Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) djculture


djculture
félisten

Kép és hangszerkesztésen semmit se fog gyorsítani a cucc mivel ez arra való hogy kisméretű gyakran használt fájlokat tesz oda a meghajtó.. Ezen felhasználásra ssd-t vegyél legelább mlc-t .,..

[ Szerkesztve ]

(#2) pityutool válasza djculture (#1) üzenetére


pityutool
tag

Köszönöm a választ, de én pont azt olvastam, hogy a gyakran használt adatokat az SSHD a 8 GB MLC-Flash-en tárolja, amit közel ssd-vel azonos sebességgel tud elérni. Kétségeim főleg a 8Gb-os flash méretével, ill. az 5400-as fordulatú lemezzel van.

Mellesleg hobbi szinten (nem napi rendszerességel) használom ezeket a "gyakrabban" futtatott programokat is.

[ Szerkesztve ]

Topi

(#3) djculture válasza pityutool (#2) üzenetére


djculture
félisten

Az az mlc arra való hogy az inditófájlok oda kerülnek, igy gyorsabban indul a oprendszer meg egykét program amit használsz de szekvenciális műveletekben nem segít, pláne hogy 5400-as lassú merevlemez az alapja.

[ Szerkesztve ]

(#4) Oliverda


Oliverda
félisten

[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5) pityutool válasza Oliverda (#4) üzenetére


pityutool
tag

Köszi. Bár a cikkben szereplő Seagate Momentus XT 7200 RPM / 4 giga flashes. De van benne 5400/7200/10000-es hdd is, szóval viszonyítási alapnak nagyon jó jó..

Topi

(#6) nemlehet válasza pityutool (#5) üzenetére


nemlehet
őstag

Szerintem a flash mérete jelentősen nem befolyásolja a hibrid meghajtó teljesítményét. Valamennyi eltérés lehet (jellemzően a nagyobb valamivel gyorsabb) de komoly különbség nincs. Aztán lehet nincs igazam, de amikor érdeklődtem a témában ez maradt meg.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#7) addamka


addamka
őstag

Páromnak ilyen van a notijában (Lenovo Y510p, 1 terrás Seagate 8GB flashhel), hát, nem érzek lényegi különbséget a régi sima HDD-s notihoz képest merevlemez műveleteknél :) Be is van tervezve már egy SSD neki.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#8) pityutool válasza addamka (#7) üzenetére


pityutool
tag

Köszönöm a véleményeket. Inkább hanyagolom az sshd témát, és majd idővel veszek egy ssd-t... Mivel ott van a másik hdd is a gépben, így valóban ez a logikusabb döntés. Csak majdnem elcsábított ez az sshd a jó árával...

[ Szerkesztve ]

Topi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.