Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gubek-Einste

Köszi a tesztet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2) szupermacs


szupermacs
veterán

Nagyon tetszenek! :C

(#3) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Nem sok érdekeset láttam

De a projektor ára szerintem too much, főleg hogy ha sok vásárlót akarnak

Egyébként jöhetnének még ilyen telefonok hasonló cuccokkal, nekem bejönne a dolog

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

"Az árazást persze idővel érdemes lehet átgondolni, hiszen jó eséllyel nem sokan fogják a telefonjuk árát még kétszer-háromszor rákölteni a különböző kiegészítőkre....."

Itt a lényeg...emiatt nem fog nagyon elterjedni.

B.Cs.

(#5) Ryoo


Ryoo
senior tag

Ezeket csomagban kéne árulni a telefonnal együtt, és a vásárló eldönti, hogy melyikkel veszi meg a telefont, ha meg kell hozzá még vmi, akkor vesz hozzá még modot.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#6) szupermacs válasza Ryoo (#5) üzenetére


szupermacs
veterán

+1

(#7) Puma K


Puma K
veterán

Az a videó elég rossz... :(
Bog hol vagy...?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#8) batai15


batai15
félisten

az a baj hogy jó az irány,de a modok drágák , és mindre van jobb alternatíva és azok pl jlb hangszóró sok másik telefonnal is használhatóak.

(#9) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Az Incipio féle tok védi bármennyire egy esetleges lesesétől a kijelzőt? Illetve a hátlapok mennyire tompítják az ütést, védettebb lesz ezáltal az üveg hátlapja a Z Play-nek, vagy csak a zsebkarcok ellen jó?
Köszi!

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#10) ZolkoW


ZolkoW
őstag

nekem tetszik, az eddigi legéletképesebb moduláris koncepciónak tartom.. mondjuk nem nagyon hiszem, hogy a sima hátlapokon, esetleg a Qi+akku hátlapon kívül mást megvennék, és ezek is elég drágák.
Az Indiegogo-n futó wireless töltő+IR mondjuk jópofa, azon még talán elgondolkodnék. [link] 45USD-s árat látok, ez nem tudom, mennyire valós, mondjuk nettó ennyit egy fa hátlap+ vezetékmentes töltő + IR blaster kombóért már kifizetnék.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#11) hemaka


hemaka
nagyúr

Nem rossz maga a koncepcio, jobb, mint ahogyan a G5-nel megoldottak. Viszont egyik sem kellene, talan a hatlapokban latok fantaziat, a tobbi szamomra vagy gagyi(kamera, tuctuc, projektor) vagy haszontalan.

(#12) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Klassz kiegészítők, de akkor lenne igazán jó, ha telefon vásárláskor, lehetne egy mod-ot választani a készülékhez, ami benne lenne az árban. Akinek kell másik mod is, azon külön megvehetné.

(#13) ghiottone válasza GeryFlash (#9) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nem szeretném kipróbálni, hogy mit fog a hátlap egy leejtésnél ;] ha ilyen mégis megtörténik szólok. Amúgy egy üveg az elejére, hátlap a hátuljára és egy bumper az oldalára - így már nyugodt szívvel merem használni.

hemaka: nekem sincs szükségem egyikre sem. Csak egy kőrisfa hátlapot szereztem be hozzá eddig pluszba. Amiben látok viszont fantáziát az a vízálló tokos megoldás lesz - Adventure Mod.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#14) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Nekem nagyon tetszik a kamera modul. Látok benne fantáziát. Dupla ilyen vastagsággal az is jó lenne, ha beépített akkuja volna.

(#13) ghiottone: Nagyon stylish! A gyári gyöngyvászon szövet, nem mutat elegáns megjelenést?

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#15) nordo


nordo
tag

Szerintem teljes zsákutca,az ilyen kiegészítők gyártása amikor pl: 60 ezer körül rengeteg jó fényképezőgépet lehet venni hasonló méretben mint ez a hátlapra helyezhető valami.

