Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) hajbel válasza VinoRosso (#99) üzenetére


hajbel
addikt

Megnéztem az összeállítást. Egyetlen olyan jelentet nem találtam, ami ne történt volna meg a valóságban. Nézz meg egy hasonló összeállítást fifáról.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#102) Golyo69 válasza hajbel (#101) üzenetére


Golyo69
senior tag

Bizony ez így van :).
A fifaban sokkal több és rosszabb ilyen van....

Xboxon esetleg nyomja vki? :)

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#103) VinoRosso válasza hajbel (#101) üzenetére


VinoRosso
veterán

Persze, hogy megtörténik... a Megye III-ban, és ott is csak ritkán, nem minden meccsen.

Tudom ilyen is van a valóságban... a csörgőlabda meccseken meg a Mozgássérültek FC összecsapásain.

A fifa mint összehasonlítási alap mondtam már korábban is nem érdekel. Ez olyan mint amikor a politikusok azzal érvelnek, hogy bezzeg a másik többet lopott. Engem az érdekel amelyik nem lop.

Bár majd kipróbálom most már a Fifa20-at az egy hónapos ingyen EA access alatt, annyira ezzel érveltek folyton már kezdem azt hinni hogy jó lehet :D

(#104) bilon73 válasza Golyo69 (#102) üzenetére


bilon73
aktív tag

én :)

(#105) Airness23


Airness23
csendes tag

Sziasztok!
Nagyon-nagyon rég nem követtem a focis játékokat, még a régi 1998-2006 közötti FIFA-kal játszottam. Most letöltöttem mobilra a PES-t. Lehet ezzel úgy játszani, hogy egyből a valós keret játékosaival játszok, vagy csak karrier mód van, mindenféle névtelen valakikből álló kerettel, akikkel szezonokon át kell tolnom karrier módban?
A rendes Juve kerettel nem is tudok pl sima barátságos vagy SERIE A meccseket játszani? Ha mégis lehet, akkor azt melyik pontban találom meg?

(#106) hajbel válasza VinoRosso (#103) üzenetére


hajbel
addikt

Ez játékos váltás bug. Elvileg javítottak rajta az új patchel, gyakorlatilag jelen van kb. a széria megjelenése óta kisebb/nagyobb mértékben. A fifában nincs ilyen, mert full scriptelt minden. Szerintem próbáld ki, tetszeni fog!

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#107) VinoRosso válasza hajbel (#106) üzenetére


VinoRosso
veterán

Bug? Nekem inkább featurenek tűnik. Megyei sim feature :D

(#108) koppasz1986


koppasz1986
tag

Én már nem birom elviselni ezt a játékot... mióta megvettem már a 10ik kart ettem ma meg.. kajak idegbeteggé tett.. már vagy 50 meccse nem nyertem.. de már le sem játszom a meccseket, ahogy bekapom az első potyát szakitom is meg a játékot.. egyszerűen a gép hátráltat.. elcseszi a passzaimat hogy odapattanjon a majmoknak.. nekik meg minden szart segít.. öcsem Messit lefutja hátrányból egy 86os szerencsétlen védővel azt úgy szereli le, mint mint a szart... egyszer nem tudok ilyen Messi Neymar szélsőkkel a védők mögé kerulni.. bezzeg az én 90-92-es védőimen úgy szaladnak át a szerencsétlenek hogy egyszerüen nevetséges... hogy van ez?? nem lehet tőlük elvenni szabályosan.. hogy a rákba kell ebbe a rohadt játékba úgy védekezni ? egyszerüen mindent kiprobaltam mar lehetetlen... azt se vágom hogy teszik tovabb olyan gyorsan a labdát.. felesleges ráküldenem barkit mire oda er egyből továbbteszi.. bezzeg az en nyomorultjaim elobb atveszik sokszor azt lekezelik szep komótosan hiaba nyomom a paszt még mielőtt megkapná... addigra a b*uzi hatvanszor elveszi tőlem... legalább tudnám hogy kell úgy megszakítani a játékot ahogy a sok gyökér csaló azt legalább ezzel tudnám idegelni ha már nyerni nem lehet

(#109) Airness23 válasza koppasz1986 (#108) üzenetére


Airness23
csendes tag

hogy tudsz játszani pl Messivel és Neymarral? Meg kell vásárolnod őket a névtelen játékosokból álló csapatodba? És akkor lesz 7 no-name, meg 4 "rendes" játékos? vagy van olyan menüpont ahol a normális keretekkel tudsz játékot indítani?

