Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Az ára nagyjából sejthető.

Piacon van az ID-50 és az ID-40X is, ezek 7 és 5 ezer körül mozognak.

Ezek környékén várható az ID-30-as modell

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Ennyire lapos kialakításnál már félnék, hogy ütközik az alaplap néhány komponensével. Pedig amúgy nagy szükség lenne 45 mm-nél alacsonyabb, jó hatásfokú hűtőre. :K

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#3) AxBattler válasza Geri Bátyó (#2) üzenetére


AxBattler
félisten

Jaja, anno egy AC Alpine hűtő nem ment rá az ITX lapomra, mert a borda ráfeküdt a kondikra... jól meg kell nézni.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#4) Cythyel


Cythyel
senior tag

csak nekem tűnik hézagosnak a hőcsövek és az azokat tartó alutömb találkozása?

(#5) Graphics válasza Cythyel (#4) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha a végén elvékonyodó részre gondolsz, nos az sok gyártónál ilyen.

Más kivetnivalót nem láttam rajta.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6) Cythyel válasza Graphics (#5) üzenetére


Cythyel
senior tag

nem, hanem az egyenes részen ott ahol el van lapítva végig a hővezető cső és mellette ott az alutömb majd a köv cső, ott mintha eléggé hézagosra sikeredett volna

(#7) Fred23


Fred23
nagyúr

Túl hangos, inkább veszek egy picivel nagyobbat, de csendesebbet.

Graphics: A jelenlegi hűtőm maximális zajszintje 26dB, nem szeretnék ennél hangosabbat soha. Időnként mindenképpen elérem.

[ Szerkesztve ]

(#8) Geri Bátyó válasza AxBattler (#3) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nekem még Core2-nél volt, hogy ATX lapnál a toronyhűtő ventijét emelnem kellet 2-3 mm-el, mert ütközött a memóriákkal, pedig azok nem is magas bordás darabok voltak.
ITX-nél ez még inkább probléma lehet, ráadásul itt a bordából problémás lenne faragni! :K

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#9) Graphics válasza Fred23 (#7) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az a maximális zajszint.

Még nem is hallottuk ,elég nehéz mondjuk egy 800-as fordulaton lévő zajszintről beszélni.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10) tibaimp válasza AxBattler (#3) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez így van!

Nem azért, tudom, hogy a két gyártót nem lehet egy lapon említeni, már csak az árazása miatt sem, de poénból megnéztem, a Noctua is rendelkezik egy NH L9(i/a Intel/Amd) hasonló CPU hűtővel (ez 37mm magas), de VAN alaplap kompatibilitási lista, ami igencsak fullos! Többek között ezt kell megfizetni például egy Noctua esetében, míg egy nem kevésbé alapos gyártónál ez nincs, magadnak kell meggyőződni, méricskélni, stb, aztán vagy bejön, vagy nem.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#11) Televan74 válasza AxBattler (#3) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ma erre ott van a 14 napos termék visszaküldés.Tudom a kereskedők nem nagyon szeretik. Nem passzol a laphoz,szépen visszacsomagolod és visszaküldöd.Egy okkal tagadhatja meg,ha durván sérült és eladhatatlanná vált a termék.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#12) Graphics válasza tibaimp (#10) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Most jelentették be :)

Mondjuk azért mert nem ismerjük az ID-Coolingot halkan megjegyzem ,hogy rengeteg OEM cuccuk van, ami ilyen-olyan márkanév alatt kerül forgalomba... Pl mondok egy ismertebbet : Alpenföhn cuccai között is számtalan ID-Cooling hűtő van.

Az ID-Cooling előnye, hogy nagy márkanévért nem kell fizetni, néhány esetben olcsóbbak.

Azt most nem totózom össze, hogy melyik - melyik pl, de itt lehet részletesen is akár látni, hogy hányféle termék érhető el, akár itthon: [link], illetve a gyártó weboldalát is érdemes megnézni.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13) Cythyel


Cythyel
senior tag

egy asrock deskmini a300-ba tökéletes lenne

(#14) AxBattler válasza Televan74 (#11) üzenetére


AxBattler
félisten

Ifjú voltam még, és bohó... ment apróra! :B :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#15) pengwin válasza Fred23 (#7) üzenetére


pengwin
addikt

Ez kifejezetten oda való, ahová nagyobb nem fér be.
Ott pedig tipikusan nem 100W-ot kell majd lehűtenie, vagyis az a ~36dba leginkább érdekesség.

Aki meg ilyet tesz egy olyan helyre, ahova befér nagyobb, az magára vessen... :)

Kifejezetten tetszik, jó lenne, ha érkezne több top flow kialakítású hűtő, mondjuk a középkategóriába is, mert jelenleg elég gyenge a választék. Pedig a mostani RGB-láz sokkal jobban összeegyeztethető egy jól látható top flow RGB vetillátorral, mint a normál toronyhűtőkkel.

Üdv, pengwin

(#16) McSico


McSico
senior tag

Csak azt nem értem, hogy ha a meleg levegő természeténél fogva könnyebb mint a hideg és felfele áramlik, akkor miért kell lefelé kényszeríteni a ventivel? Feltéve hogy az alaplap vízszintesen van, mondjuk egy mini-ITX házban.

Amúgy elég jók a méretek, nem sog ház lehet amiben nem fog elférni.

[ Szerkesztve ]

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#17) pengwin válasza McSico (#16) üzenetére


pengwin
addikt

A levegő thermodinamikája nem kimutatható hatású a PC hűtésében ilyen esetben. Értsd: ameddig kialakítod egy irányba a légáramlás útját, addig nem számít, hogy az aktív hűtés a thermodinamika ellen dolgozik. Passzív hűtéssel nyilván más a helyzet.

Itt az a lényeg, hogy az alaplapi komponensek is kapnak direkt légáramlást.

Üdv, pengwin

(#18) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Ezzel a hűtővel lehet igazán kis méretű gépet csinálni. Egy mini itx lap, rá nvme ssd(k) + megszórni memóriával+picopsu és mehet egy nagyon kicsi nagyon vékony házba. Egy picit nagyobb házba riserrel bedobni egy lowprof kártyát és még játszani is lehet vele.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.