Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

már 1 kilobájtos tárolók környékén járnak.
jó lesz ez haladnak:D

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 29,9eFt, posta van

(#2) Weareus


Weareus
addikt

Mire ebből lesz valami. Ámbáron mindig el kell kezdeni valahol.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#3) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Oké, tételezzük fel, hogy ez 5(0) év múlva olyannyira működőképes, hogy jönnek az erra alapuló háttértárak.. na és utána? Akkor kész itt a vége és hátra lehet dőlni? Nem kell továbbfejleszteni a háttértárakat?

[ Szerkesztve ]

(#4) Weareus válasza bacsis (#3) üzenetére


Weareus
addikt

Engem a 100 ezerszeres adatsűrűség ütött meg. Azért az... hm.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#5) TomMusic


TomMusic
őstag

Ez egy érdekes kísérlet. Semmi több. :N

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#6) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Akkor ez annyira kísérleti fázisban van, hogy jó eséllyel sosem lesz belőle használható termék.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#7) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

Ezt mondtak az elektromossagra, kesobb az elektronokra is. Az 'erdekes kiserlet'-eid nelkul peldaul nem letezne az eszkoz, amin a velemenyedet leirtad.

[ Szerkesztve ]

(#8) Weareus


Weareus
addikt

Igen. Vannak, akik mai napig tagadják a holdutazás valódiságát. Általában ezek szerint az emberek szerint léteznek civilizációk a holdon. Hmmm.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#9) menpee válasza bacsis (#3) üzenetére


menpee
aktív tag

Utána jöhetnek a dns alapú tárolás kutatásai és megvalósítása. Utána pedig a kvantumállapotok ilyen irányú használata.

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#10) Weareus


Weareus
addikt

19 Kelvin alatt válik ferromágnesessé, és mivel a kísérletet 5 Kelvin körül végezték, ezek szerint a ferromágnesség kell ehhez a kapacitáshoz. Ezen is javítani kellene.

menpee 9: DNS-alapú tárolás? Tessék.

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#11) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Abból a ritka fémből kellene akkor pár millió tonna, hogy mindenkinek legyen otthon egy ilyen tároló.
Kérdés, hogy milyen áron lehetne adni.

(#12) orbano


orbano
félisten

a lényeg hogy kísérleteznek és gyűlik a tapasztalat

A vér nem válik VAZZE!™

(#13) Analog303


Analog303
tag

...ez az adattáorlási téma egyre jobb :)

"Minden másképp van..." (Karinthy Frigyes)

(#14) Ispy válasza [CsuCsu] (#7) üzenetére


Ispy
veterán

ritkaföldfémek közé tartozó Holmium nevű elemet használták

Szóval ezt nem hétköznapi használatra szánták, csupán egy tudományos kísérlet, aminek persze lehetnek hasznosítható eredményei a jövőre nézve.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#16) Eugene Roe válasza #03412736 (#15) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Az utolsó mondattól majdnem leborultam a wc-ről :-D sci-fi írónak kellene menned.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#17) LámaZ


LámaZ
addikt

Kezdjük azzal, hogy a holmiumot kis betűvel kezdjük a mondaton belül.

Legyen minden jó!

(#18) Góliát válasza #03412736 (#15) üzenetére


Góliát
senior tag

Szép írás és a téma is egyre jobb!

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#19) bitblueduck válasza menpee (#9) üzenetére


bitblueduck
senior tag

ha atomonkent tudnank adatot tarolni akkor ahhoz kepest a DNS alapu pazarlasnak tunne.
inkabb ki lesz az aki eloszor 1 atomon 8 bitet tarol? ;]

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#20) [CsuCsu] válasza Ispy (#14) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Pont ez a mondandom lenyege. Gyakorlatilag minden mai modern technika egy laborban indult hasonlo eredmenyekkel es korulmenyek kozott.

