Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Jó lenne kétkamerás verzióban.

A dxo tesztjében a "low light" felvételben azért részlet visszaadás tekintetében az iPhone 8 durván jobb, még ha kisebbnek is látszik a dinamika. Szerintem nagy csodák nincsenek, a Pixel 2 aláexponál, az árnyékokat felhúzza, ezért lesz nagy a dinamika és hulladék a részletesség (a nő haja ultragáz).

[ Szerkesztve ]

(#2) arn válasza ROBOTER (#1) üzenetére


arn
félisten

Azert jo lenne ha a mobilos trukkoket normal fenykepezoben is latnank.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3) Drakmusz válasza ROBOTER (#1) üzenetére


Drakmusz
őstag

Majd inkább nézzük meg a felhasználók által készített képeket....
A DxO-nál szerintem még saját maguk sem értik,hogy miként jönnek ki az eredményeik.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#4) Claude Leon válasza ROBOTER (#1) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Szerintem a melegebb szín és az elmosott részletek miatt tetszik neked a szifon képe jobban.
Arról nem beszélve, hogy az almás a nő mögé élesített.
De majd otthon még ránézek, kb 2 pixel elmosással.

(#5) anaqer


anaqer
veterán

Esetleg ha a "vele / nélküle" képeket azonos kompozícióban látnánk, az talán kicsit mérvadóbb lenne... :U

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#6) szunyika válasza anaqer (#5) üzenetére


szunyika
tag

kapcsold be a "képek megjelenítése" funkciót a böngésződben

(#7) BSOD


BSOD
senior tag

Az első kép ultragáz!

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#8) PuMbA válasza arn (#2) üzenetére


PuMbA
titán

Látjuk, de nem a 30 és 50 ezres kategóriában, hanem a 100 ezresben vagy fölötte :) Az alsó kategóriában mindig régebbi, olcsóbb és egyszerűbb processzorok vannak a fényképezőgépekben.

[ Szerkesztve ]

(#9) arn válasza PuMbA (#8) üzenetére


arn
félisten

En nem igazan vettem eszre...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10) PuMbA válasza arn (#9) üzenetére


PuMbA
titán

Pedig észrevehető :) A Canon a DIGIC 7 processzorral hozta be a ~8 kép / másodpercet, a tavaly előtti DIGIC 6-tal csak ~3 kép / másodperc sorozatfotó ment. Választható ISO-k is egyre nagyobbak a jobb zajcsökkentési algoritmusoknak köszönhetően.

"The DIGIC 7 is based on the DIGIC 6 with overall improvements. Shooting functions include improvements to subject detection and tracking, as well as significant improvements to image stabilisation and performance. Noise reduction has advanced and resolution is improved during high sensitivity shooting for better image quality. Additionally, resolution for small aperture shooting and compensation for diffractive blurring is better with DIGIC 7."

[ Szerkesztve ]

(#11) arn válasza PuMbA (#10) üzenetére


arn
félisten

Rawban? A pixel azt csinalja, hogy analizalja a kep tartalmat, es annak megfeleloen optimalizalja, vmi hasonlot kapisgalnak, de kicsit messze van a google technologiai hatteretol. Az isok altalaban a jobb szenzoroknak koszonhetoen javultak, a canoneknal meg volt honnan fejlodni :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#12) ROBOTER válasza Claude Leon (#4) üzenetére


ROBOTER
addikt

Pont az ellenkezőjét mondom. Nézd a hajat. A pixel 2 gáz. Felismerhetetlenek a hajszálak.

(#13) anaqer válasza szunyika (#6) üzenetére


anaqer
veterán

Kapcsold be a szemedet.

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#14) Drakmusz válasza ROBOTER (#12) üzenetére


Drakmusz
őstag

Ez a portré mód még ugyanolyan kiforratlan,mint az LG féle nagylátószög.
A szimulált blende állításról már nem is beszélve....

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#15) Z10N válasza arn (#2) üzenetére


Z10N
veterán

Detto ez jutott eszembe. A Digic hol tart most ilyen teren?

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#16) Matada2.3 válasza Drakmusz (#3) üzenetére


Matada2.3
veterán

Először én is azt hittem, aztán MKBHD felvilágosított. :)

Finn the human

(#17) cezarlacrone


cezarlacrone
aktív tag

Google. Direkt nem fogok összeesküdni: ahhoz fáradt vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#18) vicze válasza Matada2.3 (#16) üzenetére


vicze
félisten

Nem éppen azt erősíti, hogy van logika a pontozásban az elfogultságon és a lefizetésten kívül.

(#19) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Hát ezek a képek kritikán aluliak, ezért nagyon kár volt célhardvert készíteni, a szoftveres megoldás legalább tudna fejlődni. Nem fenyeget a veszély, hogy pixelt vegyek, de ezt azonnal kapcsolnám ki

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#20) PuMbA válasza arn (#11) üzenetére


PuMbA
titán

Hát nem tudom :) Ami biztos, hogy az 1" szenzoros kompakt fényképezőgépekben körülbelül mindenki a Sony BSI szenzorát használja, tehát a különbségeknek feldolgozásban (processzorban) kell lennie és azért vannak a gyártók között :)

[ Szerkesztve ]

(#21) starr


starr
őstag

Felhúzza a gammát. Nagy ügy. :C

(#22) flexxx2


flexxx2
őstag

Az első képek nagyon rosszak, ebből könnyű mutatni a hdr-t. Ilyen rossz képeket még egy lg g3 se csinál.

