Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) seolwon


seolwon
tag

Én azt látom itt a környéken hogy sokan belefutnak rossz vételekbe úgy is hogy elvileg értenek hozzá, családban a harmadik autó, néha még bütykölni is szoktak, aztán az "új" autó rengeteg áll a garázsban vagy a szervízben. Persze legtöbbször 7-800k körüli Passat vagy BMW 300k kilóméterrel, az ilyet sose értem meg.

Én várom a folytatást :)

(#2) E.Kaufmann válasza seolwon (#1) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Mit nem értesz? Márkás német kocsi ócsóért :) , mi más kell még :D pedig egy swifttel vagy akár egy Citroen saxxoval kevesebbet copnának, ha nem akarnak autópályára menni, de szabályokat betartva városban ez a kettő is pont jó.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#3) #56573440 válasza E.Kaufmann (#2) üzenetére


#56573440
törölt tag

első autónak nekem e46 2.0 benzines szedán van 318 bmwből. itthon is ki lehet fogni normális állapotút, de az nem az alján lesz árban sem. 1.7-et adtam érte, de 9 évesen leigazolható 90k km, vezetett szervízkönyv, márkaszerviz se tudott belekötni, végig garázsos, kiskönyvben tankolás, óraállás vezetve dátummal, mellette lefűzve minden számla, az üzemanyagról is, éves kimutatás fogyasztás, szerviz költségek... mondjuk kerestem pár hónapig... itthon trend ugye hogy majomra van lóvé, banánra viszont nem adnak hitelt...

mindenki azt mondta hogy első autót olcsóért kell venni. nem igazán értettem miért... mondjuk húsz évesen akár. de 30 évesen inkább ha már megvolt a lóvé akkor vettem egy költségmentes megkímélt cuccot ami évekig jó lesz :DDD addig is volt kocsim csak főleg cégeseket hajtottam

[ Szerkesztve ]

(#4) HoaryFox válasza E.Kaufmann (#2) üzenetére


HoaryFox
őstag

Nekem azért benne volt, hogy hosszabb távon se legyen kínszenvedés az autó, ugyanis ha túlórázom, akkor kocsival megyek be a ~65 km-re lévő gyárba, ahol dolgozom.

A Swift nálam élből kiesett, nem azért mert rossza autó volna, sőt, lehet jobban felszereltet vagy fiatalabbat is vehettem volna belőle csak nem az én stílusom, valahogy nem éreztem volna magamat benne biztonságban.

Na, de nem fecsegek :D

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#5) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Mi köze a címben szereplő informatikus szónak a leírtakhoz?

Saját ismeretségi körből merítve és magamból kiindulva: az informatikus biztosra megy.
Ezek után a nincs próbaút, nincs alku, egyedül megyek megnézni eljárás helyből egyes. Találkozunk a pótvizsgán. :P

Ettől függetlenül sok örömöt és balesetmentes közlekedést a géperejűhöz! :)

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#6) VoidXs


VoidXs
nagyúr

Az Astránál csak egy jobb döntés van, a Suzuki Swift (az enyém 92-es). Tökéletes kuplungja van 23 év után is, a szerelők rémálma, egyedül féket kellett benne cserélni, meg nemrég az utángyártott központi zár ment benne tönkre. Autópályaképes, és ha szórakozni akarsz vele, a 7.5 másodperces gyorsulásával arra is tökéletes.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#7) szőröscica válasza VoidXs (#6) üzenetére


szőröscica
addikt

Mennyire gyorsul 7.5 másodperc alatt? 50-re? :DDD

(#8) #56573440 válasza szőröscica (#7) üzenetére


#56573440
törölt tag

erős hátszélben, kizsírozott szakadékban, egy fekete lyuk eseményhorizontján túl talán ;]

(#9) VoidXs válasza szőröscica (#7) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Egyszer próbáld ki, nem olyan nehéz találni egyet, csak Shelles benzin kell bele, és fellövi a francba. 50-nél 2-es, 85-nél 3-as. Persze minden egyes kiló számít, én 65 vagyok, azzal ment 7.5-öt. +80 egy utas, és már 10-nél jársz. Ültesd tele a kocsit, és 50-nél nem megy tovább.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#10) Stanlee válasza #56573440 (#8) üzenetére