(#21) HyP3b0y


HyP3b0y
senior tag

5 Kelvin, hahaha... :C

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#22) Robi BALBOA válasza bitblueduck (#19) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Az nem jó, nem bír annyi írást. :DDD

Kicsit nekem ez a tárolós téma olyan mint az aksis felfedezések, már valami kézzelfogható is jó lenne.
A félreértés elkerülése végett, szeretem az ilyen tudományos híreket, csak nehogy az legyen, hogy életem végéig csak olvasgatni fogok az ilyen világmegváltó technológiákról és látni nem lesz alkalmam.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#23) Tigerclaw válasza bitblueduck (#19) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Jelenleg egyik sem alkalmas semmire és könnyen lehet hogy 100 év múlva sem lesz másként. Alapkutatásnak jó.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#24) jocee777 válasza bitblueduck (#19) üzenetére


jocee777
csendes tag

Én már úgy várom, hogy 1 kvarkon 1000 geopbyte-ot tároljak! :DDD :P

Eskü nagyon adja a sok meglepődő arc ahogy felszínre hatol a felismerés, hogy a villamossinen egy villamos jön!

(#25) orbano válasza Robi BALBOA (#22) üzenetére


orbano
félisten

hiszen folyamatosan fejlődnek a tárolók, nem úgy, mint az akksik

A vér nem válik VAZZE!™

(#26) Alchemist válasza #03412736 (#15) üzenetére


Alchemist
addikt

Emberi agyban másodpercenként több adat áramlik , mint amennyit VALAHA feltöltöttek a netre.

Forrás..?

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#27) orbano válasza Alchemist (#26) üzenetére


orbano
félisten

kb 10^14 szinapszisunk van, 100hz alatti frekin, tehát max kb. 10^15 byte/sec
az internetforgalom 10^20 nagyságrend évente

nem jön ki. de jól hangzik.

A vér nem válik VAZZE!™

(#28) Reggie0 válasza orbano (#25) üzenetére


Reggie0
félisten

Azok is, csak nem latod. Ez olyan mint ha azt mondanam, hogy nem fejlodnek az adattarolok, mert egy lemezen egy film van...

[ Szerkesztve ]

(#29) orbano válasza Reggie0 (#28) üzenetére


orbano
félisten

amikor legutóbb vinyót vettem, még 2TB volt a top, most 10TB fölött vagyunk. az akksik töltéssűrűség-fejlődése ehhez képest (és önmagában is) marginális. nincsenek ezerkilométereket egy töltéssel megtenni képes elektromos autók, vagy több hetes üzemidejű okostelefonok.

A vér nem válik VAZZE!™

(#30) Reggie0 válasza orbano (#29) üzenetére


Reggie0
félisten

Ezer kilometereket meg benzinnel is problemas megoldani, pedig az olyan 12000 Wh/kg, mig az akksik par szaz korul mozognak.

Van tobb heteket biro telefon. -> filmes pelda amit mondtam.

Az akksik kapacitasa evente 10%-ot no. A vilaggazdasagot azert boven leelozi...

(#31) #74018560 válasza Eugene Roe (#16) üzenetére


#74018560
törölt tag

Engem felizgatott ez a mondat, remélem megmagyarázza :D

(#32) orbano válasza Reggie0 (#30) üzenetére


orbano
félisten

egy 10x-es növekedés (ami a számítástechnikában nem kunszt) már ezres nagyságrendbe emelné a hatótávot. egyelőre ennek elérése ordenáré nagy falba ütközik,.

A vér nem válik VAZZE!™

(#33) Robi BALBOA válasza orbano (#25) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Igen, igaz jobban fejlődik mint az aksik(vagy amit látunk belőlle), de még így sem elegendő mértékben.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#34) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Qubitekkel mi újság?
Vagy ez most az afelé irányuló kisérletezések egyik eredményeként tudható be?

