Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Def26


Def26
félisten

A hősök. Nagyot kell most mondania az MS -nek. :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#2) BiP


BiP
nagyúr

Tipikus amcsik. Jól fel kell fújni.
Akkor vegyen PS4-et, ahogy az átlagemberek is így tesznek, ha nem tetszik a netes kötelezettség.
Ja, hogy az nem hazai. Ez mondjuk tényleg szopi.
De ki is tesz nagyobb rosszat a patriotizmusnak/a MS-nak? Maga a MS, aki ezt az igényt alacsonyabbra sorolta, vagy maga a katona, aki fikázza az MS-t, és (burkoltan) más hazafiakat is arra buzdít, hogy vegyenek inkább PS4-et. Öngól.

(#3) Physicist03


Physicist03
senior tag

Ja, majd azt mondják nekik is mint mindenki másnak: "akinek gondjai vannak a netkapcsolattal, annak ott az Xbox360" :U

(#4) aero.: Akkor nem tudsz játszani egészen addig amíg újra be nem jelentkezel.

[ Szerkesztve ]

(#4) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Az megvan, hogy 24 óránként be kell jelentkezni, de mi történik, ha nem? Erről valahogy lemaradtam.

(#5) anubys1984


anubys1984
aktív tag

Korábban hallottam valami olyasmiről, hogy a katonák kaphatnak valami egyedi azonosító kódot, amivel ők kikerülnek a 24 óránkénti ellenőrzés szabálya alól...

Alcatel OT 311 (2001), Alcatel OT 535 (2004), Nokia 6100 (2005), Nokia 2610 (2007), Nokia C5-00 5MP (2012), Xiaomi RedMi Note 2 Prime (2016), Xiaomi Redmi Note 5 (2018), Poco X3 Pro (2022)

(#6) Lenry válasza aero. (#4) üzenetére


Lenry
félisten

nem tudsz játszani, amíg be nem csekkolsz.

én pedig arra lennék akkor kíváncsi, hogy az általános bullshiten felül mivel indokolta ennek a szükségességét a Microsoft?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7) wednesday válasza Lenry (#6) üzenetére


wednesday
őstag

Mivel csak így lehetséges, hogy a kötelező Kinect szenzorral összekémkedett dolgokat feltöltse MS-nek a One. :DDD

(#9) Def26 válasza Lenry (#6) üzenetére


Def26
félisten

Szvsz warez teljes mértékű kiszorítása. :U

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#10) mephi666


mephi666
nagyúr

Mindez azért fogalmazódott meg benne, mivel így lényegében nem lesz lehetőségük Xbox One-t használni a kikapcsolódáshoz. " Többé nem fogjuk látni, ahogy Marcus és Dom kettéfűrészeli a Locustok hordáját, miután visszatértünk egy járőrből valamelyik Afganisztáni bázisra, hogy egy kicsit kikapcsoljunk a valóságból."

...ööö? előírás, hogy meg KELL vennie már 0. napon a one-t és nyitócímként érkezik a következő gears? nem is hallottam... a 360-ra ott van 3.5 rész, azzal nem lehet már játszani? :DDD ja meg, ha netán készül is a következő gears, az nem jelenik meg már 360-ra? meg aztán abba is bele lehetne kötni, hogy marcus+dom... spoiler: dom meghal a 3. rész végén, tehát ha nem az eddigi részek közé/elé akarnak újat biggyeszteni, akkor nem is irthatnak már együtt :D ...na de nem kötekedek többet

#8: vagy épp ellenkezőleg... teljesen el tudja különíteni a valóságot a játéktól és ez szórakoztatja... van ilyen... ismerős katona (repülőgépeknél valami szaki), csomó makettje van otthon, imádja, szimulátorokat is szereti, mégse zakkant... én mondjuk az ellenpélda vagyok, mert vastelepen melózok, szabadidőmben mégse vagyok a vasember :DDD

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#11) aizen92 válasza Lenry (#6) üzenetére


aizen92
addikt

de ha egy hétig nem jelentkezek be mert pl nyaralok? akkor mi van? letilt vagy mi? egyszerüen nem értem ezt a 24 órát.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#12) dabadab válasza Lenry (#6) üzenetére


dabadab
titán

"mivel indokolta ennek a szükségességét a Microsoft?"

