Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jerry311


jerry311
nagyúr

Igazán lehetne ezeket SFP+ porttal szerelni, aztán mindenki eldöntheti, hogy mivel szeretné kihasználni a 10G-t. :U

(#2) grabber válasza jerry311 (#1) üzenetére


grabber
addikt

Extra igény,plusz 200 dollár ;]

(#3) fatpingvin válasza jerry311 (#1) üzenetére


fatpingvin
őstag

szerintem aki ilyen kész cuccot vesz az viszonylag ritkán szokott üveget vagy egyéb SFP+t igénylő fizikai kábelt használnbi, persze lehet hogy csak én vagyok fantáziátlan.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#4) Gargouille


Gargouille
őstag

Korrekt cuccnak tűnik és tetszetős ez a torony kiszerelés.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#5) Reggie0 válasza fatpingvin (#3) üzenetére


Reggie0
félisten

Pedig egy DAC kabel a routerig olcsobb, mint az 10GBe.

(#6) dkess


dkess
őstag

Celeron -os NAS $1300 -ért (Amazon volt említve a cikkben)? Ezek mit szívtak a TerraMaster -nél? :)

A szintén 8 HDD -s Synology DS1821+ (pedig a Synology nem a legolcsóbb szereplőként ismert a NAS piacon) $950 az Amazon -on - ráadásul ez Ryzen V1500B -vel ami nem kicsit erősebb: [link] . OK ez utóbbihoz a 10 Gbe kártyát külön kell megvenni (választhatsz, hogy RJ45 vagy SFP+), de akkor is ...

Amire kíváncsi lennék még, hogy architektóra szinten hogyan osztották be a CPU 6 db PCIe v2 (azaz nem v3 !!) lane -jét és a 2 db SATA3 interface -t (Celeron J3455: [link] ) - a 8 db HDD helyre meg a 10 Gbe LAN portra ... Lehet nem a hálózati oldalról (2 db gigabit + 1 db 10 Gbe) fog elfogyni a cuccnak, hanem I/O oldalról lesz "véres a torka" ...

@Reggie0, #5

És akinek a routerén csak RJ45 -ös 10 Gbe portok vannak?

[ Szerkesztve ]

(#7) Reggie0 válasza dkess (#6) üzenetére


Reggie0
félisten

Az rak egy 10gbe adaptert az sfp+-ba. De nem realis a veszely, sfp+-os eszkozbol(router,switch) legalabb 20x annyi van, mint 10gbe-bol.

[ Szerkesztve ]

(#8) dkess válasza Reggie0 (#7) üzenetére


dkess
őstag

Igen, lehet rakni - ami plussz cash. Meg persze remélhetőleg nincs kompatibilitási meg autonegotiation probléma és akkor jön némi plussz késleltetés ... Ugyanakkor értem a gondolatmenetet.

Persze engem túlzottan nem érdekel ez a NAS, de nekem speciel pont olyan routerem van amin csak RJ45 -ös 10 Gbe portok sorakoznak sorban ...

(#9) fatpingvin válasza Reggie0 (#7) üzenetére


fatpingvin
őstag

navárj, most pontosan miről beszélsz? SFP+ tudtommal a csatlakozó, a 10G a protokoll.

nem kötözködés, tényleg jelentészavaró.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#10) #25954560 válasza fatpingvin (#9) üzenetére


#25954560
törölt tag

valoszinuleg rj45->sfp+ atalakitora gondol

(#11) jerry311 válasza fatpingvin (#9) üzenetére


jerry311
nagyúr

SFP+ az egy adapter formátum.
Az egyik vége a standard SFP+ csatlakozó, a másik vége meg lehet kb. bármi: réz, optika, vagy pl. beforrasztott kábel a két SFP közt. Pont ez a rugalmassága az előnye.

(#12) Reggie0 válasza fatpingvin (#9) üzenetére


Reggie0
félisten

Lusta voltam, de 10GBe alatt a copper 10GBase-T-t ertettem.
(Mondjuk a 10G csak sebesseg, a protokol maga az ethernet).

[ Szerkesztve ]

(#13) fatpingvin válasza Reggie0 (#12) üzenetére


fatpingvin
őstag

oké, én is lusta voltam, 10G alatt nyilván az ezt a tempót tudó Ethernetre gondoltam :D

lényeg hogy értjük egymást. IMO jó ebbe az RJ45.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#14) Reggie0 válasza fatpingvin (#13) üzenetére


Reggie0
félisten

Nyilvan jo, de lehetne jobb :) 10GBase-T-vel azert sok a macera, foleg ha nem szekrenyen belul kell, hanem tavolsagra akarod vinni, ill. draga es ritka.

[ Szerkesztve ]

(#15) bteebi


bteebi
veterán

Minek a 300 wattos táp, miért nem elég mondjuk a fele, ha amúgy csak 90 W-ot eszik?? 150 W-nak elégnek kellene lennie a gép indításakor is...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#16) bteebi válasza dkess (#6) üzenetére


bteebi
veterán

Tegyük hozzá, abban a RAM is feleannyi, és amúgy csak a szállítása 350 dollár, szóval ugyanúgy 1300-ba kerül. ;] Ettől függetlenül egyébként elég vicces a Celeron.

Én amúgy eléggé ASUSTOR hívő vagyok, elég jó szokott lenni ár/értékben. De lehet hogy csak azért gondolom így, mert még nem láttam Synologyt meg QNAP-et működés közben. Sajnos a közeljövőben nem is igen fogok...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#17) dkess válasza bteebi (#16) üzenetére


dkess
őstag

Legyünk sportszerűek és akkor a másik oldalra is számoljuk oda a szállítási díjat. Avagy éppen az egyikre sem és nézzük csak az eszközök árait. Egyelőre nálunk ezt nem is lehet kapni - míg a Synology -t igen ... Úgy egyébként a DS1821+ $1300 -ért is agyonverné mindenben a cikk tárgyát képező NAS -t - nemhogy $950 -ért.

Igen a kétszer annyi a RAM a TerraMaster -ben - 8 GB (DDR3L) vs. DS1821+: 4 GB (DDR4 ECC SODIMM).

Ugyanakkor azt említettem, hogy a Celeron J3455 van benne, de azt nem hangsúlyoztam ki, hogy ez korábbi generációs (Apollo Lake) Celeron. A Synology 2017 -ben jött ki az ilyen CPU -s NAS -aival - ez meg 2021 -ben ... A DS1821+ -ben levő Ryzen V1500B meg reggelire eszi meg az egész Cerkás bandát - még az újabb szériát is ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.