Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) azbest


azbest
félisten

Na akkor ez a háttéralku gyanúsan versenyellenes. Abban az esetben, ha nem csak az MS maga árul armos laptopokat windowssal. Ha jól látom a nagyobb gyártóknál is van elvétve arm alapú win-es gép. [link]

Így, hogy beszállítóként megköti a gyártók kezét, ez visszaélés jellegű cselekmény. Nem összetévesztendő az appla laptopjainak osx kapcsolatával, mert ott az apple a gyártó maga. Az ms surface laptopokkal sincs gond pontosan ezért. De hogy az acer, lenovo, samsung és s többiek is csak az ms által lepaktált cégtől rendelhet alkatrészt, ez már gyanús.

(#2) fatpingvin


fatpingvin
őstag

mekkora veszteség ez a világnak... ja nem.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#3) gliskard válasza azbest (#1) üzenetére


gliskard
senior tag

Ez szerintem nem ilyen egyszerű, mivel a SW fejlesztés is költség, pláne amikor egy OS-ről van szó. Másrészről pedig lényegesen egyszerűbb a feladat amennyiben egy szűk HW variációt kell támogatni, ráadásul a tesztelés is legalább egy nagyságrenddel egyszerűbb és gyorsabb.
Az sem elhanyagolható szempont, ha maga a HW gyártó is beszáll a fejlesztésbe. Úgy gondolom egy ilyen méretű projekt elején egyszerűbb összedolgozni és ezért méltányosnak tekinthető ha történik egy megállapodás bizonyos idejű exkluzívitásról.

[ Szerkesztve ]

(#5) fatpingvin válasza pipeline (#4) üzenetére


fatpingvin
őstag

ez akárhogy nézem nekem nagyon úgy tűnik hogy a te egyéni problémád :P

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#6) Televan74


Televan74
nagyúr

Kellene már egy új Windows Phone. Néha a Lumia 550 előveszem nosztalgiából. :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#7) KISDUCK válasza Televan74 (#6) üzenetére


KISDUCK
addikt

A windows phoneban mi volt jó?

(#8) fatpingvin válasza KISDUCK (#7) üzenetére


fatpingvin
őstag

amikor megszűnt

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#9) Solten válasza pipeline (#4) üzenetére


Solten
addikt

ohwait

Saor Alba

(#10) azbest válasza gliskard (#3) üzenetére


azbest
félisten

Tudom ez eléggé megfoghatatlan dolog... de jogilag azon múlik, hogy a gyártó választása -e valami, vagy belekényszeríti a beszállító valamibe az erőfölényét kihasználva. Ha így zár ki más beszállítókat egy ilyen széleskörben használt os kapcsán, akkor ez minimum necces. Persze, ha nem volt senki más beszállító, aki akart volna beszállítani, az is más helyzet.

(#11) Televan74 válasza KISDUCK (#7) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nektek annyi hogy lehetett fikázni! :(((

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#12) fatpingvin válasza Televan74 (#11) üzenetére


fatpingvin
őstag

engem amúgy komolyan érdekelt volna...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#13) KISDUCK válasza Televan74 (#11) üzenetére


KISDUCK
addikt

Mondom rákérdek mivel a hsz.-edből az jött át, hogy te szeretted és engem érdekelt volna hogy mi tetszett neked benne, de akkor mindegy...
#lássukmegmindenbenalegrosszabbat

(#14) Televan74 válasza fatpingvin (#12) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nekem nagyon tetszett még a csempékkel együtt is, ami viszont PC -n nem jött be. A programok hiánya tette be nálam a kiskaput. Akkor megadtam magam a Androidnak. Most örülnék egy Windows 11 mobil verziós telefonnak ami tudja a droidos appokat futtatni.

#13 KISDUCK Bocs, azt hittem hogy csak trollkodsz. De akkor elnézést kérek.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#15) jattila48 válasza pipeline (#4) üzenetére


jattila48
aktív tag

Egyetértve veled, én még ide venném a "mindent is"-ezőket is.

„Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

(#16) fatpingvin válasza jattila48 (#15) üzenetére


fatpingvin
őstag

sőt, ha már itt tartunk vegyünk hozzá mindenkit IS... javárj :DDD

ezt még olyan sokáig lehetne folytatni :))

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#17) oZone762 válasza fatpingvin (#8) üzenetére


oZone762
tag

:DD :DD :DD

(#18) Silεncε válasza pipeline (#4) üzenetére


Silεncε
őstag

köszönjük az építő kritikát, sokakat érdekelt. Oh, wait...

[ Szerkesztve ]

(#19) fatpingvin


fatpingvin
őstag

most már én kezdem szarul érezni magam hogy kb mindenki beléjük állt :DDD

janem.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#20) Busterftw válasza fatpingvin (#19) üzenetére


Busterftw
veterán

Mindenki is! :D

(#21) janeszgol válasza Televan74 (#6) üzenetére


janeszgol
félisten

Lumia 635, 640, 550, 735, 950 nagy kedvenceim.

(#22) 1dude válasza KISDUCK (#7) üzenetére


1dude
aktív tag

Annyi volt a jó benne, hogy volt egy piszok olcsó használható okostelefon a Lumia 520 személyében.

(#23) E.Kaufmann válasza pipeline (#4) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Egyetértek.
Linux uraságnak amúgy se jó bármi, ami májkrém szaft. Úgy tesz mintha ott minden fasza lenne (köhöm Pöttering, és a desktopig még el se jutottunk)

Lumiáknál meg az alaprendszer jó volt, még a Windows 10 se volt bűnrossz, csak 1GByte RAM mellett nem kellett volna eltölteni. Meg a népszerűbb mobilos alkalmazások íróknak kellett volna (többet?) tejelni.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#24) E.Kaufmann válasza E.Kaufmann (#23) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

eltölteni=erőltetni

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#25) moleculez


moleculez
veterán

Én is nagyon csíptem a WP(10)-t. Lumia 925-930-1020 megvolt, valamint a családban pár L520 szétszórva. Nem fejlődött elég gyorsan, pedig lett volna benne kraft.
Én azt szerettem benne hogy funkcionális.Nem sokat tudott de azt jól és stabilan. Az iOS is így indult, aztán összeszedte magát.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#26) fatpingvin válasza E.Kaufmann (#23) üzenetére


fatpingvin
őstag

dehogynem, a hardvereiket kifejezetten szeretem, már ami nincs lezárva.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#29) this is life válasza fatpingvin (#12) üzenetére


this is life
Ármester

A kő egyszerű felület , gyengébb vason is élhető működés , maga a minimalista dizájn , keveset tudott de azt stabilan hozta. Nagy kedvencem volt a névjegyzékbe integrált fb névjegyek , a fehér minimalista ikonok , szemben az android kesze-kusza, színes rendezetlen megjelenésével, ezek mellett nfc, glance screen, timelaps videó,animált fénykép készítés ,utólagos fókuszpont kijelölés , idővonal a lumia usereknek , nokia here .
A lenti példám a módosított android felület , custom launcher-el

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#30) hokuszpk válasza fatpingvin (#12) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nemtartom magam ms berencnek, de epp most tettem uj aksit a Lumia 640 -be, mert a mainapig ezt hasznalom; oke alairom, nincsenek nagy igenyeim, amire kell, azt stabilan tudja, es szvsz a csempe mobilra teljesen el/kivan találva, azt meg nem kellett volna eroltetni, hogy az asztali windows is igy nezzen ki.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#31) KISDUCK válasza #32839680 (#27) üzenetére


KISDUCK
addikt

Instagram se volt rá hivatalos ugye? Facebook/messenger az volt rá amúgy?

Androidnál az értesítő led az gyártó függő volt, a Sony akkortájt alaptartozékként kezelte a telefonjain.