(#23) turbulencia8 válasza starr (#21) üzenetére


turbulencia8
őstag

Valamivel el kell adni a pixeleket... :)

(#24) arn válasza PuMbA (#20) üzenetére


arn
félisten

de ez a ketlencses zajszures, swes feldolgozas, kis szenzorok mankozasa ff vagy nagyobb szenzoros gepen... lenne meg hova menni.

persze mas a celterulet - ezt casual fotosoknak csinaljak, akik kepernyo meretben nezegetik a kepeket, nekik nagy segitseg, sokkal utosebb kepeket lehet kesziteni az utobbi evek teloival. egy kepzetlen fotos kezeben megkockaztatom, hogy jobb eszkoz, mint egy fenykepezo a vegeredmenyt tekintve. es ugye ez azonnal megoszthato, stb.

hogy latvanyosabb (nem elethubb) kepeket tudj csinalni, lassan csak utomunkaval tudod elerni... lassan tenyleg ertelmetlenne valik a kompakt kategoria, ott is mar szvsz csak a legnagyobb szenzoros gepekkel erdemes foglalkozni.

utazgatni lx100at cipelek csak, de ott is meg kell dolgozni vele, hogy normalis kepek potyogjanak ki belole - ha arra gondolok, hogy lassan egy eves lemaradasban vagyok a rawok feldolgozasaban, ilyenkor elgondolkodok, hogy erdemes e kinlodni egy nyaralasos fotoalbummal. a csaladi fotoknal marad a ekv 50es fix obi es a vaz :) ott nem gond a meret.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#25) Matada2.3 válasza vicze (#18) üzenetére


Matada2.3
veterán

Azért ez mellett azt is kiemeli, hogy sose az összpontszámot kell nézni, hanem a levezetett részletes számokat érdemes összevetni. Mellesleg persze az egész eléggé pay to review, de mi nem az.

Finn the human

(#26) vicze válasza Matada2.3 (#25) üzenetére


vicze
félisten

A részpontszámokkal sajnos az a baj, hogy ugyan úgy változnak. Pl. egy 1évvel ezelőtti értékelés összehasonlíthatatlan, a aktuálissal sajnos. Kb. úgy tudsz rendes véleményt alkotni, ha megnézed a teszt képeket, a pontozás maga egyszerűen ebben a formában értelmetlen.

Amúgy kijött a DXo a saját csatlakoztatható kamerájával. Elég egyértelmű, hogy csak reklámra megy ki az egész sajnos.

(#27) willope


willope
tag

Ha ezt a Huawei dobta volna, valahogy úgy hangzana, hogy " szuperintelligens MI dedikált neuronális képfeldolgozó hálózata".

NOKIA 101(bárcsak lenne Note 2-m) -->LUMIA 720(bárcsak lenne Note 3-am) --> Galaxy Note 4 (Vajon milyen lesz a Note 8)

(#28) moleculez


moleculez
veterán

Na minden gyártónak hasonlókkal kéne dobálozni. Nevetséges, hogy kb a launcher a különbség a flagshipek között, amúgy aktuális top Snapi azt kész, egy launcher, némi szoftveres hokuspokusz.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#29) BandiHUN


BandiHUN
veterán

Kíváncsi leszek,mikor jön el az,hogy az ügyi képprocesszor majd úgy bontja szét a képet,hogy a teló szépen lejelentse,kivel,hol,mivel fotózkodnak az emberek.Mekkora disznóság lenne...momeg mennyi újabb lopható személyes adat.Elég csak a képet szépen összevetni a FB,stb.kontaktokkal+ugye a kemény rámenetel,sőt erőszakosan,hogy fotózáskor a Térkép már ugrik is fel,hogy a képet hol is csináltad,azt ábrázolja,akarod feltölteni,hogy segíthess? ;] Ja persze.Már attól is borsózik a hátam,hogy a feltöltött fényképeken jelölgetni lehet,de olyan átlátszó,hogy az arcfelismerés miatt már be se kéne írni a nevet...
Lehet ez csak paranoia.Egy ideig az is az volt,hogy a teló rögzíti és elküldi a bejárt utat...de ki emlékszik már erre,abba is belenyugodtunk...

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#30) slimshady


slimshady
senior tag

Használja akkor most már a Pixel a Pixel Visual Core-t?

üdv.: SlimShady

(#31) Matada2.3 válasza slimshady (#30) üzenetére


Matada2.3
veterán

Én úgy tudom, hogy 8.1-től fogja.

Finn the human

(#32) vicze válasza vicze (#26) üzenetére


vicze
félisten

Mate 10 Pro át is vette 100 ponttal, nagy meglepetésre megváltoztatták a pontozást már a Pixelhez képest is hogy jól összehasonlítható legyen a részeredmény. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.