Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Ecsém, emmán nem semmi! Jót mulattam, köszönöm. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2) _L_


_L_
tag

Állatok :D :D :D

(Jó értelemben :D )

(#3) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Megláttam az a cikk címét és egyből gondoltam hogy te írtad :DD
Remélem folytatod tovább a hasonló írásokat, jókat lehet rajta mosolyogni :)

Szerk:
esetleg a havas víz helyett megpróbálhatnál valami olyan folyadékkal a hűtést, ami nem fagy meg 0 foknál. Pl a hidraulika olaj -40°C-ig jó :-)

[ Szerkesztve ]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#4) copin


copin
őstag

Honnan lehet száraz jeget szerezni? Mennyibe kerülhet? :U

Képmegosztáshoz A kepfelotltot felejtsd el inkabb. ;)

@3psilon Az előző sulim igazgatóját megdobták hógolyóval. Akkor azt nyilatkozta, hogy betiltja a havat és az iskola körül azóta sem esett. :))

[ Szerkesztve ]

(#5) bacsis


bacsis
Közösségépítő

uhh, nem működik a prohardveres képfeltöltő, a kepfeltoltes.hu-t használtam, de ez így kicsit furcsa még... Egy kicsit elszúrtam a képek elhelyezését, de mostmár jó lesz :R
remélem jól szórakoztatok :B

(#6) 3psilon válasza copin (#4) üzenetére


3psilon
aktív tag

Az még oké, na de havat azt honnan a túróból vett? Azt hittem be van tiltva Magyarországon! :DDD

[ Szerkesztve ]

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#7) TomBoy1986


TomBoy1986
veterán

Vajon rajtad kívül eszébe jutott-e már valakinek, hogy hóval hűtse a processzorát :DDD

Hihetetlen... :)

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#8) D.Orion


D.Orion
veterán

Anno volt akváriumom, még a levegőztető(buborékfújó) meg van belőle. 220V-os ha jól emlékszem, ha gondolod odaadom szívesen.

(#9) Stiky


Stiky
senior tag

Hát ez komoly. Még ha nem is jött be a várt végeredmény. :C

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#10) tkazmer válasza bacsis (#5) üzenetére


tkazmer
addikt

na a szórakozás az megvolt mindenképp :))
egyébként esetleg megpróbálhatod, hogy a tüdőd helyett valami leselejtezett táphűtővel fújatsz buborékokat a vízbe, akkor nem fáradsz el, de a "hóhűtés" is megmarad:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#11) bacsis válasza D.Orion (#8) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Igen erre gondoltam én is, hogy egy akváriumos levegőztető pont jó lenne, de majd úgy csinálom, hogy olyan üveget rakok a proci köré aminek nagyobb lesz a szája :R
köszi van levegőztetőm, valahogy megpróbálom azzal megoldani :R

(#12) _L_ válasza TomBoy1986 (#7) üzenetére


_L_
tag

Nekem eszembejutott, de inkább maradtam a duplatraktorradis vízhűtésnél, ami még cask elméletben létezik :DDD

(#13) KrAt válasza bacsis (#11) üzenetére


KrAt
veterán

Mi lenne, ha egy sima, autós kompresszorral fújnád? :)

(#14) Viszlát válasza bacsis (#11) üzenetére


Viszlát
addikt

A Nestea-nek szélesebb a szája jóval, de szerintem nem nagyobb a procinál. :K

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#15) bacsis válasza Viszlát (#14) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

én is arra az üvegre gondoltam :R :C

(#16) copin válasza TomBoy1986 (#7) üzenetére


copin
őstag

Twollah porszívóval próbálkozott. :))

(#17) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ember, te beteg vagy :D

:C :R

Az kellett volna, hogy a hűtőbordával érintkezzen a hó...
Amúgy esetleg valamivel (akvárium-levegőztető?) fújni bele a levegőt?

