Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Még nem olvastam át, de nem értem az egészet, mert ha papinak meg maminak net+office, akkor nem értem az apu problémát. Legolcsóbb i3 is elég lesz W8-ra is akár évekig. SSD wtf? 90 ropiból is meg lehet oldani :)
Amúgy biztos klassz az írás, nekiesek :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2) nagysandor88


nagysandor88
tag

Szerintem is egy kicsit túllőttél a célon, de legalább ehhez nem kell egy darabig hozzányúlni... Az SSD jó ötlet volt.

Általában telóról írok, így gyakran elgépelek dolgokat, találd ki mit akarok! #### Kedvenc hirdetéstípusom: Eladó laptop, Ár megegyezés szerint Aztán álmodd meg mit adna el és mennyiért!?

(#3) todie


todie
tag

az altalad nem reszletezett "celprogramok" ismeretek nelkul csak 70%-ban, egyebkent meg 100%-ban biztos vagyok benne, hogy egy brazos siman eleg lett volna az osoknek, minimum 30-al olcsobban jottel volna ki, ehhez lehetett vna kisebb haz, kisebb lap stb...

most mar mindegy, de szerintem feleslegesen koltottel ennyit.

(#4) merkucyo


merkucyo
aktív tag

Én inkább i3-as sandy-t vagy sima i5-öt vettem volna , de jó ez . Szerintem reális gépet raktál össze , ha ma valaki gépet épít , és min. 3-4 évet kell használja akárcsak alap dolgokra is legalább egy közepes szintet célozzon be .

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#5) vinibali


vinibali
őstag

szerintem is túl izmosat raktál össze. nem is gondolkoztál azon, hogy aprón nézz körül? szvsz egy brazos ssd nélkül elég lett volna 4 giga rammal. amúgy a Kingstonra élettartam gari van, csak nagyon sok (nagy)kereskedés nem úgy adja el őket :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#6) Cythyel


Cythyel
senior tag

Én február végén vettem egy Llano-t, de nem a 3870K-s szorzózármenteset, hanem a 3850-eset, bőven elég nekem. Többi nagyából hasonló:
GigaByte GA-A75M-UD2H deszka
2*2GB Kingston HyperX Blue CL9 memó
CoolerMaster ház
NEC ODD, HDD-t egy meglevőt raktam bele
FSP 350W táp
és a teljesen csendes működésért egy jócskán túlméretezett Arctic Cooling Freezer 13 hűtőt ami 200W TDP-vel is megbírkózik.
Így totál hangtalan gépet 95k-ból kihoztam.
Mondhatni hogy minden új, csak a vinyóban van 1 év.
Lehet hogy nem tölt be olyan gyorsan mint egy SSD-s, de 100k alatt megvolt az egész és 2-3 évre untig elég, hanem tovább...

(#7) fo_di


fo_di
őstag

azt én sem értem, hogy az integrált gpu-kkal mi volt a baj, ha szüleid úgy sem játszanak mozivászon méretű felbontásban
már az am2-es lapot integráltjai (780G, 790GX) bőven elegendők mindenre, annak, aki nem játszik: az asztalt elviszi a legkisebb hangyapiszok is, ezek meg még hd videót is gyorsítanak, így ha ősök időnként megnéznének egy filmet, arra is jó, meg a photoshop is tudja őket használni
dvi-n (de még vga-n át is) teljesen jó képet adnak ki fullhd monitor alá is

(#8) fattyu válasza todie (#3) üzenetére


fattyu
veterán

Hagyjuk már. Említett képszerkesztést is. Brazos úgy fekszik hanyatt kis lightroom ecseteléstől mint egy 3 hónapos kölyökkutya...

Jó választás a llano amugy. Én is kedvelem :)

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#9) hibavissza válasza vinibali (#5) üzenetére


hibavissza
veterán

jáj dikázz, áz esesdéj a menő...még a nagymaminak is :DDD me' gyorsan bútol
az 1600-as ramok meg....lol

[ Szerkesztve ]

(#10) fattyu válasza hibavissza (#9) üzenetére


fattyu
veterán

Most tényleg azért ekézed mert összerakott a szülőknek egy gépet amit élvezet használni és normális hw van benne?