Stanlee
őstag

Ne aggodj, most egy 1.33L Dual VVT-i benzines (99 LE) Toyota Auris van nalam, az is egy Fredi es Beni auto, sokszor az az erzesem, hogy kellene bele valami pedal amit tekerhetnek labbal, hogy jobban gyorsuljon :-) Pedig majdnem 100 LE-s a gepsarkany...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#11) VoidXs válasza Stanlee (#10) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nálunk van egy Toyota Avensis, és egy marék ürülék a márka. Csak a baj van vele, most éppen a befecskendezés pusztult meg, szóval az amúgy is esélytelen gyorsulását, amit az interneten 11 köré írnak, de a valóság inkább 16, feltornászta szépen fél perc köré. Egyszer megpróbálom ellene a 100 métert biciklivel :D

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#12) #90933760 válasza szőröscica (#7) üzenetére


#90933760
törölt tag

10s körül érik el a százat.

[ Szerkesztve ]

(#13) VoidXs válasza #90933760 (#12) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Fogalmam sincs, hogy az előző tulaj mit pakolt bele, bár öreg néni valószínűleg nem sokat. Az út lényegében sík volt, a zöldkártyán 65 lóerő van. A Shelles benzin (nem fizetett hirdetés) óta ilyen, azelőtt tényleg 10 körül teljesített.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#14) rgqjx válasza VoidXs (#11) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Szerencsétlenül beültél egy hulladékba - ami bármilyen más márka is lehetett volna - és ez alapján kijelented, hogy "egy marék ürülék a márka". :U :C

(#15) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Ha astrarol kell segítség, írj nyugodtan. 12 eve az van, ismerem a rohadekot ;)

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#16) Petyyyyy válasza alkatraz3000 (#15) üzenetére


Petyyyyy
addikt

És a rohadék itt más értelmet nyert. :) Nekünk is az van...meg nem mondom hány éve. :D
Igaz 8 éve már a G.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#17) HoaryFox válasza Petyyyyy (#5) üzenetére


HoaryFox
őstag

Hát, informatikában igen, biztosra megyek, de kb. annyit értek még jelenleg is az autókhoz, mint teszem azt egy pék az űrhajózáshoz :DD

Az, hogy én neten keresgéltem sok információt arról, mit is kéne tudni az autóról, mik a gyenge pontjai, valamennyit ér ugyan, de a tapasztalat azért mégiscsak többet ér, mint a netről szedett, néha kétes eredetű bölcsességek.

És, hogy egy kis spoiler legyen benne, eddig nem volt durva hibája az autónak, de még legalább 1 előzményes blogposzt ki fog kerülni, amíg a jelenhez érek. :)

(#15) alkatraz3000: Köszönöm előre is a felajánlást, hát abból a szempontból rohadék, hogy már van rajta rozsda, de az még egy messzi-messzi projekt :))

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#18) alkatraz3000 válasza HoaryFox (#17) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

"Messzi-messzi" nehogy azt hidd, közelebb van az mit gondolnád, jön a tel es szublimalni fog.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#19) HoaryFox válasza alkatraz3000 (#18) üzenetére


HoaryFox
őstag

Az a messzi-messzi az jövő tavaszt jelent, addigra talán össze is kuporgatom a rávalót. Hogy hol rozsdás, azt nem lövöm le előre ;)

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#20) alkatraz3000 válasza HoaryFox (#19) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Ne is, nem tudjuk hol tud rohadni egy astra ;) vigyázz a csillapító ki ne szakadjon, mert szokása.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#21) HoaryFox válasza alkatraz3000 (#20) üzenetére


HoaryFox
őstag

Azért annyira nincs elrohadva, meg lett nézve. Csak a 2 hátsó sárvédőn, meg a jobb oldali küszöbön vannak rozsdavirágok, de most már tényleg nem mondok többet, mert nem lesz miről írnom :D

Inkább valaki arról írna, hogy milyen a stílusom? Unalmas? Hosszú? Érdekes? stbstb. :K

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#22) #90933760 válasza HoaryFox (#21) üzenetére


#90933760
törölt tag

Húzd fel 500 lovasra a motort.

