Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Orf3usz


Orf3usz
tag

Még mindig ne értem miért kedvezőbb a csempés felületről futtatni. A rendes ablakos megoldás praktikusabb.

(#2) Syl


Syl
nagyúr

Egy érintőképernyős eszközökre készült szoftver egérrel és billentyűzettel történő kezelését fejlesztették.
Értem :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3) martonx


martonx
veterán

Az érintős skype egy vicc.

Én kérek elnézést!

(#4) tomab04a válasza martonx (#3) üzenetére


tomab04a
aktív tag

Van egy felesleges szo a mondatban. Ez pedig az "erintos".

Nincs ekezet.

(#5) Polllen


Polllen
nagyúr

Gondolom ettől még az aktív beszélgetések között macera váltani.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#6) martonx


martonx
veterán

Én az asztali skype-ot kimondottan szeretem.

Viszont most nézem, hogy a metro-s skype immár elméletileg tud video telefonálni is, és elméletileg tud már file-t küldeni, fogadni.
Azért hangsúlyozom az elméletileget, mert gyakorlatilag nekem nem sikerült még soha egy nyomorult hanghívást se fogadni vele, és ezen ez a legújabb verzió sem változtatott.

Szánalmas.

Én kérek elnézést!

(#7) pzstm válasza martonx (#6) üzenetére


pzstm
titán

Viszont most nézem, hogy a metro-s skype immár elméletileg tud video telefonálni is, és elméletileg tud már file-t küldeni, fogadni.

Nagyjából egy éve egészen biztosan tudta már. Tavaly nyáron majd mindennap közel 1 órás videóbeszélgetést folytattam...hol laptopról, hol Surface-ről. Azzal sem volt semmi probléma :U (tegnap csak hanghívás volt, videó nem, és az is ment)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#8) Keem1 válasza martonx (#3) üzenetére


Keem1
addikt

Az egész "erőltessük az érintős felületet nem érintős gépen" filozófia is egy vicc...

(#9) martonx válasza pzstm (#7) üzenetére


martonx
veterán

Érdekes, nálam mindig csak kicsöng, de sosem tud kapcsolatot létrehozni hang és videó hívásoknál (érintőképernyős laptop, így használom rajta mindkét skype-ot).
Miközben az asztali skype-al ugyanez pöccre működik.
Lehet, hogy a kettő üti egymást? Mert a hülyécskék, még kicsöngeni is egyszerre szoktak, ha jön egy bejövő hívásom. Tragikus.

Szóval ez továbbra is csak egy olyan elméleti feature, amit van aki már látott működni :B

Én kérek elnézést!

(#10) Polllen válasza martonx (#9) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ezt még mindig nem javították? Márt mint ha üzi jön, akkor mindkét kliens egyszerre csipog? :DDD

Bár engem ez csak akkor idegesít igazán, ha az asztaliban írogatok, használom és a háttérben a gyökér metro-s meg csipog. (vagy visszafelé)

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#11) Syl válasza Polllen (#10) üzenetére


Syl
nagyúr

Jól értem, hogy egy gépen két skype van/fut (desktop meg metro)? :F

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#12) Воланд válasza Polllen (#10) üzenetére


Воланд
titán

mondjuk azon nem tudom, hogy miert kell csodalkozni, hogy ha egy gepen tobb kliens van, akkor mindegyik jelez...

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13) Polllen válasza Воланд (#12) üzenetére


Polllen
nagyúr

Azért, mert sok csevegő alkalmazás tökéletesen kezeli azt, hogy elsőre minden platform minden kilensén jelez, majd utána csak azon, ahol éppen aktív vagy. 2014-t írunk. Ha már létrehoztak asztali környezetben két platformot, akkor erre figyelhettek volna. Ha a metro-s tudna mindent, amit az asztali, nem lenne szükség az asztalira. De van...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#14) Sweet Lou 6 válasza Polllen (#13) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

akkor minek van feltelepítve nálad a metro-s is?

sweetlou6.wordpress.com

(#15) Polllen válasza Sweet Lou 6 (#14) üzenetére


Polllen
nagyúr

Már nem használom a lenti probléma miatt.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#16) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"...Apropó, ez az elnevezés is megérdemelne egy frissítést. Modern Windows? Az melyik is a termékpalettán? – a szerk..."

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#17) Raysen623


Raysen623
addikt

Akit zavar a metrós felületre való átnavigálás, az kapcsolja be a Taskbar and navigation properties alatt a Show Windows Store apps on the taskbar funkciót. Ezt ha jól sejtem a legutóbbi nagyobb pack alkalmával rakták be, vagy tették alapértelmezetté. Én kikapcsoltam azonnal. :DDD

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#18) martonx válasza Syl (#11) üzenetére


martonx
veterán

Jól, és hívásnál mindkettő jelez. Tragikus.
Így ha bejön egy hívásom, akkor az egyiket felveszem a másikat meg gyorsan kinyomom, mert csörög tovább :F

Ezt így a sokadik frissítés, meg windows 8.1 Update 1 után külön szeretném megköszönni a microfosnak.
Szerencse, hogy alig használom a skype-ot, és akkor is inkább csak csetelek rajta, így annyira nem idegesít.

Én kérek elnézést!

(#19) Sweet Lou 6 válasza martonx (#18) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

kérdésem hozzád is ugyanaz: minek van feltelepítve mindkettő? ha a metro-s funkcionalítása kevés, akkor miért nem csak a klasszikus asztali alkalmazást használod (és fordítva)?

sweetlou6.wordpress.com

(#20) Dumi86 válasza Sweet Lou 6 (#19) üzenetére


Dumi86
senior tag

Ezt kiegészíteném annyival hogy könnyedén törölhető is a Metros Skype :) Én ezt tettem,így garantáltan jó a destkop skype :)

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#21) attila9988


attila9988
őstag

Én nem értem igazán hogy most akkor mi is itt a koncepció. A cikk szerint a modern!! (haha) felületre, vagyis touch cuccokra fejlesztett skype -ot akarják úgy átszabni, hogy az egérrel is kényelmes legyen. De minek? A szutyok szar metro -s akkor is szutyok szar marad a rendes asztali klienshez képest....

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#22) martonx válasza Sweet Lou 6 (#19) üzenetére


martonx
veterán

Mint feljebb írtam a notebookom egy 11,6-os érintős darab. És mint ilyen tökre szeretem rajta a windows 8-at érintéssel használni. Ágyban / hanyatt fekve / padon ücsörögve viszont jól jönne, ha normálisan működne rajta az érintős skype. Viszont kényszerből, de elég sokat dolgozok is rajta, van amikor 3 felé skype-ozok egyszerre. Ilyenkor pedig elengedhetetlen a desktop skype funkcionalitása.

Nem pont ez lenne a lényege a windows 8-nak, hogy minden körülményre tökéletes megoldást ad? Igaziból mostanra a nyomoronc Skype-ot (na jó a retro-s outlook betűmérete továbbra is csak féli elfogadható, bejövő emailnél olvasható, kimenő írásakor miniatűr, normálisak ezek???) leszámítva egész jól működik is a win8-as koncepció.

Én kérek elnézést!

(#23) martonx válasza attila9988 (#21) üzenetére


martonx
veterán

Gondolom idővel megszűnne a desktop kliens. Elég vicces így is, hogy csomó minden duplikálva van a windows 8-on (skype, outlook, internet explorer, számológép, és hagy ne folytassam).
Nálam pl. a skype és az outlook is duplikáltan fut, ami azért így 2014-ben szerintem elég kemény.

Én kérek elnézést!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.