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#11) Ombi5


Ombi5
őstag

ellenőrzés, hogy az SSD adatállományainak elhelyezkedése (azaz alignálás) jó-e msinfo32.exe-vel
- TRIM ellenőrzése (fsutil-ban majd CrystalDiskmarkban)
- rendszervisszaállítás lekapcsolása az SSD-n
- indexelő szolgáltatás és Windows Search kikapcsolása
- 128 MB-nyi RAMDisk létrehozása, majd Opera gyorsítótárának áthelyezése

Ezeket hol lehet kikapcsolni illetve a RAMDsik-et letrehozni?

(#12) hibavissza válasza fattyu (#10) üzenetére


hibavissza
veterán

ja, nem tudtam, hogy csak az elbaltázott ssd-s gépeket lehet élvezni. ;]

(#13) Prof01


Prof01
veterán

Huhh, ez elég húzós ár. 500gb HDD-ért, 19k? :Y
Itt aprón keresgélve, sokkal olcsóbban kijöttél volna...

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#14) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

nem akarlak megbánatni, de szerintem butaság volt beleugrani a Llano-ba, inkább várni kellett volna még egy kicsit a trinity-re :(

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#15) Apone33 válasza fattyu (#8) üzenetére


Apone33
őstag

Sztem is jó a llano, akad náluk is belőle.

Play Hard!!!

(#16) atti_2010 válasza hibavissza (#12) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Az SSD nagyon is jó választás volt, a legtutibb befektetés ha rendszergyorsításra vágyunk és szerintem a hardver is korrekt időtálló választás, nem kell bántani mert jó gépet csinált.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#17) gabe_


gabe_
őstag

Ekkora feneket keríteni egy netezős konfig köré... Egy akármilyen 60ezres "tescos, kifutó kétmeggymagos" alap gép lazán megbirkózik ezen megterhelő feladatokkal. Pluszba bele egy ssd és még úgyis bőven 100e alatt lehet maradni. Vagy esetleg titokban hébe-hóba tolnak egy kis Crysis-t is az "öregek"...

Sovány szakácsban sose bízz!

(#18) deathtania


deathtania
senior tag

grat a géphez, de meglátásom szerint ez nem túllövés volt a célom, hanem ágyúval lövés a verébre.
x4 procc? minek? 2,1Ghz ma már kevés? ilyen baromságot. na ezeket kifejtem:

a nagyiknak való ssd-s, mindenféle extrás konfigot olcsóbban össze lehetett volna hozni. azt leírhattad volna, hogy milyen progik kellenek, mert szerintem nem photoshop-ot használnak az öregek, hanem max paintet, vagy a google picasa-t, azoknak meg nincs nagy gépigényük, egy sima x2-n is elmennek.

1. ebből a szempontból az egyik legjobb választás az intel sb-s G530as cerka lett volna (szvsz, ára kb 11-13k újonnan). szerintem már a c2d prociknál eljutottunk arra szintre, hogy egy átlagjúzernek az E6400asnál erősebb proccra nincs szüksége, mivel az oprendszer és a különböző programok gépigényét simán kielégítik az X2-t (de kövezzetek meg, ha nem így van). ha már nagyon jó teljesítményt akarsz, akkor sandy bridge-s i3 is teljesen jó. a Llano grafikusa érthetetlenül túlméretezett mindennapi felhasználáshoz, arra elég a hd 2000/3000is (barátnőmnek HD filmeket is gond nélkül kirenderel, szobatársam meg tolja rajta a Shogun Total War-t.) de a Llano alapvetően egy jó választás, bár a Trinity még jobb lesz. Athlon X4ben nem gondolkoztál? az integrált radeon hd 4250 és 4290 bőven elég még Crysis-ra is. :K

2. ssd: win7+office+böngészők+zenehallgató program+játék nálam (pedig aztán nem vagyok valami nagy gépnyűvő...) 20GB. 120GB-s ssd felesleges (mit pakolsz ekkora tárhelyre?) 60GB-s ssd bőven elég lett volna, 18-20k körül már lehet kapni nagyon jókat. az 500as HDD jó választás volt, de érdekelne, hogy a lapozót és a cache-eket legalább áthelyezted rá?