(#23) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

pár gondolat
1. ha autót vettél, főleg, ha nem teljesen tutti az előélete, akkor olajcsere, vezérléscsere
2. a szervíz az az a lötyi, amit a sámánok isznak. az autót szervizbe hordjuk és szervizkönyve van. ugyanitt az si előtagok rövid magánhangzóval írandók.
3. a suzuki gyorsulási ideje nem fog 3/4-ére csökkenni csak attól, hogy shelles benzint raksz bele. jó eséllyel semmi hatása sem lesz rá, kisebb eséllyel rontani fogja a teljesítményt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24) #56573440 válasza bambano (#23) üzenetére


#56573440
törölt tag

top gear vagy társai csináltak egy tesztet anno amikor pont a jobb minőségű üzemanyag - teljesítmény mutatót nézték.

mérhető eredményt meglepő módon csak az erősebb vasakon talán egy impreza volt a teteje a történetnek tudtak produkálni. valóban érezhetőt sehol

(#25) CaNNa3IS


CaNNa3IS
senior tag

Most ez milyen autó?
8 szelepes F astra ?

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#26) HoaryFox válasza CaNNa3IS (#25) üzenetére


HoaryFox
őstag

A következő posztból egy kis ízelítő: 1992-es ferdehátú, 1.4 8V 60LE C14NZ motorkód

De ennél többet nem mondok :P

Jaj, de titokzatos vagyok :DDD

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#27) #90933760 válasza HoaryFox (#26) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nagy teljesítményű sövénynyíró.

;]

(#28) HoaryFox válasza #90933760 (#27) üzenetére


HoaryFox
őstag

Nana :D első autónak bőven elég ez a kisebb ménes, előbb ezt tanuljam meg "kordába tartani" (jujj :DDD )

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#29) alkatraz3000 válasza HoaryFox (#28) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Várost ne hagyd el vele. Nekem a c16nz is halál :D

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#30) HoaryFox válasza alkatraz3000 (#29) üzenetére


HoaryFox
őstag

Pedig muszáj :D 65 km-re lakom a munkahelyemtől, és túlóra esetén valamivel be kell jönni, meg haza is kell menni :))
Egy emberrel szerintem nem vészes az ereje, de azért érződik, hogy emelkedőn fogy a kraft.

Amúgy is Alföldön lakom, itt nincsenek hegyek ;]

Szerk.: és tessék itt a második rész, amiben majdnem mindent elmondok az autóról: [link]

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#31) zolee5016 válasza Petyyyyy (#5) üzenetére


zolee5016
őstag

Mi köze a címben szereplő informatikus szónak a leírtakhoz?
Talán ,hogy kiemelje Ő most milyen okos is....

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#32) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Úgy láttam, sokak szemét szúrja az "informatikus" szó a bejegyzéseim címében, ezért átfogalmaztam.
Remélem így már nincs benne semmi félreérthető. :)

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#33) #90933760 válasza HoaryFox (#30) üzenetére


#90933760
törölt tag

Én az egyhatost vettem volna minimum és központis se kéne soha, de végül is lehet ezzel menni. 65Km-re klíma nélkülit, megint elég izé. A Km óra vissza lett tekerve.
Mikor tervezed lecserélni?

(#34) snecy20 válasza HoaryFox (#32) üzenetére


snecy20
veterán

Mostmár meg nem szabadulsz tőle! :))

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#35) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

A környezetvédelmi besorolasod is el van baszarintva.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#36) CaNNa3IS válasza HoaryFox (#26) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Hibátlan választás :-D

Nekem is az van igaz 2001 -es és új vétel volt de még gyűröm.
Még horvátországban is voltam vele. 5 személy + csomagok. Egy kis emelkedőn padlógáz 70 :-)
Már csak városban használom meg max balcsi ha leugrok faterékhoz.

