Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) tom_tol


tom_tol
addikt

Valaki rávilágítana, hogy mit jelent a viszonylag kompakt méret ?

(#52) Reggie0 válasza bteebi (#50) üzenetére


Reggie0
félisten

Ennek eleg eros matematikai/fizikai oka van, mivel az adatot feluleten tarolod, viszont hossz menten olvasod. Nyers pelda: 4x nagyobb adatsuruseg eseten egy bit negyed akkora feluleten van tarolva, azaz felere csokken a szelessege es a hossza. Mivel a hossza csak felere csokkent, igy az olvasasi sebesseg csak a duplajara nott.

Csak akkor tudna linearisan kovetni, ha a fordulatszam es a tanyerok szamanak szorzata is ugy novekedne, mint az adatsuruseg negyzetgyoke, vagy ha az adatsuruseg nem a meretcsokkenessel, hanem a cellan belul tarolt bitek szamanak novelesevel ernek el.

[ Szerkesztve ]

(#53) GTompi válasza Alchemist (#26) üzenetére


GTompi
csendes tag

Ez egy jó cikk:
http://www.livescience.com/53751-brain-could-store-internet.html

Bár "csak" annyit állít, hogy el tudná tárolni az egész Internetet.

(#54) orbano válasza bobalazs (#34) üzenetére


orbano
félisten

raktak belőle 2000-et a lockheed martin új kvantumszámítógépére. amiről szerintem a prohardver elfelejtett tudósítani...

A vér nem válik VAZZE!™

(#55) orbano válasza #03412736 (#44) üzenetére


orbano
félisten

arrol volt szó, hogy milyen mennyiségű adat áramlik át az agyon, nem a működéséből eredő feldolgozóképességéről. én a referenciámban szinapszist találtam ezzel a nagyságrenddel. de még ha axon, akkor sincs csak 1-2 nagyságrendbeli ugrás, szóval az éves internetforgalmat már egy ideje nem éri utol az agy :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#56) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Az SSD-nek illetve a flash alapú tárolóeszközök térhódításának is kellett kb. 30 év (ha jól tudom a 80-as évek elejétől), mire elértük azt a szintet, hogy bemegyek egy pc boltba és veszek egyet, csak úgy (sőt már van is egy) :)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#57) apatyas


apatyas
Korrektor

"100 ezer atomot" - vagy betű, vagy szám.
Az a két holmiumatomonként egy vasatommal olvasták ki, hát az sem épp meggyőző, hogy valóban egyszerűbb és megkönnyítette a dolgokat.
Ha meg lehetne szervezni vmi CCD-hez hasonlító kiolvasásra, az már egész korrekt lenne, noha még mindig nem gyors. De a lemezekhez képest, legalább a felülettel arányosan növekedne a kiolvasás sebessége.
Megjegyzem, maga a flash technológia is pont ebben (is) jobb a lemezeknél, hogy igény esetén fejleszthető olyanra, hogy jóval több adat is kiolvasható legyen egyszerre.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#58) kisza25 válasza tibaimp (#56) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

(sőt már van is egy)
nem kapkodtad el, én 2010 óta használok, akkor 32GB kellett a win xp-nek, hogy elférjen és használni is lehessen :D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#59) tibaimp válasza kisza25 (#58) üzenetére


tibaimp
nagyúr

:D szép

Én ezt 2 vagy 3 éve vettem, nem is tudom pontosan, még az Intel 520-as széria.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#60) #95904256 válasza [CS]Blade2 (#11) üzenetére


#95904256
törölt tag

Attól, hogy "ritkaföldfém", még nem olyan ritka, mint a nevéből gondolnád.

(#61) Hennet válasza bteebi (#47) üzenetére


Hennet
aktív tag

Én kíváncsi vagyok hol fog megállni az adatsűrűség/felbontás, valamikor csak elérjük azt a szintet ami fölé már nem lehet/értelmetlen menni, hisz egyszer el fogjuk érni a már - emberi érzékek számára - nem detektálható különbséget.
Habár pl. a lemez minőséget még mindig nem érték el a digitális hangformátumok, szóval ott (is) van hova fejlődni. Most célozgatnék a filmes fénykép kontra digitálisra is, de tudom, hogy az tabu és amúgy is hogy képzelem... :U

szerk.: Hogy a cikkhez is szóljak hozzá: valaki biztos kapott ezért egy doktorit, talán pár éven belül Nobelt is érhet, hogy aztán még pár év múlva kiderüljön, hogy talán az űrkutatásban hasznosítható is lehet valamire. Mindenesetre le a kalappal! :R

[ Szerkesztve ]

"Ööü... Én meg már azt hittem, hogy mivan, pedig mégsem."

(#62) LámaZ válasza #95904256 (#60) üzenetére


LámaZ
addikt

Pedig tényleg ritkák ezek egyéb ásványokhoz képest.

Legyen minden jó!

(#63) Sanya válasza #95904256 (#60) üzenetére


Sanya
nagyúr

de-de elég ritka :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#65) #95904256 válasza LámaZ (#62) üzenetére


#95904256
törölt tag

Kíváncsiságból megnéztem, hogy mennyi a holmium ára.
Jelenleg kb. 130-szor drágább, mint a szilícium.

(#66) orbano válasza #95904256 (#65) üzenetére


orbano
félisten

mert kicsi a kereslet rá. cézium is olcsóbb volt amíg kellett az iparnak.

A vér nem válik VAZZE!™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.