Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Voloka


Voloka
tag

Ez igen!

(#2) Fecogame


Fecogame
veterán

Szép munka!

Az a körablak csak engem emlékeztet egy mosógép ajtajára? :DDD

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#3) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Nagyon igényes lett. Gratulálok szép munka!

Üdv: Csabee.

(#4) hl225


hl225
tag

Szép lett! Ügyes vagy!

(#5) myckey


myckey
veterán

Jó volt átolvasni, elmélkedni rajta egy sort.
Remek művelet !

:R

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#6) UnA


UnA
Korrektor

Amikor megláttam, akkor egyből elkapott a brit hangulat :) habár ma már ott is díszítésként teszik fel utólag a házak falára.

(#7) kenand válasza Fecogame (#2) üzenetére


kenand
veterán

Inkább hajóablak :), de tény előtöltős mosógép ablaka is ekkora.
Tény inkább esztétikai célt szolgál. Jófogáson találtam 3 db-ot, gondoltam majd csak jó lesz valahova....3. a másik épület padlásteréhez került bevilágítónak.
Másikhoz meg nem kell nagyobb fény, mert projektor is van ott....
Bár itt már eléggé eltakarja a növényzet.

(#8) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Ez igen szép munka! Nagyszerű, hogy tudtál időt szakítani rá, mert olcsóbban kijött. A végeredmény meg ízléses lett titán felül. :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#9) zolikaDB válasza kenand (#7) üzenetére


zolikaDB
veterán

A fotokon milyen novenyek vannak?
Nagyon tetszenek. Plusz mi az a voros anyag alattuk?

(#10) Csabex


Csabex
őstag

Gratula! Nagyon szép lett, szép munka :) Ment is a könyvjelzőkbe, aztán ha majd odajutok, hogy lesz egy házunk, akkor fogom is alkalmazni :)

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#11) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Elképesztő, hogy mennyire hangulatos lett.

(#12) DoItYourself


DoItYourself
addikt

Gratulálok, szép munka, le a kalappal!
A bejárat fölötti légkondinak üveges körablak helyett egy zsalus nem lett volna jobb? Hogy ki tudja fújni a meleget.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#13) Jeanne d'Arc

Nagyon szép lett!

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#14) kenand válasza DoItYourself (#12) üzenetére


kenand
veterán

Az a másik oldalon van, ott nincs légkondi. Ahol légkondi van ott nem lett befalazva. Az egyik a ház elején a bejárati ajtónál van (ott nincs oda került a légkondi) a másik a teraszra néz ott nincs ablak, ha egyszer lesz időm belülről majd lambériázom és esetleg kerül rá egy vas rács.

(#15) kenand válasza zolikaDB (#9) üzenetére


kenand
veterán

Ha erre gondolsz...

Alulról felfelé:
yucca treculeana, yucca gloriosa superba és yucca rostrata.
Csapadékvédelmet kapnak , azaz télen van felettük tető, mert ugyan mínusz 15 (talán 20) fokot is kibírnak, de ez csak záraz föld esetén igaz Sok téli nedvességtől megrothadhatnak.

Alattuk a kő un. lávakő. .mulcs helyett, tartósabb, bár nem olcsó. Egy 20kg-os szák 1500-2000Ft
Talán itt a legolcsóbb

Ide - korábban- belinkelt képen meg musa basjoo ("télálló banán") és európai ciprusok vannak.

(#16) kenand válasza zolikaDB (#9) üzenetére


kenand
veterán

Mindenkinek köszönöm szépen a dicsérő szavakat.
:R

Ahova sok kő kellett oda már nem tudtam lávakövet venni, sima folyami kavics és 3-15cm-es bazalt kő került.
(Volt ahova-térkő alapnak szánt- 0-70-es bazalból válogattam ki kézzel ill, rostáltam)

Ha lesz időm majd a kert kialakításról is írok...(támfalak, lépcső, térkövezés, kerti utak, növények)

[ Szerkesztve ]

(#17) Vesa


Vesa
veterán

Gratulálok, szuper lett! :C

Egyébként szintén zenész, én is ezzel burkoltam le a fél házat. Belül is alkalmaztam, pl. a konyhában és a nappaliban a kandalló melletti falon is, illetve a terasz egy részén is. Tégláriumból rendeltem, ott lehetett olyat is, hogy a normál szeletek mellett törött darabokat is, így abból is vettem 10nm-t, így belekeverve a normál szeletek közé kicsit rusztikusabb hatást kelt.

A fugázást először elrontottam, mert sokan azt írták a neten, hogy a ragasztóval kell fugázni is, holott ez egy teljes tévedés! Amellett, hogy nagyon sötét szürke lesz ami csúnya, irdatlan nehéz is vele dolgozni. Utána váltottam a Baumit Manu1 falazóhabarcsra, amivel már szuper lett a fuga színe és állaga, illetve nagyon könnyen lehetett vele dolgozni. Aki szereti a rusztikus hatást, annak a téglaszeletes megoldás szinte kötelező!
Csodás dolgokat lehet vele csinálni, de a felrakás azért nem olyan künnyű, főleg a szintezés a teljesen random és girbe-gurba szélek miatt. Szóval kell hozzá türelem, de megéri!

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#18) Gibo


Gibo
senior tag

Wow...le a kalappal. Gyönyörű lett, nem semmi munka.

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#19) Janou


Janou
őstag

Gratula, nagyon szép igényes munka. :R Minden elismerésem. :K
Mi most vettünk házat és én is fel szeretném dobni az ablakok körül szeletelt téglával. :) Erre pont szembe jön a cikked. :D

(#20) PistiSan


PistiSan
addikt

Érdekes olvasmány volt, nekem a bejárat jobban tetszett az eredeti formában, de ízlésről nem vitatkozunk, szép munka.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.