(#35) bteebi válasza TomMusic (#5) üzenetére


bteebi
veterán

Egyelőre tényleg csak annyi, és szerintem az is fog maradni. Amúgy a cím olvasásakor valami hasonló tologatós módszerre gondoltam, és nem is tévedtem, a már sokszor bevált STM-mel dolgoztak. Jópofa szerkezet. Az egyik volt évfolyamtársam azt hiszem pont STM-es témában csinálta a doktoriját, és talán pont a Delften. Meg is fogom nézni, hogy nincs-e a kutatók között a neve :D.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#36) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Óóó, én az 1 bit/atom tárkapacitást már az elektronmikroszkóp hőskorában elértem volna: ha ott az atom, akkor 1-es, egyébként 0. ;]
5 Kelvin, ideális otthoni felhasználásra. Na, ha elérik a 640 kbyte méretet, mehet is a Win alá. :DD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#37) bteebi válasza Weareus (#8) üzenetére


bteebi
veterán

Pedig az űrhajósok, a díszlettervezők és az operatőrök is mindig egységesen azt állították, hogy volt holdutazás :U. Én hiszek nekik :DDD.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#38) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

Ezzel csak egy gond van... Ha valaha meg is oldják a szobahőmérsékletet, meg egy elektronmikroszkopot beletuszkolnak egy merevlemez méretbe. Akkor se soha a büdös életben nem bíznám az adataimat 1 atomra... Minimum a 2, de inkább 3 xD viccen kívül, most az a legnagyobb gond, hogy ha kevesebb munt 100 ezer atomot magnetizálunk... Mondjuk a csak a felét, akkor az nagy valószinüség szerint hamarosan demagnetizálódik. Hozzáteszem szobahőmérsékleten... Az ilyen kisérletek kellenek ahhoz hogy kellő kompromisszum legyen. Szerintem reálisan sosem fog működni mezei júzer környezetbej.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#39) Robert07 válasza bitblueduck (#19) üzenetére


Robert07
aktív tag

TLC atom? :DDD

(#40) #16939776


#16939776
törölt tag

Még egy ok hogy háborúzzunk, és felfedezzük a szomszédos galaxisokat... kell majd a hol-mi-um az internethez.

Még 50-év és minden szerverteremben pásztázó alagútmikroszkópok ezrei fogják írni olvasni a pörgő alumnium lemezekre gőzölt ritkaföldfémet:

[ Szerkesztve ]

(#41) tecsu válasza menpee (#9) üzenetére


tecsu
addikt

A DNS adattárolása ritkább (nagyobb teret igénylő), mint az atomonkénti.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#42) julius666 válasza Robi BALBOA (#22) üzenetére


julius666
addikt

A félreértés elkerülése végett, szeretem az ilyen tudományos híreket, csak nehogy az legyen, hogy életem végéig csak olvasgatni fogok az ilyen világmegváltó technológiákról és látni nem lesz alkalmam.

LOL. Akkor tényleg nem látod a fától az erdőt, mert éppen most is egy ilyen világmegváltó technológia előtt ülsz. :)

Most rendeltem egy kínai, tenyérben elférős androidos 4k-s TV boxot. Kb. annyiba került, mint 15-20 éve egy gagyi VHS lejátszó. Akkoriban bohóckodhattam kölcsönzéssel, TV-ből felvevéssel, reklámok kivágásával, stb. ha újra meg akartam nézni egy filmet/klippet/bármit. Most jön netflixről/youtuberól egy kattintásra amit csak akarok, olyan minőségben amit anno elképzelni sem tudtam volna. Gyerekkoromban sci-fi kategória volt, most egyetemet végzettként majdnem egy BKV havibérlet áráért utánam hajítják. Ez nem hogy objektíven nézve hihetetlen iram, nekem, aki "ebben a világban" nőtt már fel, szubjektíven is elképesztő.

[ Szerkesztve ]

(#43) Sanya válasza Cyberboy42 (#38) üzenetére


Sanya
nagyúr

Huh, ez egy kicsitverős. Mert a mostani technológiára simán rábízod az életed, miközben 1 bit kiolvsásához javítóbitek kellenek, ergóa mostani merevlemezes technológia sem 100-as...

