Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Victorio


Victorio
aktív tag

Jöhetnek a gyors pendriveok is végre.
Tényleg, van valami definíció, hogy mi a különbség egy külső SSD és egy pendrive között?
Mert kb ugyanaz a funkciója mindkettőnek és méretbeli eltérés se indokolt.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#2) Kendek válasza Victorio (#1) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Általában a külső SSD az fizikai méretben sokkal bumfordibb, és csak külön vezetékkel lehet csatlakoztatni. Persze ha olyan a kialakítása, hogy inkább hosszúkás (pl. M.2 SSD van beleszerelve), és közvetlen be lehet dugni, akkor mondhatjuk rá azt is, hogy pendrive. Viszont az I/O teljesítménye akkor is lényegesen jobb egy SSD-nek.

<-ƘƘ->

(#3) fatpingvin


fatpingvin
őstag

na végre. pont ilyet kerestem a hordozható rendszere(i)mnek. bridge nélkül, natív USB. nice.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#4) Pingüino válasza Victorio (#1) üzenetére


Pingüino
senior tag

Elvileg az egyetlen különbség a méret. Bár nem találtam max. pendrive méretre vonatkozó információt, de ennek ellenére mindenhol azt írják, hogy csak ebben térnek el.

(#5) #16939776 válasza Victorio (#1) üzenetére


#16939776
törölt tag

Szerintem jelenleg a gyártó által garantált* írás terhelhetőségnél, és rendelkezésre állásnál lehet a vonalat meghúzni a két kategória között.
A kisebb méret jelenti a kisebb megengedett diszipációt, ezért a kisebb írási sebeséget amit az eszköz folyamatosan elvisel. Emiatt és a szorosan ide kapcsolódó erősebb energiagazdálkodás miatt, ami miatt a rendelkezésre állásnagyságrendekkel gyengébb lehet, mint egy belső portot használó, nagyobb méretű, esetleg még folyamatos hűtéssel is kényeztetett eszköznél, ("ssd"-nél).

*Ahol ez definiálva van, az már tekinthető SSD-nek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.