(#110) VinoRosso válasza koppasz1986 (#108) üzenetére


VinoRosso
veterán

Nekem érdemes vele foglalkozni.

Amúgy most, hogy mondod mostanában játszom ezt a matchdayt, és itt sokan azt csinálják, ha már nincs esélyük nyerni abbahagyják az irányítást. Gondolom a többség csak a coinért játszik, és mindegy neki, hogy 0-3 vagy 0-9.

Már én is úgy vagyok vele, hogy nekem sincs kedvem tovább játszani azokon a meccseken, amiken látom, hogy bármit csinálok nem fogok nyerni. Egyszerűen nem élvezem a játékot.
Lehet én is azt fogom csinálni, hogy leteszem a controllert az asztalra, csinálok valami értelmeset aztán meccs végére visszajövök, mert így csak az időm megy el a semmibe.

(#111) koppasz1986 válasza Airness23 (#109) üzenetére


koppasz1986
tag

Myclub

(#112) koppasz1986 válasza VinoRosso (#110) üzenetére


koppasz1986
tag

Én alt+f4, már le van kopva ez a 2 gomb... egy értelmes passzt nem tudnak megcsinálni a játékosaim ha olyan kedve van a gépnek.. ha 3ra állítom a passz rásegítést akkor se.. mellettem áll senki nincs rajta passzolok a marha mellé passzol azt kimegy a labda a pályáról meg hasonlók.. bezzeg az ellenfélnek olyan hajszál pontos passzai vannak, hogy az már természet ellenes.. szögleteknél se tudok csinálni semmit folyton lefejelnek, csak rajtuk múlik gólt szereznek e mert a védőimnek köze nincs olyankor az egész játékhoz

(#113) VinoRosso válasza koppasz1986 (#111) üzenetére


VinoRosso
veterán

Hmm, hogyhogy Klopp nálad eredeti névvel és képpel van? Nálam Zeitzler néven fut. Gondolom jól megkontráznak vele, agyig feltolt védelmi vonallal játszik.
Nekem is megvan de még nem próbáltam, majd ha lesz elég familiarity boostom meg tactical trainingem megpróbálom altaktikaként.
Meg miért csak fehér van a cserepadon? Mi van ha szar formában vannak a kezdőjátékosaid?

(#114) koppasz1986 válasza VinoRosso (#113) üzenetére


koppasz1986
tag

Fel patch-eltem szerintem azért lehet.. Mindig ugyanezzel a 11el játszok nem szoktam nézni semmit

(#115) VinoRosso válasza koppasz1986 (#114) üzenetére


VinoRosso
veterán

Akkor ne csodálkozz, ha szívsz mint a torkosborz.

Letámadós labdatartós taktika ebben a játékban online kb egy kötéltánc. Ha meg tudod csinálni akkor nagy király vagy, de ha nem akkor egy idióta akin mindenki röhög miközben szörnyet hal a mélységbe zuhanva.

Nekem is ez a taktika a kedvencem de ez a játék nagyon nem kedvez neki. A 2016-ban még faszán működött, de annyira védekező lett a játék, hogy ezt a legritkább esetekben lehet biztonsággal alkalmazni. Inkább keress egy olyan edzőt aki AOD + közepes vagy mély védekezéssel operál, meg szerezz jó szűrőket, akiknek 85-90 vagy afölötti labdaszerzése meg védekezése van, aztán próbálj meg saját térfélről kontrázgatni. Ennek nagyon kedvez a játék, könnyen végig lehet vinni az egyritmusú kontrákat, aminek a végén csak be kell passzolni a kapuba a labdát.

Minden más bonyolult és nehéz, bár én a természetemnél fogva nehezen játszom ezt, nehezen tudok alkalmazkodni a kontrához, így nekem ezt sem egyszerű tartani, még a kontrás edzővel is sokszor 65-70%-os labdabirtoklásom van, mikor 40-nek kéne lennie.

