Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Male


Male
nagyúr

:(

...a gariidő csökkentésben már érezhetjük is, miért nem jó ez a vevőknek.

(#2) Hokoyumi


Hokoyumi
tag

toshiba?
az nem hitachi lenne?

a linkben is a hitáról van szó...

[ Szerkesztve ]

Amit nem tudsz nem fájl, ilyen a szájber tér. | "Jó lenne még a homokozóba ríni a dömperé"

(#3) Móci


Móci
addikt

Kár a Samsungért... :(

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#4) patex1983


patex1983
őstag

:((

X

(#5) hemaka


hemaka
nagyúr

Ezért is játszhatnak majd a HDD-k garanciájával és áraival, mert lassan csak két gyártó lesz.

(#6) Munyos


Munyos
csendes tag

A Samsung megint jó üzletet kötött !!!
Ők már tudják hogy az SSD a jövő és még a legjobb időben meg is tudtak veszteség nélkül szabadulni a gondtól . Bravóóó !!! Le a kalappal a Samsungos üzletemberek előtt.
A megszerzett pénzt bele is ölik az SSD -piacba. :C
Szerény véleményem szerint 2év múlva nem lesz ember aki winchestert fog venni.
Mostanság egy 120 GB-os ssd 45 000Ft -ba kerül, ha ez egy éven belül duplázódik vagy az összeg feleződik akkor már a Winchester árában lesznek majdnem :D
Erre meg is van minden esély !! 2-3 év múlva meg már nem is lehet tudni hogy mi lesz :K

(#7) Ribi válasza Munyos (#6) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ha nincs ez az árvíz, akkor 45k-ért 3/4T-s winyót kapsz. Ehhez képest a 120G vicc kategória. Majd ha 10x annyi tár lesz SSDben ugyanennyiért akkor lehet hasonlítgatni és mondani, hogy senki sem vesz winchestert. Addig viszont adattárolásra igencsak luxus SSDt használni. Ha minden jól megy 1 év múlva rendeződnek a winyó árak és akkor megint nem fogsz azon gondolkozni, hogy alternatíva-e az SSD.

Másik dolog, hogy az úgymond "átlagfelhasználónak" aki nem tölt le dolgokat, és nem tárol szinte semmit megfelel az SSD de a 45k neki is sok.

(#8) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Éljen a monopol hdd piac.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#9) Amacs válasza Ł-IceRocK-Ł (#8) üzenetére


Amacs
aktív tag

csak monopolisztikus.
viszont jófej ez az eu, hogy aggódik a szabad verseny miatt. vagyis egyik gyártónál aggódik, a másiknál nem.

(#10) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Kár, hogy kilépnek. :(

(#11) canniball


canniball
nagyúr

A hír elején WD-Toshiba fúzióról van szó de mint már említették a linken WD-Hitachiról, mint ahogy a hír végén is. Akkor most ki kivel van?
Látom közben javítva lett. Arról lemaradtam: kié a Toshiba?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12) Amacs válasza canniball (#11) üzenetére


Amacs
aktív tag

Hitachit akarja megvenni a WD.

(#13) macilaci78


macilaci78
nagyúr

A SAMU HDD-k gariztatásával mi lesz? Kapok helyette Seagate-t?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#14) Taragas válasza Ł-IceRocK-Ł (#8) üzenetére


Taragas
aktív tag

Én már elhatároztam, hogy akkor veszek SSD-t, ha 20k-ért kapok 128GB-ot. Az elég lenne rendszernek, meg játékoknak, a 250-es winyomon meg az egyéb adat lenne. Jó lenne végre ha lejjebb nyomnák az ssd árait. Nyugodtan ráférne a kartelezés helyett egy felezés az árra.

[ Szerkesztve ]

Lehet akármilyen APU, és bár bennük van a jövő, a dVGA, az dVGA marad örökre!

(#15) Angel1981


Angel1981
veterán

A Samsung eltűnik, marad a csökkentett garis WD és Seagate... :U
Lehet, egy 2 terás Samsungot még veszek, mint utolsó mohikánt...