(#16) ghiottone válasza Aprósólyom (#14) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Dehogynem - az ballisztikus nejlon anygból van - itt hosszabban is kifejtem. Az is nagyon baba, de még az 1. genes diófa hátlapos Moto X-em óta szerettem volna egy fa hátlapos Mororolát. A 2.genes X és az X Style/ Pure kiestek mert nem volt belőlük dual simes (vagyis a Style-ból igen, de azt nem lehetett beszerezni egyszerűen)

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#17) Cifu


Cifu
nagyúr

Hát igen, kb. ott bukik el az egész koncepció, hogy minden, amit nyújtani tudnak (plusz aksi, hangszóró, kamera, projektor) elérhető különálló eszközként, olcsóbban vagy hasonló áron. Innen kezdve semmi értelme az egésznek.

Így a plecsnit sem értem, végképpen...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#18) Kasya


Kasya
nagyúr

Egyik legjobb megoldas, jobb mint a G5. Azonban ugyanott verzik el...az arral.

(#19) nordo


nordo
tag

A Sony Cyber-shot DSC-QX100-as modulja sokkal jobb volt ennél, pláne amikor 2013-ban megjelent.De persze azt is alig vették pedig bármilyen telefonnal tudott működni.

(#20) Smiro


Smiro
senior tag

Nem akarom a fényképezőt fikázni, de a Sony DSC QX-100 obival 1000x jobb képeket lövök. Oké, csak 3,5x a zoom, nincs vaku, de a Zeiss optika fényereje éjszaka is kitűnő, állványra szerelhető. Oké, ott is van kompromisszum (gyengécske aksi, ha a telefonra is mentek, akkor nagyobb részletességű képnél kicsit lassú az áttöltés), de egy 30.000-es power bank dupla kanóccal a telefont és az obit is tölti, így akár egy egész napot végig tudok fotózni. De a megoldás mindenképpen figyelemre méltó. Csak egy Hasselblad-től többet várna az egyszeri halandó, ehhez tuti nem adtam volna a nevem a helyükben. Méltatlan SZERINTEM

(#21) Smiro válasza nordo (#19) üzenetére


Smiro
senior tag

Na tessék. Párhuzamosan írtuk :C

(#22) nordo válasza Smiro (#21) üzenetére


nordo
tag

:R

(#23) nordo


nordo
tag

A Panasonic CM1-el meg össze sem lehet hasonlítani mivel az egy komplett mobil volt igen jó szenzorral és alig volt nagyobb 135.4 x 68 x 21.1 mm egy akkori androidos készüléknél.

(#24) moleculez


moleculez
veterán

Első olvasatra az jutott eszembe, hogy hűha dejó, meg minden, de az a baj, hogy nem pár ezres cuccokról beszélünk, és simán megoldható másképp a legtöbbje. Ráadásul az alapteló számomra nem egy musthave cucc, sem designban, sem tudásban, hogy aztán valahogy elcsábítson, és még egy zsák pénzt elköltsek a Modokra. Pl a kamera Modra simán alternatíva egy kompakt gép, (talán tükörreflexes is). De az 5let mindenképp jó, pár év múlva lehet belőle valami.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#25) 2007ath


2007ath
aktív tag

Maga a telefon tetszik (még a néhány nappal korábbi teszt alapján), de a fotós kiegészítő elég gyenge. Ehhez a fényképminőséghez a 100 eFt-hoz közelítő ár teljesen irreális. Ennyiért már MILC-et kapni, ami azért más ligában focizik.

[ Szerkesztve ]

(#26) nordo válasza 2007ath (#25) üzenetére


nordo
tag

Te jó ég "Benefon Delta", de rég volt.

