Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tolkarius


Tolkarius
tag

Szép lett :C Szerintem sokkal jobban mutat mint az eredeti :K

(#2) HyP3b0y


HyP3b0y
senior tag

Uhh, komoly ötlet(bár kicsit fura fehér zsinórral és fekete agybadugóval, de valamit valamiér :D )

Nekem a 3GShez kéne, csak ott a probléma, hogy nincs 3GS távirányítós fülesem :( amiket meg alternatívaként árul a senn. és az AKG nekem túl drágák

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#3) BloodyEddie


BloodyEddie
őstag

Ez a cikk ebben a formában szerintem nem több egy egyszerű élménybeszámolónál. Tényleg örülünk neki hogy sikerült ezt összehoznod, de se képek, se pár mondat magáról a folyamat menetéről, a cikk fele pedig "Füleseim története". Sajnálom hogy nyers vagyok, de ez így szvsz nem főoldalra való.

(#4) unyadavid


unyadavid
senior tag

Így azért már nem rossz! (a füles se, a cikk se) :C

(#5) amanoba


amanoba
őstag

pofás írás, bár maga a folyamat lett volna igazán érdekes.

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#6) <NewL>


<NewL>
addikt

A képeket Paint-el készítem, és erre büszke vagyok! :) :D

köszi a cikket

There's an app for that

(#7) [edy]


[edy]
tag

Nem rossz cikk , egyetlen hiba amit felfedeztem , hogy az első képen egy gyönyörü powerbook titanium van a nano alatt , az utolsó 2-3 képen meg valami windows- os fosbook:D De amugy grat :) apple4ever

edy

Edy

(#8) vtechun


vtechun
veterán

ezt : Ha a kurzor a képen van, éles, kattanó hangra nő. nem értem

(#9) BloodyEddie válasza [edy] (#7) üzenetére


BloodyEddie
őstag

Szeretem az ilyen független véleményeket :K

(#10) Tim82 válasza [edy] (#7) üzenetére


Tim82
nagyúr

Amit te PB Titanium-nak vélsz, az inkább egy Macbook Pro lesz. A Titanium-oknak ugyanis fekete színű billentyűzetük volt. :U

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11) Apollyon válasza vtechun (#8) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ha rákattintasz a képre, akkor egy új lapon megnyílik teljes méretben. Vagyis amikor megnyomod az egereden a bal gombot, akkor kattanó hangot ad ki a gomb... stb.

Ez a kép magyarázat kissé komolytalanná teszi a cikket.
BloodyEddie: Ne is törődj vele, ilyen emberek is kellenek.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#12) Mtt


Mtt
tag

A konkrét művelethez nem értek, sosem csináltam/láttam/tanultam ilyesmit. Aki ebben jártasabb az vagy csupán nagyon érdeklődik itt olvashat a 'műtétről'. Nem akartam át 'Ctrl+C-zni' a linkelt írást, gondoltam az érdeklődők rákattintanak.

Továbbá köszönöm a pozitív véleményeket, és @BloodyEddie-től azt kérdezném, hogy ez nekem kritika-e vagy inkább az oldal szerkesztőihez? (Jogos kritika, de talán magyarázzák a fent említettek.)

@Iscariah köszönöm a segítséget! :)

"őszi esték melege leszek, / hogy ne lúdbőrözzenek az öregek"

(#13) Tim82 válasza Mtt (#12) üzenetére


Tim82
nagyúr

@BloodyEddie-től azt kérdezném, hogy ez nekem kritika-e vagy inkább az oldal szerkesztőihez?

Nem neked szólt, hanem a # 7. hozzászólás elkövetőjének, ezért: "az első képen egy gyönyörü powerbook titanium van a nano alatt , az utolsó 2-3 képen meg valami windows- os fosbook"

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#14) Stifler93


Stifler93
tag

Az Apple távirányítója a fülesen tényleg nagyon jó. Az újabb még jobb (a képen a régi, az iPhone 3G-hez való van), mert azon már hangerő gombok is vannak.