(#32) azbest válasza #32839680 (#27) üzenetére


azbest
félisten

A google nem ignorálta a platformot ;] Az ms kalózalkalamzásokat csinált, amit persze a google kizárt, kitiltott, perrel fenyegetett [link]

(#33) sz.balazs.95 válasza Televan74 (#6) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Pont azt?
Egy low budget, bazári szutyok. Ha már nosztalgiázás, akkor valami minőségi darab is lehetne, a platform fénykorából (kb bármi, ami WP 8.1 előtti, és normál hw felszereltségű).

Egyébként nekem is hiányzik a WP, de amikor a Nokia az olcsóbbnál olcsóbb szarjaikkal fosta tele a piacot, az azért elég kiábrándító volt. :( A Végén meg a Win10 teljesen nevetségessé tette az egész platformot, plusz hogy nem volt értelmes készülékkínálat sem.

#29 this is life:

Na ez a custom launcher pl állati ocsmány az OG UI-hoz képest. :(
De már a Win10 Mobile is elég meh volt.

Kb ez a gold standard sw és hw design terén egyaránt :K

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#36) moleculez válasza sz.balazs.95 (#33) üzenetére


moleculez
veterán

Nekem a W10 Lumiák is tetszettek, sőt nagyon is. A 930 számomra az egyik legszebb teló evör. Sok jó fotót lőttem vele. Az, hogy appok nem jöttek szépen megölte az egészet, de ráadásul a webappok (PWA) sem álltak úgy, mint manapság, de ha mégis, a böngésző nagyon hitvány volt. Nagyon. Annak is kellett vna egy chromium, de akkoriban a Metro stílusú Edge-t erőltették. Ráadásul másik böngésző sem volt. :(
Én onnan mentem droidra (P9) -> Nexus 6, majd felültem az iOS vonatra (iPhone 7).

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#38) this is life válasza sz.balazs.95 (#33) üzenetére


this is life
Ármester

Nekem a wp8.1 dizájn ami nagyon tetszett , a fenti hs-t is ahhoz próbálom a mai napig , egy kis w10m beütéssel . Mert maga az alapkoncepció akkor és azóta is tetszik.

A w10m készülékek hiánya már a végjáték kezdete volt. Béke poraira kiváló ügynök lehetett volna :K :) .

Qualcomm-on kíváncsi leszek a w11-re , hátha valaki értelmeset össze tud kalapalni az ms, bár a jelek nem ebbe az irányba mutatnak ha az x86/64-et veszi alapul az ember . (tablet ui , gesztusvezérlés vissza faragása funkciók tekintetében ) .

Wp8.1-en ez volt a felületelrendezés amit használtam, kialakítottam . Ez van most egy képernyőnyire össze zsúfolva, húzva kukarobi alatt .
Egy nagy előnye van es volt a wp-n az életnek ami nem más ,mint a google mentes élet ,meg kellett keresni a platformmentes alternatívákat, ennek köszönhetően pedig nem vagyok Os gyártóhoz láncolva .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#39) fatpingvin válasza hokuszpk (#30) üzenetére