(#27) 2007ath válasza nordo (#26) üzenetére


2007ath
aktív tag

Bizony. De eltettem emlékbe, néha még előveszem és megsimogatom. :)

(#28) doooo válasza moleculez (#24) üzenetére


doooo
veterán

+1 (akár minden mondatra, egyenként)

(#29) #79335424


#79335424
törölt tag

Sajnos, pont az autós dokkoló maradt ki a tesztből. Ezek a bemutatott Mod -ok nem hoznak lázba, de egy infra ledes, wireless töltős Mod -ot el tudnék képzelni állandóra. Lenne egy másik Mod-vágyam is. Egy hátlap HDMI, USB, RJ45, RS232, GPIO csatlakozókkal. Ha kivetítő Mod van, akkor a rendszerkép kimenet kiolvasható a dokkoló érintkezőin, átvihető HDMI -re. USB adott. A megvásárolható fejlesztői KIT csatolói Raspberry kompatibilisek, tehát a GPIO is megoldható. A szoftveres lekezelés is megoldott. Rárakom a telóra a Modot, kiadom a képet a monitorra, egér, bill, és mehet a PC -s üzemmód. Rejtetten már a 6 -os Android is tudja a többablakos módot, de ha megkapja a Nugátot, akkor alapból is elérhető lesz ez a funkció. Az igényelt alkatrészek is filléresek egy Hasselblad kamerához, vagy egy kivetítőhöz képest. Érthetetlen számomra, hogy miért nincs ilyen dokkoló.

[ Szerkesztve ]

(#30) csongi


csongi
veterán

Ez mitol jobb mint az elhasalt projekt ara? :F

(#31) ghiottone válasza #79335424 (#29) üzenetére


ghiottone
nagyúr

+1
Tényleg, ez a másik amit én is várok a vízálló tok mellett. Az MWC-n hátha bemutatják a hasonló "onecumpute"-nak hívott koncepció tényleges megvalósulását.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#32) Jeanne d'Arc

Sajnos nálam a kameránál vérzett el a dolog, ezért is adtam el. Az itt látott képekkel továbbra sem vagyok elégedett.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#33) Dr. 444Hertz válasza nordo (#23) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Nekem is ez volt az első gondolatom.
Nagyon jó az elképzelés, de ekkora vasba azért sokkal de sokkal több belefért volna.
Most éppen egy CM1-et használok, úgyhogy tudom, hogy vannak itt is érthetetlen korlátok, de a borzasztó automatikájával is sokkal jobb képeket lövök, mint ez a Hasselblad.
Kár érte.
A QX sorozat pedig egy más tészta, de legalább olyat kéne gurítania ennek a moduláris kamerának is.
Remélem, lesz ennek jobb folytatása.

Egyébként a többi tartozék rendben van, a projektor kifejezetten tetszik :)

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#34) Integrale válasza Cifu (#17) üzenetére


Integrale
veterán

Olcsóbban vagy hasonló áron, miért vegyek például, egy kábellel összekapcsolható külső akkumulátort?
Plusz hely, vezeték, nem tudod elrakni, kényelmetlen.
A hátlappal szintén ez a helyzet, a JBL-nek nem vészes az ára, a többire nincs igényem, kivéve amit Somatom is írt.

Teszthez: Az akkumulátor modnak a töltöttsége látszik külön is, csak be kell lépni a beállítások/akkumulátor pontba.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#35) Dr. 444Hertz válasza Integrale (#34) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

+1

csak a kamera lehetett volna sokkal jobb...

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#36) jacis


jacis
nagyúr

Tetszeknek a Moto Z és velük járó modulok is.
Jó ötlet csak így tovább.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#37) ZolkoW


ZolkoW
őstag

a telefon továbbra is tetszik, a kompromisszumai ellenére is, mármint ami drágábban jobb valamiben, az lehet hogy pont rosszabb abban, ami nekem fontos - pl. üzemidő.

viszont párszor rákerestem elérhető tokokra, és vagy én értem rosszul a lényeget, vagy a tokgyártók - de minek hagyják szabadon a hátlapi érintkezőket?! ha tok van rajta, úgysem tudom használni, ha meg olyan lenne a tok, hogy belefér valamelyik moddal együtt (nem kerestem így kifejezetten, de nem hiszem, hogy nagyon lenne), akkor megint felesleges. ezt az amatőrséget hogy engedhetik meg eddig komolynak hitt tokgyártók? :P Ha én értem rosszul, akkor javítsatok ki..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#38) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Nem rossz az irány, de a teló alapból nem annyira musthave, meg minimum egy kiegészítőt ajándékba illene adni (nyilván nem a legdrágábbat), hogy az ember rákapjon a cserebere ízére.