(#16) föccer válasza macilaci78 (#13) üzenetére


föccer
nagyúr

Elvileg az utolsónak eladott hdd-re is érvényesíthetőnek kell lennie a cseregarira, amíg arra a garancia érvényessége szól. Gondolom azért raktáron marad párezer mehjató, amit 5 év múlva vagy kihajítanak, vagy átcimkéznek.

Szóval nem kell féltni a garanciákat, azokra muszáj, hogy figyeljenek.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#17) Hulk24


Hulk24
aktív tag

Na így térek át véglegesen a WD-re! Kár a Samuért :( :(

(#18) vanhalen


vanhalen
senior tag

Samsung gyára(i) hol van(nak)?

(#19) Móci válasza Munyos (#6) üzenetére


Móci
addikt

"120 GB-os ssd 45 000Ft -ba kerül, ha ez egy éven belül duplázódik vagy az összeg feleződik akkor már a Winchester árában lesznek majdnem"

Hát, azért ez szerintem így egy kicsit erős... Ha lemegy az SSD-k éra, amit kétlek, akkor valószínűleg több ember megengedheti magának rendszernek/programoknak/játékoknak. De adatot tárolni... hát...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#20) Sub-ZeRo válasza Móci (#3) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

+1 Bizony kár. :( Pedig milyen jók. 2 van és nagyon elégedett vagyok velük.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21) aram01


aram01
nagyúr

szegény samu kár érte

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#22) Oliverda


Oliverda
félisten

Mivel az elmúlt években össze-vissza Samsung HDD-ből láttam a legtöbb döglött példányt, így én nem bánom, hogy feladják ezt a piacon. Ami nem megy azt nem kell erőltetni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#23) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

A hírek szerint a Western Digitalnak legalább egy európai üzemet el kell adni, ahhoz, hogy a felvásárlás megtörténhessen.

És azzal hogy lesz kiegyenlített a verseny ? A termelt pénzből csinálnak egy új gyárat. :DDD

PS4

(#24) vanhalen válasza Móci (#19) üzenetére


vanhalen
senior tag

"Ha lemegy az SSD-k éra, amit kétlek, akkor valószínűleg több ember megengedheti magának rendszernek/programoknak/játékoknak. De adatot tárolni... hát..."

Majd tárolunk a felbőőbe'! Csak el ne újja a szél :DDD

Most komolyan. Én nem értek hozzá, elképzelésem sincs, de szeirntetek ha maradt 2 nagy winyógyártó, amelyik közül 2Db. összes gyárát elmosta a víz és még most merik belőlük a hínárt. Akkor mennyi idő lesz újra begépesíteni ÉÉS olyan minőségű winyókat gyártani (meg a kiesett időszakban felhalmozódott hiányt pótolni) hogy újra normális árba kerüljenek a winyók? Eleve nem 2 fillér alapról gépesíteni/beállítgatni egy rakat gyárat, azt is ki kell majd valakinek fizetnie.

Ha az SSD olyan "fejlett" és korhű lenne, mint amilyennek anno beállították, most aztán itt lenne az alkalom, hogy a "kereslet-kínálat-gazdaságos gyártás" stb. elv alapján olcsó(bb) félvezetőkből kihozzanak egy olyan szériát, amit nagy tételben vennének az emberek a HDD-k helyett (ha nem is olyan méretűeket) ennek ellenére sehol semmi. Mindezt úgy, hogy csökkent a csíkszél, olcsóbb az előállításuk, az áruk meg még mindig az egekben a méretükhöz képest.. Még talán a hybrid érné meg, de ugye ahhoz is kell HDD szóval..