fatpingvin
őstag

mindenki használjon ami neki a legjobban bejön, én ezt mondom, ha neked ez OK akkor használd. nekem a KaiOS-es nyomógombos strapamobil vált be, azt használom.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#41) sz.balazs.95 válasza #32839680 (#35) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Nekem ebben a témában elég sarkos véleményem van:
A Lumiákkal a fő bajom nem a design volt, mert az unibody polikarbonát már az N9 óta tetszett. (más kérdés, hogy szerintem a Harmattan UI sokkal jobban illik az egész koncepcióhoz, hiszen a kettő együtt lett kitalálva).
Viszont az ilyen olcsó fényes plasztik, egyszóval gagyi hatású Lumiáktól mindig is a frász kerülgetett. Ennek az egész platformnak a prémiumsága lett volna a lényege. A korai WP 7 mobilok még ezt a koncepciót követték, a HTC-ken a mai napig látszik az, hogy azok valaha flagship mobilok voltak. Ugyanez mondjuk az akkori Samsung Galaxykról nem feltétlenül mondható el. Egszerűen nagyon prémium, és nagyon időtálló mobilok voltak.
Az szerintem egy hülyeség, és okoskodás, hogy azért volt jó a WP, mert szar hardveren is ment. Kit érdekel? Aki okostelefont akar, az fizesse meg, vegye meg a rendes hardvert, és használja azt. :U Az Android sem azért volt szar, mert gyenge hardveren nem ment jól, hanem mert gyakorlatilag semmin, mert ha egy app szarul lett megírva, és elvitte az erőforrásokat, akkor az elvitte az egész rendszer stabilitását is. Gyenge hardveren semmi nem megy jól. Normális hardvert kell belepakolni a mobilba, és jóccakát. Az iPhone is azért tud annyira brutál jó lenni - azon túl, hogy az iOS nagyon hatékonyan bánik az erőforrásokkal - mert gyakorlatilag már 2 generációval előrébb jár SoC-ban, mint a Qualcomm, meg a többi.
A WP 7 mobilok is azért voltak olyan marha jók, mert konkrétan szigorúan csak egyféle hardver volt minden mobilban, egyféle SoC, RAM, még a kijelző felbontás is közös volt. Gyakorlatilag olyan stabil platform volt így, mint egy kézikonzol.
Ezt is persze a Nokia rúgta fel elsőnek, amikor csökkentett RAM mennyiséggel adtak ki mobilokat, mert akkor is már ilyeneken filléreskedtek, aztán meg csodálkozott a user, ha nem engedte néhány app telepítését. :U
Persze, hogy nem volt jó a UX Androidon, amikor a mindenféle noname SoC-kkel adták ki a mobilokat, nulla szoftveres tweak mellett, jóvanazúgy alapon.
A Lumia 735 már kvázi a platform 4. generációja volt (a 7.0-s, 7.5-ös és 8.0-s hullám után) abban a generációban nekem ez is, és a 830 is tetszett. De azért az igazi nagyágyú a 1520 volt, meg a 1020, csak azok ugye régebbiek még. Amúgy vicces, mert a 735-nek van egy kissé Xperiás-Jollás beütése az alakja miatt, azon tökre el tudnám képzelni a Sailfish OS-t is. :B
Ja igen, a 820-amnál imádtam én is azt, hogy leszedhető volt a hátlapja, de első blikkre full unibodynak tűnt a mobil. Az valóban egy nagy cucc volt, ma is az lenne, ha létezne ilyen! :R
A 640 XL meg már MS, az már nagyon a platform haláltusája volt, így az sosem állt hozzám közel.

moleculez:
Lehet, az elfogultságom miatt, de én sosem szerettem a Win10-es mobilokat. Egyszerűen azt a gyomrom már nem vette be. Ellenben akkoriban egy LG G4-et WP-vel tökre elfogadtam volna, mert az egy tök prémium mobil volt, csak nem túl jó szoftverrel.
Azzal, hogy a WP-t az appok hiánya ölte volna meg, sosem értettem egyet.
Elsősorban az átlag vevő el sem jutott a kérdésig, hiszen (emlékeim szerint) a platform vége felé, a Win10 megjelenése körül kb abból állt a Windows mobilok piaca, hogy voltak a nagyon olcsó, bazári, gagyi Lumiák, meg meg volt 1-2 nagyon drága, mint a HP, Lumia 950 XL, és asszem más nem is nagyon volt. Ja, meg volt olyan koncepció is, hogy a Win 10 Mobile kerüljön a 9" alatti eszközökre, függetlenül attól, hogy az mi. Egy olyan side-by-side összehasonlítást még így utólag is tökre csinálnék, hogy alaposan összevessek egy Win10-es Inteles meg egy Win10 M-es ARM tabletet, hogy melyikre milyen appok vannak, milyen a UI, stb. Mert csak a „full” Win10-ről vannak tapasztalataim, de az botrányosan szar tableten.

