Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rottenbull


rottenbull
senior tag

Erdekes, bar en nehez kamerakkal fotozok, igy nem sok bizadalmam lenne ebben.
Amugy osszecsukva es kinyitva sem tunik kisebbnek vagy sokkal praktikusabbnak, mint a hagyomanyos tripodok. Egyszerubb kezelni, az teny, de eleg nagy hipszternek kell lenni ahhoz, hogy a videon bemutatott modon hasznalja vki.

(#2) eclipse006 válasza rottenbull (#1) üzenetére


eclipse006
őstag

Hasonló gondolatok fordultak meg a fejemben, de azért kipróbálnám.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#3) Narasim


Narasim
aktív tag

néha tehetnétek képeket is egy-egy hírbe, mert a videókat csak otthon tudom megnézni és ritka, hogy kétszer is rákattintok ugyanarra a címre.

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#4) fi:zi'k válasza Narasim (#3) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Azért elég ritka, hogy csak videó legyen, ellenben itt pl. sokkal célravezetőbb a videó. De igyekszem majd észben tartani. :K

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#5) macilaci78 válasza rottenbull (#1) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A tripod nagy előnye, hogy egyenetlen terepen is stabilan áll, vízszintbe hozható.

A cikkben említett állvány nagy előnye, hogy térdmagasságtól könyékmagasságig széles tartományban állítható a kamera magassága. Ez egy tripodnál nehézkes.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6) Kormi76 válasza macilaci78 (#5) üzenetére


Kormi76
aktív tag

Azzal a különbséggel, hogy a tripodnál a magasságállítás nehézkes, de megoldható, a cikkben szereplő állvány pedig kizárólag műteremben használható, mert füves talajon biztos, hogy semmire nem jó. Tehát egy tripod mindent tud, amit ez csak lehet picit lassabban, ez viszont nem tud mindent, mint egy tripod. Innováció.

(#7) rottenbull válasza macilaci78 (#5) üzenetére


rottenbull
senior tag

Ez a tripodtol fugg. Van olyan, amin ez nehezkes, es van, amin nem az. Persze egy kezzel nehez lenne a tripodot kezelni, ez teny.
Nekem 190-es Manfrotto tripodom van, meg nem futottam bele olyan szituba, ahol nem tudtam volna hasznalni megfeleloen es kenyelmesen, viszont neha eltart 2-3 percig is, mig precizen beallitom.

(#8) #06658560 válasza fi:zi'k (#4) üzenetére


#06658560
törölt tag

Csatlakozom. Sehol nem szeretek videót nézni, ahogy podcastet sem hallgatok. Olvasok és képet esetleg nézek.

(#9) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Kormi76: füves talajon biztos, hogy semmire nem jó
macilaci78: A tripod nagy előnye, hogy egyenetlen terepen is stabilan áll

Nem csak egy-egy statikus képben gondolkodtam, hanem mozgóképben, vagy esetleg gyors egymás utáni expókban is, miközben a magasságot folyamatosan változtatom.
Tudom, fotózzak kézből, de egy ilyen állvánnyal kényelmesebb fogni a gépet.
Ugyanakkor az is elképzelhető, hogy esetünkben a termék hamarabb látott napvilágot, mint a kereslet. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#10) Kormi76 válasza macilaci78 (#9) üzenetére


Kormi76
aktív tag

Erre a célra inkább valamilyen stabilizátoros rendszert ajánlanék, egy állvány egyik lényege, hogy relative statikus, vagy pontos, lassú mozgásokra alkalmas. Mozgóképre, gyors expókra nem egy állvány a megfelelő céleszköz.

(#11) fi:zi'k válasza #06658560 (#8) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Tettem be egy képet. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#12) #06658560 válasza fi:zi'k (#11) üzenetére


#06658560
törölt tag

Köszönöm a profi kiszolgálást.

(#13) Narasim válasza fi:zi'k (#11) üzenetére


Narasim
aktív tag

én is köszönöm!

és megnézem a videót is, már csak azért is! :K

[ Szerkesztve ]

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#14) macskea


macskea
őstag

"vélhetően nem is ez volt a céljuk, mindenesetre elég kompakt ahhoz, hogy könnyen hordozható legyen"

Hát szerintem ha egy szempont volt a tervezésnél, akkor az a hordozhatóság volt. A videó is nagyjából ezt demózza. Villámgyorsan kinyitod, lősz pár képet, egy egy másik mozdulattal összecsukod. Már ballaghatsz is tovább.

Mondjuk az előttem szólóknak is igaza van, egyenetlen talajon hamar felteszi a kezét a rendszer.

[ Szerkesztve ]

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.