Kicsit örülök is ennek a piaci kényszernek, nem a szívások miatt, de azért, mert ilyen helyzetekben szoktak előhúzni néha nyuszit a kalapból egyes cégek, mert ha más nem, a profithajhászás és a kiesett bevétel rákényszeríti őket. A játékfejlesztők is kisebb méretre lőhetnék be a termékeiket. Anno mikor kijött az UT2004 a maga 6 CD-s kivitelével, holott addig a legnagyobb játékok voltak 3 CD-sek, egy német brigád csinált egy 96KB-os tech demót prezentálandó, hogy milyen sok mindent és milyen grafikát lehet kihozni 96KB-ból..[link]

[ Szerkesztve ]

(#25) liksoft válasza canniball (#11) üzenetére


liksoft
nagyúr

A Toshibáé. :Y De csak 2,5"-t és 1,8"- gyártanak.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#26) M3Ny3'T


M3Ny3'T
senior tag

Az egyetlen vinyógyártó, aminek a termékeivel SOHA nem volt gondom. :W

Skype-on lány az informatikusnak: Milyen színű a szemed? Informatikus: #0034ff

(#27) siti válasza vanhalen (#24) üzenetére


siti
senior tag

64kb intro verseny még mindig van.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#28) sdfasdc


sdfasdc
csendes tag

A Toshiba merevlemezekről mi az általános vélemény?
Lehet hogy kipróbálok majd egyet.

(#29) liksoft válasza vanhalen (#24) üzenetére


liksoft
nagyúr

Jó a gondolatmenet. '92-ben! azt jósolták (Intel is akarta), hogy 5-6 év és kihal a winyó. Ehhez képest van készülőben (tehát szériagyártás előkészítő fázisában - ha jól tudom) a TDK feje, mely 2-3 szoros kapacitásnövekedést hozhat, és a mágneses felület finomításában is elértek eredményeket, ott maximum 10-es szorzó a felső határ - ha jól tudom. Vagyis hol van a winyó vége?

A flash meg még mindig az EPROM problémájával küszködik, a kopással. Minél tisztább, jobb az anyag és a technológia, annál vékonyabb rétegűt használnak, így a méret és a biztonság mindig egyenesbe hozza magát. :DDD Sőt, az olcsóbb árért nemrég ki merték jelenteni, gyengébb terméket is hajlandóak gyártani. Ha ehhez hozzátesszük, hogy a biztonság (biztonság?) miatt kódolják röptiben az adatokat a memória és a busz között, az adatmentés a sérült flash-ről már elméleti szinten megbukott. Hajrá az adattárolással ebbe az irányba.

Mindkét technológiának megvan a maga helye! Nem egymást váltják ki, hanem a palettát bővítik. Az, hogy a két halmaznak jelentős a közös metszete, az nem azt jelenti (ahogy sok marketinges szeretné), hogy azonosak, csak az egyik ósdi, a másik meg ultramodern. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#30) liksoft válasza sdfasdc (#28) üzenetére


liksoft
nagyúr

Tisztességesen megtervezett japán darabok. Adatmentésre beérkezettek esetén is kézben tartható a technológia. (Remélem a WD a Hitachi szabadalmaiból azért a jókat felhasználja és beépíti.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#31) Joci10 válasza Oliverda (#22) üzenetére


Joci10
őstag

Én csak a 200-250GB-os szériákból láttam sok elhalálozottat, a többi szériából nem (még mindig megvan például az IDE-s 120GB-os példányom sok-sok évvel, és sok géppel ezelőttről - és még mindig azon van a rendszerem (mivel SSD-re nincs pénz)).

(#32) dízelracer


dízelracer
senior tag

Téma: [Re:] Egy éven belül eltűnnek a polcokról a Samsung merevlemezek

Ilyen HDD árak mellett? Kétlem. :D

(#33) Csaber válasza Oliverda (#22) üzenetére


Csaber
senior tag

Én ismerőseim között meg csak a WD haltak le sorba , viszont samu egy sem

(#34) Kriza


Kriza
őstag

Anno a Quantumot megvette a Maxtor, a Maxtort meg a Seagate. Most a Samsungot is megveszi a Seagate.
Szintén anno az IBM-ből lett Hitachi, amit most meg akar venni a WD. :Y

A 10-12 éve még 6 szereplőből marad 2.