3. 2,1Ghz ma már kevés: mire kevés? megsúgom neked (mint ex Phenom II x4 955BE tulaj, és jelenlegi Llano A8-3510MX tulaj) hogy internetezés: 800Mhz-n fut a 4 mag, filmezésnél max 1200Mhz-n. hogy miért? mert 800Mhz alá már nem tudja magát állítani a kicsike, az a minimuma. 1800Mhz-t is 1 alkalommal értem el a Llanomon, amikor fájlt kezdtem kitömöríteni. na akkor max órajelen pörgött. :)

4. a ramoknál mindegy, hogy 1600Mhz vagy 1333Mhz. amelyik olcsóbb, azt kell megvenni. érezhető különbség mindennapos használatban nem lesz közöttük.

5. házikó: kövezzetek meg, de inkább egy használ Cooler Master 5k körül, mint egy Gigabyte vagy hasonló... szép, megkímélt, és jól szellőző minőségi házakat ki lehet fogni olcsón.

javítsatok ki, ha tévednék, de szerintem ennyi pénzért lehet, hogy érdemesebb lett volna esetleg egy jobb üzleti notebook-ot venned jogtiszta win 7-el, (arra legalább kaptál volna win 8 telepítési lehetőséget: júni 2után vásárolt gépekre lesz 15Euróért...). annak komplettan nincs hangja, és ha bármi gigszer van vele, akkor nem te vagy b*szogatva, hogy nem működik a gép, hanem a gyártó ügyfélszolgálatát hívogathatják az ősök. fogyasztása meg minimális. az ő igényeiket szerintem kielégítette volna az is. :)

www.brczart.hu

(#19) Apone33 válasza gabe_ (#17) üzenetére


Apone33
őstag

veszélyesek a tesco-s gépek. :D

Play Hard!!!

(#20) fattyu válasza deathtania (#18) üzenetére


fattyu
veterán

e6420 2gig ram 2 tera 64mb cache 7200rpm konfigba annyiszor akartam baltát verni hogy el nem tudom mondani....

Mióta megvana a8-3850 8 gig ram, ssd boldog vagyok.

És attól hogy anyuka meg apuka... nem lehet hogy apuka fotózik és igenis mittomén 20-30 megás rawokat utómunkázik psben LRben? nagyon jól jön oda az SSD meg a kraftos proci.

Azt már meg sem említem hogy a SZÜLEI. miért baj az hogy nem azt mondta nektek ennyi elég, hanem a legjobbat rakta össze amit lehetett, és nem a legolcsóbbat...

de ez is csak egy vélemény.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#21) gabe_ válasza Apone33 (#19) üzenetére


gabe_
őstag

Auchan? ;]

Sovány szakácsban sose bízz!

(#22) DeFranco válasza fattyu (#20) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szerintem sem annyira rossz ez. Lehetett volna csiszolni, van is rá topic, ahol kapott volna segítséget, de összességében elfogadható a gyakorlat szerintem.

Az meg, hogy van benne ráhagyás, az meg nem baj, sőt, lehet hogy idővel a gép célja is fog változni, és elkél a plusz kraft. Lehet ebből még pótfőgép is, ha muszáj.

(#23) Apone33 válasza gabe_ (#21) üzenetére


Apone33
őstag

Egy fokkal jobb, a lidl-is az igazi. :DDD

Play Hard!!!

(#24) szcsaba1994 válasza Cythyel (#6) üzenetére


szcsaba1994
tag

80 körül is megoldható lett volna
SSD nem kell, elég egy 2 magos Llano, a Win7 árát is meg lehet spórolni.
Amúgy a te géped milyen?

