Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

szerintem:
a Lakefield egy kvázi "demo" termék.. tapasztalatot gyűjtenek vele és a szoftvert "optimalizálják" köré.

Az Alder-lake.. hát a starja minimum nagyon rögösnek ígérkezik (ehhez készíti elő a terepet a korábbi modell, de tippre, kevés lesz a "desktopkirály" cpu platform számára amire majd sokan váltanának... már ha nem tarja meg mellette a "hagyományos vonalat".. és lesz az Alder-lake úgyszint csak egy "koncepciótermék".. csak azért van középpontban mostanság mert valamiről "beszélni kell")

ha a vonal életképesnek is bizonyul talán az Alder-lake utáni 2. de még inkább 3. generációra forhat ki a szoftveres körítés körülötte (kicsit talán nagyobb az eséje mint az amd "Fusion" projektjének volt anno, nem 2 totál más hardveregységet akarnak egy szoftveres környezetbe "begyűrni", és nagyobb név az intel (bár ez utóbbi láttuk már nem jelent feltétlen sikert))

De a valódi esélyhez mindenképp megkéne oldani az utasításkészlet problémáit.. legalább úgy, hogy a "butább magok" is legalább szoftveresen "beemulállják" az adott utasításfajtákat és ha olyat kapnának akkor átadják annak a magnak ami ténylegesen képes futtatni... e mellett másik gond nem csak a windows de a cpu saját ütemezője is lehet, lényegesen hatékonyabb lehetne ha a 2 külön felépítésű chip azonos ütemezőn keresztül lenne elérhető, de ez még messze lehet (akár 4-6 év ha ilyen szinten bele mennek).. a szoftveres lehet nem lesz elég hatékony.. bár meg lehet próbálni, de mindenképp lassabb lesz mint egy hadverbe épített megoldás.. de utóbbit nem kis feladat lenne megcsinálni, persze akkor a magok lesznek a gondok, mert vagy közös sziliciumlapkára kel kerülni a magoknak, vagy "összeragasztva" külön az ütemező a magoktól, esetleg valamelyik magok lapkájára rárakva és "kívülről rádrótozva" lenne rajta a másik fajta magcsoport... esélyesebb, hogy a "nagy lapkára" az ütemező és onnan rákötve külső lapkaként a kis mag... bár jobb volna a közös szilicium az esetleges közös cache miatt ami sokat segíthetne a számítási folyamatok hatékonyabb átadásában.

röviden: ez egy eléggé "concept" termék, kb. a lakefield olyan lehet mint a legelső amd fusion cpu-k voltak, amik sose jelentek meg piacon, csak pár "promóvideóban" mutagatták őket.. csak mivel intel nagyobb így meg tudta magának engedni a piacradobást (persze nem nagy mennyiségben, de elégbén a tapasztalathoz).. meg a 3D stackinggel is jó tapasztalatokat szereznek.. eleve lesz egy adag "meghibásodási statisztikájuk" hosszú távú használatról különböző környezetekben.
Életképes lehet, de csak az ütemező fejlesztése kb. egy új cpu architektúra teljes tervezési költségét és idejét teheti ki (ha nem szoftveresen akarnak "bohóckodni" a terhelés elosztással.. ami 90% eséllyel szerintem "bukás" lehet)..

de kívánom tévedjek valahol és legyen egy új és jó irány.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.