(#116) olaszos33 válasza LoGeN90 (#17) üzenetére


olaszos33
csendes tag

Szia!
Minket a barátommal érdekel!
Adj egy X nevet. :)

(#117) bilon73


bilon73
aktív tag

Hello,

myclubban hogy lehet pozíciót váltani?
az ellenfelem 4312-vel kezdett, aztan váltott 433-ra.
en ezt nem tudom megtenni. Hogy csinálta meccs közben?
a preset tactics-nal sem tudom. Nem ertem.
PESEP is ugy tologatja a játékosokat mint az offline taktikanal. Ez manager függő?

(#118) VinoRosso válasza bilon73 (#117) üzenetére


VinoRosso
veterán

Altaktikát váltott [link]

(#119) bilon73 válasza VinoRosso (#118) üzenetére


bilon73
aktív tag

ezt értem, de:

myclubban fernando santos 4231-ből hogy csinált 433-at? hogy lett az lmf-ből lwf? mert nekem nem engedi. De láttam már olyan 433-at ahol 3 db cf volt. :O

(#120) VinoRosso válasza bilon73 (#119) üzenetére


VinoRosso
veterán

Akkor nem érted. Nem tologatta a játékosait, hanem váltott az egyik másodedzőjére.
My Clubban egy managered van, meg 2 másodedződ lehet. Mindegyikhez van egy taktika. Pl Nekem Zidane (4-4-2) a managerem, Louis Enrique (4-3-3) meg Lennon (4-2-3-1) a két másodedzőm. Meccs közben lehet ezeket váltogatni úgy ahogy az előbb linkelt videó végén a a tag.

Edzőt meg így tudsz beállítani: [link]

(#121) bilon73 válasza VinoRosso (#120) üzenetére


bilon73
aktív tag

:R :R :R

wow...ma is tanultam valamit! :)

(#122) koppasz1986


koppasz1986
tag

Na hát nagyjából a 20ik gamepadot törtem most össze, az még 6 ezrével számolva is 120 ezer, de ez volt az utolsó.. nem voltam lusta lemenni az acélbetétesért úgy megtapostam, hogy még a gép is kapott... kattog is benne valami azóta de mindjárt ezt is összevagdalom a baltával le is töröltem ezt a szart.. a nyomorult passzolás meg a hulladék védekezés tönkretett elég volt... ebbe a játékba egyszerüen nem lehet normálisan védekezni egy okádék moslék az egész és kész elég volt az idegből mostmár.. hogy lehet eladni ezt a hulladékot játékot? be is fejeztem egy életre a pesezést ne is lássak még csak egy reklámot se róla míg élek

(#123) VinoRosso válasza koppasz1986 (#122) üzenetére


VinoRosso
veterán

Tudom könnyű azt mondani, hogy ne húzd fel magad, de tényleg, nem érdemes. Szerintem is egy kalap szar lett a 2020, én már csak a csapatépítés miatt játszom.
És nem a védekezéssel van a gond, legalábbis nem azzal, hogy nem lehet védekezni benne. Nagyon is lehet sőt, túl van tolva a védekezés iszonyat módon.
Én kipróbáltam a FIFA-t most ingyen Origin accessel, azóta nincs kedvem PES-ezni. Nagyon fura, mert tényleg sokkal irreálisabb a mozgása, az animációja a játkosoknak, mégis sokkal reálisabb a csapatjáték része a játéknak. Ha választanom kéne, hogy melyik a futball, akkor a FIFA sokkal inkább futball mint a PES.
Például a védekezés. A FIFA-ban kurvára számít, hogy milyen ütemben támadod meg a labdást, nagyon lényeges, hogy milyen ütemben nyomod meg a pressinget meg a szerelést. A PESben teljesen mindegy, milyen ütemben nyomod, elég, ha nyomva tartod a futást meg a pressinget, és teljesen irreális módon totál sprintben bármilyen helyzetben rázár a labdásra és elrúgja a labdát. A labdavezetés is tök más, a PES annyira lassú a labdával, hogy egy testcselt, egy elhúzást nem lehet megcsinálni még skill kombókkal se, vagy ha 1 embert sikerül levenned rögtön ott a fedező csapattárs és leszerel.
A FIFA-ban semmit nem kell nyomnod, csak az irányzékot meg mellé max a sprintet, és ha jó ütemérzéked van 2-3 embert simán le lehet venni az ellenféltől. Sokkal reálisabb az, ahogyan így lehet kontrollálni a labdát mint a PES. És nem arról van szó, hogy underpowered a védekezés, mert aki tud ütemben mozogni az ellenféllel azt nem könnyű megverni. Egyszerűen arról van szó, hogy aki egy fogalmatlan gyökér, azt el tudod verni úgy mint szódás a lovát, és kijönnek azok a különbségek amik a való életben is.
Az EA basiccel sajnos csak 10 óra trial játék adatik, de engem ezalatt meggyőzött. DIV 6-ig jutottam csont nélkül úgyhogy kb sose FIFA-ztam, talán 4 vereség 3 döntetlen meg 23 győzelem kb kispályás futballal, se védekezni se skill movokat nem tudtam, csak a mellettem lévőnek passzoltam, egy-két megindulással ütemcsellel kialakítottam 2v1-eket és kipasszoltam ziccerig vagy üres kapuig sakk mattra. [link] Na nekem ez a futtball. Ma hozta a postás, BF akcióban vettem 12-ért.

