Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atike


atike
nagyúr

...és mennyi ilyen lehet (azaz inkább van) még amiről az átlagfelhasználó/átlagember nem is tud... :U

(#2) Ba cy lus


Ba cy lus
őstag

Lassan két éve nem vagyok fenn faszbukon.
Előtte is volt élet, utána is van/lesz.

(#3) tomazin válasza atike (#1) üzenetére


tomazin
veterán

Miert ne lenne? Meg lett mar ilyenert buntetve barmelyik nagy bevetelaranyosan? Ameddig nem kapnak csillagaszati osszegu buntetest erte addig semmi nem valtozik, max az erre forditott budgetet allitgatjak.

(#4) atike válasza tomazin (#3) üzenetére


atike
nagyúr

:F

Azt írtan én is, hogy mennyi ilyen lehet (van) még... Nem megkérdőjeleztem... :U

(#5) zoli62


zoli62
addikt

Ezért nem kell megadni telefonszámot.

(#6) kikikirly válasza atike (#4) üzenetére


kikikirly
senior tag

Szentem csak meg akarta erősíteni feltételezésedet. Igazából azt mondta: mivel nem hat rájuk visszatartó erő bíróságok-kormányok-atyaúristen részéről sem, természetes hogy nagyban játszanak.

Többen leírtak fórumokon hogy mivel évek óta adat vissza élési botrányok vannak Facebook és társai körül, életszerűség szempontjából felesleges felháborodni, ha használod el kell fogadnod hogy azért ingyenes mert belőled származik profitja Zuckerbergnek(nullszaldóért senki nem indit vállalkozást, vállalat irányitásásba is időt és energiát kell feccőlni mint bármelyik munkába ,ha nem látsz belőle pénzt minek csinálnád???).
Ha ez tényleg probléma egyszerűen ne használd. Józan ész oldalról ezek jogos megállapitások, mert 1-2 botrány után jogos a meglepődés, jelen esetbe messze nem erről van szó. Az viszont tényleg bicskanyitogató hogy a kétlépcsős azonosító miatt megadott telefonszámokkal is visszaál ez a tetü banda.Ezért nagyon dúrván megkúrnám a szájukat,minimum 1 évi profitot bevasalnék rajtuk és összeállitanék egy tájákoztató anyagot Facebook VS valóság, állítsuk meg a Facebookot XD stb cimmel(anno a dohányzás elleni kampányfilmekre gondolok) és kötelezném őket hogy rakják ki Facebbok valamelyik jól látható szegletébe.Manapság úgy is a PR az új isten,hát én bemutatnám nekik az ördögöt. ;] Azért a ló facának is van vége baccameg. :W

[ Szerkesztve ]

(#7) Cathfaern válasza tomazin (#3) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Csillagászati büntetés után se fog változni semmi. Adatok egy részét a felhasználók maguktól is megadják, szóval büntetéssel nem lehet elérni hogy egy adott cég ne gyűjtse őket. Pl. telefonszám is ilyen, ha akarsz kétlépcsős sms-es authentikációt, akkor meg kell adnod. Biztonsági rések pedig mindig is lesznek, gyakorlatilag amilyen összetettségi szinten vannak a jelenlegi szoftverrendszerek lényegében elkerülhetetlen. Hatásukat lehet esetleg csökkenti (egy biztonsági rés kihasználásával egyszerre mennyi adathoz jutnak hozzá).

Növelgetheted az összeget, egy dolgot érsz el vele előbb-utóbb: csődbe megy a cég. Aztán lesz helyette másik, újabb szoftverrel, kisebb tőkével, akinél még több biztonsági rés lesz.

(#8) tomazin válasza Cathfaern (#7) üzenetére


tomazin
veterán

Adatok egy részét a felhasználók maguktól is megadják,
Akkor mi szükség van arra, hogy mégis úgy nyeljék be az adatokat, hogy jóhiszeműen adjuk meg és nem használják fel másra?
csődbe megy a cég. Aztán lesz helyette másik,
Amíg viszont nem növeled az összeget, addig nem is fognak arra törekedni, hogy normálisabban működjön. És a másik meg el fogja kerülni, mert nem akar csődbemenni.

#4: #6ban megadták a választ :)

(#9) lev258


lev258
veterán

Én még bottal sem nyúlnék hozzá. :DDD
Elnézést, nem tudtam kihagyni.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#10) Magnat válasza Ba cy lus (#2) üzenetére


Magnat
veterán

Attól még simán meglehet nekik a te számod is.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11) Alogonomus válasza Cathfaern (#7) üzenetére


Alogonomus
őstag

De még csak valódi kívülről támadható biztonsági rés sem kell egy adatbázis nyilvánosságra kerüléséhez.
Rengeteg esetben belső munka a dolog. Sértettség/pénz/zsarolás hatására egyszerűen a munkavállaló gyűjti ki az adatokat.

(#12) Hieronymus válasza Alogonomus (#11) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Rengeteg esetben belső munka a dolog. Sértettség/pénz/zsarolás hatására egyszerűen a munkavállaló gyűjti ki az adatokat."

Akkor nagy baj van a vállalkozásban.
Az adatvesztés lehetőgének minimalizálására kell törekedni.
Ha szükséges akkor teljesen elszigetel hálózatoz kell kialakítani. A teljesen elszigetelt esetében használható USB portja sem lehet a gépeknek. A tartományi bejelentkezés és a távoli asztal is ajánlott. Ez esetben a gépek ellopása sem jelent adatvesztést vagy adatlopást.

Engem egyik ismerősöm kért meg, hogy segítsek neki adatot elvinni.
Még DVD-ben gondolkodott. Lejárt a szerződése és nem hosszabbítottak neki. Mondtam, hogy engem hagyjon ki a buliból, DVD helyett már pendrájvot használok.
Félévvel később elmondta, most számolják fel a régi cégét.
Az egyedüli konkurencia minden helyről kitúrta őket.
Az adatokat nem lehetett eladni, az kiderült volna. Az ajándéknak nem nézte a fogát a másik vállalkozás.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#13) Alogonomus válasza Hieronymus (#12) üzenetére


Alogonomus
őstag

És ez csak a kettő, ami nem is régen felmerült a hírekben. Elsőnek Trump kegyelmezett most meg, másikat pedig a Tesla üldözi nagyon. És ezek csak azok, amik valóban nagyot szóltak, nem csak annyi, amikor egy kódrészletet visz át egy programozó az új cégéhez, vagy egy közepesen érdekes adatbázist tölt le a munkaideje vége felé "egyszer még jó lehet" alapon.

(#14) btprg


btprg
senior tag

"...az eset pedig újfent felháborító, mivel a Facebook gyűjtötte az emberek telefonszámait, azokét is, akik bekapcsolták a kétlépcsős hitelesítést."

Nem akarom védeni a faszbukkot, de mégis hogy a manóba csináljanak kétlépcsős hitelesítést, ha nincs meg hogy melyik számra kell küldeni az SMS-t? :DDD

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#15) instantwater válasza btprg (#14) üzenetére


instantwater
addikt

Rengetegszer bizonyították, hogy az SMS azonosítás sebezhető.
Tessék kódgenerátor alapú megoldást használni. Bár a Fosbúk népe elhagyná a generátor seedet, aztán örökre kizárná magát a rendszerből. Így marad az SMS.

(#16) KaiotEch válasza zoli62 (#5) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Plusz nem kell összekötni a contact listádat a FB app-al.

(#17) Di Natale


Di Natale
aktív tag

Ez még csak telefonszám. De vannak olyan egyének akik képesek a személyi igazolványukat megadni. Jézusom.. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.