Igénytelen.
Pár éve kellett fékerő szabályzót(vagy valami ilyesmit) cserélni a vizsga miatt. Egyszer hátsó kipufogó dobot
Kb egy éve kellett egy balos ablakemelőt, hűtőt, vízpumpát cserélni. Vízpumpát is csak mert az előző hombár szarul rakta fel és eresztett.
Filléres az alkatrész hozzá.

Sose volt olyan hogy nem indult.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#37) Petyyyyy válasza HoaryFox (#32) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nem szúrja a szemet, csak épp vártam volna, hogy.... - saját készítésű motorvezérlést programozol hozzá vagy ilyesmi. ;] :D

Azt hittem rákötsz valahogy a foglalkozásra. :)

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#38) HoaryFox válasza #90933760 (#33) üzenetére


HoaryFox
őstag

A klíma nekem nem egy létfontosság, oké, jó dolog, de nem ez volt a legfontosabb szempont. Nem mindenkinek ugyanazok az igényei. Igazából ez az autó nekem egy teszt, hogy a jelenlegi jövedelmem mellett mennyire tudom fenntartani az autót.
Amúgy egy 3-4 évet szerintem még használni fogom, aztán talán valami fiatalabbat veszek, persze, ha jól jövök ki a dologból és nem kell eladnom előbb, mert nem tudom fenntartani.

A kilométerről meg annyit, hogy "nem kilométert veszünk, hanem állapotot" :))

(#34) snecy20: Fenébe :DDD

(#35) alkatraz3000: Ezt kifejtenéd nekem? :)

(#37) Petyyyyy: Hmm... nem is olyan rossz ötlet ;]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#39) #90933760 válasza HoaryFox (#38) üzenetére


#90933760
törölt tag

Fekete matrica a hátsó rendszámon, a karbis benyások kapnak feketét, injetes már pirosat vagy mi van most, pár éve változtattak a színeken. Fingom sincs.

(#40) alkatraz3000 válasza #90933760 (#39) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

C14NV nem létezik, gyártás elején volt nagyon kevés. Nekem c16nz már kék matricás, es 93-as pedig.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#41) #90933760 válasza alkatraz3000 (#40) üzenetére


#90933760
törölt tag

Kicsit utána néztem, az injetes, lambda szondával szabályzott, katalizátoros benyás az kék, a tiéd is azért az. Az övének is annak kéne lennie, nem feketének.

(#42) alkatraz3000 válasza #90933760 (#41) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Ezért mondtam, hogy rossz :)

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#43) HoaryFox válasza alkatraz3000 (#42) üzenetére


HoaryFox
őstag

Hát, nem én vizsgáztattam, hanem még az eladó, de nem hiszem, hogy véletlen kapott rosszabbat, mint amilyent érdemel... vagy én nem értem :D

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#44) alkatraz3000 válasza HoaryFox (#43) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

De, en simán el tudom képzelni. Viszont igy szmogriadoban buszozhatsz ;)

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#45) HoaryFox válasza alkatraz3000 (#44) üzenetére


HoaryFox
őstag

Eh, Pestet kb. szökőévente 1x ha látom, akkor se saját járművel :DDD

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#46) #90933760 válasza HoaryFox (#43) üzenetére


#90933760
törölt tag

Biztos, hogy injektoros? Volt ebből karbis is.

(#47) HoaryFox válasza #90933760 (#46) üzenetére


HoaryFox
őstag

Ezt honnan tudom biztosra megmondani? :U A motorkód biztosan C14NZ, mert az van forgalmiban is.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#48) alkatraz3000 válasza HoaryFox (#47) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Akkor injektoros. Mondom karbisbol egyáltalán nem készült sok, kétlem, hogy ilyen használatban lenne .

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#49) #90933760 válasza alkatraz3000 (#48) üzenetére


#90933760
törölt tag

Akkor katalizátor nincs benne vagy lambda szonda? Valamiért feketét kapott.

(#50) alkatraz3000 válasza #90933760 (#49) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Mindegyik van benne gyárilag. Egyszerűen el van cseszve.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.