Mutogatni való hater díszpinty

(#18) marcias válasza bacsis (#11) üzenetére


marcias
őstag

ez egy tök jó ötlet szerintem, csak az a baj, hogy rossz a hőátadó felület. Szerintem PET-palack helyett inkább egy réz-edényt kellene szerezned, mondjuk egy mozsarat, ami átveszi a hőt, és továbbadja a benne lévő hónak. Így már csak az lesz kérdéses, hogy hogyan vezeted el a felgyülemlett, felmelegedett fizet, de az is elképzelhető, hogy az edény tetején lévő folyadék már elég nagy felületen érintkezik a levegővel, így szinten tartva a hőmérsékletet. :K

Steam: marcias88

(#19) Samus


Samus
addikt

Ez beteg...
De lenne egy ötletem, bár lehet kicsit meredek, és bonyolult is.
A következő a lényege: a havat egy kis tartályba gyűjtöd, aminek az alján van egy kifolyó lyuk, az megy a processzorhoz, amin szintén egy pici tartály lenne, ebből egy cső kifelé, ami a felső tartályba folyik, viszont felülről, a hideg hóra. Így a hó hűti a vizet, ami alul folyik a processzorra. Egy kis szivattyú megoldja a keringtetést (pl akváriumi, bár a vízhűtésé jobb lenne). Hátránya, hogy a hó el fog olvadni, és ha ráteszel még, egyre több lesz a víz...Biztos hülye ötlet, de azért gondoltam megosztom.
Sok sikert, bármiben is mesterkedsz.
De ez meredek, bár a pasztateszt részei után már semmin sem lepődök meg...
:R

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#20) eziskamu válasza bacsis (#11) üzenetére


eziskamu
addikt

Erről az uccsó képről az Egri János féle tv-s vetélkedők és azok paródiái jutnak eszembe:
Mi látható a képen? Bip 60 mosószer hónaljból fotózva, vagy a pápa lúdtalpbetéte, vagy grenadir mars fedő alól fotózva?
Frászt!
Bacsis megint tuningol! :C :R :R

[ Szerkesztve ]

(#21) bacsis válasza Samus (#19) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

köszönöm az ötletet, mazsolázgatok a javaslatokból, és újra próbálkozok hamarosan :R

(#22) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem az jut még erről eszembe, amikor volt egy régi Gericom laposom, saját gyártmányú táppal.
Nyilván ez nem volt kapcsolóüzemű, és a teljesítménye is kevés volt, 2 órát bírt vele a gép, utána hűteni kellett, mert túlmelegedett a trafó(!) benne és kiolvadt volna a hővédelme.

Na ezt egyszer egy fél éjjelen át nyúztam, téli éjszakán kilógattam a tápot a koli ablakán, a vezetékekre rácsuktam az ablakot (jól zárt...) és hajrá.
Hajnali 4 felé behúztam a tápot, még csak langyos sem volt :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#23) Benyadapro


Benyadapro
tag

Nekem nagyon tetszett a teszt régebben én is gondolkoztam ilyenen :R

(#24) finest


finest
őstag

Valamelyik barátod akváriumából kérd el a levegőztetőt a teszt erejéig legközelebb, kár lenne itt feladni! :DDD

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#25) sm0ke*


sm0ke*
csendes tag

muha :C
not normal !

(#26) Hebry


Hebry
senior tag

Megint egy Állat teszt, majd lesz ez még így se...

Jó volt.

(#27) Solten


Solten
addikt

Te beteg vagy... :DDD :DDD :DDD

:R

Saor Alba

(#28) Steve-0


Steve-0
őstag

Ilyennel még nem próbálkoztál? :DDD
[link]

(#29) 14adam


14adam
addikt

Ismét csak azt tudom mondani: a címből rájöttem,hogy te vagy az :D

(#30) ModdR88


ModdR88
csendes tag

ha valahogy a vízbe tudnál tenni egy kis ventit az megoldaná a víz mozgatásának a problémáját:D

3 fajta ember létezik, aki tud számolni, és aki nem.

(#31) hcl válasza ModdR88 (#30) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szivattyú :) Ha már mozgatni kell a vizet :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#32) bartucc


bartucc
addikt

Tényleg hol lehet hidrogént szerválni?:D

Egyébként gratula a vállalkozó szellemedhez!!! :C

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#33) bublee


bublee
csendes tag

Tisztelettel maradtam Bacsis fan! :) Fontoskodó moderátorok és kötekedők kíméljék őt és a cikket!

''Utáltam mindig az iskolát,el*****a az ember kiskorát!''