Visszatérve az appokhoz:
Szerintem pont az ölte meg az egészet, hogy a Microsoft minden erejét a kötötte le, hogy egyrészt megmentse valahogy a Nokiát, másrészt meg hogy egyesével rávegye a fejlesztőket arra, hogy az appjaikat adják ki WP-re is.
Mondjuk ahelyett, hogy a rendszer bugjait és csiszolatlanságait kijavítsák, vagy hogy a gyártókat meggyőzzék, hogy lenne értelme több árkategóriát is lefedni készülékekkel, és hogy esetleg legyen egy értékelhető készülékkínálat.

this is life:
Nekem eredendően a WP 7.x design az abszolút kedvenc, az ikonkészletével, az arányosságaival, esztétikájával, újító szellemiségével, meg mindennel.
A csempék mögötti háttér már egy olyan dolog volt, ami ezt a konzisztenciát törte meg, és sok háttér egyszerűen nem illik a UX-be, mint pl az sem, amit mellékeltél. Én már attól is frászt kapok, amikor valaki a Firefox-ot úgy témázza, hogy bonyolult grafikákat rak a címsor mögé. Minek? Legyen egy szolid szín, vagy max egy színátmenet, oszt kész. Legyen funkcionális, letisztult. Ha már mindenféle alakzatok vannak, amik ráadásul óhatatlanul overlap-elnek a UI alakzataival, az nem jó, sem esztétikailag, sem funkcionálisan. Ez lett volna az egész UX lényege pedig. Ha megnézed mondjuk a BKK utastájékoztatását, az sem tartalmaz semmi sallangot, csak pont annyi információt, ami kell a gyors, hatékony tájékozódáshoz. Ezért is lett Metro UI a neve. :)

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#43) sz.balazs.95 válasza #32839680 (#42) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Őszintén szólva én sem tudnék mit venni.
Én végül iOS-en kötöttem ki, mert ez nyújtja azt a fajta stabilitást, konzisztenciát, esztétikát, és rendszerszerűséget, mint anno a WP. az iPhone 8 meg ennek a platformnak és márkának a megfizethető modellje, de nem érzem szükségesnek a cseréjét. Ráér akkor, ha majd kiderül, melyik lesz az utolsó iOS rá, és majd az akkori budget iPhone-t megveszem.
Néha szemezgetek a XR-rel meg SE-vel, de mindig rájövök, hogy tulajdonképpen csak az újdonság varázsa szólna mellette, technológiailag egyik sem akkora ugrás, hogy azért egy teljes telefon árát kifizessem.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#45) this is life válasza #32839680 (#40) üzenetére


this is life
Ármester

A metró hubjai (kapcsolatok ,videók, zene ..stb) vsz a mai napig odavernek , az ms féle youtube, fb app is a mai napig köröket verne a gyári megoldásokra ha, létezne , de ilyen a Nokia kamera app is .

sz.balazs.95
A wp7.x kimaradt anno , mert kevésnek éreztem arra váltani symbian belle fp2-röl . Igaz akkoriban számomra a droid is kevés volt ehhez .

Morgyi #42
Szintén zenész a L735 kérdésében, bár a nyálam nagyon csorgott a 830-ra ,de győzött a józan ész 😀 . Pedig arra a telefonra , talán a mai napig is megmozdul bennem valami .
-mennyire sajnáltam amikor a HUB-kat az ms lehúzta a vécén , a képernyőváltó animációval egyetemben .

Jé mennyi ex wp8.x/w10m rajongó gyült össze . Jut eszembe Woland-al mi van , anno elég aktív ms phone és oprendszer felhasználó volt ?