(#25) Killer01


Killer01
őstag

Jó cikk és ütős masina, tényleg hosszú távra tervezve az erősségét nézve (ahogy látom a hozzászólók többsége nem veszi figyelembe, hogy "sokévre" lett összerakva). A helyedben én azért nem kapcsolnám le a rendszervisszaállítást az ssd miatt. Jól tud az jönni ha gebasz van, az ssd meg nem himestojás....csak nem kell rá torrentezni..de ezt beszéld le az Ősökkel :D

(#26) deathtania válasza fattyu (#20) üzenetére


deathtania
senior tag

az teljesen relatív, hogy mi a legjobb, és mi az igény. ma a relatív legjobb választás egy Ivy i7 8GB rammal és 120GB ssd-vel. akkor miért nem azt rakott össze, mivelhogy az a legjobb. ;]

160k-ért már prof üzleti notikat is kapsz, és akkor abban már monitor is van (hopsz, nem kell pluszban venni...), és garanciaidőn belül hozzá sem kell nyúlnod, mindent a gyártó intéz. ugyanúgy mindent lehet rajtuk csinálni, jogtiszta win7-el, win 8 frissítési lehetőséggel. (hopp, ehhez nincs...), és fogyasztásban mélyen alatta van az asztaliknak, valamint hangban is. jó, néha ki kell fújni a levegőzőjét, de az asztaliknak is kell a belsejét tisztítani...

megértem, hogy baltát akartál beleverni, mivel HDD volt a gépben. az összes hdd-s gépbe alapvetően baltát akarok verni, mert nem bírom őket. annyira tetű lassú az összes, hogy megőrülök. most is csak kényszerből van még 1tb-s hdd a notimban: mert nincs pízem kicserélni. rakj az A8asod mellé egy hdd-t, ssd-t vedd ki, és 5 perc alatt abba is baltát akarsz verni. ;)

az ssd-t én nagyon támogatom. hosszú évek óta a legszűkebb keresztmetszet a gépben az ssd. egy C2D konfig használhatóságát is ki lehet tolni 4-5 évvel, ha az ember tol bele egy ssd-t. az átlagjúzerek soha nem fogják felfogni, hogy egy gép nem attól lesz gyorsabb, hogy 120gb helyett 240gb HDD-t rakok bele, vagy hogy 4GB ram helyett 8GB-t rakok bele. a legtöbb idő mindig a program komponenseit beolvasni a tetűlassú hddről. a mai leggyorsabb konzum hdd-k elérési ideje 11-12ms. az SSD elérési ideje 0.1 ms.

egyik spanom egy centrino-s notiba rakott egy 32GB-s PATA SSD-t. korábban kb 5-6 perc volt neki, míg betöltött a win, most 25sec. és milyen érdekes, tovább tudja használni a notebookját.

én nem azt mondtam, hogy minek rakott össze ilyen drágán, hanem azt, hogy szerintem nem az igényekhez rakott össze gépet. X4 szvsz felesleges, 120GB ssd felesleges. olcsóbban is kijöhetett volna ha a valós igényekhez mérten rak össze gépet.

a magam részéről azt vallom, hogy mindig az igényekhez mérten kell gépet összerakni. egyik spanom is most vesz notit. 180kért akart ASUS k- szériát venni bika belsővel netezéshez és fimezéshez. mondom neked ez felesleges, akkor inkább egy megbízható üzlet Probook i5-el 180ért, és kapsz hozzá win7et is. neki az is elég lesz.
sógornőmnek netezéshez, office-hoz, kicsi képszerkesztéshez kellett gép, (G530,v4GBram, 320GB WD RE4 server hdd, FPS táp, CM Elite ház) 60kból összeraktam, és 2 perc alatt feláll a win. el van ájulva, hogy milyen gyors a korábbi 2,6os Celeroncsos géphez képest. :)

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#27) nihill


nihill
őstag

Szia, 2*2 GB RAM teljesen rossz választás volt bele, hiába dual channel, napi használatban semmivel nem lesz gyorsabb mint az 1*4, és ezzel buktad a bővíthetőséget mint írtad is. Ráadásul másfélszeres áron az 1*4 hez képest.