Egy ideig a gyári fülessel használtam az iPhone 3GS-emet, de nemrég váltottam egy Apple In-Ear -re, amin szintén van távirányító.(nem akartam barkácsolni)

Am télleg leírhatnád miként sikerült összehozni így ezt a fülest.

iPhone 15 Pro 512GB; iPad Pro 11” 256GB; Retina MacBook Pro 13", Apple Watch

(#15) tibz03 válasza Tim82 (#13) üzenetére


tibz03
őstag

Szerintem te értetted félre, a #12-es a #3-asra reagált - bár jelezhette volna. :)

A cikk nem rossz, de kétlem, hogy sokan belevágnának ilyesmibe. Inkább amolyan "most már tudjuk, hogy ilyen is van"-típusú lett. Bár azt nem értem, miért volt szükség arra, hogy bemutasd, milyen mp3-lejátszó-füles párosításaid voltak már.
Valamint a képek alatti "Ha a kurzor a képen van, éles, kattanó hangra nő." szöveg számomra is kissé furcsa. :U

Egyébként - abszolút személyes vélemény - szerintem a füles nem az a dolog, amit használtan kéne adni/venni. Biztos nem vennék olyan dolgot, amit más - ki tudja, mennyire higiénikus személy - hosszú ideig a fülében hordott. :U

[ Szerkesztve ]

(#16) Samus


Samus
addikt

Maga a művelet szög egyszerű, csak kézügyesség, és egy minőségi forrasztópáka kell hozzá, és tudni kell a fejhallgató vezetékét forrasztani, ami valamiféle speciális anyaggal van bevonva, sima forrasztással nem megy. Én spártai módon csináltam, mikor átmenetileg meg kellett javítanom a fejhallgatóm kontakthibás kábelét: öngyújtóval megégettem, majd forrasztottam...durva, de működik. Esetleg leírnád, létezik-e kevésbé brutális mód? Anno én is le akartam cserélni a gyári HS-43 headset két fülesét a CX300 két füldugójára, de a pillanatforrasztó pisztoly túl nagynak bizonyult művelethez. Így inkább használtan vásároltam egy HS-54 távirányítót és egy CX500 fülest. Most pedig keresem az utódját, mert kezd eléggé leharcolt lenni (foszlik a törésgátló gumi a fülhallgató résznél), igaz, napi használatban van már elég régóta.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#17) EczkE


EczkE
addikt

Szép munka! :R

Asszem mindenféleképpen!

(#18) BloodyEddie válasza Mtt (#12) üzenetére


BloodyEddie
őstag

Inkább neked, de szigorúan építő jellegű, nem akarom elvenni a kedved semmitől :N Pozitívum, hogy a cikk szépen szerkesztett, képekkel teli, és helyesírási hibáktól mentes, már ahogy láttam. Csak éppen a tartalmi infó (számomra) kevés.

Pár nappal ezelőtt volt fenn egy másik cikk, ami kb 90%-ban élménybeszámoló volt, és mégis kijutott a főoldalra, pedig a címe teljesen más tartalomra utalt. Na ott tudtam volna írni szépeket, ha nem telefonról olvastam volna :D

Egyébként pedig sok sikert, csak legközelebb jobban merülj el a részletekben, ha főoldalra szánod az írást.

szerk.: az oldal szerkesztőit nem az én posztom kritizálni, gondolom van elég bajuk nélkülem is. De majd ha olyan cikk lesz a gépháztól, hogy pihengetnek... ;]

[ Szerkesztve ]

(#19) rakloo


rakloo
aktív tag

Én is csináltam egyet tavaly nyáron ismerősnek. Bár az a funkcionalitásra hajtott,mivel nem lehet másféle fülest venni a suffle-hoz. :D kép

[ Szerkesztve ]

555-SHOE

(#20) themebuilder


themebuilder
senior tag

Köszönjük a cikket. :C

Viszont szerintem sokan örültek volna ha a készítés folyamatáról írsz és illusztrálod képekkel.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#21) Redneck


Redneck
veterán

Csak én nem értem vagy tényleg ennyi?

Bocsánat de ebben most mi a cikk, mi az értelme ennek a kis beszámolónak? Fogtál egy fülest és összedugtad a Hardverrel. Mi a pláne?

Bocs ha hülyeséget kérdezek de én nem értem :D

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#22) themebuilder válasza Redneck (#21) üzenetére


themebuilder
senior tag

Én azért örülök neki, hogy van ilyen cikk.
Linkeken mindent megtalálsz ami hasznos. Az írás inkább kedvcsináló jellegű. ;)

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#23) Tim82 válasza tibz03 (#15) üzenetére


Tim82
nagyúr

Aha, akkor én néztem be. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#24) banhammer


banhammer
veterán

Annyira túl hypeolják a Sennheiser fülhallgatókat.
Volt szerencsém (inkább balszerencsémnek mondanám) egy Sennheiser Sport fülhallgatóba belehallgatni és komolyan mondom ahhoz képest az inkvizíció könnyed öt órai teázásnak tűnt.