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#47) this is life válasza #32839680 (#46) üzenetére


this is life
Ármester

Valami ilyesmi rémlik nekem is 😊 a ledet talán életre lehetett kelteni w10m alatt egy kis mókolással (735-ön is elvileg) megpróbáltam a kisebbik Lumian ,de valamiért nem követte siker a ténykedésem.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#48) sz.balazs.95 válasza this is life (#45) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Én azt vettem észre, hogy az emberek többsége a WP 8.x vonalnál ismerkedtek meg a rendszerrel, és az már egy Nokia által erősen átitatott szemléletvilágot tükrözött, és aki ilyen mobilt vett, egészen más igények mentén tette, pl aki egy Lumia 5xx-at vett, szemben mondjuk egy HTC Titan userrel. Én az Optimus 7-emmel még szerencsére az eredeti UX-et ismertem meg, és én ezt tekintem a pre-Nokia érának, ami a WP fejlődésének első szakasza volt. Ilyenkor még egy csomó app nem volt elérhető a rendszerben, ellenben egy csomó szolgáltatás beépült magába az OS-be. Emlékszik még bárki arra, hogy a People Hub-ban lehetett látni a tweeteket, a Fotók közt a Facebook albumokat, az SMS appban pedig a Facebook Chat-et?? :DDD Számomra ez volt az igazi trouvaille az egész UX-ben.
Egyik oldalról a hasonló jellegű szolgáltatások Hub-okba csoportosítása, másrészt viszont a post-app szemlélet, hogy ahelyett, hogy minden szarra lenne 1-1 dedikált app, helyette a rendszer által nyújtott appok szolgálnak kliensként az egyes szolgáltatásokhoz.
Ahogyan az magától értetődő, hogy bármelyik e-mail beállítható bármelyik e-mail kliens appban, úgy annak is magától értetődőnek kellene lennie, hogy a Messengertől a Telegramig minden egy Messages appban legyen, mégsem ez a helyzet ma sajnos. :(
Én éppen ezért nem érteztem soha igazán gondnak az app hiányt. Az egész rendszer aköré a gondolat köré épült, hogy ne is legyen appkra szükség. Az embereknek szolgáltatások kellenek, mégpedig oly módon, hogy azok natívan épüljenek bele a rendszer UX-be.
Ilyet azóta sem tudott semmi felmutatni. Egyedül az Ubuntu esetében voltak kísérletek, de ott is inkább az internetes információáramlás és annak rendszerezése volt fókuszban, ami a „Scope” fantázianevet kapta. Az is egy zseniális koncepció, és szintén a post-app szemlélet köré épül: Mi lenne, ha az internet összes információját - legyen az szöveges, audió, képi vagy videó - kvázi natúr formában, az eredeti szolgáltatások, azok proprietary kliensei és szabványaitól mentesen, egy tematizált, rendszerezett formában tudd fogyasztani? Dedikált Wikipedia app helyett volt Wikipedia Scope, ami egy célzott kereső volt a Wikipedia tartalmaihoz, de natív formában megjelenítve az adatokat. Dedikált Spotify kliens helyett Spotify Scope volt, ahol ilyen formában tudtál rákeresni a zenékre, és natív módon hallgatni, mert a tartalom az igazán fontos, nem az, hogy azt feltétlen az eredeti szolgáltató saját appján keresztül tudd megnézni.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#50) sz.balazs.95 válasza #32839680 (#49) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Pont a Facebook a példa rá, hogy ez nem igaz, legalábbis abból a szempontból, hogy content aggregátorként működik ma már. Szóval a Facebook hozzáféréséhez kell dedikált app, viszont azon át kvázi korlátlanul férsz hozzá tartalmakhoz. Innentől már csak a facebookot, mint közvetítő közeget kellene kikerülni.
Pl egy natív RSS olvasóval, ahol egy felületen látod az összes hírportál híreit, amit egyébként FB hírfolyamon böngésznél, vagy ha visszatérnének az emberek a blogolásra, és azt lehetne egy felületre - pl RSS alapon - összefésülni. És akkor megszűnne a zártság, a vendor lock-in, stb.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.