[ Szerkesztve ]

(#28) AthlonXP válasza Prof01 (#13) üzenetére


AthlonXP
őstag

Most mit vagy úgy kiakadva?
Nagyon is jó áron vette, nálunk egy hasonló, min. 21-23k ( Szolnok megye ). Igaz, hogy majd 3 éve még ugyan azt 12-ért vettem, de ugye volt az a nagy galiba ott keleten a múltkor. A gond már rég elült, csak ugye azok a szemét gyártók nem viszik lejjebb az árakat, mert látják, hogy ennyiért is viszik a vinyókat.. :((
Amúgy használtan sztm én sem vennék HDD-t, nem tudom, inkább újat, ott a garancia, meg így tudom mire és hogyan volt használva, stb.. De ez csak egyéni vélemény.... ;)

(#27) nihill: Az lehet, viszont 1*4 az már nem mATX. Így nagyobb házat kellett volna vennie ( meg nagyobb, drágább alaplapot ), ami már nem volt opció, mint írta...

[ Szerkesztve ]

(#29) MongolZ válasza deathtania (#18) üzenetére


MongolZ
addikt

Sokmindenkinek válaszolok, de te szedted pontokba, úgyhogy neked megy :)

Szüleim nem csak "nagyis" dolgokat művelnek, hanem munkájukból adódóan sok célprogramot használnak, amelyeket ugyan ritkán használnak, de viszonylag nagy telejsítményt igényelnek. Többek között igen, photoshopot is használnak, bár tényleg viszonylag ritkán, de 10mpixeles raw-okkal dolgoznak. További követelmény volt az, hogy több évig, akár évtizedig szolgáljon (akár az előző), ha lehetséges, bővíthető legyen, valamint új alkatrészekből álljon.

1., C2D, C2Q jelenleg elég, de tovább nem. A G530/540 nagyon vonzó az árával, igazából ezek miatt volt nagyon nehéz dönteni, de végül amiatt, mert bízom az új technológiák gyors terjedésében (ami eddig nem jött be), választottam a Llanot. Ha 2001-ben nem az akkori erős középkategóriát veszem (és nem bővítem tovább), akkor nem most kellett volna cserélni gépet, így is már netezni is kínhalál. Az SB-s i3 szintén 30-nál kezdődik, CPU teljesítményben ugyanaz, mint a 3870, GPU-ban más liga. Trinity-t meg akartam várni, de már vártam 2 hónapot, és szóltak, hogy most kell, nem később. Az FM1 foglalattal viszont bebuktam azt, hogy nagy valószínűséggel nem tudok tovább bővíteni.
2., Magamnak is vettem egy ugyanilyen SSD-t, most néztem meg, 34 gigánál tartok, pedig amit lehet, nem a rendszermeghajtóra teszek, de nagyon sok olyan program van, ami teleszemeteli a C:-t, lást AutoDesk termékek, stb. Természetesen amit lehetett, áthelyeztem (de ez szerintem le is van írva a bejegyzésben). Az előző gépükön 50 gigás partíció volt a rendszernek, na ez 4-5 év alatt tökéletesen megtelt. Jelenleg úgy tűnhet, hogy a 128 giga sok, de mi lesz 5-6 év múlva? :)
3., Ha összehasonlítod a 4 Llanot, amit kiemeltem, minimális árkülönbség van a változatok között, a 2 magosak olcsóbbak, de mivel hosszúvtávra tervezek, ezért úgy döntöttem, hogy ár/érték arányban a legjobb a 3870.
4., Ha tudjuk, hogy a Llano szereti a minél nagyobb sávszélt, akkor most azon az 1e forinton spóroljak? Ráadásul most annyi sincs a különbség...
5., Használtat kizártam, ráadásul nekik ez tetszett, ráadásul viszonylag ez sem hangos.

Laptopot javasoltam én is elsőre, de le lettem szavazva... De azért megnézem, hogy egy hasonló teljesítményű, ráadásul üzleti laptop mennyibe kerül :)

nihill: Rosszkor vettem, nem volt különbség és drága is volt, ezért is vettem csak 4 gigát, viszont ha később kell a 8, én még át tudom venni.

[ Szerkesztve ]

(#30) fattyu válasza deathtania (#26) üzenetére


fattyu
veterán

ez már hitvita.
de attól hogy el van ájulva a két perctől én nem adnám elő a szüleimnek hogy ez jó. részemről ezt innentől lezártam.

Haveréknak raktam össze nemrég filmezős netezős torrentezős zenehallgatós képszerkesztős KICSIT régebbiekkel játszós gépet.