Az úttörő szerepért riszpekt azért (az LG szvsz zsákutca volt).

[ Szerkesztve ]

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#39) haxiboy


haxiboy
veterán

Elég jó cuccnak tűnik. De egy kissebb vagyont rákölteni a telefonra amit legrosszabb esetben 3-4 év múlva lecserélsz... :(

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#40) Bambuszpro válasza #79335424 (#29) üzenetére


Bambuszpro
tag

+1 Az eddigi modoknak nem láttam túl sok értelmét. Szép és jó de vannak univerzálisabb több telefonnal is használható alternatívák.

Az LG megoldásánál mindenképpen jobb. De a modok ára még mindig elég drágák és komprumisszumokat igényel.Viszont a hátlap csere-bere kifejezetten tetszik.

Manapság az okos telefonok és az ostoba emberek korát éljük.

(#41) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Teljesen korrektek ezek a MOD-ok. Viszont nagyon sokat lehet olcsóbb és jobb megoldással helyettesíteni. A kamera és a projektor árából mind mind lehet jobbat venni külön. Több fantáziát látok a community MOD-okban.

Finn the human

(#42) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Amúgy, még egy dolog, honnan kaptátok a MOD-okat és a telefont? Hivatalosan lesz itthon?

Finn the human

(#43) ghiottone válasza Matada2.3 (#42) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Szerintem speedshop. Feljebb linkelve.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#44) Hallosz


Hallosz
senior tag

Érdeklődve olvastam a tesztet, és rájöttem, hogy ezek közül, egyiknek sem vagyok a cél közönsége. :R

[ Szerkesztve ]

Mert lakni, muszáj.

(#45) slimshady


slimshady
senior tag

Jópofa, de sok értelmét nem látom.

üdv.: SlimShady

(#46) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Nagyon bejönnek nekem ezek a kiegészítők, mindegyik kifejezetten ötletes, főleg a kamera modul tetszik a Xenon vaku és a telefonokhoz mérve kifejetten meggyőző optikai zoomos felvételek miatt; klasszul átgondolt a mágneses csatlakozás is.

Kicsit drágák még, de ha Moto Z-m/Z Playem lenne, a kamera modulra beruháznék, az tuti.

Ryoo (#5) +1

[ Szerkesztve ]

(#47) Mr.Silkó válasza Matada2.3 (#41) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nem logikus dolog külön eszközökkel összehasonlítani a kiegészítőket, azokat külön kell hurcolászni, nem biztos, hogy mindig nálad vannak, mint a telefonod, külön töltést igényelnek/nagyobbak, külön háttértárat (fényképező), szóval pont azt a lényeget veszik el, hogy egy ilyen modot a telefonra könnyedén rácuppantva hordozhatsz bárhova kompakt méretben.

[ Szerkesztve ]

(#48) ZolkoW válasza Mr.Silkó (#47) üzenetére


ZolkoW
őstag

nekem is hasonló a véleményem.. amúgy ha egy Z-m lenne, sanszos, hogy a 2200 mAh-s modot pl. megvenném, még ha irreálisan drágának is tűnik egy sima powerbankhoz viszonyítva, mert úgy viszont még mindig vállalható vastagságú marad a telefon, a gyári akksija elég soványra sikeredett. a Z playhez viszont nem is annyira indokolt, meg a végeredmény is vastagabb.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#49) Mr.Silkó válasza ZolkoW (#48) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Igen, az akkupakk elsősorban a Playhez praktikus kiegészítő.

(#50) Integrale válasza Mr.Silkó (#49) üzenetére


Integrale
veterán

Pont, hogy a Playhez nem indokolt annyira, mint a sima Z-hez. Annak elég nudli az akksija.

Viszont azzal amit írsz, teljesen egyetértek. Egy QI-s akksi mod a hátuljára, egyben tok is, ha meglesz a Z, akkor be is szerzek egyet.

"Bad reklám is reklám too"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.