A héten beizzítom aztán nekem erre a szezonra kb ennyi volt a PES. CO-OP még hébe-hóba marad, de a MyClubot már leszarom, pedig 2 hónap alatt olyan csapatot építettem ki, amit máskor szezon végéig se sikerült, de inkább játszok egy olyan játékkal aminek minden percét élvezem, mint egy olyannal amelyiket 2 hónap alatt egyszer se sikerült...

Ja és a meccseim 1/3-ában kilépett vagy kialggolt az ellenfél, és minden esetben megkaptam a 3 pontot. A PES-ben sose kaptam meg a 3 pontot, viszont ha én szakadtam meg valamiért akkor mindig vereséget írt be. Ez is elég szar a PES-ben.

[ Szerkesztve ]

(#124) bilon73 válasza VinoRosso (#123) üzenetére


bilon73
aktív tag

egy ismerős most kezdett PES-t használni a FIFA mellett, és ugyanezeket írta le csak a PES javára :)

hogy FIFA-ban neki minden kapufa, nem oda passzol, az ellenfél meg két támadás két gól :)
mikor mondtam neki, hogy ugyanez van PES-ben azt mondta, próbáljam ki a FIFA-t és sírva jövök vissza.

szóval egyik kutya másik eb :)

amúgy én mostanában kevésbé futok bele olyanba, hogy script. mintha valamit állítottak volna.

akkor vannak furcsaságok, ha szar a kapcsolat. emiatt, ha nem 3 "csík" akkor nem fogadom el.
viszont, ha kilép az ellenfél, akkor én megkapom a pontokat.és még a játékosaim fittsége sem csökken.

ez xbox-os tapasztalat, én csak ott játszom.

(#125) VinoRosso válasza bilon73 (#124) üzenetére


VinoRosso
veterán

Lehet az ő játékstílusának a PES fekszik jobban. Ha valaki direkt futballt játszik, nem passzolgat, nem cselez, nem fordul a labdával, hanem csak kick&rush-ol annak biztos, hogy jobb a PES. FIFA-ban pl nem nagyon lehet ívelegetni, mert nagyon pontatlanok a hosszú passzok, még pontatlanabbak mint a PES-ben, PES-ben meg a 60 méteres nagykeró nagyobb százalékban talál csapattársat, mint egy 5 méteres szöktetés. Pedig pont fordítva kéne, hogy legyen, a 60 méteres labdát kellene többször ellenfélnek rúgnia, ez a valósághoz közelebbi. Ezért hiába kimunkáltabb sok szempontból a PES, a játékot nagyvonalakban meghatározó technikai elemekben, mint amilyen a labdavezetés, passzok, mozgásdinamika, reaktivitás jobban eltalálja a a valósághoz közeli arányokat.
Mikor először játszottam vele megrökönyödve láttam, hogy basszus ez oda passzol ahova nyomom, le lehet benne futni a védőket, el lehet szlalomozni játékosok közt, nem ütköznek percenként háromszor és nem esnek kelnek a játékosok, nem egy gyömöszölés megy ha járatni akarom a labdát, hanem olyan az egész játék érzésre, mintha lemennék a pályára és ott játszanék. Pedig azt is láttam, hogy az egész olyan gépies, de mégis ahogy a labda jár lábról lábra az nekem közelebbinek tűnik egy igazi meccs képéhez.