Semmivel.

(#11) aizen92: nem tudom, hgoy miert mindenki ezen ertetlenkedik, pedig ez pont eleg egyertelmu: amikor megjosz a nyaralasbol, bekapcsolod, csatalkozik a netre, aztan ujra lehet vele jatszani - es mivel ezt kb. boot kozben megcsinalja, eszre se veszel belole semmit.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#13) ProEvoFan válasza BiP (#2) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Hazafi? Ember, Ő csak játszani akar a szabadidejében, de ezt a MS megakadályozza a 24 óránkénti bejelentkezéssel... a másik meg a régiózáras játékok, hiszen amcsiban veszi meg a játékot, azzal lehet h nem tud játszani ha bejelentkezésnél nem amcsi az ip cìm.Hazafiassan te sem vennél meg egy terméket, amit nem tudsz használni... lol.

(#14) #85552128 válasza Def26 (#9) üzenetére


#85552128
törölt tag

Pedig úgy volt, hogy csak a csúnya PC-sek warezolnak, konzolon meg minden milliárdokat hoz...
Nem értem miért szükséges ez, még ha PC-n már évek óta kötelező is a net (egyszeri aktiválás), de ezt még ott sem merik meglépni (kivéve 1-2 agyament, de annak meg is van az eredménye).

Szóval itt az iskolapéldája, hogy teljesen mindegy miből mennyit vesznek meg, akkor is belerakják a még nagyobb profit reményében még ha ezzel CSAK azokat szívatják akikből élnek...

[ Szerkesztve ]

(#15) rup1u5


rup1u5
nagyúr

forrás?
illene linkelni a hírben....

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#16) dabadab válasza rup1u5 (#15) üzenetére


dabadab
titán

[link]

DRM is theft

(#18) rodrigez válasza Def26 (#9) üzenetére


rodrigez
senior tag

Nyilván az a fő cél, de ezzel pont abban az irányba hajtják a júzereket, hogy minél hamarabb törést dolgozzanak ki a konzoljukra. Ahogy volt LT meg JTAG a 360-asra, majd lesz valami más a One-ra is. Nem feltétlen a játékok másolására, hanem a bejelentkezés kiküszöbölésére. A PS3 meg warez szempontjából jóval védettebb volt, elenyésző volt a másolt játékok száma a boxéhoz képest. Szerintem ugyanebben gondolkodik a Sony,. hogy nekik erre nincs szükségük. A Microsoft helyében én valami ultrabiztos másolásvédelem kidolgozásán fáradoznék, nem azon, hogy már megjelenés előtt 5 hónappal elrettentsem az összes potenciális vevőt. Nem a konzol a fő bevételi forrás, hanem a játék, de ha nem veszik a konzolt, a játék sem fog fogyni. :) Ami meg a használt játékok el vagy továbbadását illeti, az több mint nonszensz. Kifizettem, az én példányom. tudom, hogy bizonyos dolgokat nem tehetek vele, mert azokat szerzői jogok védenek, de a továbbadás illetve eladás szerintem a jogomban áll. Nekem ne mondja meg senki, hogy hol adhatom le és esetleg mire cserélhetem be...

(#19) ProEvoFan válasza rup1u5 (#15) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Mert? Szerinted hazudik a hìrszerkesztő? Sosem értettem minek kell megjelőlni a forrást.

(#20) Mr.Csizmás válasza Def26 (#9) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az ok, de ha Abu-al-Dzsabbiakarhol vannak ahol nemhogy net, ivoviz sincs bekotve, akkor wtf lesz? gondolom eddig vittek egy 360-ast, meg egy karton gamet, katonafizetesbol nem nehez egy talicskanyit osszerakni.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#21) #85552128 válasza rodrigez (#18) üzenetére


#85552128
törölt tag

A Sony-nál az ARM mag majdnem biztos, hogy ezért (is) került be a 8 másik mellé, az ARM TrustZone technológiája kiválóan használható majd, hogy jelentősen megnehezítse a feltörést.