Ha már fülhallgató akkor Sony és abból is a tízezer Forint feletti árkategória.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#25) aram01


aram01
nagyúr

Jó írás köszi,ötleteket adsz.Az olyan emberekkel ne foglalkozz akik idejönnek(meg mindenhova ahova csak lehet) és osszák az észt,ha meg nem tetszik valami,akkor meg szaladnak panaszkodni.Írjatok még sok ilyet :K

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#26) Yodafon


Yodafon
senior tag

Ez a füles meg is volt 2 évig, imádtam, szerettem, óvtam, semmi baja nem volt, míg egy téli iskolai napon megfújták... :( Ekkor asszem már iPod touchom volt, de érdekes azt nem vitték a fülessel...

Látszik van ízlésük a tolvajoknak.

I'm gangsta!

(#27) tibz03 válasza banhammer (#24) üzenetére


tibz03
őstag

Mindezt azután szűrted le, hogy belehallgattál egy Sennheiserbe. :U

(#28) rainmen


rainmen
aktív tag

Jó a cikk!
Én is imádok barkácsolni, meg össze nem illő dolgokat összeilleszteni. Legalább látom, hogy nem vagyok egyedül. :D
Szép munka, gratula! :R

(#29) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Nagyon komoly. Jó lett! :R

(#30) KeNTaGoN válasza Mtt (#12) üzenetére


KeNTaGoN
tag

Hát ezt a műtétet én nem merném bevállalni.
Lehet, hogy sikerülne, de lehet, hogy elb***nám...
Viszont nagyon ötletadó a történet. A cikkről csak annyit, hogy kicsit sok benne a mellébeszélés, viszont a lényegi tartalom meg nagyon hasznos volt számomra. Amúgy is imádom az ilyen DIY-dolgokat.
Asszem ennek határsára, kicsit gyakorlok egy-két olcsóbb fülesen, van is egy Sanyi-Erik fülesem áldozatnak. ;] Aztán ha azok összejönnek, akkor talán bevállaom az AKG-k ilyen természetű reparálását is.

Amúgy csak én gondolom úgy, hogy ez egy nagyon igénytelen kivitelezés:

Ezen a kábelkötegelős gárnyoláson én leakadtam... Szerintem ugyanezt gyönyörűen meg lehet oldani egy ésszerű és szép forrasztással meg némi 4/2-es zsugorcsővel.

Amúgy ilyen vezetékre rátoldást be vállalok bármikor. Szal ha vki akar magának hasonlót, és a fenti képhez hasonló (csak szebb) megoldás megfelelne neki, az írhat bátran.

[ Szerkesztve ]

www.partyfoto.tk Fülhallgatók és egyéb kütyük javítása, építése itt: ►► http://hirdeteseim.tk/ ◄◄ → http://bit.ly/fulhallgatok_javitasa ← Privát üzit írj, hamarabb észre veszem!

(#31) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Ha a kurzor a képen van, éles, kattanó hangra nő.

Én hiába "csináltam" éles, kattanó hangot, a kurzor csak nem nőtt a képen...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#32) G@ß! válasza Mtt (#12) üzenetére


G@ß!
őstag

Szia!

Arról írhattál volna, hogy az iphone kábelével milyen irányba változott meg a hangkép.
Gondolom nem olyan minőségi az a kábel mint a senn.-é...

De nagyon ügyes/okos művelet volt! :R

A forrasztást mivel oldottátok meg? Sima forrasztóónnal?

Üdv.

(#33) ZozzHUN


ZozzHUN
addikt

Szia

Koszi a cikket, otletet adott. Nekem is van iphone fulesem, amit hasznaltan kaptam, de meg is viseltek, igy csereerett a vege. Megkertem a Te szakembered hogy rajtam is segitsen :)

(#34) pr1mzejEE válasza Tolkarius (#1) üzenetére


pr1mzejEE
addikt

Szerintem is. Osztom a véleményed: sokkal szebb és jobb :)

Football More Than Just a Game .. Calisthenic is way for life..

(#35) papaya96 válasza Tolkarius (#1) üzenetére


papaya96
csendes tag

Szép lett! :) Nekem jobban tetszik mint az eredeti! :C :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.