Azt mondták van erre 200k, de 5 évig nem akarnak igazán hozzányulni lehetőleg.

lett belőle 120ssd 1 tera winyó 16 gig ram a8-3870 matx lap matx ház normális hangkari, túlméretezett és ezért szép csendes hűtés, meg egy szép uj egér :D

Öröm bódottág van én meg irigykedek mert nekem csak két ram slotom ( mITX ) van így nálam csak 8gig ram van.

Tudtam tiszta szívvel mondani hogy ez fasza így jó és én is örömmel használok egy ilyet majdnem.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#31) nihill válasza AthlonXP (#28) üzenetére


nihill
őstag

viszont 1*4 az már nem mATX
Ezt nem értem de szerintem te sem

(#32) MongolZ válasza Ombi5 (#11) üzenetére


MongolZ
addikt

Javaslom EZT és a következő 2 oldalt nézd át.
RAMDisk

[ Szerkesztve ]

(#33) bartucc


bartucc
addikt

Üdv!

Bár nem egy félperces írás, kicsit furának érzem, hogy címlapos lett. Ha a leendö használôi nemrenderelnek, meg tömörítenek folyamatosan, nagyon túllöttél a célon nagyon, de nagyon... Sokat eszik, iszonyúan sokba kerül, melegedös is. Harmad ennyiböl is böven teljesíthetö lett volna a célkitüzés, fele ennyi fogyasztással. Nem èrtem egyszerüen a cikket, mert szinte magadnak mondasz ellent...

Inkább két olcsóbb gep, mint dupla annyi ideig egy draga. De nem az én pénztárcám :N

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#34) deathtania válasza MongolZ (#29) üzenetére


deathtania
senior tag

1. photoshop esetén jó választás, de arra ügyelj, hogy a grafikus gyorsítás is be legyen a photoshopban kapcsolva. akkor a gpu erejét is pariban tudja a cpu-éval használni, és így gyorsabb lesz a képszerkesztés! :K

2. ajánlom a ccleaner-t, azzal 2-3 hetente érdemes letisztogatni a felesleges fájlokat, mivel a programok hajlandóak teleszemetelni felesleges telepítési fájlokkal a tempt, appdata, stb helyeket.

3. rendszervisszaállításra figyelj, hajlamos az is 10-20gb-ket lenyúlni a gépről (amíg ssd-m volt inkább kikapcsoltam, mivel egy rendszervisszaállítás 20 perc volt, win újrahúzás 10perc :D).

4. ha jót akarsz magadnak, akkor minden program feltelepítése után, ha kész fullosan a rendszer, csinálj az ssdről egy recovery-t a hdd-re. így ha bármi gigszi van, akkor az eredeti állapotba szépen vissza tudod állítani a rendszert, és még gyorsabb is, mint win reinstall. :)

mellesleg grat a géphez, a Llano nagyon jó kis platform, nekem nagyon tetszik. :R

(#30) fattyu
nekem az ilyen "régebbiekkel játszós" szövegekből annyira elegem van. ha valaki kiejti igénynél a "játék" kifejezést, akkor ma már minimum "X4, 8GB ram, SSD, és minimum 4850" felállást javasolok. annyi embertől hallottam már, hogy "ó, én nem játszok, csak régebbi játékokkal" és hasonlók, és mi volt az első amit felrakott? NFS Run, BF3 vagy Crysis 2. mondom ezek aztán a régebbi játékok... ;]

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#35) MongolZ válasza Killer01 (#25) üzenetére


MongolZ
addikt

Eddig 1x használtam, akkor életet mentett (netes házibeadás előtt álltam), lehet, visszakapcsolom még.
alexan: 2., Az minden héten lefut legalább egyszer :)

[ Szerkesztve ]

(#36) AthlonXP válasza nihill (#31) üzenetére


AthlonXP
őstag

Arra gondoltam, hogy úgy tudom a micro ATX-es alaplapokon a behatárolt méretek miatt általában csak 2 ram foglalatot szoktak elhelyezni ( leagalábbis én még csak ilyet láttam eddig ), így fizikailag nem tudná belerakni a 4 memóriát a gépbe, ha mATX-es alaplapot vesz.
Persze lehet, hogy van olyan mATX-es lap amin 4 foglalat is van, nem tudom, de akkor viszont nem szóltam! Bár az biztos drágább emiatt akkor. :U