(#34) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Nagyon jót mosolyogtam a cikken, gratula! Sok sikert kívánok a további próbálkozásokhoz! :)
Egyébként szárazjeget nem olyan bonyolult beszerezni, nézegess itt!
bublee: Fontoskodó moderátorok? :F

[ Szerkesztve ]

(#35) body007


body007
addikt

hehe, ez nagyon nagy volt :DD

itt kanadaba kellene probalkoznod, van vagy 1 meteres ho a haz elott :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#36) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Te miccsinász? :F :DDD :DDD

Nagy vagy . :R :DDD

Ja és még valami: Le ne cseréld a képeket jó minőségűre. Mindig ezt a fényképezőt(telefont) használd a fotózáshoz. Ez a minőség annyira visszaadja a kontárkodás, gányolás élményét. :DDD Ne változtass semmin, bárki is kéri. van egy hangulata neki, ami nekem tetszik. :C :R :R

[ Szerkesztve ]

(#37) bublee válasza WonderCSabo (#34) üzenetére


bublee
csendes tag

Bacsis előző cikkében volt aki megszólta őt, hogy helyesírási hibák néhol vannak és ezt kicsit "modortalanul" tálalta...(holott az okok tisztázottak régóta), és emelett igen vannak és legyenek kivételek! Ez estben a cikk írója! Nem hiszem, hogy minden blog büszkélkedhet ilyen jellegű írásokkal! Ezt tiszteletben kell tartani és egyben megbecsülni!

''Utáltam mindig az iskolát,el*****a az ember kiskorát!''

(#38) Solten válasza tzsolesz (#36) üzenetére


Solten
addikt

Egyetértek. Ezek a bacsis(tm) védjegyek... :DDD

Saor Alba

(#39) hcl válasza tzsolesz (#36) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Esetleg cserélje, de úgy hogy link legyen a jó képre :) Ha esetleg valami részlet nem kivehető :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#40) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Esetleg kombinálni a szilvalekváros pasztát a hóhűtéssel? :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#41) mv


mv
aktív tag

Miért nem jeges vízzel próbáltad? Az nem évszakfüggő mint a hó. :))

Egyébként meg: :R .

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#42) totyax


totyax
aktív tag

Szerintem a havat a homlokodra kellett volna inkább pakolni...

(#43) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Megláttam a címet, csak egy nagy B*ZMEG-re tellett, aztán katt és elolvastam :DDD áhhh hóhűtés.... :))....hol lehet belépni a bacsis fan clubba? a cikk hozza a szokásos bacsis minőséget 5* / 5* ! :C :R :R

#42 ha nem tetszik, nem kell olvasni!

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#44) waterman_


waterman_
aktív tag

azért majd próbáld meg egyszer fagyállós folyadékkal is. egy kellően nagy akváriumot megtöltesz fagyállós desztillált vízzel, be a mélyhűtőbe. a titka ennek, hogy a keringető szivattyút a processzor után kösd be és akkor melegebb löttyöt kap:) különben a sima sós víz is 0 fok alatt fagy, ha nincs túl sok színesfém a vízhűtő rendszerben akkor azzal is jó eredményeket lehet elérni, mivel a sós víz jobb hőtároló, mint a sima víz:) gratu a cikkhez, garantáltan beteg vagy:) respect.

[ Szerkesztve ]

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#45) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Bacsis, te beteg vagy :D

Nem minden vándorút céltalan...

(#46) 3.Aragorn válasza tzsolesz (#36) üzenetére


3.Aragorn
addikt

És ez így igaz. :K

Nem minden vándorút céltalan...

(#47) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

A végére kezdtem azon tűnődni, hogy lassan föltalálod a vízhűtést. Csak a hőt nem radiátor adja le, hanem a hó veszi fel...

Mindenesetre max respect!

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#48) forras2 válasza 3.Aragorn (#47) üzenetére


forras2
őstag

Én aki személyesen is ismerem Bacsis-t,én is állíthatom,hogy tényleg beteg! :C :R

Aki még ilyen "teszteket" kér,azok nem tudják miket kellett kiállnunk! :N
Fagyoskodás 3 napon keresztül a majdnem semmiért,kéz lefagyasztás a sok hó üvegbe cuccolása miatt,arról nem is beszélve,hogy fél falu látta hogy mit csinálunk,és ezért a fél falu hülyének néz minket! :DDD
Holnapra már az egész falu annak fog nézni... :DDD

Bacsis,de az a "réz edénybe a vizet és a havat" jó ötletnek tűnik nem? :F :U
Van is itthon olyan edényem! :DD :DDD

(#49) 3.Aragorn válasza forras2 (#48) üzenetére


3.Aragorn
addikt

:DDD :C

Nem minden vándorút céltalan...

(#50) hcl válasza forras2 (#48) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Csak tudjátok a réz edényt a procihoz fogatni.

Izé!
Szerezzetek egy hűtőgépet mán'-e, és vezessétek be (sok-sok hosszabbító) a kábloszokat! :D
Mi lenne akkor :D

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.