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#45) macskea válasza [CS]Blade2 (#11) üzenetére


macskea
őstag

Ha atomonként egy bitet tud majd arendszer, elég lesz abból fejenként néhány gramm is. Meg kell nézni a moltömeget, abból lehet számolgatni. :)

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#46) Depression válasza macskea (#45) üzenetére


Depression
veterán

A világ összes adattára kevés. Ha elég néhány gramm, akkor pár évre rá dekák kellenek majd.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#47) bteebi válasza Depression (#46) üzenetére


bteebi
veterán

Néhány nagyságrendnyi (4-5) ugrás esetén már nem biztos. Ha mondjuk most hirtelen 2 TB helyett 60 PB (30000-szeres kapacitás, 4,5 nagyságrend ugrás) kapacitású lenne egy átlag-kommersz HDD, attól még hirtelen nem lőnél gigapixeles raw fotókat, és nem lennének 32K felbontású tömörítetlen videók se (amiket még gigabites nettel is kínszenvedés lenne streamelni-letölteni), bár tény, hogy nem kellene azon gondolkozni, hogy egy filmnek meglegyen a mozis és a rendezői változata is 4K-ban. Az "igény" nyilván próbálná utolérni a lehetőségeket, de azért eltartana egy darabig, mert nem lennének hozzá kellően erős hardver, meg kellően nagy felbontású megjelenítő.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#48) Reggie0 válasza orbano (#32) üzenetére


Reggie0
félisten

De, nagy kunszt. Nezd meg a procik sebesseget.

(#49) #16939776 válasza bteebi (#47) üzenetére


#16939776
törölt tag

Teljes Sata3-as tempóval 3,17 Év lenne kiolvasni a teljes tartalmát. míg ezt 5,5 óra. :D

(#50) bteebi válasza #16939776 (#49) üzenetére


bteebi
veterán

Na igen. A HDD-k nagy adatsűrűségének hátránya, hogy a sebesség közel se lineárisan követte a növekedést. Míg az első HDD-k néhány perc alatt végigolvashatóak voltak, addig az ennél a HDD-nél még 250 MB/s-es átlagsebességgel is (amennyit amúgy nem tudna) több, mint 13 órába telne :Y.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#51) tom_tol


tom_tol
addikt

Valaki rávilágítana, hogy mit jelent a viszonylag kompakt méret ?

(#52) Reggie0 válasza bteebi (#50) üzenetére


Reggie0
félisten

Ennek eleg eros matematikai/fizikai oka van, mivel az adatot feluleten tarolod, viszont hossz menten olvasod. Nyers pelda: 4x nagyobb adatsuruseg eseten egy bit negyed akkora feluleten van tarolva, azaz felere csokken a szelessege es a hossza. Mivel a hossza csak felere csokkent, igy az olvasasi sebesseg csak a duplajara nott.

Csak akkor tudna linearisan kovetni, ha a fordulatszam es a tanyerok szamanak szorzata is ugy novekedne, mint az adatsuruseg negyzetgyoke, vagy ha az adatsuruseg nem a meretcsokkenessel, hanem a cellan belul tarolt bitek szamanak novelesevel ernek el.

[ Szerkesztve ]

(#53) GTompi válasza Alchemist (#26) üzenetére


GTompi
csendes tag

Ez egy jó cikk:
http://www.livescience.com/53751-brain-could-store-internet.html

Bár "csak" annyit állít, hogy el tudná tárolni az egész Internetet.

(#54) orbano válasza bobalazs (#34) üzenetére


orbano
félisten

raktak belőle 2000-et a lockheed martin új kvantumszámítógépére. amiről szerintem a prohardver elfelejtett tudósítani...