(#37) LackoMester


LackoMester
addikt

Na vald be itt szűk PH -s körbe, h. magadnak raktad a gépet, nem a muteréknak. :DDD

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#38) MongolZ válasza bartucc (#33) üzenetére


MongolZ
addikt

Megmondom őszintén mivel először írtam cikket, azt olvastam, hogy csak címlapra kerülés esetén lehet tördelni, majd miután ezt megtettem, kitöröltem, majd lett belőle személyes bejegyzés, aztán mégis valahogy megjelent. :) De nem baj, végülis örülök neki. A többire már szvsz válaszoltam.

AthlonXP: 1 db 4 gigásra gondolt
LackoMester: Hát, irigykedek, de sajnos nem...

[ Szerkesztve ]

(#39) fattyu válasza AthlonXP (#36) üzenetére


fattyu
veterán

szerintem MiniITX-el kevered.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#40) Alchemist válasza deathtania (#26) üzenetére


Alchemist
addikt

az összes hdd-s gépbe alapvetően baltát akarok verni

Seagate Momentus XT..?

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#41) deathtania válasza Alchemist (#40) üzenetére


deathtania
senior tag

a momentusok már egész korrekt kis hdd-k, de notikban nem lehet velük nagyon találkozni. azért én a magam részéről maradok a mozgó alkatrész nélküli, kevesebbet fogyasztó, halkabb, hűvösebb ssd-knél. :D

www.brczart.hu

(#42) AxBattler


AxBattler
félisten

Szuper gép, gratula! :C
Azért a fogadtatásáról, meg az első benyomásokról is írhatnál egy hozzászólásban.

Egyébként nem értem, mi a f@sz baja van itt egyeseknek. A cikkíró szeretne örömet szerezni a szüleinek, egy f@szányos gép formájában, amit jó ideig ténylegesen ÉLMÉNY lesz használni. Ilyen egyszerű, nem tudom mit nem lehet ezen felfogni.

Minden vásárolt gép esetében ott van az "olcsóbban is lehetett volna apróról"-faktor, de ha valaki tartósan, 100%-ig el akarja kerülni a keserű szájízt, akkor kompromisszummentes megoldásra törekszik - mint ebben az esetben is.

Én pl. karácsonyra vettem éccsanyámnak egy új Lenovo notebook-ot, hosszú távra. A fele teljesítményét nem használja ki, tökre megfelelt volna neki egy használt Thinkpad is a zapróról, fele ennyiért, de más élmény egy új gépet kapni / használni, mint egy használtat; és mivel megengedhettem magamnak, ezért fel sem merült más lehetőség. Nem is bántam meg.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#43) AthlonXP válasza MongolZ (#38) üzenetére


AthlonXP
őstag

Oké, félre értettem... :)

(#39) fattyu: A miniITX-et nem ismerem... Vagy az lenne az HTPC-s lap?

(#41) alexan: Jó az az SSD, de amíg nem kerülnek kb annyiba min, most a HDD-k, azonos méret mellett, addig nem nyújanak megfelelő alternatívát. Rendszer lemeznek nagyon jó, de adat tárolásra ma még mindig a HDD a nyerő... De reméljük hamarosan ez is változik, hisz egyre olcsóbbak az SSD-k! :)

[ Szerkesztve ]

(#44) Male


Male
nagyúr

Amivel az Intel lehetőségeket (kivéve Atom) kiütötted azt nem igazán értem... kb az volt az ellenérv, hogy nem AMD. (legalábbis net + Office felhasználásnál a sebessége, meg hogy csak DX 10.1-es nem valami jó érv, ahogy az is, hogy "nem APU", na ez volt leginkább a "nem AMD" érv).

Szerintem egy G530 / G540-el spórolhattál volna közel 20-at, amiből mondjuk simán kijött volna a 2x4GB.