(#126) hajbel válasza VinoRosso (#125) üzenetére


hajbel
addikt

Már mondtam párszor a topikjában, hogy vegyél FIFA-t :DNekem pont a fifa tetszett sokáig a kiszámíthatósága miatt és a pes nem tetszett a kiszámíthatatlansága miatt. Szerintem nagyon irrealisztikus, hogy nem lehet fifában rosszul passzolni, sok kis apró részlet van a PES-ben, amitől nekem jobban tetszik. Offline ezek kijönnek. Multiban Fifaban mindig a jobb nyer, PES-ben pedig kiszámíthatatlan.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#127) koppasz1986 válasza VinoRosso (#123) üzenetére


koppasz1986
tag

Először is bocs a hangnemért, de amikor írok közvetlenül a játék után szoktam elborult aggyal azt kb így sikerül.. azt nem vágom, hogy ha ez neked jó védekezés akkor mi a rosz? Bármikor lefordulnak a védőimről a csatárok akármit csinálok.. egy szaros kényszerítővel is bármikor kijátszanak, miközben simán előre tudom mit lép az ellenfél azt még is hiába irányítom a nyomorék védőimet ezer év mire reagálnak azt már ott a helyzet... a másik meg az hogy szabályosan nem.lehet elvenni az ellenféltől a labdát, rámegyek az általam irányított játékossal azt lefedezi nem férek hozzá, ráküldok egy másik játékost, de nem nyomok becsuszást semmi durvulást, de még is ha leszerelem egyből szabálytalanság szabadrúgás és az esetek 80%ban sárga la.. bezzeg ellenkezo esetben rámrohannak 3an egyszerre azt lazan elveszi a labdát még csak fedezni sem tudom... én is áttérek a fifára nem idegesítem tovább magam ezzel elég volt...

(#128) koppasz1986 válasza hajbel (#126) üzenetére


koppasz1986
tag

Pont ez a lényeg a fifában a jobb nyer. Meg nem csinál félkegyelmű passzokat csak azért, hogy hűde élethűnek tűnjön... én ha egyszer nem vagyok pánikban hanem normálisan passzolok akkor ne bassza már el nekem egy játék csak mert szerinte az úgy élethű... Pesben 800 ratingos ellenfelet megverek 3góllal aztán jön két 400 körüli sokkal gyengébb játékos kerettel rendelkező játékos azt elkezdenek nyomorékok lenni a játékosaim, meg közöm nincs a játékhoz nevetséges az egész

(#129) VinoRosso válasza koppasz1986 (#127) üzenetére


VinoRosso
veterán

Lehet valamit rosszul csinálsz. Az biztos, hogy labdával k..szott lassan fordulnak a játékosok, olyanok mint a csuklós busz.
Én általában a passz+sprinttel védekezek amikor rászorít a játékosra megnyomom még egyszer a passzot. Hacsak nem totál háttal fedezi a labdát az ellenfél kb mindig elveszi a védő. De egyébként nem is kell elvenni, elég ha sprintelsz és van valami kontakt, már el is vesztette az ellenfél a kontrollt a labda felett.
Kényszerítők ellen szoktam lövés nyomva tartásával védekezni, csapattárssal támadtatom a labdást, én meg az általam irányított játékossal megyek be mögé oda ahova a falpassz érkezni fog és egyszerűen lefülelem a passzot.
Ha nagyon megvernek kényszerítőkkel meg cselekkel akkor használj konzervatív pressinget agresszív helyett. Ilyenkor a védekező játékosok behátrálnak, nem mennek bele a kényszerítőkbe, 1v1-ekbe. Persze neked is követni kell a taktikát, hátrálva védekezni és kerülni az ilyen szitukat.
A FIFA 20-ban egyébként sokkal nehezebb védekezni, mint a PES-ben, de ez szerintem nem baj ha tudsz támadni, mert így több tér van kibontakozni ilyen téren.Én pl nem tudok védekezni benne szinte semennyire, de támadni viszont nagyon, úgyhogy igyekszem többet rúgni mint amennyit kapok, és eddig bejött.