A vér nem válik VAZZE!™

(#55) orbano válasza #03412736 (#44) üzenetére


orbano
félisten

arrol volt szó, hogy milyen mennyiségű adat áramlik át az agyon, nem a működéséből eredő feldolgozóképességéről. én a referenciámban szinapszist találtam ezzel a nagyságrenddel. de még ha axon, akkor sincs csak 1-2 nagyságrendbeli ugrás, szóval az éves internetforgalmat már egy ideje nem éri utol az agy :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#56) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Az SSD-nek illetve a flash alapú tárolóeszközök térhódításának is kellett kb. 30 év (ha jól tudom a 80-as évek elejétől), mire elértük azt a szintet, hogy bemegyek egy pc boltba és veszek egyet, csak úgy (sőt már van is egy) :)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#57) apatyas


apatyas
Korrektor

"100 ezer atomot" - vagy betű, vagy szám.
Az a két holmiumatomonként egy vasatommal olvasták ki, hát az sem épp meggyőző, hogy valóban egyszerűbb és megkönnyítette a dolgokat.
Ha meg lehetne szervezni vmi CCD-hez hasonlító kiolvasásra, az már egész korrekt lenne, noha még mindig nem gyors. De a lemezekhez képest, legalább a felülettel arányosan növekedne a kiolvasás sebessége.
Megjegyzem, maga a flash technológia is pont ebben (is) jobb a lemezeknél, hogy igény esetén fejleszthető olyanra, hogy jóval több adat is kiolvasható legyen egyszerre.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#58) kisza25 válasza tibaimp (#56) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

(sőt már van is egy)
nem kapkodtad el, én 2010 óta használok, akkor 32GB kellett a win xp-nek, hogy elférjen és használni is lehessen :D

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 29,9eFt, posta van

(#59) tibaimp válasza kisza25 (#58) üzenetére


tibaimp
nagyúr

:D szép

Én ezt 2 vagy 3 éve vettem, nem is tudom pontosan, még az Intel 520-as széria.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#60) #95904256 válasza [CS]Blade2 (#11) üzenetére


#95904256
törölt tag

Attól, hogy "ritkaföldfém", még nem olyan ritka, mint a nevéből gondolnád.

(#61) Hennet válasza bteebi (#47) üzenetére


Hennet
aktív tag

Én kíváncsi vagyok hol fog megállni az adatsűrűség/felbontás, valamikor csak elérjük azt a szintet ami fölé már nem lehet/értelmetlen menni, hisz egyszer el fogjuk érni a már - emberi érzékek számára - nem detektálható különbséget.
Habár pl. a lemez minőséget még mindig nem érték el a digitális hangformátumok, szóval ott (is) van hova fejlődni. Most célozgatnék a filmes fénykép kontra digitálisra is, de tudom, hogy az tabu és amúgy is hogy képzelem... :U

szerk.: Hogy a cikkhez is szóljak hozzá: valaki biztos kapott ezért egy doktorit, talán pár éven belül Nobelt is érhet, hogy aztán még pár év múlva kiderüljön, hogy talán az űrkutatásban hasznosítható is lehet valamire. Mindenesetre le a kalappal! :R

[ Szerkesztve ]

"Ööü... Én meg már azt hittem, hogy mivan, pedig mégsem."

(#62) LámaZ válasza #95904256 (#60) üzenetére


LámaZ
addikt

Pedig tényleg ritkák ezek egyéb ásványokhoz képest.

Legyen minden jó!

(#63) Sanya válasza #95904256 (#60) üzenetére


Sanya
nagyúr

de-de elég ritka :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#65) #95904256 válasza LámaZ (#62) üzenetére


#95904256
törölt tag

Kíváncsiságból megnéztem, hogy mennyi a holmium ára.
Jelenleg kb. 130-szor drágább, mint a szilícium.

(#66) orbano válasza #95904256 (#65) üzenetére


orbano
félisten

mert kicsi a kereslet rá. cézium is olcsóbb volt amíg kellett az iparnak.

A vér nem válik VAZZE!™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.