Gondolom nem kell nagy fantázia, hogy ez hogyan fog hatni az árakra. Igazából felmenni nem hiszem hogy fel fognak, hiszen az elmúlt hetekben-hónapokban 2-3 szorosára mentek fel. Szóval fel már nem mennek, de le se nagyon. És ezért az árért esetenként ötöde (->Seagate) garanciaidő jár jövőre. Háát... nem jó felé mennek a dolgok úgy érzem. :O

Nem értettem, amikor a Google kitalálta, hogy olyan szolgáltatást hoz létre, ahol a "felhőben" fogják majd a felhasználók az adataikat tárolni, és az otthoni gépben csak minimális háttértár kell a rendszernek. Lehet, hogy ezt a folyamatot látták ők előre. :F

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#35) Kriza válasza Csaber (#33) üzenetére


Kriza
őstag

Előző munkahelyemen nagyon sok merevlemezt adtunk el digitális videorögzítőkbe (DVR), amiben a vinyó megállás nélkül megy 24/7-ben. Leállás/felpörgés max. áramszünetkor van. Igaz, hogy ez nem tipikus asztali 8/5-ös igénybevétel, hiszen állandó üzemet jelent, de kevés ki/bekapcsolást. Eleinte, amíg PATA csatolós vinyók kellettek a rögzítőkbe nem volt mindegy, hogy milyen típust rakunk (pl. Samsung vinyókat némely rögzítő nem szerette), SATA esetén már nem válogattak a DVR-ek. Adtunk el rengeteg Hitachi, Samsung, WD és Seagate vinyót is (elég nagy a minta a statisztikához), és az volt a tapasztalat, hogy a Hitachi és a Samsung hajszálnyival többször ment tönkre, mint a WD, a Seagate viszont messze a legmegbízhatóbb. Mindezt úgy, hogy SATA vinyók esetében sokkal több Seagate ment el, mint a másik három gyártóból össz. Amikor visszanéztük a számlázóprogramból (év közben) az aktuális éves eladást, az jött ki, hogy 150 darab után egy (!) hibás volt abban az évben. Az is igaz, hogy a másik két gyártótól is csak pár darab jött vissza (azokat nem néztük akkor, most meg már nem ott dolgozok :B ), és a Seagate esetében 90-95%-ben az SV35.3 és SV35.5-ös sorozat volt, amit kimondottan DVR-be gyártanak.
Egyébként az SV35-ös vinyók a cimkét leszámítva külsőleg (PCB is!) semmiben nem különböznek a sima Barracuda vinyóktól.

[ Szerkesztve ]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#36) Amacs válasza Csaber (#33) üzenetére


Amacs
aktív tag

Én ismerőseim között sehol nem halt le semmilyen vinyó, csak és kizárólag user error miatt, vagy éppen táp hiba okán telegyengeszektorosodott.

(#37) liksoft válasza Kriza (#34) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem. Nekik is kell valahol tárolni. Most nekik is nehéz beszerezni.

Ezt a helyzetet MI hoztuk létre azzal, hogy CSAK a legolcsóbbat vesszük. Így ez maradt nekünk.

Más: [link] Ez viszont azt sugallja számomra, ideje lenne az egészséges decentralizált gazdaságot visszaállítani a világba. Biztos drágább lenne egy-egy termék, de lenne munkahely is több, egy természeti (vagy akár nemzetiségi) katasztrófa is kisebb hatással lenne az egész rendszerre, stb....

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#38) Oliverda válasza Joci10 (#31) üzenetére


Oliverda
félisten

Az újabbaknál általában az elektronika durran el aminek se kép se hang a vége. Ráadásul csak úgy lehet megmenteni az adatokat, ha a flash chipet átrakják egy másik hasonló elektronikára.