(#130) bilon73 válasza koppasz1986 (#127) üzenetére


bilon73
aktív tag

ez most online vagy vs com?

szerintem valamit rosszul csinálsz.
amit én szoktam, az a sprint+passz kombó, vagy folyamatosan nyomom a passz gombot (sprint nélkül) és akkor letámadja az általam irányított játékos a labdásat.a dupla passzt csak akkor ha szembe vagy oldalt állok az ellenféllel, különben szabadrúgás lesz.
illetve, ha online, akkor kiba sokat számít, hogy lvl hányas játékosok csapnak össze, illetve még az is, hogy milyen formában van (nyilak). pl egy lefelé piros nyilas 100-as CR7-nek esélye sincs egy zöld felfelé nyilas 80-as védővel szemben.

aztán a taktika sem mindegy...

:)

@all

szerintem ezt a FIFA vs PES dolgot hanyagolni kéne.
mindenki játsszon azzal amivel több örömet okoz magának.
Nekem ez a PES (van FIFA-m is).

Az a vicces, hogy sokan ugyanazt mondják el a két játék hibájának. És mikor kipróbálják a másikat, akkor ugyanazokat a pozitívumokat mondják el. Ha pesről vált fifára, akkor a fifa sokkal jobb, jobb a passz, jobb a lövés, kevesebb a script. ha fifáról pesre a pes sokkal jobb, jobb a passz, jobb a lövés, kevesebb a script.

Szóval nem érdemes, meggyőzni senkit nem fog senki. mondjuk a gőzt kiadni lehet jó :)

(#131) hajbel válasza koppasz1986 (#128) üzenetére


hajbel
addikt

Pedig ódákat zengenek a scriptelt meccsekről.

(#130) bilon73: +1

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#132) koppasz1986


koppasz1986
tag

Azért örülök, hogy nektek ilyen könnyen megy a védekezés csak a sprint+passz kombóval... nekem valahogy most sem ment :)

[ Szerkesztve ]

(#133) hajbel válasza koppasz1986 (#132) üzenetére


hajbel
addikt

Vígasztaljon, hogy másnak egy 4K monitora ment rá a scriptelt játékmenetre :D

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#134) Golyo69


Golyo69
senior tag

Most hogy bekerul GamePassba a játék remélem többen lesznek akivel lehet nyomni online :)

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#135) VinoRosso válasza Golyo69 (#134) üzenetére


VinoRosso
veterán

Jövő héten jön a LITE úgyhogy biztos többen lesznek.

(#136) Golyo69 válasza VinoRosso (#135) üzenetére


Golyo69
senior tag

Reméljuk :)

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#137) koppasz1986 válasza hajbel (#133) üzenetére


koppasz1986
tag

Az is jó :DD

(#138) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Az csak nálam van, hogy csal online a játékvezető? Mióta kijött a 3-as datapack sorozatban nem fúj le egyértelmű faultokat. Itt pl egy tizi maradt el, már a harmadik a héten:



Ezzel mit akar szimulálni a Konami, hogy tipszmixül a bíró?

(#139) hajbel válasza VinoRosso (#138) üzenetére


hajbel
addikt

Az Uefalonát :D

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#140) koppasz1986


koppasz1986
tag

Még egy kar minusz... megyek 4-1re köze nincs a játékhoz azt egyszerre megváltozik az egész játék menete... már nekem semmi nem jön össze, a passzaim elszaródnak végére megnyereti vele a gép 5-6 ra... ekkora scriptelt egy okádékot még nem láttam

(#141) Golyo69 válasza koppasz1986 (#140) üzenetére


Golyo69
senior tag

Ilyen velem meg sosem történt.

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#142) VinoRosso válasza Golyo69 (#141) üzenetére


VinoRosso
veterán

Nekem is többnyire X körülire hozza ki. Ha rúgok egy gólt akkor rúgat gyorsan egyet az ellenféllel és fordítva is így van. Max 1-2 gól különbség szokott lenni, nagyon ritka, hogy többel elmegyek/elmegy az ellenfél akkor meg már nem fordít senki.