[ Szerkesztve ]

(#22) rup1u5 válasza ProEvoFan (#19) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Nem feltételeztem, hogy hazudik. Egyrészt szerintem így etikus, másrészt van olyan állatfajta (mint én) aki szereti elolvasni a forrást és kicsit utánnamenni az adott storynak. Általában sokkal bővebb infó van bennük.

(#23) Physicist03
Forrást kértem mert érdekel és úgy gondolom így fair. Ha cikket, hírt írnék én linkelném.
Attól, hogy van egy véleményem az még nem feltétlenűl kötekedés.

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#23) Physicist03 válasza ProEvoFan (#19) üzenetére


Physicist03
senior tag

Tudod vannak olyan emberek akiknek valamibe mindig bele kell kötnie...

(#24) anulu


anulu
félisten

ha ez sem kínos az MS-nek, akkor már semmi nem is lesz az az X1-el kapcsolatban.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#25) dabadab válasza ProEvoFan (#19) üzenetére


dabadab
titán

"Sosem értettem minek kell megjelőlni a forrást."

Mondjuk azért, mert az a forrás. Itt a Gamepodon megjelent egy összefoglaló, amit meg linkeltem, ott az eredeti, többszörös terjedelemben. Az összefoglalók (amellett, hogy hasznosak, mert tömörek) lehetnek pontatlanok, nincsenek bennük a részletek, stb.

Igazából én azt nem értem, hogy az internetes újságokban miért nem az a default, hogy ott a link a forrásra: semmibe nem kerül, hogy a másik tabban úgyis megnyitott eredeti URL-jét bekopipészteljék.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#26) oriic válasza ProEvoFan (#19) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

En szoktam forrast adni, de tenyleg nem kotelezo...

A hirhez:

Massziv hulyeseg amit a katona mond. Minden valamire valo amerikai katonai taborban van wifi elerhetoseg. Szoval siman fel tud csatlakozni.

Live-Die-Respawn

(#27) Def26 válasza anulu (#24) üzenetére


Def26
félisten

Viszont a doboza sokkal jobban néz ki mint a ps4 -é. :DDD

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#28) Gergosz2 válasza BiP (#2) üzenetére


Gergosz2
veterán

egy amcsi katona, a nemzet hőse ne egy amerikai hanem japán masinérián szórakozzon. Ugyan má! :D

Amúgy most minden ember véleménye cikkbe fog kerülni? :U

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#29) BiP válasza ProEvoFan (#13) üzenetére


BiP
nagyúr

A hsz. 2 fele: ez mondjuk lehet egy reális indok.
Amúgy értem én a problémáját, hsizen ő is csak egy átlag játékos, aki kifakadt, csak arra akartam utalni, hogy mivel amcsiban elég magas a katonák respektje, (és katonaként gondolom ő is kellően hazafi), talán érdekli, hogy azzal, hogy ha katonaként (és megfogalmazásában az összes amcsi katonát érintetté téve) egy publikált nyilatkozatban egy hazai terméket fikáz, annak nagyobb negatív hatása lehet, mintha mi itt egymás között a fórumban szidjuk a cuccot.

(#11) aizen92: Ha állandóan rá van kapcsolva a netre a cucc, akkor az van, amit dabadab mond: semmi :) Észre sem fogod venni.
Ha meg nem lóg a neten a gép, mert mondjuk kihúztad egy hétre, akkor sem megy tönkre a cucc. Használni tudod a masinát, pl. mozizni fogsz tudni vele, viszont a játékot nem fogja engedni elindítani. (gyakorlatilag játékkonzolból sima médiacenterré addig, amíg nem kap netet)

(#26) orichalcos: Ja, csak lehet, hogy korlátozott, mik mehetnek a netre (mint pl. egy cégnél). Szerintem a katonaságnál -legalábbis ma már kéne- eléggé figyelni kéne a kiberbiztnoságra is.
Mondjuk ha ennyire marginális kérdés a katonaságnál, hogy tudjanak konzolon játszani, akkor szerintem nem tartana semmibe engedélyezni azt a pár darab konzolt.