Csaber: WD nekem is halt már be szépen lassan.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#39) liksoft válasza Kriza (#35) üzenetére


liksoft
nagyúr

Firmware-ben viszont igen. Itt optimalizálták más típusú adatforgalomra.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#40) Kriza válasza liksoft (#37) üzenetére


Kriza
őstag

OK, az árvizet nem tudhatták, és a hiánygazdaságot megérzik. Azt viszont már láthatták a gazdasági nagyokosok, hogy milyen folyamatok mennek a HDD piacon. Egy Google pedig megteheti, hogy vesz egy vagon Seagate/WD részvényt, és akkor máris más az alkupozíció, mint nekem a számtechboltban. :DDD

A második felével teljesen egyetértek. Nem vagyok egy gazdasági zseni, de úgy látom, hogy ezek a folyamatok nem jó irányba mennek jelenleg.

(#39) liksoft: igen, gondolom, azért is írtam, hogy külsőleg nincs különbség. Bár gondolom, hogy a megbízhatóságot inkább a mechanika határozza meg első sorban, és nem a fw.

[ Szerkesztve ]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#41) XbandX


XbandX
tag

vanhalen kollégának nagyon is igaza van, a felhőé a jövő...gyorsinternet, felhő és teljesen mobil online/offline életmód...amúgy, nem egy IT/biztonsági cég tartja az adatait a googledocs-on és nem véletlenül...a felhőben pedig egyelőre a vinyó az úr.

Az IBM memristor fejlesztőrészlege által felmutatott eredmények is érdekes dolgokkal kecsegtetnek...ha valami, akkor az bedöntheti az egészet (architekturális szinten is...).

Aminek végképp semmi értelme azok a bluray, a dvd meg a cd lemezek...ezeket csak azért találták ki, hogy lehessen vmit az ember kezébe nyomni...amint az embereknek sikerül absztrahálnia a tartalmat a megfoghatótól...nem lesz többet szükség ezekre...

"Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a Földön: emberek és magyarok."- Isaac Asimov

(#42) XtremLor


XtremLor
őstag

Sajnálom a samsung hdd-ket, eddig egyikkel se volt gondom eddig. Kettő most is ketyeg a gépben. Az árversenynek valóban nem fog jót tenni, ha hitachi és a samu is felvásárlásra kerül...

"Legen...Wait for it...Dary"

(#43) misx


misx
senior tag

Kár, mert jó HDD-k, mostani is 4 éve tolja az ipart. :) És holnap megjön az 500 gigás testvére. :D

(#44) liksoft válasza XbandX (#41) üzenetére


liksoft
nagyúr

Mark is gondolom örült, hogy "gyermekén" tárolt magánképei kikerültek. :D A felhőről ennyit. Vagyis általános adatok tehetőek bele (ebből van a több), de a szigorúan bizalmasért ne egy harmadik megfoghatatlan emberke, hanem az én rendszergazdám legyen a felelős!

Úgy látom a marketing nagyon jól dolgozik.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#45) Male válasza liksoft (#44) üzenetére


Male
nagyúr

Kinek, milyen képei kerültek ki? /Jöhet priviben is, mert itt nagyon off./

(#46) fatallerror


fatallerror
addikt

picsába... utálom a samsungot de mindig samsung vinyót vettem mert a legjobbak voltak :/ kár h mást kell venni ezentúl

don't tell me what i can't do!

(#47) Pikari


Pikari
őstag

az imperializmus egy undorító dolog

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#48) molnarpeter válasza Male (#45) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mark Zuckerberg fb-jéről kerültek ki képek egy bug miatt.

mp

(#49) föccer válasza molnarpeter (#48) üzenetére


föccer
nagyúr

Én inkább egy banális hibának nevezném és nem bugnak :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#50) Alchemist válasza XbandX (#41) üzenetére


Alchemist
addikt

vanhalen kollégának nagyon is igaza van, a felhőé a jövő...gyorsinternet, felhő és teljesen mobil online/offline életmód

Csak aztán nehogy "befelhősödjön" a juzer hangulata, ha megkapja a számlát...
;]

[ Szerkesztve ]

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.