Az SSD-s beállításokhoz annyit, hogy azért az ilyesmi koránt sem követelmény. Legalábbis ezek közülük:
- rendszervisszaállítás lekapcsolása az SSD-n ( -> ezt kifejezetten nem ajánlanám megtenni)
- virtuális memória letiltása az SSD-n ( -> csak ha 100%, hogy elég a mem.)
- hibernáció kikapcsolása ( -> ha nem használnák, akkor helyes)
- indexelő szolgáltatás és Windows Search kikapcsolása ( -> felesleges kikapcsolni)
- 128 MB-nyi RAMDisk létrehozása, majd Opera gyorsítótárának áthelyezése ( -> felesleges)

(#45) FireKeeper válasza Male (#44) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

"nem APU"
itt gondolom arra gondol, hogy nem lehet vele OpenCL-ezni.

- rendszervisszaállítás lekapcsolása az SSD-n ( -> ezt kifejezetten nem ajánlanám megtenni)
na ebben viszont egyetértek, az engem is kihúzott már párszor a bajból, ezért én nem is kapcsoltam ki az otthoni SSD-n.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#46) ZetorGumi válasza AthlonXP (#36) üzenetére


ZetorGumi
addikt

R3G mATX lap 6 ramfoglalattal... :) Igaz, nem ugyanaz a kategória, de akkoris lehet rá rakni többet.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#47) Cythyel válasza szcsaba1994 (#24) üzenetére


Cythyel
senior tag

Nekem kellett a 4 magos Llano és a teljes IGP rész. Ilyen félgémer/casual gamer gépnek vettem. Ki tom próbálni azokat a játékokat amiket a 8 éves gépemen nem tudtam az évek alatt. :)) Mellesleg az iPon-tól vettem zsír újan vinyó kivételével mindent, azért volt 95k.

(#48) VS461


VS461
tag

Jó cikk, bár hadd jegyezzem meg, hogy szerintem is kicsit túlméretezted a processzort - azzal együtt, hogy nem tudjuk, pontosan milyen mélységekben szerkesztgetnek őseid a fényképekkel. Nekem egy A6-3500-as procim van, alulfeszeltem 1.4-ről 1.2 voltra, amit simán kibír, és általában nekem sem 2.1 gigán pörög, hanem valahol 1 giga alatt, ha jól emlékszem. Kis játék felpöcköli ugyan, de egyre ritkábban játszom. Szóval, hogy a 3 mag, 2.1 GHz kevés volna... :N alapvetően azt tapasztalom, hogy lazán veri a 4 GHZ-re húzott régi, E8400-as C2D-met.

A kellő mennyiségű RAM, s különösen az SSD amúgy telitalálat. Szinte kínszenvedés visszaülni egy HDD-s géphez - a jót könnyen megszokja az ember. Bár szintén kérdőjeles a 128 gigásra fordított pénz - de mint mondtam, nem derül ki, hogy szüleid milyen programokat használnak, s azok mekkora helyen terpeszkednek.

Esetleg egy paneltápon nem gondolkodtál? Lehet, nem lenne olcsóbb, de hatékonyabb, és főleg csendesebb. Llano alapú rendszer simán elketyeg vele.

S üdvös egy olyan cikket megjelentetni, amelyben a számvetés tartalmazza az oprendszer árát :K . Ajj, a környezetemben hány embernek evidens az új laptophoz a letorrentezett Windows... Amikor meg kérdezem, hogy ha lapira 200 ezer forintod volt, Winre miért nincs, csak nevetnek...

Szerk.: közben leírtad, mire használják majd, bocsi...

[ Szerkesztve ]

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#49) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Hát ez így nagyon drága lett :/

Majd 160 ezer, kicsit vaskos, én még Intel vonalon is gondolkoztam volna picit.

Persze az az üzlet jó, én is vásárolok néha onnan.

De feleennyiből is meg lehetett volna úszni ezt.
Persze a céges a gép, akkor az ár is relatív :R

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50) rolii21


rolii21
aktív tag

Gratulalok:)Biztos orulni fognak egy ilyen gepnek:))

Az eladó dolga, hogy az árat meghatározza, a vevő dönt, hogy azt elfogadja vagy sem. "Jobs legnagyobb alkotása nem egy Apple termék, hanem maga az Apple." Pü re válaszoljá'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.