[ Szerkesztve ]

(#30) anulu válasza Def26 (#27) üzenetére


anulu
félisten

tény. a controllere is masszívabb(nak tűnik legalábbis). a Forza5 is torony magasan verni fogja vélhetően a GT6-ot (a F4 vs GT5-ből tudok kiindulni). mégis, emiatt a netes b@romkodás miatt sokan inkább PS4-et fognak venni.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#31) dabadab válasza oriic (#26) üzenetére


dabadab
titán

"Massziv hulyeseg amit a katona mond. Minden valamire valo amerikai katonai taborban van wifi elerhetoseg."

Izé, tehát van egyrészt egy katona, aki nyolc éve szolgál az amerikai haditengerészetnél és azt állítja, hogy az internetkapcsolat egyáltalán nem magától értetődő (példaként pl. felhozza, hogy egy cimborája nem tudta letölteni a PS3-as Skyrimhez a hibajavításokat, mert nem volt netje). Meg vagy te, aki amerikai katonai tábort legfeljebb képen látott, de jobban tudod. :U

DRM is theft

(#32) rup1u5 válasza dabadab (#25) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Abszolút egyetértek veled! :K
Pár évig nem szólok hozzá itt a PH! lapcsaládban és mikor újra megteszem rögtön eszembe jut miért is hagytam fel vele: Leírod a véleményed és egyből ott terem egy troll, akit nem az érdekel amiről szó van csak a nettó személyeskedés.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#33) anulu válasza dabadab (#31) üzenetére


anulu
félisten

sidenote: PS3-as Skyrimhez van 4+ GB patch vs max párszáz kb az ellenőrzésre.

ettől függetlenül igazat kell adjak amit írtál :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#34) dabadab válasza anulu (#33) üzenetére


dabadab
titán

Nem azt mondta, hogy lassan jött le, hanem azt, hogy egyáltalán nem volt net.

DRM is theft

(#35) dabadab válasza #85552128 (#21) üzenetére


dabadab
titán

"az ARM TrustZone technológiája kiválóan használható majd, hogy jelentősen megnehezítse a feltörést."

Hogyan? Én egyáltalán nem látom, hogy ez miképp működne vagy egyáltlán miért lenne szükség a TrustZone-ra, ráadásul egy plusz CPU-n.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#36) ProEvoFan válasza oriic (#26) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Most akkor én nem értem a régiókorlátozást, vagy véletlen mindenki átsiklott felette?
Tehát, ha amcsiban vette meg a X1 játékot, akkor az ázsiai hadiszálláson hiába van net, mert a játékon amcsi régiózár van, tehát el sem indul vagy a kötelező net ellenőrzés során problémák lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#37) gianni85


gianni85
veterán

We have a product for people who can't access the internet, It's called Xbox 360 - Don Mattrick

[ Szerkesztve ]

(#38) inferno88 válasza ProEvoFan (#19) üzenetére


inferno88
őstag

Nem vagy sMitt pAli? ;]

@BiP: Nézz utána a marginális jelentésének!

Semper fi!

(#39) wednesday válasza ProEvoFan (#36) üzenetére


wednesday
őstag

Nem beszélve az Xbox live szolgáltatásról, nem mindenhol érhető el.

(#40) Def26 válasza ProEvoFan (#36) üzenetére


Def26
félisten

A fickó azt sérelmezte, hogy offline nem tud játszani.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#41) BiP válasza inferno88 (#38) üzenetére


BiP
nagyúr

jogos. Sikerült pont az ellenkezőjére elírnom. Szóval kardinális kérdés. Öngól.
(Lehet, hogy erre a hétre már sok volt a túlóra, és kevés a 4 óra alvás :) )

[ Szerkesztve ]

(#42) Prevent válasza Def26 (#9) üzenetére


Prevent
aktív tag

Csak épp fordítva sül el a dolog. Veszteségesebb lesz ez így mint ha szétwarezolnák az egészet.

Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

(#43) #85552128 válasza dabadab (#35) üzenetére


#85552128
törölt tag

Dióhéjban annyi a lényege, hogy a TrustZone (ha engedélyezve van) nem enged bizonyos részeket a rendszeren "csak úgy" módosítani, hogy ezt miképpen fogja a Sony kamatoztatni, esetleg kombinálni egy a PS3-hoz hasonló védelemmel az még kérdés, de majd meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

(#44) ProEvoFan válasza Def26 (#40) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Az ok.
Az MS féle régiókorlátozás definícióját szeretném értelmezni.

(#45) aero. válasza ProEvoFan (#36) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Gondolom nem ázsiába vesznek konzolt, hanem azt is US-ből hozzák. De amúgy amit írsz helyes, tehát US játékkal hiába próbálkozik EUR gépen pl.

[ Szerkesztve ]

(#46) oriic válasza dabadab (#31) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem lattam meg ilyen tabort igazad, nekem is ugy mondtak. Ismeros keresztanyjanak a fia volt katona, vele neten beszelgetett a srac halala elott.

Live-Die-Respawn

(#47) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Szerintem ez a katona és mivel katonaként jelölik meg, valószínűleg tisztes vagy tiszthelyettes lehet maximum, ha nem közlegény, egy általános véleményt fogalmazott meg, ami a US Army misszióban résztvevő bakáinak a véleménye. Lehet mondani hogy ő "A" katona, aki a megfelelő csatornákat használva próbálta (sikerrel) a közvélemény elé tárni a véleményüket.
A másik, hogy a misszió ideje alatt, különféle kedvezményekkel együtt fillérekért tudtak hozzájutni elektronikai berendezésekhez, épp csak többet kellett várniuk a megérkezéséhez. Elég beszédes, hogy egy időben több konzol volt kinn Afganisztánban, mint ahány tv...
A harmadik, hogy valóban van internet elérhetőség a táborokban, sőt néhány szállítójármű is működhet wi-fi adóként, de a tábori internetet a törzsszolgálat használja és a szállás részen korlátozott és ellenőrzött lehetőség van netezni. Nem túl valószínű, hogy a hadnagyok, őrnagyok és alezredesek közé beszakad féltucat baka, hogy majd ők ott fognak Locustokat irtani...
Szerintem ami fontos a hírrel kapcsolatban, hogy már egy társadalmi csoport is felszólal a Microsoft politikája ellen, méghozzá egy olyan csoport, ami odakinn nagy megbecsülésnek örvend, és amelyiknek a hangja mindenkit elér. Ezt, mondjuk úgy, nem lehet annyiban hagyni, szóval kíváncsi leszek a MS válaszára.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#48) Dreimus válasza rodrigez (#18) üzenetére


Dreimus
senior tag

Szia,

Csak használati jogot veszel, nem adhatod tovább senkinek sem.
Szerintem meg teljesen felesleges ezeken a védelmeken lovagolni, a 24 órás limitre meg a mobilnet a válaszom :) az ellenőrzés nem hiszem, hogy több lenne a pár megánál. Viszont az tény, hogy nem részletezték mi fog történni az ellenőrzés során, ha talál frissítést azt kötelező-e feltenni. Majd kiderülnek ezek is.

Dreimus

(#49) dabadab válasza #85552128 (#43) üzenetére


dabadab
titán

"Dióhéjban annyi a lényege, hogy a TrustZone nem enged bizonyos részeket a rendszeren csak úgy módosítani"

Egyáltalán nem, a TrustZone arról szól, hogy kettéválasztja a futási környezetet két "világra", ahol a kisebb biztonsági szinten lévő világ nem látja a biztonságosabb világ részét. Ez sok helyen jól jöhet, de pont egy olyan rettenetesen zárt rendszernél, mint a PS4, ahol az ARM mag amúgy is a rendszer teljesen elkülönült része, abszolút semmi értelmét nem látom, semmit nem tesz hozzá a rendszerhez.

DRM is theft

(#50) dabadab válasza Dreimus (#48) üzenetére


dabadab
titán

"Csak használati jogot veszel, nem adhatod tovább senkinek sem."

De. Kulcsszavak: first sale doctrine, jogkimerülés, UsedSoft v Oracle.

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.