Érdekes, hogy CO-OP-ban nem ilyen, ott egész jó meccsek szoktak mostanában lenni, nem ritka, hogy haverral 4-5 góllal is tudunk nyerni (meg néha kikapni is). Mondjuk mióta kijött a LITE elég sok a hal, csak normál módban ezeknek is nehéz sokat rúgni, hogy mellette keveset kapjon az ember.

(#143) koppasz1986 válasza VinoRosso (#142) üzenetére


koppasz1986
tag

Azt ti hogy bírjátok ezt elviselni? Lehet én sem kaptam volna ki, de 5-5nél már felrugdostam akit csak értem kaptam vagy 3 pirosat azt mikor bemákolta a hatodikat mar kiteptem a konektorból a gépet mert nem lépett kifelé alt+f4el... a kart meg kivágtam az emeletről. Egy értelmesebb ellenféllel szemben tart 30-35 percig szépen jatszva küzdve megszerezni a vezetést addig szinte helyzete sincs rá 2-3 percre meg kiegyenlít... 10ből kb 8szor így van... mi értelme akkor komolyan venni ezt az egészet, ha egyszerűen a gép beleszól?

(#144) VinoRosso válasza koppasz1986 (#143) üzenetére


VinoRosso
veterán

Semmi értelme. Ezért kezdtem el fifázni. PES-t egyedül a CO-OP miatt tolom, abban valahogy más. Ha kigyúrtam az összes játékosom és megszereztem mindekit akit szeretnék a csak a CO-OP-pal fogok játszani. Van egy spanom akivel évek óta játszunk és úgy élvezhető. Nem tudom a játékosok gyengébbek-e, vagy maga a játék más de sokkal jobban megy a CO-OP. Pl nekem 38% a winratem a 2020-ban, neki 28% de még csak most kezdte a LITE verzióval idén, CO-OP-ban viszont 54%-on vagyunk együtt. Egyedül utoljára a 2017-ben volt talán 54%-os a winratem, 2019-ben ha jól emlékszem olyan 47% körül, de a CO-OP mindig rosszabb volt. Idén meg fordítva van, CO-OP-ban vagyunk sokkal jobbak, egyedül meg szarok.

Amúgy nem jó dolog ha ennyire kiborulsz, mert már valószínű a rossz mindset miatt nem tudsz játszani rendesen. Ismered a mondást: A szív lehet forró, de a fej mindig legyen hideg.

(#145) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Szerintetek ez les?



És ez?

(#146) hajbel válasza VinoRosso (#145) üzenetére


hajbel
addikt

Mindkettő lesnek tűnik. A második teljesen egyértelmű, az első annak tűnik, de meg kéne nézni több kameraállásból.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#147) Golyo69 válasza hajbel (#146) üzenetére


Golyo69
senior tag

Az elsőben en sem vagyok 100%-ig biztos, de mintha kicsit előrébb lenne... De..

A második az egyértelműen les.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#148) bilon73 válasza VinoRosso (#145) üzenetére


bilon73
aktív tag

mindkettő les.

a szabály az, hogy érvényes gólt szerezhető testrészt kell nézni. magyarán a kéz/kar nem számít.

az elsőnél a piros lába előrébb van úgy tűnik

(#149) hajbel válasza bilon73 (#148) üzenetére


hajbel
addikt

Úgy tűnik, de azért megnézném más kameraállásból is.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#150) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Köszönöm a válaszokat. Én úgy tudom, hogy a lesvonal megállapításánál a támadónak a keze nem számít(mivel azzal nem szerezhet gólt), a védőnek viszont minden testrésze számít. A hivatalos szabálykönyvből is ezt olvasom ki, mivel csak a támadónál emelik ki, hogy a kéz nem számít :

"In the context of Law 11 – Offside, the following definitions apply:• “nearer to his opponents’ goal line” means that any part of a player’s head, body or feet is nearer to his opponents’ goal line than both the ball and the second-last opponent. The arms are not included in this definition"

/Laws of the Game: 110. o. img.fifa.com


A második képen van a PES által használt lesvonal, ott egyértelmű, hogy a védőnek nem veszi figyelembe a karját, mert a fejénél húzza meg a lesvonalat.

Az első kép pedig azért érdekes, mert ott egyértelmű, hogy a támadó jobb lábfeje előrébb van a második kép szerint megúzott a vonalnál, viszont azt meg nem fújta be lesnek.

Természetesen én voltam a zöld :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.