapcsolata az előfizetőnek, ha jól értem a honlapjukat.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#28) Zoloft válasza philoxenia (#27) üzenetére


Zoloft
tag

Így van, én erre gondoltam! :K

(#29) Zoloft válasza bambano (#26) üzenetére


Zoloft
tag

Ha visszaolvasol, pont ezt írtam le, sajnos több mint 30 napja kekeckedik... :(

(#30) bambano válasza philoxenia (#27) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A hungarodigtel netje mennyiben nem közvetlen műholdas kapcsolat?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31) bambano válasza Zoloft (#29) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Elhiszem, de maradjunk annyiban, hogy egy szűkülő piacról elengedni egy jó vevőt, az engem meglep. A datanetes ügyélkapcsolati embert alig tudta haver elzavarni, hogy bérelt vonalat akar, nem kosár adsl-t összebondolva.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#32) Zoloft válasza bambano (#31) üzenetére


Zoloft
tag

Csak azt nem tudom, hogy ha holnap/ma is azzal zárul beszélgetésünk a telefonos kisasszonnyal, hogy "elbírálás alatt" , akkor mi legyen a következő lépés. Na mindegy. Új hét új remények. Küzdök a T-COM kegyeiért :Y

(#33) philoxenia válasza bambano (#30) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Egyik elérhető leírás a szolgáltatásról /lakossági/ [link]
"Az A-net, az Antenna Távközlési Rt. szélessávú és folyamatos Internet elérési szolgáltatása, a lakossági felhasználók, valamint kis- és középvállalkozások számára, mely a korszerű, olcsó de ugyanakkor minőségi megoldások létrehozására alkalmas WLAN technológia alkalmazásával került kialakításra."
Ez olvasható a honlapjukon, ebből arra lehet következtetni, hogy nem az előfizető forgalmaz a műhold felé, hanem ő wi-fin kapja, adja a jelet.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34) Zoloft


Zoloft
tag

Na...szerelő ÚR végre elérhetővé vált. 2 percnyi "én azt nem vállalom után" "nincs időm" beszólással rámtette a telefont. Hívtam a központot, ők úgy látják még 2 nap van hátra a 30-ból és elbírálás alatt van a dolog....
Kértem a felettesét..."nem tudok senkit adni sajnos most, ha panasza van, fáradjon be budapesti irodánkba"...

Balkán Style. No comment.

(#35) shabbarulez válasza Zoloft (#34) üzenetére


shabbarulez
őstag

Sajnos balkán.

Talán közelebb is van hozzátok, mondjuk T-Pont nem tudom mennyire alkalmas az ilyen jellegű probléma megoldására, de azokból kettő is van Tatabányán ami hozzátok a legközelebb esik. [link] Esetleg ottani telefonszámon próbáld előbb.

(#36) Zoloft


Zoloft
tag

Ma egy kisebb botrány után elértem, hogy végre pénteken lesz uj telefonvonal!! :C

(#37) Wolverine válasza Zoloft (#36) üzenetére


Wolverine
félisten

Részletek is jöhetnek :) Grat! (bár az szomorú, hogy ehhez botrány és ennyi idő kellett... :()

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#38) philoxenia válasza Zoloft (#36) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Írd meg a címlapra, biztosan tanulságos lesz. :)
Persze várd ki az öt-hat napot, a két írásod között, vagy írd hozzá az íráshoz.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#39) Gyula_


Gyula_
tag

Ha úgy érzed, h sérültek a jogaid: fogyasztóvédelmi főfelügyelőség.
Egy net előfizetéssel biztosan nem lehet megoldani?

Szerk.: Ja, most látom, megoldódni látszik... ;)

[ Szerkesztve ]

(#40) Zoloft válasza Gyula_ (#39) üzenetére


Zoloft
tag

Egy előfizetéssel sajnos nem. A műsorsugárzáshoz szükséges a megfelelően nagy upload. Úgy tűnik igen...pénteken minden kiderül :K
(Vol egy netleállásunk és az említett delikvenst küldték ki hozzánk ellenőrzésre...hehe)

(#41) Zoloft


Zoloft
tag

Szombati napra igérték az uj ADSL-t, üröm az örömben, technikai okok miatt az előző upload-ja csökkenni fog az újnál pedig max. 500K-t garantálnak a 960-ból.
Tegnap már másik szerelő jött.... :C

(#42) szöszkenő


szöszkenő
csendes tag

Mindenképpen úgy érzem, hogy félreértések tömkelege. Ha felhívos a telefonos ügyfélszolgálatot kérd rögtön a felettesét az operátornak, szakmai irányító sosem ad neked ilyen kitérő választ, és mindig a segítségedre lesz! Ez nem jelent azt, hogy az ügyfélszolgálatos nem tud mindent, és kitér a válasz alól, de korlátozva van az információ kiadási lehetőség (ezt nevezted úgymond gépi ismétlésnek) de ha te nem értesz vele egyet kivizsgálják és segítenek! Hidd el, tuti így van ! Lehet, hogy kell hozzá egy újabb vonal, de mindenkinek a nevén korlátlan mennyiségű telefonvonal lehet.
Akár ugyanabban a lakásban, vagy családi házban, üzletben... de egy vonalon (telefonszámon) csak egy kiépítésére van lehetőség egyidőben. A szerelőt pedig ha megtalálod rugasd ki (KOMOLYAN !!!!!!!!!) mert az ilyenek miatt kell szégyenkezni ma mindenhol, és ez alapján ítélik meg a tékomot is ugye...
Kíváncsi vagyok a végeredményre! :K

szöszke

(#43) philoxenia válasza szöszkenő (#42) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Először azt hittem, a szöszt kened. :D
De látom, aláírva, hogy szöszke akkor gondolom a hajszín. :DDD
Üdv körünkben. :)

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.